ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του ντέρμπι για την 4η αγωνιστική της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

19:57
Χαίρετε! Η ώρα για το πρώτο φετινό ντέρμπι της Super League 1 έφτασε, με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται την ΑΕΚ στις 20:30. by Γιάννης Πολιάς
19:57
Το ματς θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
19:58
Αυτήν την στιγμή, η ΑΕΚ είναι στην 3η θέση της βαθμολογίας με επτά βαθμούς, ενώ οι Θεσσαλονικείς είναι 6οι, με έξι. by Γιάννης Πολιάς
19:59
Η πρόσφατη παράδοση περιλαμβάνει τέσσερις συνεχόμενες νίκες για τον ΠΑΟΚ, με την τελευταία επικράτηση της «Ένωσης» να είναι το 2-0 στην Τούμπα τον Ιούλιο του 2020. by Γιάννης Πολιάς
20:00
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων για να μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα. by Γιάννης Πολιάς
20:01
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου, 4-3-3): Πασχαλάκης – Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ – Σβαμπ, Κούρτιτς, Αουγκούστο – Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι, Μπίσεσβαρ. Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχάι, Τσιγγάρας, Εσίτι, Μουργκ, Μιτρίτσα, Άκπομ, Κούτσιας. by Γιάννης Πολιάς
20:03
ΑΕΚ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς, 4-3-3): Στάνκοβιτς - Μισελέν, Τζαβέλλας, Βράνιες, Χατζισαφί - Σιμάνσκι, Γέβτιτς, Λε Ταλέκ - Γκαρσία, Αραούχο, Τσούμπερ. Στον πάγκο: Τσιντώντας, Μπακάκης, Μοχαμάντι, Σβάρνας, Μιτάι, Σιμόες, Σάκχοφ, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:05
by Γιάννης Πολιάς
20:06
20:08
Διαιτητής ο Ιταλός Πάολο Βαλέρι, με βοηθούς τους Κωσταρά και Μεϊντάνα και 4ο τον Διαμαντόπουλο. Στο VAR, θα είναι ο Φάμπρι Μίτσελ. by Γιάννης Πολιάς
20:09
Εκτός για τους γηπεδούχους, οι Βιεϊρίνια, Κρέσπο, Ολιβέιρα, Ελ Καντουρί, Ίνγκασον, Ροντρίγκο και Καγκάβα. by Γιάννης Πολιάς
20:10
Ο δε Μιλόγεβιτς, ήρθε στην Τούμπα δίχως τους Άμραμπατ, Μάνταλο, Γαλανόπουλο και Λάτσι. by Γιάννης Πολιάς
20:14
20:16
20:16
Ενοχλήσεις φέρεται να έχει ο Βαρέλα, με τον Μιχάι να προθερμαίνεται για παν ενδεχόμενο. by Γιάννης Πολιάς
20:20
Ρίχνοντας μια ματιά στη συνολική παράδοση ανάμεσα στις δύο ομάδες, η ΑΕΚ έχει 70-40-54, ωστόσο στην Τούμπα, υπερτερεί ο «Δικέφαλος του Βορρά» με 40-24-17. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Με νίκη απόψε, η «Ένωση» θα πιάσει στην κορυφή τον Ολυμπιακό. Εάν επικρατήσει ο ΠΑΟΚ, θα βρεθεί στο -1 από τους «ερυθρόλευκους». Με ισοπαλία... χαμογελούν οι «ερυθρόλευκοι»! by Γιάννης Πολιάς
20:23
Την τελευταία φορά που συναντήθηκαν οι δύο «Δικέφαλοι»...
20:23
Μαζί μας θα είναι και ο Παύλος Κουστέρης, για το σχόλιο του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
20:24
Τελικά Μιχάι αντί Βαρέλα. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Καλησπέρα σας και από μένα! Πρόκειται για το πρώτο ισχυρό crash-test δύο ομάδων που στοχεύουν στη διεκδίκηση του τίτλου. Για μομέντουμ δύσκολα μπορεί να μιλήσει κανείς. Ο ΠΑΟΚ προβληματίζει ακόμα και στις νίκες του (πόσω μάλλον από τη στιγμή που δεν θα έχει τον Βαρέλα και στο κέντρο της άμυνας, αλλά τον Μιχάι), ενώ η ΑΕΚ υποβάλλει σε σκωτσέζικα ντουζ τους οπαδούς της, αφού μία πολύ καλή εμφάνιση ακολουθείται από μία πιο... φτωχή, όπως συνέβη κόντρα στη Λαμία. by Παύλος Κουστέρης
20:34
4' Στο έδαφος ο Αραούχο, σηκώνεται τώρα. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Πιθανότατα δεν θα παίξει κάποιο ρόλο στο παιχνίδι, αλλά ο Ράζβαν Λουτσέσκου φοράει το γκρι τζάκετ, που λανσάρεται τον τελευταίο καιρό by Παύλος Κουστέρης
20:35
5' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:37
7' Νέο κόρνερ μετά από προσπάθεια του Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
20:38
7' Κι άλλο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Σαφής πρόθεση της ΑΕΚ να υπερφορτώσει τη δεξιά της πλευρά, τροφοδοτώντας τον Λιβάι Γκαρσία. Ο Κούρτιτς φαίνεται διαβασμένος και βοηθάει στα μαρκαρίσματα τον Σίντκλεϊ by Παύλος Κουστέρης
20:40
9' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μπήκε στην περιοχή ο Γέβτιτς, όμως το σουτ που έπιασε ήταν απελπιστικά άστοχο. by Γιάννης Πολιάς
20:40
Ανεβασμένη η «Ένωση» στα τελευταία λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:40
10' Πρώτο κόρνερ για ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:41
20:43
13' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από προσπάθεια του Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Ξανά στο σημαιάκι η μπάλα, κατόπιν σουτ του Σίντκλεϊ που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
20:45
20:46
16' Η πρωτοβουλία των κινήσεων έχει περάσει στους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:46
16' Πολύ άουτ η προσπάθεια του Ζίβκοβιτς από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
20:47
17' Φάουλ για την ΑΕΚ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
20:48
18' Πήρε την κεφαλιά ο Τζαβέλλας, εύκολα ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
20:49
19' 2-3 οι τελικές, 46%-54% η κατοχή της μπάλας. by Γιάννης Πολιάς
20:53
22' Ακυρώνεται γκολ του Μπίσεσβαρ για οφσάιντ! by Γιάννης Πολιάς
20:53
Έλεγχος από το VAR. by Γιάννης Πολιάς
20:54
Μοιρασμένα τα δύο δεκάλεπτα του αγώνα, το πρώτο για την ΑΕΚ, το δεύτερο για τον ΠΑΟΚ. Με άλλα λόγια, υπάρχει μια θεωρητική ισορροπία. Βέβαια, πιο επικίνδυνος φαντάζει ο ΠΑΟΚ. by Παύλος Κουστέρης
20:54
Επιβεβαιώνεται, ήταν εκτεθειμένος ο Ολλανδός μετά από την μπαλιά που του έγινε. Εξαιρετικό, πάντως, το κοντρόλ και το τελείωμα. by Γιάννης Πολιάς
20:55
20:56
26' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Κέρδισε μέτρα ο Σβαμπ αλλά όταν έφτασε σε θέση βολής εκτέλεσε άσχημα, άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:58
27' Σουτ Αραούχο πάνω στον Μιχάι, κόρνερ για την ΑΕΚ στην εξέλιξη της φάσης. by Γιάννης Πολιάς
20:58
28' Εύκολα ο Πασχαλάκης την κεφαλιά του Αραούχο. by Γιάννης Πολιάς
21:00
29' Τεράστια επέμβαση του Στάνκοβιτς σε σουτ του Αουγκούστο! by Γιάννης Πολιάς
21:00
30' Άουτ η κεφαλιά του Μιχαηλίδη μετά από κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:00
Καταπληκτικά ρεφλέξ του Στάνκοβιτς στο σουτ νωρίτερα, απέκρουσε με το δεξί χέρι. by Γιάννης Πολιάς
21:01
Επιβεβαιώνεται αυτό που σημειώναμε νωρίτερα, ότι ο ΠΑΟΚ είναι πιο επικίνδυνος και ήδη δημιούργησε δύο κλασικές ευκαιρίες. Όλα τα... λεφτά ο Σβαμπ, που κάνει τα πάντα μέχρι τώρα για τους γηπεδούχους. by Παύλος Κουστέρης
21:03
32' Αυστηρές συστάσεις αλλά όχι κάρτα στον Βράνιες για φάουλ στον Μπίσεσβαρ. by Γιάννης Πολιάς
21:05
34' Κόντραρε το σουτ του Γκαρσία, απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:05
21:06
36' Δείχνει να έχει κάποιο θέμα ο Μπίσεσβαρ. by Γιάννης Πολιάς
21:07
Όλα καλά, εντέλει. by Γιάννης Πολιάς
21:08
21:09
39' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, στον Σίντκλεϊ, για φάουλ στον Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
21:10
40' Μπλόκαρε ο Πασχαλάκης το σουτ του Αραούχο από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
21:13
42' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ! Εξαιρετική κίνηση του Μπίσεσβαρ και σουτ μέσα από την περιοχή, δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Στάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:15
Σε πολύ κομβικό σημείο το υπέροχο γκολ του έμπειρου μεσοεπιθετικού. by Γιάννης Πολιάς
21:15
21:16
Εκτός αγωνιστικού χώρου ο σκόρερ μετά από μονομαχία με τον Βράνιες. by Γιάννης Πολιάς
21:16
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
21:17
45+1' Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0! Λίγο άουτ η κεφαλιά του Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
21:17
21:18
Πολύ ανεβασμένος μετά το γκολ ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:19
Τέλος στο πρώτο μέρος, ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0 με γκολ του Μπίσεσβαρ στο 42'. by Γιάννης Πολιάς
21:19
Αποδίδεται ποδοσφαιρική δικαιοσύνη με το γκολ του Μπίσεσβαρ, αφού ο ΠΑΟΚ ήταν ανώτερος από το 10' και έπειτα. Αν οι γηπεδούχοι είχαν έναν καλύτερο Σφιντέρσκι, τότε τα πράγματα για την ΑΕΚ θα ήταν πολύ πιο δύσκολα. Οι «κιτρινόμαυροι» δείχνουν κομμένοι στα δύο στον αγωνιστικό χώρο by Παύλος Κουστέρης
21:35
46' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, το κέρδισε ο Μπίσεσβαρ από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
21:39
48' Μεγάλη ευκαιρία με τετ α τετ του Μπίσεσβαρ, έβγαλε ο Στάνκοβιτς και εν συνεχεία υπήρξε υπόδειξη για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
21:40
51' Άουτ η κεφαλιά του Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
21:41
52' Κόρνερ από τα αριστερά από τον Μιχάι. by Γιάννης Πολιάς
21:41
Όλο και πιο πιθανό το δεύτερο γκολ του ΠΑΟΚ, παρά η ισοφάριση από την ΑΕΚ. Ο Σβαμπ συνεχίζει να είναι ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου, έχασε ακόμα μια ευκαιρία ο Αυστριακός και η άμυνα των «κιτρινόμαυρων» είναι... θάλασσα by Παύλος Κουστέρης
21:45
56' Μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά ο Σβαμπ, κανείς εκεί που έστειλε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:47
57' Σουτ Σιμάνσκι, κόντραρε η μπάλα. Μάζεψε ο Πασχαλάκης στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
21:49
21:49
60' Ανσαριφάρντ αντί Γέβτιτς, Σάκχοφ αντί Σιμάνσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Αντίδραση... αγνοείται ως τώρα για την ΑΕΚ, να δούμε αν οι αλλαγές θα έχουν κάποια επίδραση. by Γιάννης Πολιάς
21:54
64' Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ για φάουλ στον Σφιντέρσκι... by Γιάννης Πολιάς
21:54
Ο Πολωνός δείχνει να πονά. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Η ΑΕΚ δείχνει να χάνει την πίστη της, καθώς όχι μόνο δεν έχει ευκαιρίες, αλλά δεν μπορεί καλά-καλά να φτάσει στην αντίπαλη εστία. by Παύλος Κουστέρης
21:56
67' Κόρνερ μετά από απομάκρυνση του Τζαβέλλα. by Γιάννης Πολιάς
21:57
68' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Τετ α τετ Ανσαριφάρντ, τον νίκησε ο Πασχαλάκης... μαζί με τον Τέιλορ! by Γιάννης Πολιάς
21:58
Η φάση ξεκίνησε από κλέψιμο του Τσούμπερ στον Σίντκλεϊ. by Γιάννης Πολιάς
21:59
70' Κόντρα σε σουτ Σβαμπ, κόρνερ η μπάλα. Να που ανάβει το ματς... by Γιάννης Πολιάς
22:00
71' Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:03
22:04
74' Μουργκ αντί Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:04
75' Εσίτι αντί Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
22:04
75' Μοχαμάντι αντί Χατζισαφί. by Γιάννης Πολιάς
22:05
Ντεμπούτο για τον 28χρονο ποδοσφαιριστή. by Γιάννης Πολιάς
22:06
77' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Το κέρδισε ο Μπίσεσβαρ από τάκλιν του Μισελέν! by Γιάννης Πολιάς
22:07
Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να τελειώσει το ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:07
Ο Κούρτιτς στη βούλα... by Γιάννης Πολιάς
22:07
Ο Μπίσεσβαρ στο μεταξύ βρίσκεται ακόμα στο έδαφος, τώρα θα σηκωθεί. by Γιάννης Πολιάς
22:08
79' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ, 2-0! by Γιάννης Πολιάς
22:09
Τίποτα δεν φαίνεται ικανό να σταματήσει τους Θεσσαλονικείς μπροστά στην 5η συνεχόμενη νίκη τους επί της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:09
Αν ήταν πιο προσεκτικός εδώ ο Ιρανός...
22:10
81' Κίτρινη κάρτα στον Λε Ταλέκ. by Γιάννης Πολιάς
22:11
82' Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
22:11
Πλην της ευκαιρίας του Ανσαριφάρντ που κι αυτή προέκυψε από ατομικό λάθος παίκτη του ΠΑΟΚ (Σίντκλεϊ), η ΑΕΚ δεν απείλησε ποτέ ουσιαστικά τον ΠΑΟΚ. Καθαρό και δίκαιο το προβάδισμα δύο τερμάτων των γηπεδούχων, με τον Μπίσεσβαρ να έχει το γκολ και το κερδισμένο πέναλτι by Παύλος Κουστέρης
22:13
83' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Η ΑΕΚ! Εξαιρετική κίνηση από τον Γκαρσία, βγάζει πάσα πάρε-βάλε στον Μοχαμάντι. by Γιάννης Πολιάς
22:15
86' Σιμόες αντί Λε Ταλέκ. by Γιάννης Πολιάς
22:15
Και Τάνκοβιτς αντί Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
22:16
86' Κίτρινη κάρτα στον Σφιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
22:18
88' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
22:19
90' Μιτρίτσα αντί Μουργκ. by Γιάννης Πολιάς
22:19
Και Άκπομ αντί Σφιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
22:20
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:22
90+3' Λύρατζης αντί Μπίσεσβαρ. by Γιάννης Πολιάς
22:22
Αποθέωση για τον MVP του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:24
Διαδικαστικές οι τελευταίες στιγμές του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Τέλος! ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-0 με τα γκολ των Μπίσεσβαρ και Κούρτιτς. Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τους Θεσσαλονικείς απέναντι στον συγκεκριμένο αντίπαλο. by Γιάννης Πολιάς
22:27
Πρώτη ήττα για την «Ένωση» στο εφετινό πρωτάθλημα, οκτώ αγώνες δίχως νίκη πλέον απέναντι στον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς