Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Euro 2020.

17:28
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη νοκ άουτ αναμέτρηση για τους «16» του Euro ανάμεσα στην Ουαλία και τη Δανία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» του Άμστερνταμ, παρουσία 16.000 θεατών. Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά τον νικητή του ζευγαριού Ολλανδία - Τσεχία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Στις 10 συναντήσεις τους δεν έχει υπάρξει καμία ισοπαλία, 6 νίκες μετράει η Δανία, 4 η Ουαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
Οι δύο τερματοφύλακες που θα αγωνιστούν είναι της Λέστερ. Ο Σμάιχελ ως βασικός και ο Γουόρντ ως αναπληρωματικός. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Ουαλία: (Ρόμπερτ Πέιτζ) Γουόρντ - Ρόμπερτς, Μέφαμ, Ροντόν, Ντέιβις - Μόρελ, Άλεν - Μπέιλ, Ράμσεϊ, Τζέιμς - Μουρ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Δανία: (Κάσπερ Γιούλμαντ) Σμάιχελ - Βέστεργκααρντ, Κγιάερ, Κρίστενσεν - Μέλε, Χόιμπιεργκ, Ντιλέινι, Στρίγκερ - Ντάμσγκααρντ, Ντόλμπεργκ, Μπρέιθγουεϊτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
Διαιτητής είναι ο Ντάνιελ Ζίμπερτ (Γερμανία). by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
Στις 19:00 θα έχουμε σέντρα στο ματς, μπορείτε να το παρακολουθήσετε από τον ANT1 και ραδιοφωνικά από τον BwinΣΠΟΡ FM 94,6! by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
5' Σουτ ο Τζέιμς, η μπάλα χτύπησε πάνω στο σώμα του Βέστεργκααρντ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
8' Σουτ ο Ντόλμπεργκ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
10' Καλό σουτ του Μπέιλ, δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας... by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
12' Σουτ του Μπέιλ, άουτ και πάλι... by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
15' Σουτ του Ράμσεϊ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Ντιλέινι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
21' Τρίτο σερί κόρνερ για τη Δανία, όλα έχουν περάσει ανεκμετάλλευτα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
24' Κεφαλια του Βέστεργκαρντ, η μπάλα άουτ by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΑΝΙΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Τρομερό σουτ του Ντόλμπεργκ, δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Γουορντ και δίνει το προβάδισμα στη Δανία κόντρα στην Ουαλία! 1-0 η Δανία, ήταν καλύτερη στα τελευταία λεπτά και δικαιώνεται για την επιμονή της. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
19:32
32' Μεγάλη φάση για τη Δανία! Ο Ντάμσγκααρντ κάνει το γυρισμα, ο Ντολμπεργκ παει να σκοράρει με τακουνάκι αλλά ο Γουόρντ θα το βγάλει εξ επαφής με μεγάλη επέμβαση για να κρατήσει το σκορ σε χαμηλά επίπεδα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
Το γκολ της Δανίας
19:43
40' Ο Ουίλιαμς, στη θέση του Ρόμπερτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
40' Κίτρινη ο Μουρ by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
45'+1' Σουτ του Μέλε, σε κόρνερ ο Γουόρντ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
19:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ουαλία-Δανία 0-1 με γκολ του Ντόλμπεργκ στο 27ο λεπτό! by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΑΝΙΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
Η Δανία βρίσκει και δεύτερο τέρμα, ξανά με τον Ντόλμπεργκ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την τραγική αντίδραση της άμυνας των Ουαλών και με κοντινό σουτ νίκησε ξανά τον Γουόρντ για το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
54' Κεφαλιά του Μουρ, δεν βρίσκει εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
20:17
59' Ο Νόμγκαρντ στη θέση του Ντάρμσταρντ by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
59' Ο Ουλίσον στη θέση του Μορέλ by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
60' Ο Γένσεν στη θέση του Ντιλέινι by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
20:24
64' Σέντρα-σουτ του Γιάνσεν, η μπάλα γλύφει το αριστερό δοκάρι της εστίας του Γουόρντ. Γλιτώνει από τρίτο γκολ η Ουαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
20:27
70' Ο Ντόλμπεργκ έξω, ο Κορνίλιους μεσα. Αποθέωση από τις κερκίδες για τον σκόρερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
20:35
77' Έξω ο Κιάερ, μέσα ο Άντερσεν, έξω ο Στρίγκερ, μέσα ο Μπόιλεσεν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
78' Ο Ρόμπερτς στην θέση του Μούρ, και ο Μπρουκς στην θέση του Τζέιμς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
80' Κίτρινη στον Μπρουκς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
81' Εκτελεί το φάουλ ο Μπρέιθγουεϊτ, η μπάλα πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
83' Σέντρα-σουτ του Μπρέιθγουεϊτ, παραλίγο αυτογκόλ από τους Ουαλούς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
20:43
86' Σουτ του Αντερσεν στο δοκάρι, νέο σουτ του Μπρειθγουεϊτ λιγο αουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΑΝΙΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Τρομερή κίνηση του Μέλε που αδειάζει έναν αντίπαλο και με ωραίο πλασέ σκοράρει για το 3-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
90' Κόκκινη ο Γουίλσον! Με 10 παίκτες η Ουαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
94' Ασταμάτητοι οι Δανοι, ο Μπρεϊθγουειτ σκοράρει και αυτός αλλά το τέρμα του δεν μετράει για οφσάιντ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Θα δύομε και το var. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
ΓΚΟΛ Η ΔΑΝΙΑ 4-0! by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
Ο Μπρέιθγουεϊτ με διαγώνιο σουτ κάνει το 4-0, με το γκολ να μετράει μετά από τσεκάρισμα του VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Εμφατική νίκη-πρόκριση για την Δανία κόντρα στην Ουαλία με σκορ 4-0, στα προημιτελικά της διοργάνωσης οι Δανοί θα περιμένουν να δουν αν θα αντιμετωπίσουν την Ολλανδία ή την Τσεχία. by Αναστασία Βοσνάκη