ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την 5η αγωνιστική της Super League από το control-room του sport-fm.gr.

16:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
Τα τελευταία χρόνια ο ΠΑΟΚ έχει επεκτείνει την καλή παράδοση που είχε στην έδρα του κυρίως με τον ΟΦΗ και στο Ηράκλειο. Έχει κερδίσει συνολικά τα εννέα από τα 10 τελευταία επίσημα μεταξύ τους, ενώ το άλλο είναι μια ισοπαλία τον Ιούλιο του 2020 στο Ηράκλειο για τα Playoffs. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Η ιστορία Νίκες ΟΦΗ: 23, Ισοπαλίες: 20, Νίκες ΠΑΟΚ: 45 Με γηπεδούχο τον ΟΦΗ: Νίκες ΟΦΗ: 22, Ισοπαλίες: 13, Νίκες ΠΑΟΚ: 9 by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
Οι γηπεδούχοι μέχρι τώρα μετράνε 4 ισοπαλίες σε 4 ματς, ενώ ο δικέφαλος του Βορρά έχει 3 νίκες και μια ήττα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί – Μαρινάκης, Πασαλίδης, Διαμαντής, Κοροβέσης – Σελίμοβιτς, Ντε Γκούζμαν, Νέιρα - Ουές, Ντουρμισάι, Φαν Ντάινεν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Στον πάγκο οι Βάτερμαν, Σωτηρίου, Λυμπεράκης, Ναμπί, Γιαννούλης, Γρίβας και Μπαλογιάννης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ, Σβιντέρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
Στον πάγκο οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Σίντκλεϊ, Λύρατζης, Γιαξης, Τσιγγάρας, Εσίτι, Κωνσταντέλιας, Μιτρίτσα, Άκπομ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
Διαιτητές: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, Αθανάσιος Κολοσιώνης, Αθανάσιος Θανασιάς, 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
18:18
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
2' Σουτ ο Σβιντέρσκι, η μπάλα ξυστά από την εστία. Η πρώτη μεγάλη φάση στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Με το... καλησπέρα ο ΠΑΟΚ άρχισε τις πιέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
4' Ξανά ο Σβιντέρσκι σουτάρει, σε κόρνερ ο Επασί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
6' Έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ, πιέζει, έχει μπει αποφασισμένος στο γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
8' Ο Μιχαηλίδης βρίσκεται στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον Ντουρμισάι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
Το ματς συνεχίζεται κανονικά... by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
10' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
11' Κίτρινη στον Ουές. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Τετ-α-τετ του Ντουρμισάι με τον Πασχαλάκη, έκανε τη λόμπα αλλά έδιωξε πριν περάσει τη γραμμή ο κίπερ του Δικέφαλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
18:32
14' Ο Σβιντέρσκι έχει μπει με φόρα στο ματς, απείλησε ξανά την εστία του Επασί, αλλά εκείνος του είπε όχι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
15' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Σέντρα του Ζίβκοβιτς, κεφαλιά ο Σβιντέρσκι που ήταν αμαρκάριστος. Ο Πολωνός το έψαχνε πολύ ώρα το γκολ και τελικά το βρήκε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
19' Σουτ ο Σβαμπ, μαζεύει ο Επασί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
18:38
20' Σουτ ο Αουγκούστο, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
22' Κίτρινη ο Μιχάι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
23' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
24' Η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ. Κεφαλιά ο Πασαλίδης, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
18:43
18:49
18:51
Έχει συμπληρωθεί η μισή ώρα στο ματς. Ο ΠΑΟΚ προηγείται με γκολ του Σβιντέρσκι στο 15ο λεπτό. Ο ΟΦΗ παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
36' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σβαμπ σουτάρει, η μπάλα περνάει άουτ, αλλά ο βοηθός στην συνέχεια σήκωσε το σημαιάκι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
37' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα εκτελεί, κεφαλιά ο Ντουρμισάι, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
40' Κίτρινη ο Αουγκούστο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
44' Κίτρινη και ο Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. Έχουμε ακόμα ένα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Εξαιρετικό παιχνίδι στην Κρήτη, με τον ΟΦΗ να έχει ανέβει μετά το προβάδισμα του ΠΑΟΚ και να ψάχνεται για την ισοφάριση. Καλός ρυθμός, αρκετές ευκαιρίες αλλά και μπόλικα… νεύρα με αρκετές κάρτες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
50' Σουτάρει ο Φαν Ντάινεν μέσα από την περιοχή, διώχνει ο Πασχαλάκης σε κόρνερ, αλλά ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
57' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
58' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Ο Κούρτιτς εκτελεί υπέροχα το φάουλ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Δεν μπορούσε να αντιδράσει ο Επασί. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
19:38
60' Φάουλ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Κεφαλιά ο Πασαλίδης, η μπάλα στον Βιεϊρίνια, καταλήγει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
64' Κάνει το γέμισμα ο Ουές, διώχνει ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
65' Κεφαλιά ο Ντουρμισάι, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
66' Ωραίο σουτ ο Γρίβας, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Μέσα ο Γρίβας, έξω ο Κοροβέσης για τον ΟΦΗ. Η αλλαγή έγινε από πλάγια θέση πριν από λίγο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
19:50
71' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Ο Αουγκούστο έγραψε το 3-0 κόντρα στον ΟΦΗ με πολύ όμορφο σουτ από τη περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Μέσα ο Εσίτι, έξω ο Αουγκούστο, μέσα ο Άκπομ, έξω ο Σβιντέρσκι για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
74' Γέμισμα ο Ουές, διώχνει ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
75' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ντε Γκούζμαν, έδιωξε σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
77' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Μιτρίτσα, Σίντκλεϊ αντί Βιεϊρίνια και Μπίσεσβαρ by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
78' Αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Ναμπί αντί Βαν Ντούινεν by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, παραμένει το 3-0 υπέρ του ΠΑΟΚ κόντρα στον ΟΦΗ στην Κρήτη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
83' Σουτ του Άκπομ, κόντραρε και δεν βρήκε εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
84' Μπαλογιάννης αντί Ουές και Γιαννούλης αντί Νέιρα για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
85' Κωνσταντέλιας αντί Ζίβκοβιτς για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
Το 3-0 του ΠΑΟΚ με τον Αουγκούστο
20:05
87' Ωραία προσπάθεια του Ναμπί, σουτάρει αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
90'+1' Σουτ του Γρίβα, κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
90'+1' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! Ο Ναμπί στην επιστροφή του μετά τον τραυματισμό έπιασε ένα φοβερό σουτ, που βρήκε πρώτα στο αριστερό δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα του Πασχαλάκη για να μειώσει σε 3-1. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
Οι οπαδοί πάντως συνεχίζουν να υποστηρίζουν την ομάδα τους, παρότι βρίσκονται πίσω στο σκορ και θα χάσουν το ματς... Πολύ ωραίες στιγμες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ πέρασε από την Κρήτη, επικρατώντας 3-1 του ΟΦΗ και έφτασε τους 12 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Πρώτη ήττα για τους Κρητικούς μετά από 4 ισοπαλίες στα πρώτα 4 ματς. by Αναστασία Βοσνάκη