Πολωνία-Αργεντινή

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

20:20
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Πολωνίας με την Αργεντινή! by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Αναμέτρηση για τον τρίτο όμιλο, στον οποίο συμμετέχουν επίσης Μεξικό και Σαουδική Αραβία, ματς το οποίο διεξάγεται την ίδια ώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί 11 φορές στο παρελθόν και η Αργεντινή έχει το προβάδισμα με έξι νίκες έναντι τριών της Πολωνίας. Σε επίπεδο Μουντιάλ έχουν συγκρουστεί δύο φορές. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
Η Πολωνία έχει χάσει και τα 3 τελευταία ματς κόντρα σε ομάδες της Λατινικής Αμερικής σε Μουντιάλ, χωρίς να πετύχει γκολ. Η Αργεντινή ψάχνει την πρόκριση στα νοκ άουτ για 13η φορά στις 14 τελευταίες συμμετοχές της στη διοργάνωση. Ο μοναδικός αποκλεισμός της είχε έρθει το 2002. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
20:24
Η Αργεντινή αν νικήσει, τότε θα προκριθεί ως πρώτη. Σε περίπτωση ισοπαλίας, οι Αργεντινοί θέλουν να μη νικήσει η Σαουδική Αραβία το Μεξικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
Από την άλλη, οι Πολωνοί μόνο αν χάσουν μπλέκουν σε σενάρια. Σε περίπτωση ήττας θέλουν: 1 να μη νικήσει σίγουρα η Σαουδική Αραβία το Μεξικό 2 αν νικήσει το Μεξικό να μην το κάνει με μεγάλη διαφορά τερμάτων 3 ενώ αν οι Άραβες και οι Λατινοαμερικάνοι έρθουν ισόπαλοι, το θέμα είναι πόσο θα έχει χάσει η παρέα του Σιμάνσκι από εκείνη του Μέσι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Ο Λιονέλ Μέσι έχει σκοράρει και στις 6 τελευταίες εμφανίσεις του με τη φανέλα της Αργεντινής σε όλες τις διοργανώσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ντάνι Μάκελι (Ολλανδία). by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
Το ματς θα διεξαχθεί στο Stadium 974 το οποίο έχει χωρητικότητα 40 χιλιάδες θέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
Πολωνία (Τσέσλαβ Μίχνιεβιτς): Σέζνι – Κας, Γκλικ, Κίβιορ, Μπερεζίνσκι – Κριχόβιακ, Μπιέλικ, Ζιελίνσκι, Φρανκόφσκι – Σφιντέρσκι, Λεβαντόφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
Αργεντινή (Λιονέλ Σκαλόνι): Εμιλιάνο Μαρτίνες – Μολίνα, Ρομέρο, Οταμέντι, Ακούνια – Ντε Πολ, Έντσο Φερνάντες, ΜακΆλιστερ – Μέσι, Ντι Μαρία, Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Στις 21:00 θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Πρώτα ο ύμνος της Πολωνίας, ακολουθεί αυτός της Αργεντινής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
Όλα είναι έτοιμα για την σπουδαία αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
2' Κόρνερ για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
3' Πήρε την κεφαλιά ο Οταμέντι, η μπάλα πέρασε άουτ. Έχει δοθεί επιθετικό φάουλ στην προσπάθεια του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
21:05
5' Γύρισμα ο Λεβαντόφσκι, το σουτ του Μπιέλικ δεν ήταν καλό και σταμάτησε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
7' Σουτ ο Μέσι, μπλόκαρε ο Σέζνι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
9' Καλύτερα έχει μπει η Αργεντινή, κρατάει περισσότερο την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
10' Σουτ ο Ντι Μαρία, η μπάλα σταμάτησε πάνω στον Μέσι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
11' Ευκαιρία για την Αργεντινή! Ο Ντι Μαρία έκανε την πάσα στον Μέσι, εκείνος με ωραίο σουτ από κοντά προσπάθησε να σκοράρει, αλλά ο Σέζνι του είπε ξανά όχι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
21:14
21:16
17' Κακό σουτ του Ακούνια, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
21:19
19' Ωραία μπαλιά του Μέσι στον Ακούνια, εκείνος πήρε την κεφαλιά, αλλά μπλόκαρε ο Σέζνι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
21' Κόρνερ για την Πολωνία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
24' Κόρνερ για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
Εκτελέστηκε γρήγορα, έδιωξε η άμυνα της Πολωνίας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
21:28
29' Μεγάλη διπλή φάση για την Αργεντινή! Πρώτα το σουτ του Άλβαρες κοντράρει στα σώματα, μετά η σουτάρα του Ακούνια περνά λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
Συμπληρώσαμε το μισάωρο και το 0-0 παραμένει. Η Αργεντινή μέχρι τώρα είναι σαφώς ανώτερη. Η Πολωνία παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
21:32
33' Κόρνερ για τους Αργεντινούς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
Τι έβγαλε ο Σέζνι! Απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Ντι Μαρία, διώχνει τελευταία στιγμή ο Πολωνός κίπερ σε νέο κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
21:35
35' Σουτ ο Φερνάντες, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
36' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τους Αργεντινούς! Τετ-α-τετ του Άλβαρες, το βγάζει ο Σέζνι. Στη συνέχεια της φάσης ο Άλβαρες σεντράρει, ο Μέσι παίρνει την κεφαλιά και ο Σέζνι τον βρίσκει με το χέρι στο πρόσωπο. Αν τον έχει βρει πριν περάσει η μπάλα άουτ, τότε είναι πέναλτι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
Οn field review του Μάκελι by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
21:37
38' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
39' ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ! Ο Σέζνι κράτησε καθαρή την εστία του μετά την εκτέλεση του Λιονέλ Μέσι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
Μεγάλη επέμβαση του Σέζνι με το ένα χέρι στο πέναλτι του Μέσι, δεύτερο σερί ματς που πιάνει πέναλτι ο Πολωνός. by Αναστασία Βοσνάκη
21:42
43' Ξανά διπλή ευκαιρία για την Αργεντινή! Σουταρα του Άλβαρες μέσα από την περιοχή, διώχνει αρχικά ο Σεζνι και μετά μπλοκάρει τη νέα προσπάθεια του Ντε Πολ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
Η Πολωνία δεν έχει δεχτεί γκολ ακόμα στο Μουντιάλ σε 39 τελικές! Είναι και θέμα τύχης... by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Πολωνία-Αργεντινή 0-0! Χαμένο πέναλτι για τους Αργεντινούς, φοβερή μέχρι στιγμής η ομάδα του Σκαλόνι, αλλά η Πολωνία έχει τον κέρβερο Σέζνι που δεν… καταλαβαίνει τίποτα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
22:04
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε! by Αναστασία Βοσνάκη
22:04
46’ Διπλή αλλαγή για την Πολωνία. Σφιντέρσκι, Φρανκόφσκι έξω, Σκόρας, Καμίνσκι μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
46' Γκοοοοοοοοολ η Αργεντινή!!! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Μολίνα κάνει το γύρισμα και ο ΜακΆλιστερ με πλασέ στην κίνηση νικά τον Σέζνι για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
49' Κίτρινη ο Ακούνια. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
50' Ευκαιρία για την Πολωνία! Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Γκλικ πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:12
53' Τι κούρσα έκανε ο Μέσι! Το σουτ που έκανε με το δεξί ήταν κακό, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
Η Αργεντινή με τα τωρινά αποτελέσματα περνάει πρώτη και 2η στην ισοβαθμία η Πολωνία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
22:18
59' Έξω Ντι Μαρία, Ακούνια, μέσα Ταλιαφίκο, Παρέδες. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
61' Ευκαιρία για την Αργεντινή! Ο ΜακΆλιστερ έκανε το σουτ από κοντά, μπλόκαρε ο Σέζνι! by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
62' Σιμάνσκι μέσα για την Πολωνία, Μπιέλικ έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
22:22
22:23
64' Κόρνερ για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
67' Γκοοοοοοολ η Αργεντινή! ΤΙ ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΒΑΡΕΣ!!! by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
Τρομερή σουτάρα του Άλβαρες, στο αριστερό παραθυράκι του Σέζνι η μπάλα και η Αργεντινή δείχνει να τελειώνει το ματς! Φοβερό γκολ από τον 22χρονο παικταρά... by Αναστασία Βοσνάκη
22:28
22:29
22:30
71' Ευκαιρία για την Αργεντινή! Σουτ ο Μέσι από κοντά, μπλόκαρε ο Σέζνι! by Αναστασία Βοσνάκη
22:32
73' Τεράστια χαμένη ευκαιρία η Αργεντινή! Απίστευτη κάθετη του Μέσι, ο Άλβαρες στο τετ-α-τετ σημαδεύει την εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
22:37
78' Κίτρινη ο Κριχόβιακ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:38
79' Εξω ο Άλβαρες και ο Φερνάντες, μέσα ο Λαουτάρο και ο Πετσέλα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
22:45
86' Ευκαιρία για την Αργεντινή! Το σουτ του Λαουτάρο, πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
22:50
22:57
Τέλος! Η Αργεντινή επικράτησε 2-0 και περνάει ως πρώτη! Περιμένει η Πολωνία ακόμα... by Αναστασία Βοσνάκη
22:57
Αν βάλει γκολ το Μεξικό, πάλι αυτό περνάει! by Αναστασία Βοσνάκη
23:00
Τέλος το Μεξικό, νικησε 2-1 αλλά δεν του έφτανε. Πρώτη η Αργεντινή, προκρίθηκε ως δεύτερη η Πολωνία. by Αναστασία Βοσνάκη