ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την πρεμιέρα της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

18:47
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα, η οποία θα διεξαχθεί στις 19:00 στην Τούμπα στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της Super League 1! by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
Υπενθυμίζεται ότι o ΠΑΟΚ τα βρήκε το Σάββατο (11/9) με τη Νova για τα επόμενα δύο χρόνια. Aρχής γενομένης για το σημερινό παιχνίδι, το οποίο θα μεταδοθεί από το Novasports 2. Φυσικά, θα υπάρχει και ραδιοφωνική μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τζορμπατζόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
Αμφότερες οι ομάδες με νέους τεχνικούς στους πάγκους τους. Για τους μεν γηπεδούχους ο Ρασβάν Λουτσέσκου θα πραγματοποιήσει την επανεμφάνισή του σε ελληνική διοργάνωση, ύστερα από το νταμπλ που κατέκτησε με τον «δικέφαλο του Βορρά» το 2019. Μάλιστα, το τελευταίο ματς του Ρουμάνου τεχνικού στο πρωτάθλημα ήταν με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες» (ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 για την τελευταία αγωνιστική, όντας ήδη πρωταθλητής). by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
Οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν σε παρόμοιο μοντέλο στη μετά-Γιαννίκη εποχή, δίνοντας τα «κλειδιά» στον Γερμανοαναθρεμένο Ηρακλή Μεταξά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
Ο ΠΑΟΚ την Πέμπτη (16/9, 19:45) αρχίζει τις υποχρεώσεις του στους ομίλους του Europa Conference League, αντιμετωπίζοντας τη Λίνκολν στο Γιβραλτάρ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Ζ. Ζίβκοβιτς - Τέιλορ, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια - Αουγκούστο, Σβαμπ - Μουργκ, Μπίσεσβαρ, Καγκάβα - Σφιντέρσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Κωνσταντέλιας, Μιτρίτσα, Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
Εκπλήξεις από τον Λουτσέσκου, ο οποίος αφήνει στον πάγκο τους Πασχαλάκη και Κούρτιτς. Σύμφωνα με το γράφημα της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Καγκάβα θα αγωνιστεί ως δεκάρι, έχοντας αριστερά του τον Μπίσεσβαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
Εκτός για τον «δικέφαλο του Βορρά» οι Ελ Καντουρί, Ίνγκασον, Ολιβέιρα, καθώς και ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς, ο οποίος βρίσκεται σε καραντίνα στη Σερβία, καθώς προ ημερών βρέθηκε θετικός σε τεστ για τον κορωνοϊό. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς, 4-4-2): Λοντίγκιν - Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν - Γκαρντάβσκι, Καραχάλιος, Ντομίνγκεθ, Σνάιντερ - Περέα, Κόντε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ Γιάννινα: Σούλης, Παντελάκης, Οικονομόπουλος, Λιάσος, Μίνα, Σιόντης, Μέντες, Λώλης, Μιλιντσεάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
Από την αποστολή της ομάδας των Ιωαννίνων αποκλείστηκε ο Μπρένερ, ο οποίος δεν έχει αναρρώσει από την επέμβαση στο δεξί του χέρι, στην οποία υποβλήθηκε προ ημερών. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, ο οποίος θα έχει ως βοηθούς του τους Χασάν Κούλα και Κωνσταντίνο Ψάρρη. Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Κωνσταντίνος Τσέτσιλας, ενώ επικεφαλής στο VAR θα είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΠΑΟΚ: 29 Ισοπαλίες: 11 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 12 by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
Με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ: Νίκες ΠΑΟΚ: 18 Ισοπαλίες: 4 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 4 by Μανώλης Μουσουράκης
18:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
Για άλλο ένα παιχνίδι ο Σφιντέρσκι κατεβαίνει χαμηλά για να υποδεχτεί την μπάλα και να λειτουργήσει ως «σκαλοπάτι». by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
4' Πρώτη τελική για τον ΠΑΟΚ: Ο Καγκάβα δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, ενώ εν συνεχεία το γυριστό του Σφιντέρσκι δεν βρήκε στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Οι γηπεδούχοι έχουν αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά και προσπαθούν να διασπάσουν τις γραμμές του ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
8' Δεν έκανε καλό κοντρόλ εντός της περιοχής του ΠΑΟΚ ο Κόντε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
9' Ωραία μακρινή μεταβίβαση από τον Σβαμπ με το εξαιρετικό αριστερό του πόδι, δεν πρόλαβε ο Καγκάβα, ο οποίος κινήθηκε ως κρυφός επιθετικός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:10
9' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα: Καίρια έξοδος του Ζίβκοβιτς, πριν προλάβει να τσιμπήσει την μπάλα ο Κόντε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:12
19:12
19:14
13' Ωραία κούρσα του Τέιλορ από τα δεξιά, ωστόσο δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι. Αντίθετα, έπεσε άτσαλα στο έδαφος και φαίνεται πως τραυματίστηκε στον αστράγαλο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
Όλα καλά, θα συνεχίσει... by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
14' Ακόμα μια ωραία σέντρα του Σάλιακα προς την περιοχή του ΠΑΟΚ. Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
15' Φάση για τον ΠΑΣ: Σουτ του Πίρσμαν μετά την εκτέλεση του κόρνερ, με την μπάλα να προσκρούει πάνω στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Μία τελική για κάθε ομάδα μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
18' Δυνατή σέντρα-σουτ με το αριστερό από τον Βιεϊρίνια, κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
20' Γρήγορη επιστροφή από τον Βαρέλα, ανέκοψε τον Περέα που έβγαινε στην κόντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Ο Μπίσεσβαρ αλλάζει συχνά θέση με τον Καγκάβα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
21' Υπέροχο σκάψιμο του Σβαμπ, βρίσκει τον Μουργκ, ο οποίος ωστόσο δεν κατάφερε να γυρίσει την μπάλα στην «καρδιά» της περιοχής του ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Ο Σβαμπ μέχρι στιγμής είναι ο καλύτερος παίκτης για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
22' Φάση για τον ΠΑΟΚ: Μακρινό σουτ από τον Αουγκούστο, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Κεφαλιά του Σβαμπ μετά την εκτέλεση του κόρνερ, με τον Σάλιακα να διώχνει σχεδόν πάνω στη γραμμή! by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Τρίτο διαδοχικό κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
27' Φάση για τον ΠΑΟΚ: Ο Αουγκούστο είχε την ευκαιρία για ένα καλό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ωστόσο το τελείωμά του δεν ήταν καλό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
33' Σκληρό φάουλ του Εραμούσπε πάνω στον Βιεϊρίνια, ο οποίος επιχειρούσε το «μπάσιμο» στην αντίπαλη περιοχή. Ο στόπερ του ΠΑΣ αντίκρισε την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Οι πάσες που βγάζει ο Σβαμπ είναι μία και μία! by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
40' Ωραία κυκλοφορία του ΠΑΟΚ εντός της περιοχής του ΠΑΣ. Καταλυτική η παρέμβαση του Κάργα, ο οποίος κέρδισε και την κατοχή για την ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
41' Φάση για τον ΠΑΟΚ: Σουτ από τον Σφιντέρσκι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Λοντίγκιν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Κίτρινη κάρτα στον Πίρσμαν, επειδή κλώτσησε εκτός φάσης την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
45'+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ: O Kόντε σπάει στον επερχόμενο Σνάιντερ, το διαγώνιο σουτ του οποίου απέκρουσε ο Ζίβκοβιτς! Η μεγαλύτερη φάση για τους φιλοξενούμενους στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή (64%-36%), έχει δημιουργήσει περισσότερες τελικές (8 έναντι 2), αλλά ακόμη δεν έχει καταφέρει να βρει δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. Δεν θα προχωρήσουν ακόμη σε αλλαγές οι Λουτσέσκου και Μεταξάς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
46' Φάση για τον ΠΑΟΚ: Μακρινό σουτ του Μουργκ, στην αγκαλιά του Λοντίγκιν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
Το κοινό της Τούμπας αποθεώνει τον Άκπομ, ο οποίος είναι μεταξύ των παικτών του ΠΑΟΚ που σηκώθηκαν για προθέρμανση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
20:17
57' Νεύρα μεταξύ Περέα και Βαρέλα... by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
58' Φάση για τον ΠΑΟΚ: Ο Σφιντέρσκι έπιασε το διαγώνιο σουτ, το οποίο -μετά την κόντρα στον Κάργα- πέρασε έξω. Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
60' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Καγκάβα βρίσκει αέρα και δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από το ένα μέτρο από τη γραμμή τέρματος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
61' Πρώτες αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Μιτρίτσα και Κούρτιτς στις θέσεις των Καγκάβα και Αουγκούστο, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
64' Κίτρινη ο Βιεϊρίνια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
67' Ωραίες προσποιήσεις του Μιτρίτσα, δεν βρήκε στόχο όμως το γύρισμά του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
20:29
20:34
73' Κερδίζει φάουλ σε εξαιρετικό σημείο ο δραστήριος Μιτρίτσα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
74' Πολύ καλή η εκτέλεση από τον Κούρτιτς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει ελάχιστα έξω (κόρνερ). by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
75' Μέσα και οι Σίντκλεϊ και Άκπομ για τον ΠΑΟΚ, στις θέσεις των Μουργκ και Βιεϊρίνια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
80' Μορέιρα αντί Περέα για τον ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
80' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ: Υπέροχη ενέργεια του Κόντε, μπουκάρει στην αντίπαλη περιοχή, ωστόσο άνοιξε το κοντρόλ και δεν πρόλαβε να εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
81' Κάρτα και ο Σβαμπ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
Μαζεμένα λάθη από τον ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να «σπρώξει» τους παίκτες της ομάδας του. Ακόμα έξι λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
86' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΣ! 0-1! Σκόρερ ο Κόντε! Τραγικός υπολογισμός της πορείας της μπάλας από τον Ζίβκοβιτς κατά την επιστροφής από τον Κρέσπο, επωφελείται ο Κόντε, ο οποίος δεν έχει κανένα πρόβλημα να σκοράρει και να παγώσει την Τούμπα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
89' Ο Λώλης στη θέση του Σνάιντερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, είμαστε στο πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Ακόμα δύο λεπτά. Πάντα στο 0-1. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
90'+5' Κίτρινη στον Λοντίγκιν για καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
Τέλος στο ματς! Τεράστια νίκη (0-1) για τον ΠΑΣ Γιάννινα επί του ΠΑΟΚ! by Μανώλης Μουσουράκης