Καμερούν-Σερβία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 2η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

11:46
11:47
Είμαι η Αγγελική Καβαρνού και μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την αναμέτρηση Καμερούν-Σερβία για την 2η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
11:50
Με «ελληνικό» άρωμα οι συνθέσεις των δύο ομάδων. Για το Καμερούν αγωνίζεται ο Κούντε του Ολυμπιακού, ο Ενκουλού του Άρη και ο παλιός μας γνώριμος Επασί, ενώ για την Σερβία, ο Ζίβκοβιτς του ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
11:50
Ας δούμε αναλυτικά τις ενδεκάδες: Καμερούν (Ριγκομπέρτ Σονγκ, 4-3-3): Επασί, Φάι, Καστεγέτο, Ενκουλού, Τόλο, Ανγκισά, Κούντε, Χόνγκλα, Εμπεμό, Τσούπο-Μότινγκ, Εκαμπί Σερβία (Ντράγκαν Στοΐκοβιτς, 3-4-3): Β. Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Μιλένκοβιτς, Βέλκοβιτς, Πάβλοβιτς, Α. Ζίβκοβιτς, Λούκιτς, Μαξίμοβιτς, Κόστιτς, Τάντιτς, Σ. Μιλίκοβιτς-Σάβιτς, Μίτροβιτς by www.sport-fm.gr
11:52
Ο αγώνας διεξάγεται στο στάδιο «Al Janoub Stadium», χωρητικότητας 40.000 θέσεων. by www.sport-fm.gr
11:53
11:53
11:53
11:55
11:56
Στην προηγούμενη αγωνιστική το Καμερούν ηττήθηκε από την Ελβετία 1-0 και η Βραζιλία επικράτησε της Σερβίας 2-0. by www.sport-fm.gr
11:57
Το άλλο ματς του ομίλου Βραζιλία-Ελβετία θα γίνει σήμερα το απόγευμα στις 18:00. by www.sport-fm.gr
11:58
12:00
12:01
1' Στο έδαφος ο Μίτροβιτς, ο οποίος μετά από μια εναέρια μάχη με τον Χονγκλά, δεν προσγειώθηκε καλά. by www.sport-fm.gr
12:04
12:06
5' Οι Σέρβοι κυκλοφορούν τη μπάλα και οι Καμερουνέζοι πιέζουν για να τους αναγκάσουν σε λάθη. by www.sport-fm.gr
12:06
12:08
12:10
9' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, με τους Σέρβους να έχουν την κατοχή και μόλις ένα σουτ, εκτός εστίας, αυτό του Μίτροβιτς. by www.sport-fm.gr
12:12
10' Σημαντική ευκαιρία για τη Σερβία. Ο Μίτροβιτς με μια προσποίηση πέρασε τον Ενκουλού και σούταρε στο κάθετο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
12:13
12:16
12:18
17' Ακόμη μια τεράστια ευκαιρία για την Σερβία! Ο Μίτροβιτς για ακόμη μια φορά απείλησε τα αντίπαλα δίχτυα, με ένα δυνατό σουτ να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
12:20
19' Ευκαιρία για το Καμερούν αυτή την φορά. Σουτ του Κούντε που ο Σέρβος κίπερ απομάκρυνε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
12:21
12:21
21' Κόρνερ για την Σερβία μετά από επέμβαση του Ενκουλού στην μπαλιά του Ζίβκοβιτς, σε μια φάση με άρωμα... Άρης-ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
12:23
12:24
12:25
25' Εκτέλεσε ο Τάντιτς στο δεύτερο δοκάρι. Κανείς δεν βρήκε την μπάλα, που βγήκε πλάγιο. by www.sport-fm.gr
12:29
29' Γκοοοολ για το Καμερούν!! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κούντε, ο Ενκουλού ακούμπησε με το κεφάλι τη μπάλα και στη συνέχεια ο Καστεγέτο, που πέρασε απαρατήρητος από την άμυνα της Σερβίας, βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
12:33
12:39
38' Οι Σέρβοι ακόμη δεν έχουν βγάλει αντίδραση, ενώ οι Καμερουνέζοι προσπαθούν για ένα δεύτερο γκολ. by www.sport-fm.gr
12:42
12:45
43' Διπλή ευκαιρία με τον Κούντε. Το πρώτο σουτ πάνω στον τερματοφύλακα και το δεύτερο-στην επαναφορά-αρκετά άουτ. by www.sport-fm.gr
12:46
12:46
45+1' Γκοοοολ για την Σερβία!! Εκτέλεσε το φάουλ ο Τάντιτς και ο Πάβλοβιτς με μια εξαιρετική κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για την ισοφάριση. Κανένα περιθώριο αντίδρασης για τον Επασί, που έμεινε... όρθιος. by www.sport-fm.gr
12:48
12:49
45+3' Γκοοοοολ η Σερβία και 1-2!!! Ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς γύρισε το παιχνίδι με ένα σουτ λίγο έξω από την περιοχή. Δεν αντέδρασε καλά ο Επασί, καθώς το σουτ ήταν μάλλον αδύναμο. by www.sport-fm.gr
13:14
49' Η Σερβία προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες αλλά έχει βγει δύο φορές οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
13:17
53' Γκοοοολ η Σερβία!!! Όμορφη ομαδική προσπάθεια των Σέρβων, η αποδιοργανωμένη άμυνα του Καμερούν δεν μπόρεσε να αντιδράσει και ο Ζίβκοβιτς πάσαρε στον ελεύθερο Μίτροβιτς, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1. by www.sport-fm.gr
13:20
13:21
Αλλαγή και για την Σερβία. Ο Στέφαν Μίτροβιτς στη θέση του σκόρερ, Πάβλοβιτς by www.sport-fm.gr
13:28
63' Γκοοολ το Καμερούν Ο Αμπουμπακάρ βγήκε μόνος του, έσκαψε τη μπάλα και την έστειλε στο τέρμα του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς. Το γκολ αρχικά ακυρώθηκε αλλά μετά από την εξέταση του VAR, μέτρησε κανονικά. by www.sport-fm.gr
13:30
66' Γκοοοοολ το Καμερούν για το 3-3!!! Ο Τσούπο-Μοτινγκ πλάσαρε τον Σέρβο κίπερ και έφερε το ματς στα ίσα. by www.sport-fm.gr
13:33
68' Διπλή αλλαγή για το Καμερούν. Κούντε και Εκαμπί έξω, Μπασονγκόγκ και Οντουά μέσα. by www.sport-fm.gr
13:34
13:35
13:39
13:41
76΄ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Σερβία, ο Σάβιτς με κάθετη βρήκε τον Μίτροβιτς στην μεγάλη περιοχή με τον τελευταίο να μη μπορεί να νικήσει τον Επασί. by www.sport-fm.gr
13:42
78΄ Καλή ευκαιρία για τους Σέρβους, μετά από κυκλοφορία της μπάλας έξω από την μεγάλη περιοχή ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς σούταρε άουτ. by www.sport-fm.gr
13:43
78΄ Τριπλή αλλαγή για την Σερβία. Έξω οι Βελίκοβιτς, Ζίβκοβιτς, Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, στη θέση τους Μπάμπιτς, Ράντονιτς και Γκρούγκιτς by www.sport-fm.gr
13:44
13:45
81΄ Διπλή αλλαγή για το Καμερούν. Έξω οι Ανγκισά, Μπέουμο, μέσα οι Γκουέτ, Ενκουντού. by www.sport-fm.gr
13:46
13:48
84΄ Επικίνδυνη στιγμή για το Καμερούν, ο Κόστιτς γύρισε τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή με τους αμυντικούς του Καμερούν και τον Επασί να μην απομακρύνουν, καταλήγοντας σε πλάγιο. by www.sport-fm.gr
13:50
Ο Μπασογκόγκ αποτελεί την κύρια απειλή για την ομάδα της Σερβίας από τη στιγμή που πέρασε ως αλλαγή με πολλές προσωπικές ενέργειες του ίδιου. by www.sport-fm.gr
13:51
13:52
88΄ Ο Κόστιτς μπήκε στην μεγάλη περιοχή αφού απέφυγε τον Μπασογκόγκ όμως το γύρισμα του δεν ήταν καλό με τον Επασί να μαζεύει τη μπάλα. by www.sport-fm.gr
13:53
89΄ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Σερβία. Ο Μίτροβιτς υποδέχεται την μπάλα σε καλό σημείο μέσα στη μεγάλη περιοχή όμως το τελείωμα του κατέληξε άουτ. by www.sport-fm.gr
13:55
13:56
90+1 Μεγάλη επέμβαση από τον Επασί, ο Λούκιτς με έξυπνη πάσα έβγαλε τετ α τετ Μίτροβιτς αλλά εκείνος δε κατάφερε να σκοράρει. Έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ ο Σέρβος οπότε η φάση δεν κατοχυρώνεται. by www.sport-fm.gr
13:57
13:58
13:59
13:59
14:01
14:03
Καμερούν και Σερβία με την ισοπαλία (3-3) μοιράζονται βαθμούς. Με την βαθμολογία του έβδομου γκρουπ να διαμορφώνεται ως εξής: 1. Βραζιλία 3 2. Ελβετία 3 3. Καμερούν 1 4. Σερβία 1 by www.sport-fm.gr
14:03
Για τον ίδιο όμιλο αργότερα στην μέρα Βραζιλία και Ελβετία αναμετρώνται στις 18:00. by www.sport-fm.gr