Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την προημιτελική φάση του Euro 2020.

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:47
Αφού συνήλθαμε από το μυθικό φινάλε στο Ελβετία-Ισπανία, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Βελγίου με την Ιταλία! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:49
Θα μπορούσε, κάλλιστα να είναι και ο μεγάλος τελικός του Euro, αφού μιλάμε για δύο από τις καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:51
Με φόρα από την σπουδαία πρόκριση επί της Πορτογαλίας έρχεται το Βέλγιο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:51
Βγάζοντας για πρώτη φορά χαρακτήρα μεγάλης ομάδας και μέταλλο νικητή, δεν μάσησε από το γεγονός πως έχασε νωρίς τον Κέβιν Ντε Μπρόινε και λίγο πριν το φινάλε τον Εντέν Αζάρ, ούτε και από το γεγονός πως έπαιξε για αρκετό διάστημα χωρίς την μπάλα και με το 1-0 πήρε το εισιτήριο για την οκτάδα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:51
Είχε προηγηθεί ένα «επαγγελματικό» 3/3 στον όμιλο, αν και στο ματς με την Δανία τα… χρειάστηκε για την ανατροπή και το τρίποντο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:52
Ασταμάτητη συνεχίζει η Ιταλία! Αήττητη εδώ και 31 παιχνίδια, δεν έχει δεχτεί γκολ στο 90λεπτο των τελευταίων δέκα αγώνων, με το μοναδικό που δέχτηκε στη διοργάνωση να είναι από την Αυστρία στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, το οποίο δεν της κόστισε αφού με τη νίκη της με 2-1 προκρίθηκε στην οκτάδα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:52
Δείχνει εξαιρετική εικόνα, ίσως την καλύτερη από κάθε άλλη ομάδα στο Euro και έχει μπροστά της μια ευκαιρία να αποδείξει ότι είναι πιο έτοιμη από ποτέ να επιστρέψει στην κορυφή της Ευρώπης για πρώτη φορά μετά το 1968. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:52
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σλοβένος, Σλάβκο Βίντσιτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:52
Έξι φορές σε επίσημες αναμετρήσεις έχουν τεθεί αντιμέτωπες οι δύο ομάδες, με το Βέλγιο να μετρά μία νίκη, η Ιταλία τρεις ενώ δύο ματς έχουν λήξει ισόπαλα. Τελευταία φορά ήταν στο Euro του 2016 όταν η Ιταλία επικράτησε 2-0 του Βελγίου έχοντας σκόρερ τους Τζακερίνι, Πέλε, οι οποίοι δεν είναι πλέον στην αποστολή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:53
Ο Μαρτίνεθ κατεβάζει το Βέλγιο με 3-4-3, έχοντας τον Κουρτουά κάτω από τα δοκάρια και τους Αλντερβάιρελντ, Βερμάλεν και Βερτόνχεν στην τριάδα των στόπερ. Μενιέ, Βίτσελ, Τίλεμανς και Τόργκαν Αζάρ στα χαφ, με τους Ντε Μπρόινε, Ντοκού να πλαισιώνουν τον Λουκάκου στην επίθεση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:53
Από την άλλη μεριά, ο Ρομπέρτο Μαντσίνι κατεβάζει την Ιταλία με 4-3-3. Ο Ντοναρούμα στην εστία, με τους Ντι Λορέντσο, Μπονούτσι, Κιελίνι και Σπινατσόλα στην άμυνα. Μπαρέλα, Ζορζίνιο, Βεράτι στα χαφ, με τους Κιέζα, Ινσίνιε στα φτερά και τον Ιμόμπιλε στην κορυφή της επίθεσης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:55
Το ματς είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 22:00 (ΑΝΤ1, bwinΣΠΟΡ FM 94,6 και sport-fm.gr). by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:00
Οι παίκτες των δύο ομάδων γονάτισαν κατά του ρατσισμού! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:01
Σέντρα στο ματς! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:01
1' Ο Λουκάκου πατάει περιοχή αλλά ο Ντοναρούμα μαζεύει την μπάλα τελευταία στιγμή! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:02
2' Ο Ντοναρούμα δεν υποδέχθηκε καλά την μπάλα και παραχώρησε κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:04
4' Ένα ακόμη σουτ από τον Λουκάκου, αλλά ο επόπτης δίνει οφσάιντ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:06
6' Σε αυτό το διάστημα το Βέλγιο είναι συνεχώς στην αντίπαλη περιοχή, ενώ η Ιταλία απλά προσπαθεί να οργανωθεί και περιμένει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:10
10' Οι Ιταλοί ανεβάζουν τον ρυθμό τους και τις γραμμές τους. Τρομερός ρυθμός στο παιχνίδι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:11
11' Ένα ακόμα κερδισμένο κόρνερ για το Βέλγιο με το ανέβασμα του Μενιέ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:13
13' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ για την Ιταλία με τον Κιελίνι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:14
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:14
Οφσάιντ δίνει ο επόπτης! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:16
16' Το σουτ του Τίλεμανς κοντράρει και το Βέλγιο έχει άλλο ένα κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:16
17' Ο κεραυνός του Ντε Μπρόινε σταματά στα σώματα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:18
18' Κόβεται τώρα η σέντρα του Κιέζα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:20
20' Κίτρινη κάρτα στον Βεράτι για κίτρινη στον Τίλεμανς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:21
21' Κίτρινη κάρτα στον Τίλεμανς τώρα για τάκλιν στον Βεράτι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:22
22' Τι έβγαλε ο Ντοναρούμα! Τρομερό σλάλομ του Ντε Μπρόινε αλλά το σουτ του σταματάει από τον Ιταλό! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:25
Το ακυρωθέν γκολ της Ιταλίας:
by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:26
25' Πάλι ο Ντοναρούμα σώζει την Ιταλία από το γκολ, αφού διώχνει σε κόρνερ το πλασέ του Λουκάκου! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:27
26' Ο Κιέζα κάνει σλάλομ και σουτάρει, όμως η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Κουρτουά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:27
28' Σουτάρει από μακριά ο Ινσίνιε, άουτ η μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:29
29' Κυριαρχία της Ιταλίας στην αντίπαλη περιοχή, κερδίζει το Κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:31
31' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛ για την Ιταλία με τον Μπαρέλα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:31
Τώρα σίγουρα δεν είναι οφσάιντ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:32
Ο Ιταλός χόρεψε όλη την άμυνα του Βελγίου και με δυνατό σουτ κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα του Κουρτουά! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:33
22:33
22:35
35' Ξανά στην επίθεση οι Ιταλοί τώρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:38
38' Το Βέλγιο ανεβάζει τις γραμμές τους και προσπαθεί να ισοφαρίσει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:41
41' Ο Κιέζα σουτάρει αλλά η μπάλα περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κουρτουά! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:43
43' Ο Ιμόμπιλε είχε την μπάλα στη μικρή περιοχή, δεν έδωσε πάσα γιατί ήθελε να βάλει αυτός το γκολ και την έχασε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:44
44' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για την Ιταλία με τον Ινσίνιε! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:45
Ο Ιταλός προχώρησε ανενόχλητος μέχρι την αντίπαλη περιοχή και με ένα μυθικό πλασέ έκανε το 2-0! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:45
45' Πέναλτι για το Βέλγιο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:47
Ο Ντι Λορέντσο νόμιζε ότι έπαιζε μπάσκετ, έσπρωξε τον Ντόκου και έδωσε την ευκαιρία στους Βέλγους να μειώσουν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:47
45+2' Ο Λουκάκου ευστοχεί και το Βέλγιο κάνει το 2-1! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:48
Τέλος πρώτο ημιχρόνου στο Μόναχο, τι ματσάρα βλέπουμε! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:05
47' Ατομική ενέργεια του Κιέζα αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:08
49' Κυκλοφορία από την Ιταλία τώρα, με το Βέλγιο να πιέζει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:10
23:11
53' Το Βέλγιο έχει την κατοχή τώρα, με τον ρυθμό του ματς να έχει πέσει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:14
56' Ο Ντοκού γύρισε την μπάλα αλλά ο τρομερός Ντοναρούμα μπλόκαρε τη μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:16
57' Ζητούν πέναλτι οι Ιταλοί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:16
Περιμένουμε το VAR. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:17
Δεν υπάρχει παράβαση λένε οι διαιτητές, συνεχίζεται κανονικά το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:20
61' Τι έχασε ο Λουκάκου! Εξ επαφής στέλνει την μπάλα στα πόδια του Σπινατσόλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:21
23:22
64' Πιέζουν οι Ιταλοί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:24
66' Απίθανη μπαλιά Ινσίνιε, αστοχεί ο Σπινατσόλα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:26
68' Πάει να κάνει ψαλιδάκι ο Ιμόμπιλε και τα... καταστρέφει όλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:27
69' Σουτ του Ινσίνιε από μακριά, διώχνει με υπερένταση ο Κουρτουά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:29
70' Αλλαγές για το Βέλγιο, έξω οι Μενιέ και Τίλεμανς, μέσα οι Τσαντλί και Μέρτενς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:29
71' Τεράστια ευκαιρία για το Βέλγιο με τον Λουκάκου να μην μπορεί να πετύχει την μπάλα με το κεφάλι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:30
23:30
23:31
72' Ο Τσαντλί χτύπησε μόλις μπήκε, ίσως γίνει αλλαγή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:32
Βγαίνει τελικά, στην θέση του ο Πρετ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:33
74' Αλλαγές και για την Ιταλία. Έξω οι Βεράτι και Ιμόμπιλε, μέσα οι Κριστάντε και Μπελότι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:34
23:34
75' Σουτάρει ο Λουκάκου, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και καταλήγει στον Ντοναρούμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:35
76' Έχει πέσει στο έδαφος ο Σπινατσόλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:36
Έχει βάλει τα κλάματα, δείχνει να είναι σοβαρό. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:37
Με φορείο τον απομακρύνουν από τον αγωνιστικό χώρο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:39
80' Αλλαγές για την Ιταλία, μέσα οι Μπεράντι και Έμερσον, έξω οι Σπινατσόλα και Ινσίνιε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:43
84' Απίθανο σλάλομ του Ντοκού, με το σουτ του να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντοναρούμα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:45
86' Το Βέλγιο παίζει στο μισό γήπεδο την Ιταλία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:48
89' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για το Βέλγιο, φωνάζουν οι Ιταλοί και έχουν δίκιο αφού νωρίτερα υπάρχει φάουλ υπέρ τους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:49
90' Κίτρινη κάρτα στον Μπεράτι γιατί κουνήθηκε στο τείχος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:49
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:49
91' Μέσα ο Τολόι, εκτός ο Κιέζα by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:55
Έχουν ολοκληρωθεί τα πέντε λεπτά, αλλά αφήνει περισσότερο ο Βίντσιτς by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:56
ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:57
Η Ιταλία επικρατεί 2-1 του Βελγίου και προκρίνεται στα ημιτελικά! Αντίπαλος η Ισπανία στις 6 Ιουλίου στο «Γουέμπλεϊ» by Χρήστος Κατριμουστάκης