Παρακολουθήστε live από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Ολυμπιακό για τη 2η αγωνιστική της Super League 1.

20:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Λαμία-Ολυμπιακός για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 20:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
Φυσικά, θα υπάρχει μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ - Καρμπόβνικ, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσουκ - Μπουχαλάκης. Μ. Καμαρά - Αγκιμπού Καμαρά, Βαλμπουενά, Ονιεκούρου - Τικίνιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Αντζέτζο, Μαζουλουξής, Μαρτίνεθ- Τζανδάρης, Νούνιες, Τιρόνε, Ρόμανιτς, Μανουσάκης, Καραμάνος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Η προϊστορία στο πρωτάθλημα Νίκες Λαμίας: 0 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Ολυμπιακού: 8 Με γηπεδούχο τη Λαμία Νίκες Λαμίας: 0 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Ολυμπιακού: 4 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Κρίστινσον, Κούντε, Λόπες, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Μάρκοβιτς, Παπαδόπουλος και Σουρλής. Εκτός είναι οι Ελ Αραμπί, Εμβιλά και Λαλά Στον πάγκο της Λαμίας: Γκαράβελης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Βύντρα, Ελευθεριάδης, Τρουμπουλός, Γκεντσόγλου, Μανούσος, Βλαχομήτρος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος. Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης, Παναγιώτης Σακκάς 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης. VAR: Στέφανος Κουμπαράκης, AVAR: Τρύφων Πετρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
20:23
Νωρίτερα, φίλαθλοι του Ολυμπιακού ταξίδεψαν στη Λαμία, αλλά έπεσαν σε μπλόκο της αστυνομίας. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
2' Σέντρα του Σκόνδρα και άστοχη κεφαλιά του Τιρόνε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
10' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Τιρόνε έπιασε την κεφαλιά από την μπαλιά του Ρόμανιτς και ο Βατσλίκ έκανε εξαιρετική-σωτήρια επέμβαση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
12' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το φάουλ, ο Σισέ νίκησε την αντίπαλη άμυνα, αλλά και τον Σαράνοφ με κεφαλιά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
Οι Πειραιώτες βρίσκουν δίχτυα στην πρώτη τους καλή στιγμή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
13' Άστοχο σουτ του Μανουσάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
Το διάστημα 10'-12' μπορεί να αποδειχθεί πολύ καθοριστικό για το ματς, καθώς η επέμβαση του Βατσλίκ είναι πραγματικά εξαιρετική και λίγο μετά οι Πειραιώτες παίρνουν κεφάλι στο σκορ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
20:49
Cooling break στο ματς, καθώς υπήρξε αρχικά διακοπή λόγω προβλήματος με τον Καραμάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
Συνεχίζει κανονικά ο Καραμάνος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
20:56
26' Σουτ δίχως τύχη από τον Σκόνδρα για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
32' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Σουτ του Μπουχαλάκη από το ημικύκλιο, η μπάλα στο πλαϊνό δίχτυ της εστίας του Σαράνοφ. Πρέπει να έχει κοντράρει και στον Μαζουλουξή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
21:04
21:06
Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Αγκιμπού Καμαρά στον Ολυμπιακό. Για να δούμε αν θα γίνει αλλαγή. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
21:11
Στο έδαφος ο Παπασταθόπουλος έπειτα από σύγκρουση με αντίπαλό του by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
40' Αλλαγή για τη Λαμία: Βύντρα αντί του Σκόνδρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Πιθανόν να γίνουν ράμματα στον Παπασταθόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
41' Κίτρινη για τη Λαμία. Την αντίκρισε ο Ρόμανιτς για την προηγούμενη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
21:14
21:15
45' Τελική μετά από ώρα για τη Λαμία. Ωραία κίνηση του Ρόμανιτς από τα αριστερά και σουτ, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
45+4' Κεφαλιά του Παπασταθόπουλου, διώχνει ο Τιρόνε λίγο μπροστά από τη γραμμή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Ημίχρονο στο ΔΑΚ: Λαμία-Ολυμπιακός 0-2. Οι Πειραιώτες έραψαν στα μέτρα τους το παιχνίδι από το πρώτο μέρος, έχοντας την ουσία αυτήν τη φορά εν αντιθέσει με τον αγώνα της πρεμιέρας απέναντι στον Ατρόμητο. Ο Σισέ άνοιξε το γκολ στο 12' με κεφαλιά, ενώ ο Μπουχαλάκης σκόραρε στο 32'. Οι τελικές στο πρώτο μέρος 5(1)-2(2), σύμφωνα με τη στατιστική υπηρεσία και η κατοχή της μπάλας στο 47%-53%. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
21:23
21:36
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
46' Άστοχο σουτ του Βαλμπουενά από το ημικύκλιο στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
51' Σπαταλάει μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Έχοντας φύγει στην κόντρα με τρεις παίκτες εναντίον ενός, ο Τικίνιο καθυστέρησε και το γύρισμά του -αφού είχαν επιστρέψει οι γηπεδούχοι- ήταν πάνω στον Σαρανοφ, που μπλόκαρε πολύ εύκολα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
55' Απειλητική η Λαμία. Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, η οποία έδιωξε σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
57' Πολύ άστοχο σουτ από τον Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
58' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Καραμάνος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δεξί ΔΟΚΑΡΙ του Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Πτώση του Τικίνιο έπειτα από μαρκάρισμα και παράπονα από τον Βραζιλιάνο. Στα όρια της περιοχής η φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
59' Άστοχο σουτ του Βύντρα από κάπως πλάγια θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Πιέζει η Λαμία στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Κουντέ αντί Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
65' Αλλαγές για τη Λαμία. Μανούσος αντί Τιρόνε και Ελευθεριάδης αντί Μανουσάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
68' Άστοχη κεφαλιά του Τικίνιο έπειτα από κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:01
71' Κίτρινη στον Μαζουλουξή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
72' ΓΚΟΛ η Λαμία, 1-2! Ο Τζανδάρης κουβάλησε την μπάλα, ο Ελευθεριάδης έκανε το γύρισμα και ο Ρόμανιτς έστρωσε περίτεχνα για τον Καραμάνο που πλάσαρε από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Κούντε εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπουχαλάκης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
Βρουσάι και Λόπες σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
22:06
76' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Λόπες αντί Ονιεκούρου και Βρουσάι αντί Α. Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
22:08
Το πιστεύει η Λαμία, είναι ξανά στο προσκήνιο. Παραμένει νωχελικός ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
79' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τη Λαμία! Σε στημένη φάση, ο Μπουχαλάκης χάνει το μαρκάρισμα με τον Βύντρα, με τον 40χρονο αμυντικό να αστοχεί από το δεύτερο δοκάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
Συνεχίζει να είναι στο προσκήνιο η Λαμία. Πολύ κακός στο δεύτερο μισό του β' μέρους ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
84' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ανδρούτσος αντί Καρμπόβνικ και Σουρλής Α. Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
84' Γκέντσογλου αντί Τζανδάρη για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
86' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ολυμπιακού, με τον Λόπες να κόβεται λίγο πριν την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:22
90+2' Επικίνδυνη κόντρα του Ολυμπιακού, αλλά ο Λόπες ολοκλήρωσε τη φάση με άστοχο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
90+3' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Κεφαλιά του Καραμάνου, φεύγει η μπάλα από τον Βατσλίκ, αλλά στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ επειδή ήταν εκτεθειμένος ο Ελευθεριάδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
Τέλος στο ΔΑΚ: Λαμία-Ολυμπιακός 1-2! Ο Σισέ άνοιξε το σκορ στο 12', ο Μπουχαλάκης σκόραρε στο 32' και ο Καραμάνος έβαλε ξανά στο κόλπο τους γηπεδούχους στο 72'. Πίεσε στο τέλος η Λαμία, κακή η εικόνα των Πειραιωτών σε αυτό το διάστημα by Αποστόλης Λιβάνιος