Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Euro 2020.

21:41
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Γαλλία-Ελβετία, η οποία θα διεξαχθεί στο Εθνικό Στάδιο Βουκουρεστίου στο πλαίσιο των «16» του Euro 2020. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 22:00. Τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από τον ANT1, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
O αποψινός νικητής θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά την Ισπανία (η οποία αναδείχθηκε νικήτρια στη ΜΑΤΣΑΡΑ με την Κροατία) στην Αγία Πετρούπολη την προσεχή Παρασκευή (2/7). by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
Οι Γάλλοι προκρίθηκαν στα νοκ άουτ τερματίζοντας στην πρώτη θέση (5β.) του ομίλου «φωτιά» (Γερμανία και Πορτογαλία έμειναν στους τέσσερις πόντους). Τελείωσαν τον όμιλο με μία νίκη και δύο ισοπαλίες (4Υ-3Κ τα γκολ). by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Από την πλευρά της, η Ελβετία εξασφάλισε την παρουσία της στους «16» ως μία από τις τέσσερις καλύτερες τρίτες της φάσης των ομίλων και συγκεκριμένα του 1ου γκρουπ. Συνολικά, συγκέντρωσε τέσσερις πόντους, όσους και η 2η Ουαλία, από την οποία όμως υστέρησε στη μεταξύ τους ισοβαθμία, λόγω χειρότερης διαφοράς τερμάτων. Μάλιστα, πραγματοποίησε την καλύτερη της εμφάνιση -φτάνοντας και στη μοναδική της νίκη- στο τελευταίο ματς του ομίλου (3-1 την Τουρκία). by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Η Γαλλία θα προσπαθήσει να βρεθεί για 8η φορά στα προημιτελικά, ενώ σε περίπτωση που το καταφέρει η Ελβετία, θα το πράξει για πρώτη φορά στην ιστορία της. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάν, 3-4-1-2): Γιορίς – Βαράν, Λανγκλέ, Κιμπεμπέ – Παβάρ, Πογκμπά, Καντέ, Ραμπιό – Γκριεζμάν – Μπενζεμά, Εμπαπέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Ελβετία (Βλάντιμιρ Πέτκοβιτς, 3-4-1-2): Ζόμερ – Ελβέντι, Ακάντζι, Ροντρίγκεζ – Βίντμερ, Φρόιλερ, Τζάκα, Τζούμπερ – Σακίρι – Σεφέροβιτς, Εμπολό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Στον πάγκο για τη Γαλλία: Μανταντά, Μαϊγκάν, Λεμάρ, Ζιρού, Τολισό, Ζουμά, Σισοκό, Κομάν, Ερνάντες, Μπεν Γεντέρ, Ντιμπουά, Τιράμ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Στον πάγκο για την Ελβετία: Εμβογκό, Κόμπελ, Εμπαμπού, Ζακάρια, Βάργκας, Σο, Φάνσχατ, Μπενίτο, Μεχμέντι, Γκαβράνοβιτς, Φερνάντες, Σαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Αργεντινός Φερνάντο Αντρές Ραπαλίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Ώρα για τους εθνικούς ύμνους των δύο ομάδων! by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
2' Τελική για τη Γαλλία. Εκτέλεσε το κόρνερ ο Γκριεζμάν, έπιασε την κεφαλιά ο Βαράν, με την μπάλα να φεύγει αρκετά έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
Ωραία ενέργεια του Μπενζεμά εντός της περιοχής των Ελβετών, απομακρύνει το γύρισμά του η αντίπαλη άμυνα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
6' Ευκαιρία για τη Γαλλία. Το σουτ του Πογκμπά από το ύψος της αντίπαλης μεγάλης περιοχής κοντράρει στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
7' Ταλαιπωρεί την αντίπαλη άμυνα ο Εμπαπέ, με τον Ακάντζι να διώχνει σε κόρνερ. Το δεύτερο για τους Γάλλους, ένα έχει η Ελβετία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
10' Παράλληλο γύρισμα του Φρόιλερ, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
22:12
Πιέζει ψηλά η Γαλλία στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
Να σημειωθεί ότι ο Κιμπεμπέ έχει υποστεί έναν μικροτραυματισμό από τη φάση του 2', όταν και παραπάτησε. Ωστόσο, συνεχίζει κανονικά το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
Όλη η Ελβετία πίσω από τη γραμμή του κέντρου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
15' ΓΚΟΛ η Ελβετία! 0-1! Σκόρερ ο Σεφέροβιτς! Παράλληλο γύρισμα του Τζούμπερ από τα αριστερά, πηδάει πολύ ψηλά ο Σεφέροβιτς, ο οποίος πιάνει την κεφαλιά μεταξύ της μικρής περιοχής και του σημείου του πέναλτι και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των Γάλλων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
Σε τρομερή κατάσταση ο Τζούμπερ, ο οποίος μετά τις τρεις (!) ασίστ στο προηγούμενο παιχνίδι της Ελβετίας με την Τουρκία (3-1), προσθέτει ακόμα μία στο κοντέρ του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
22' Έκανε το παράλληλο γύρισμα ο Ραμπιό, με τον Ζόμερ να διώχνει με τα ακροδάχτυλα σε... πλάγιο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
26' Διπλή ευκαιρία για τη Γαλλία. Η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εμπαμπέ (από τα 23 μέτρα) βρήκε πάνω στο τείχος. Με τον αστέρα της Παρί Σεν Ζερμέν να παίρνει το «ριμπάουντ», αλλά το σουτ του να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
28' Φάση για τη Γαλλία. Μακρινό σουτ του Ραμπιό, φεύγει έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
30' Πρώτη κίτρινη στο ματς, θα τη δει ο Βαράν για μαρκάρισμα στον Τζούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
22:32
33' Κίτρινη κάρτα και στον Ελβέντι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
Δεν μπορεί να απειλήσει με προϋποθέσεις η Γαλλία στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
22:37
37' Έχουμε είσοδο φιλάθλου στον αγωνιστικό χώρο. Ωστόσο, οι κάμερες δεν καταγράφουν το γεγονός. Μικρή διακοπή στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
Συνέχεια στο ματς... by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
Ακόμα πέντε λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
Να σημειωθεί ότι αυτή τη στιγμή οι Γάλλοι φίλαθλοι έχουν ξεσπαθώσει στα social media κατά του Ντεσάν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
43' Απελπιστικό το μακρινό σουτ του Εμπαπέ, ο οποίος γλίστρησε στην προσπάθειά του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
Συγκρούστηκαν άτσαλα Ραμιό και Εμπολό, με τον παίκτη της Ελβετίας να χτυπάει στο κεφάλι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Όλα καλά, θα συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Ελβετία θα πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια χάρη στο τέρμα του Σεφέροβιτς στο 15'. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στο αγωνιστικό χώρο. Ο Κόμαν θα περάσει στη θέση του Λανγκλέ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
46' Μακρινό σουτ από τον Γκριεζμάν, δεν ανησυχεί ο Ζόμερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
50' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελβετία. Ο Εμπολό έκανε ωραία ατομική ενέργεια από τα δεξιά, μπήκε εντός της αντίπαλης περιοχής, ωστόσο το παράλληλο γύρισμά του δεν έφτασε στον Σεφέροβιτς, αφού έδιωξε τελευταία στιγμή ο Βαράν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
52' Φωνάζουν για πέναλτι οι Ελβετοί! Τρομερή ενέργεια του Τζούμπερ εντός της αντίπαλης περιοχής, με τον Βαράν να τον ανατρέπει. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
Θα το δει στο VAR ο Ραπαλίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
Οριστικό: Πέναλτι για την Ελβετία!! by Μανώλης Μουσουράκης
23:13
55' Το έπιασε ο Γιορίς!!! Έπεσε κάτω δεξιά και έβαλε εντυπωσιακό «στοπ» στην εκτέλεση πέναλτι του Ροντρίγκεζ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
57' ΓΚΟΛ η Γαλλία! 1-1! Σκόρερ ο Μπενζεμά! Υπέροχη συνεργασία των Γάλλων, με τον Μπενζεμά να βγαίνει κάθετα και μετά από υπέροχο πάρσιμο της μπάλας να πλασάρει εύστοχα για το 1-1. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
59' ΓΚΟΛ η Γαλλία! 2-1! Σκόρερ και πάλι ο Μπενζεμά! Ακόμα μια ωραία συνεργασία των Γάλλων, με τον Γκριεζμάν να γυρίζει στον Μπενζεμά και τον Γάλλο στράικερ να γράφει ολομόναχος το 2-1. by Μανώλης Μουσουράκης
23:19
Τα πάνω-κάτω στο ματς! Στο 55' η Ελβετία είχε την ευκαιρία να κάνει το 0-2 και στο 59' η Γαλλία βρίσκεται μπροστά με 2-1 χάρη στα δύο τέρματα του Μπενζεμά! by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
23:21
23:22
23:27
69' Ασυνεννοησία μεταξύ Βίντμερ και Ζόμερ, παραλίγο να έχουμε αυτογκόλ! Ωστόσο, η μπάλα έφυγε κόρνερ, μετά το γύρισμα του αμυντικού της Ελβετίας. by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
23:28
70' Φάση για τη Γαλλία. Πιάνει το σουτ με το αριστερό ο Πογκμπά, πέντε μέτρα εκτός της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:30
12(3) - 6(2) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:31
73' Οι Γκαβράνοβιτς και Εμπαμπού στις θέσεις των Σακίρι και Βίντμερ για την Ελβετία. by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
75' ΓΚΟΛ η Γαλλία! 3-1! Σκόρερ ο Πογκμπά! ΓΚΟΛΑΡΑ!!!!! Τρομερό πλασέ του Γάλλου χαφ πέντε μέτρα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής της Ελβετίας, καταλήγει στα δίχτυα του, ανήμπορου να αντιδράσει, Ζόμερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:37
79' Ο Φάνσαχτ στη θέση του Τζούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
81' ΓΚΟΛ η Ελβετία! 3-2! Σκόρερ ο Σεφέροβιτς! Σέντρα του Εμπαμπού από τα δεξιά, πετάγεται στο ύψος της μικρής περιοχής ο Σεφέροβιτς και γράφει το 3-2, πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα του στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:43
85' Σκοράρει ο Γκαβράνοβιτς, αλλά εν συνεχεία υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ!! by Μανώλης Μουσουράκης
23:43
Παραμένει το 3-2 για τη Γαλλία. by Μανώλης Μουσουράκης
23:45
87' Έξω ο Ροντρίγκεζ, στη θέση του ο Μεχμέντι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:45
88' Ο Σισοκό αντί του Γκριεζμάν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
88' Κάρτα στον Κομάν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:49
90' ΓΚΟΛ η Ελβετία, 3-3! Απίστευτα πράγματα! Ο Γκαβράνοβιτς, ύστερα από ωραία ντρίπλα, εκτέλεσε από το ύψος της μεγάλης περιοχής και έφερε το ματς στα ίσα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
90'+4' Μεγάλη ευκαιρία για να πάρει το ματς στο τέλος η Γαλλία, με τον Κομάν να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
ΠΑΡΑΤΑΣΗ! Έπειτα από ένα τρομερό σε εξέλιξη ματς, Γαλλία και Ελβετία θα παίξουν έξτρα μισάωρο για να λύσουν τις διαφορές τους, αφού ήρθαν 3-3 στην κανονική διάρκεια, με τους Ελβετούς να επιστρέφουν από το 3-1! by Μανώλης Μουσουράκης
23:57
23:57
23:57
23:58
23:58
23:58
91' Άρχισε η παράταση! by Μανώλης Μουσουράκης
23:59
Να δούμε τι άλλο μας επιφυλάσσει η αναμέτρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
00:01
93' Πρόβλημα με Μπενζεμά για τη Γαλλία! Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει ο άσος της Ρεάλ, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. Στη θέση του ο Ζιρού. by Μανώλης Μουσουράκης
00:02
95' ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΖΟΜΕΡ! Ο Παβάρ έπιασε το σουτ εντός της μεγάλης περιοχής, με τον πορτιέρε της Ελβετίας να διώχνει με το ένα χέρι σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
00:04
95' Ο Σαρ θα περάσει στη θέση του δις σκόρερ, Σεφέροβιτς by Μανώλης Μουσουράκης
00:06
98' Ευκαιρία για την Ελβετία. Επέλαση του Εμπαμπού από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα της Γαλλίας τη σέντρα-σουτ του. by Μανώλης Μουσουράκης
00:06
Πρόβλημα και με τον Κομάν για τη Γαλλία, να δούμε εάν θα μπορέσει να συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
00:07
Συνεχίζει κανονικά. by Μανώλης Μουσουράκης
00:08
00:09
Και ο Τζάκα στο έδαφος! Με την Ελβετία να έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές της. by Μανώλης Μουσουράκης
00:09
Θα σηκωθεί όμως. by Μανώλης Μουσουράκης
00:13
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους της παράτασης. by Μανώλης Μουσουράκης
00:14
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης. by Μανώλης Μουσουράκης
00:15
Δεν είναι καλός ο ρυθμός στο έξτρα ημίωρο μέχρι στιγμής. Λογικό, λόγω και της κούρασης, αλλά και του «φόβου» των δύο ομάδων, μετά τα όσα έχουν συμβεί. by Μανώλης Μουσουράκης
00:16
106' Σέντρα και στο δεύτερο μέρος της παράτασης! by Μανώλης Μουσουράκης
00:19
108' Θα δει την κίτρινη κάρτα ο Ακάντζι, ο οποίος χάλασε την αντεπίθεση της Γαλλίας. by Μανώλης Μουσουράκης
00:21
109' Ευκαιρία για τη Γαλλία. Ωραία ενέργεια του Κομάν από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα προς τον Εμπαπέ, το σουτ του οποίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέρασε... βασανιστικά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
00:21
110' Κι άλλη φάση για τη Γαλλία με τον Εμπαπέ! Τρομερή μπαλιά του Πογκμπά, βρίσκει τον Εμπαπέ στη γωνία της μικρής περιοχής. Άστοχο του σουτ του άσου της Παρί. by Μανώλης Μουσουράκης
00:22
111' Τιράμ αντί Κομάν. by Μανώλης Μουσουράκης
00:25
114' Φάση για τη Γαλλία. Έκανε το σουτ ο Ζιρού, μετά την προσπάθεια του Τιράμ, ωστόσο το τελείωμά του κατέληξε πάνω στον Εμπαπέ. by Μανώλης Μουσουράκης
00:30
Ακόμα δύο λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας της παράτασης. by Μανώλης Μουσουράκης
00:30
119' Κεφαλιά Ζιρού, μπλοκάρει ο Ζόμερ!! by Μανώλης Μουσουράκης
00:31
120' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ελβετία. by Μανώλης Μουσουράκης
00:42
Παραλίγο να πιάσει την εκτέλεση του Βάργκας ο Γιορίς, αλλά 3-4 by Μανώλης Μουσουράκης
00:43
Ωραίο πέναλτι και από τον Κιμπεπέ, 4-4 by Μανώλης Μουσουράκης
00:44
Στα δίχτυα η μπάλα και από τον Μεχμέντι by Μανώλης Μουσουράκης
00:45
Ο Εμπαπέ πάνω από την μπάλα για το 5ο πέναλτι της Γαλλίας! Για να δούμε by Μανώλης Μουσουράκης