Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Euro 2020.

21:25
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ιταλία και στην Αυστρία για τη φάση των «16» του Euro. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
Η Δανία είναι η πρώτη που προκρίθηκε στα προημιτελικά, μετά το εμφατικό 4-0 επί της Ουαλίας. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
30 ματς αήττητη η Ιταλία (25 νίκες, 5 ισοπαλίες) έχοντας ισοφαρίσει το ρεκόρ από την περίοδο 1935-39 με τον Πότσο στον πάγκο της. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
Δέκα νίκες για την Ιταλία και τρεις ισοπαλίες στις 13 τελευταίες μονομαχίες τους. Πιο πρόσφατη ήταν το 2008, 2-2 σε φιλικό στη Νίκαια. Τελευταία ήττα της Ιταλίας το 1960 με 2-1 από την Αυστρία σε φιλικό παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
11 διαδοχικές νίκες με μηδέν παθητικό για την Ιταλία, έχει για 1055 αγωνιστικά λεπτά απαραβίαστη της εστίας της. Στα 1143 το ρεκόρ στην ιστορία της (Ντίνο Τζοφ, Σεπτέμβρης 1972 – Ιούνιος 1974), που θα καταρριφθεί αν δεν δεχτεί γκολ από την Αυστρία. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
H Aυστρία είναι η 2η ομάδα, μετά την Ολλανδία, με τις περισσότερες ανακτήσεις μπάλας από τον αντίπαλο, δείγμα του πρέσινγκ που κάνει στο γήπεδο. Για την ακρίβεια έχει 152 ανακτήσεις ενώ οι Ολλανδοί έχουν 155. Επίσης, στη δεύτερη θέση βρίσκεται και στα επιτυχημένα τάκλιν, με 26 έναντι 29 των Γερμανών. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
Ιταλία (Ρομπέρτο Μαντσίνι, 4-3-3): Ντοναρούμα – Ντι Λορέντζο, Μπονούτσι, Ατσέρμπι, Σπινατσόλα – Μπαρέλα, Ζορζίνιο, Βεράτι – Μπεράρντι, Ιμόμπιλε, Ινσίνιε. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
Στον πάγκο οι Σιρίγκου, Μέρετ, Λοκατέλι, Μπελότι, Πεσίνα, Έμερσον, Κιέζα, Κριστάντε, Μπερναρντέσκι, Ρασπαντόρι, Μπαστόνι, Τολόι. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
Αυστρία (4-2-3-1): Μπάχμαν – Λάινερ, Ντράγκοβιτς, Χιντερέγκερ, Αλάμπα – Γκρίλιτς, Σλάγκερ – Λάιμερ, Σάμπιτζερ, Μπαουμγκάρτνερ – Αρναούτοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
Στον πάγκο οι Σλάγκερ, Πέρβαν, Ούλμερ, Ποσχ, Ιλσάνκερ, Γκρέγκοριτς, Μπαουμγκάρτλινγκερ, Λάινχαρτ, Τρίμελ, Σάουμπ, Σεπφ, Κάλαϊτζιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
Διαιτητής ο Άντονι Τέιλορ (Αγγλία). by Γιώργος Τσανάκας
21:40
21:40
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
22:01
1' Γύρισμα του Μπαουμγκάρτνερ, θα διώξει η άμυνα της Ιταλίας... by Γιώργος Τσανάκας
22:02
2' Κάρτα στον Αρναούτοβιτς για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπαρέλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:07
6' Κάθετη του Μπαρέλα προς τον Ιμόμπιλε, τον προλαβαίνει ο Μπάχμαν και μαζεύει ενώ κερδίζει και το φάουλ από τον Ιταλό φορ. Πήγε να μπει... φωτιά με τον Μπάχμαν να τσαμπουκαλεύεται, αλλά ο Ιμόμπιλε είχε προλάβει να μαζέψει τα πόδια του για να μην τον βρει.
by Γιώργος Τσανάκας
22:08
Πιο συντηρητικό παιχνίδι ως συνήθως στα πρώτα λεπτά από τους Ιταλούς... Το κάνουν συχνά στα παιχνίδια τους, μπαίνουν με σκοπό να διαφυλάξουν το μηδέν στην άμυνα στο ξεκίνημά τους, παίζοντας πίσω από την μπάλα με σκοπό να χτυπήσουν στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
22:11
11' Πρώτη φάση στο ματς! Ο Σπινατσόλα κάνει ωραία προσποίηση στον Λάινερ και διαγώνιο σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:12
12' Ταχύτατα στην κόντρα με Μπεράρντι η Ιταλία, σπάει στον Ιμόμπιλε που κάνει το γύρισμα στα όρια της περιοχής αλλά ο Μπαρέλα αδυνατεί να τελειώσει τη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
22:14
14' Κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει ο Ινσίνιε, μπλόκαρε ο Μπάχμαν που είχε καλή θέση. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
22:17
17' Μεγάλη φάση για την Ιταλία! Ο Σπινατσόλα κάνει άλλη μια επέλαση και το γύρισμα, ο Μπαρέλα το σουτ στην κίνηση με τον Μπάχμαν να το βγάζει με υπερένταση με τα πόδια! by Γιώργος Τσανάκας
22:17
Αρχίζει να κατασκηνώνει γύρω από την περιοχή της Αυστρίας η Ιταλία... by Γιώργος Τσανάκας
22:18
18' Φάση για την Αυστρία! Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Ιταλίας, ο Αρναούτοβιτς πιάνει το βολέ από τα 30 μέτρα αλλά καταλήγει άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
22:20
20' Πολύ σκληρό φάουλ του Χιντερέγκερ στον Μπαρέλα, τη γλιτώνει χωρίς κάρτα, περιέργως. by Γιώργος Τσανάκας
22:26
Η Ιταλία κερδίζει σε τρεξίματα και χειρισμό της μπάλας με τον Βεράτι στον άξονα, αλλά χάνει στα στοιχεία που έχει ο Λοκατέλι, δηλαδή στον έξτρα παίκτη που πατάει περιοχή σαν κρυφός φορ, που δίνει το κοντινό στήριγμα στον Ιμόμπιλε και προσθέτει δύναμη. Ίσως, ο Λοκατέλι βάσει και των τρομερών εμφανίσεών του στα δύο πρώτα ματς να άξιζε να ξεκινήσει... by Γιώργος Τσανάκας
22:30
Η φάση του Μπαρέλα...
22:30
Και αυτή του Αρναούτοβιτς...
22:33
32' ΔΟΚΑΡΙ για την Ιταλία! Τρομερή σουτάρα του Ιμόμπιλε από τα 25 μέτρα, η μπάλα κατεβαίνει αλλά σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Μπάχμαν! by Γιώργος Τσανάκας
22:33
Πήγε να βάλει τρελό... παστέλι ο Ιμόμπιλε, θα ήταν από τα καλύτερα γκολ της διοργάνωσης χωρίς να υπερβάλουμε... by Γιώργος Τσανάκας
22:35
«Η ποιότητα και η τεχνική των χαφ της Ιταλίας αρχίζει να φαίνεται. Ο Μαντσίνι έχει δύο τακτικά σωστούς και τεχνίτες χαφ όπως ο Ζορζίνιο και ο Βεράτιο, δίνοντας στον Μπαρέλα την ελευθερία να παίνρι μέτρα μπροστά του και να γίνεται επικίνδυνος επιθετικά», το σχόλιο του Τζανλούκα Ζαμπρότα στο live της UEFA για το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
22:37
Το δοκάρι του Ιμόμπιλε!
22:39
Η Αυστρία όταν βρει χώρο γίνεται πολύ επικίνδυνη. Το γεγονός πως η Ιταλία παίζει ψηλά στο γήπεδο, κάνει ακόμη πιο επικίνδυνη την ομάδα του Φόντα. by Γιώργος Τσανάκας
22:43
43' Ο Σπινατσόλα κάνει το συρτό σουτ, ο Μπάχμαν βγάζει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:44
Τρομερός σομπρέρο του Μπονούτσι στον Γκρίλιτς στον άξονα! Θύμισε... δεκάρι ο στόπερ της Ιταλίας. by Γιώργος Τσανάκας
22:47
Ημίχρονο στο ματς! Ιταλία και Αυστρία πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς σκορ (0-0). Καλύτεροι οι Ιταλοί, αλλά πολλές φορές το... παρακάνουν στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου. Έχουν όμως τις ευκαιρίες τους απέναντι στην καλά οργανωμένη Αυστρία, που θέλει να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
22:53
H φάση με τον Σπινατσόλα...
23:02
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
23:05
48' Γύρισμα του Μπεράρντι, έδιωξε ο Ντράγκοβιτς... Λίγο αργότερα ο Ιμόμπιλε έκανε το σουτ, αλλά κόντραρε στα σώματα. by Γιώργος Τσανάκας
23:06
49' Στην κόντρα ο Αρναούτοβιτς, έχει... χορέψει τρεις φορές τον Ατσέρμπι αλλά κανει τραγικό τελείωμα. by Γιώργος Τσανάκας
23:06
Φάουλ για την Αυστρία, ακριβώς έξω από την περιοχή! Στο μισό μέτρο... by Γιώργος Τσανάκας
23:07
50' Κάρτα στον Ντι Λορέντσο για το φάουλ στον Ζάμπιτσερ, αλλά και στον Μπαρέλα για διαμαρτυρία... by Γιώργος Τσανάκας
23:07
Ευκαιρία για την Αυστρία εδώ να βρει γκολ... Αλάμπα και Ζάμπιτσερ πάνω από την μπάλα, που έχει στηθεί στα όρια της περιοχής του Ντοναρούμα! by Γιώργος Τσανάκας
23:09
52' Πέρασε την μπάλα πάνω από το τείχος ο Αλάμπα, μισό μέτρο πάνω από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
23:12
54' Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Ατσέρμπι στον Ντοναρούμα που ήταν εκτός θέσης, προλαβαίνει ο τελευταίος.. by Γιώργος Τσανάκας
23:13
56' Ταχύτατα στην κόντρα αντεπίθεση η Ιταλία, ο Ινσίνιε κάνει το γύρισμα προς τον Μπεράρντι, αλλά ο Αλάμπα πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
23:13
56' Κεφαλιά του Μπονούτσι από την εκτέλεση του κόρνερ, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
23:13
15-3 οι τελικές, υπέρ της Ιταλίας φυσικά... by Γιώργος Τσανάκας
23:14
Λείπει ο Λοκατέλι από το ματς, ίσως να θέλει και Κιέζα αντί του Ινσίνιε. by Γιώργος Τσανάκας
23:17
23:18
23:19
62' Φάση για την Αυστρία. Σουτ του Ζάμπιτσερ, κοντράρει και παίρνει περίεργη τροχιά αλλά φεύγει δύο μέτρα περίπου από το δεξί δοκάρι του Ντοναρούμα. by Γιώργος Τσανάκας
23:20
63' Σουτ του Αρναούτοβιτς, μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Ντοναρούμα. by Γιώργος Τσανάκας
23:20
Λοκατέλι και Πεσίνα ετοιμάζει ο Μαντσίνι... Και πολύ άργησε! by Γιώργος Τσανάκας
23:22
65' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
23:23
Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Αλάμπα πηδάει ψηλότερα από τον Ντι Λορέντσο και παίρνει την κεφαλιά-πάσα, με τον Αρναούτοβιτς να σκοράρει με δεύτερη. Υποψία οφσάιντ στη φάση, θα αποφανθεί το VAR. by Γιώργος Τσανάκας
23:24
ΟΦΣΑΙΝΤ, ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! by Γιώργος Τσανάκας
23:24
67' Σουτ του Ζάμπιτσερ, η μπάλα άουτ... Απειλεί ξανά η Αυστρία! by Γιώργος Τσανάκας
23:25
68' Πεσίνα αντί Μπαρέλα για την Ιταλία. Μέσα και ο Λοκατέλι, έξω ο Βεράτι. by Γιώργος Τσανάκας
23:26
23:29
72' Υπέροχη κίνηση του Πεσίνα που σπάει στον Λοκατέλι, αυτός κάνει μια προσποίηση και πλασάρει αλλά δεν βρίσκει εστία... by Γιώργος Τσανάκας
23:30
72' Νέα φάση για την Ιταλία! Ο Ιμόμπιλε σπάει στον Ινσίνιε μέσα στην περιοχή, αυτός κάνει προσποίηση και αργεί να πλασάρει. Όταν το κάνει, δεν βρίσκει στόχο. by Γιώργος Τσανάκας
23:30
Το γκολ των Αυστριακών που εν τέλει δεν μέτρησε...
23:31
74' Φωνάζει για πέναλτι η Αυστρία σε πέσιμο του Λάινερ, έχει βάλει λίγο το χεράκι του ο Πεσίνα... by Γιώργος Τσανάκας
23:33
Τσεκάρεται στο VAR η φάση... Για να δούμε... Όχι, υπάρχει οφσάιντ στον Χίντερεγκερ αρχικά και μετά στον Λάινερ. by Γιώργος Τσανάκας
23:38
81' Κόρνερ για την Αυστρία... Περνάει ανεκμετάλλευτο... by Γιώργος Τσανάκας
23:40
83' Τρομερή σέντρα του Σπινατσόλα, ο Μπεράρντι επιχειρεί να σκοράρει με ανάποδο-ψαλίδι αλλά θα κάνει κακό τελείωμα... by Γιώργος Τσανάκας
23:41
84' Μπελότι και Κιέζα μέσα, έξω οι Ιμόμπιλε, Μπεράρντι για την Ιταλία. by Γιώργος Τσανάκας
23:42
84' Πήγε να βγάλει μυθική μπαλιά με ποδιά ο Ινσίνιε, αλλά τελευταία στιγμή ο Ντράγκοβιτς δεν επέτρεψε στον Μπελότι να φτάσει στην μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
23:45
Πιέζουν οι Ιταλοί που ψάχνουν το γκολ της πρόκρισης... by Γιώργος Τσανάκας
23:47
90' Σεπφ αντί Μπαουμγκάρτνερ για την Αυστρία. by Γιώργος Τσανάκας
23:47
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Γιώργος Τσανάκας
23:50
Δύο λεπτά ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
23:51
Εύκολο φάουλ δίνει ο Τέιλορ στον Ζορζίνιο στα όρια της περιοχής και πλάγια δεξιά... Να δούμε αν μπορεί να φέρει κάτι αυτή η φάση! by Γιώργος Τσανάκας
23:52
Κακή εκτέλεση, πλάγιο για τους Ιταλούς... by Γιώργος Τσανάκας
23:53
Τέλος στο ματς, πάμε σε παράταση! Ιταλία και Αυστρία τελείωσαν το παιχνίδι, όπως το ξεκίνησαν χωρίς τέρματα (0-0). Πλέον, οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους σε μισάωρο παράταση. by Γιώργος Τσανάκας
23:56
23:58
90' Σέντρα στην παράταση! by Γιώργος Τσανάκας
00:02
94' Ο Μπελότι παίζει με πλάτη, σπάει στον Κιέζα ο οποίος πιάνει το διαγώνιο σουτ αλλά ο Μπάχμαν μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
00:02
95' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
00:03
Υπέροχη αλλαγή παιχνιδιού από τον Σπινατσόλα, με τον Κιέζα να κάνει τρομερή προσποίηση και να αδιάζει τον Λάιμερ και στη συνέχεια με φοβερό σουτ στην κίνηση να ανοίγει το σκορ για τους Ιταλούς. by Γιώργος Τσανάκας
00:04
97' Μέσα ο Κάλαιτζιτς, έξω ο Αρναούτοβιτς για την Αυστρία. by Γιώργος Τσανάκας
00:08
Πέντε λεπτά ακόμη για να τελειώσει το πρώτο μέρος της παράτασης, η Ιταλία έχει πάρει αυτό που θέλει και καλείται να το διαχειριστει. by Γιώργος Τσανάκας
00:10
103' Κάρτα στον Χιντερέγκερ... by Γιώργος Τσανάκας
00:11
Το γκολ του Κιέζα...
00:12
104' ΤΙ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΜΠΑΧΜΑΝ! Απογειώθηκε στο δεξί παραθυράκι της εστίας του και έβγαλε το φάουλ του Ινσίνιε... by Γιώργος Τσανάκας
00:13
105' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
00:13
Ο Ατσέρμπι έπαιξε με πλάτη σαν... φορ, έσπασε στον Πεσίνα, ο οποίος έκανε μια ντρίμπλα σε κλειστό χώρο και με ωραίο διαγώνιο τελείωμα έγραψε το 2-0 για την Ιταλία. by Γιώργος Τσανάκας
00:15
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης! Ο Κιέζα στο 95' και ο Πεσίνα στο 105 έχουν γράψει το 2-0 με το οποίο προηγείται η Ιταλία της Αυστρίας. by Γιώργος Τσανάκας
00:17
105' Μέσα ο Σάουμπ, έξω ο Γκρίλιτς. by Γιώργος Τσανάκας
00:17
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης! by Γιώργος Τσανάκας
00:20
106' Σουτάρα του Γκρέγκοριτς, έδιωξε ο Ντοναρούμα... by Γιώργος Τσανάκας
00:20
108' Κριστάντε αντί Ινσίνιε... by Γιώργος Τσανάκας
00:22
109' Ο Ντι Λορέντσο κάνει απίθανη ατομική προσπάθεια από τη μία περιοχή στην άλλη, αλλά το τελείωμά του θα περάσει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
00:22
111' Απίθανη φάση της Αυστρίας, ο Ζάμπιτσερ από τη μικρή περιοχή αστοχεί. by Γιώργος Τσανάκας
00:25
113' Σουτ του Σάουμπ, πάνω από την εστία η μπάλα αφού κοντράρει στον Σπινατσόλα. by Γιώργος Τσανάκας
00:25
114' Ιλσάνκερ αντί Λάιμερ και Τρίμελ αντί Λάινερ. by Γιώργος Τσανάκας
00:26
114' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
00:26
Εκτέλεση κόρνερ του Σάουμπ, ο Κάλαϊτζιτς με τρομερή κεφαλιά μειώνει σε 2-1... Κι όμως η Ιταλία τρώει γκολ, έχουμε ξανά παιχνίδι! by Γιώργος Τσανάκας
00:30
119' Σουτ του Γκρέγκοριτς, η μπάλα περνάει άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
00:32
120' Ο Κιέζα περνάει με σομπρέρο τον Μπάχμαν, αλλά ο Τρίμελ έδιωξε τελευταία στιγμή. by Γιώργος Τσανάκας
00:35
Τέλος στο ματς! Η Ιταλία επικράτησε 2-1 της Αυστρίας και προκρίθηκε στα προημιτελικά της διοργάνωσης. by Γιώργος Τσανάκας