Ολυμπιακός-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την πρεμιέρα της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

20:06
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Ατρόμητος, για την πρεμιέρα της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 20:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και φυσικά ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς, 4-4-2): Βάτσλικ, Καρμπόβνικ, Ρέαμπτσουκ, Σωκράτης, Σισέ, Μπουχαλάκης, Έμβιλα, Λόπες, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
Ατρόμητος (Άνχελ Λόπεθ, 4-2-3-1): Πίριτς - Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Κ. Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο - Σάλομον, Ντένιτς - Καρτάλης, Κλωναρίδης, Μουνίθ - Κουλούρης. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Κρίστινσον, Ονιεκούρου, Κούντε, Αλγκασίμ Μπα, Βρουσάι, Ανδρούτσος, Ουσεϊνού Μπα, Λαλά, Σουρλής. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μανδάς, Νάτσος, Τζαβίδας, Μπεντινέλι, Κωτσόπουλος, Μαυρομμάτης, Νταβιώτης, Στρούγγης, Σπιριντόνοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
Ντεμπούτο για τον Κυριάκο Παπαδόπουλο κόντρα στην πρώην εν Ελλάδι ομάδα του (και μοναδική σε επαγγελματικό επίπεδο) by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας. Βοηθοί: Κωνσταντίνος Νικολαϊδης, Μιχαήλ Παπαδάκης 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης. VAR είναι ο Βασίλης Φωτιάς και AVAR ο Ηλίας Κωνσταντίνου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Υπενθυμίζεται ότι την Πέμπτη ακολουθεί η αναμέτρηση με την Αντβέρπ για το Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Κάτι λιγότερο από ένα τέταρτο για την έναρξη του ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
20:23
Η προϊστορία των δύο ομάδων Νίκες Ολυμπιακού: 32 Ισοπαλίες: 3 Νίκες Ατρομήτου: 5 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 17 Ισοπαλίες: 1 Νίκες Ατρομήτου: 2 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
Λάθος απομάκρυνση του Σισέ στην πίεση του Μουνίθ, με την άμυνα του Ολυμπιακού να είναι ψηλά, έσβησε το λάθος ο Καρμπόβνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
3' Διαμαρτυρίες του Βαλμπουενά για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ντένιτς. Έχει κρατήσει στιγμιαία ο παίκτης του Ατρομήτου τον Γάλλο και ο διαιτητής έκρινε ότι δεν υπάρχει παράβαση. Δεν έχουν βοηθήσει τα replay έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Ofsside στον Βαλμπουενά, που βρήκε φάτσα με τον Πίριτς, σωστή η υπόδειξη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Παπαδόπουλος έκανε λάθος γύρισμα, ο Τικίνιο έγινε αποδέκτης της μπάλας, αλλά το πλάσε του -από πλεονεκτική θέση- ήταν χλιαρό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μπαλιά του Καστεγιάνο για τον Κουλούρη, που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Βάτσλικ με εξ επαφής κεφαλιά. Πιο πολύ ενστικτώδης η απόκρουση του Τσέχου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
13' Εκτός περιοχής σουτ του Μουνίθ, μπλόκαρε ο Βάτσλικ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
15' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Φάουλ του Βαλμπουενά, τρεις παίκτες των Πειραιωτών έκαναν κίνηση προς την μπάλα και αυτός που τη βρήκε ήταν ο Σισέ, αλλά όχι γεμάτα και μπλόκαρε ο Πίριτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
20:48
by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
65%-35% η κατοχή της μπάλας και 4(3)-2(2) οι τελικές by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
25' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Έκλεψε ο Τικίνιο από τα αριστερά και έκανε γύρισμα για τον Ελ Αραμπί που δεν έφτασε για λίγο στην μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
20:56
27' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο! Εκτός περιοχής σουτ του Μουνίθ, η μπάλα στη συμβολή των δοκαριών του Βάτσλικ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
28' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί έστρωσε για τον Λόπες, αλλά ο Πορτογάλος έπιασε κάκιστο σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Μπορούσε να κάνει κάτι πολύ καλύτερο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
31' Πρώτη κίτρινη, είναι για τον Παπαδόπουλο (για φάουλ στον Ελ Αραμπί), που αποδοκιμάζεται έντονα από τον κόσμο του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
32' Επικίνδυνα στην κόντρα ο Ολυμπιακός με τον Βαλμπουενά και κέρδος ένα κόρνερ. Διαμαρτυρίες για χέρι του Σάλομον. Ήταν κολλημένο στο σώμα του by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
21:15
21:15
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Ατρόμητος 0-0. Αμφίρροπη, όπως δείχνει και το 0-0 η αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να έχουν λίγες και καλές φάσεις, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Μουνίθ στο 27ο λεπτό. Στο 58%-42% η κατοχή της μπάλας 5(4)-4(3). Ωραίο το ματς στο πρώτο μέρος, με καλό ρυθμό. Αρκετά καλή η παρουσία των φιλοξενούμενων, οι οποίοι δεν έχουν κάτσει πίσω και έχουν καταφέρει να είναι συμπαγείς. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
Πιο οπισθοχωρημένος ο Ατρόμητος στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
Δίχως κάποια καλή στιγμή τα πρώτα λεπτά στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
64' Ωραίο γύρισμα του Τικίνιο, δεν έφτασε στην μπάλα ο Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
65' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Άστοχη κεφαλιά του Σισέ στην ωραία σέντρα του Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Πολιορκία στα τελευταία λεπτά από τον Ολυμπιακό στον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
68' Πολύ επικίνδυνη αντεπίθεση για τον Ατρόμητο! Στην κόντρα με Κλωναρίδη, Κουλούρη, αλλά το γύρισμα του δεύτερου για τον Μουνίθ ήταν πολύ δυνατό. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
67' Σουτ του Εμβιλά, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
68' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Μπεντινέλι αντί Κλωναρίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
68' Ανδρούτσος αντί Καρμπόβνικ και Κουντέ αντί Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:57
71' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα Βαλμπουενά, ο Τικίνιο έστρωσε για τον Ελ Αραμπί, ο οποίος σούταρε πάνω στον Πίριτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:59
74' Άστοχη κεφαλιά του Τικίνιο στο γέμισμα του Ανδρούτσου. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:04
78' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Τικίνιο, τακουνάκι Ονιεκούρου στον Χατζηισαΐα και στη συνέχεια αστοχεί ο Ελ Αραμπί από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
82' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Κωτσόπουλος αντί Καρτάλη by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
Πλέον πρώτο μέλημα η άμυνα για τον Ατρόμητο, έχει γυρίσει αρκετά πίσω και όσο κυλάει ο χρόνος γεμίζει με περισσότερο άγχος τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Σουτ του Κωτσόπουλου, μπλόκαρε ο Βάτσλικ και στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
85' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με σουτ του Ονιεκούρου στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
87' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Στο γύρισμα του Ονιεκούρου δεν βρήκε κανείς την μπάλα από Τικίνιο και Ελ Αραμπί και το γύρισμα του Ανδρούτσου δεν έδωσε κάτι στους Πειραιώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
89' Άστοχη κεφαλιά του Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
90' Αλγκασίμ Μπα αντί Βαλμπουενά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
Έντονες διαμαρτυρίες από τον Ατρόμητο για φάουλ εις βάρος του Κωτσόπουλου, που έβγαινε φάτσα με τον Βάτσλικ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
Κίτρινη στον Άνχελ Λόπεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
90+3' Μεγάλη ευκαιρία με άστοχο σουτ του Ανδρούτσου μέσα από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:20
90+4' Απειλεί με Αλγκασίμ Μπα ο Ολυμπιακός. Πίεσε τον Χατζηισαΐα και λίγο έλειψε να κάνει τη ζημιά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
90+5' Μεγάλη ευκαιρία με το πλασέ του Κουντέ, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Πίριτς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
90'+8' Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
90+8' Κίτρινη στον Βασιλαντωνόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
Τέλος στο ματς: Ολυμπιακός-Ατρόμητος 0-0. Γκέλα με το καλημέρα για τους αναποτελεσματικούς πρωταθλητές, όρθιοι οι Περιστεριώτες. Πρώτη απώλεια σε εντός έδρας πρεμιέρα για τους «ερυθρόλευκους» από τις 22/08/93 με το 0-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό τότε. by Αποστόλης Λιβάνιος