Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

20:02
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 20:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιάννη Γιαννάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
Πρόκειται για την αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο μοναδικές αήττητες ομάδες του πρωταθλήματος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν -Σάλιακας, Εράμουσπε, Κάργας, Πίρσμαν- Καραχάλιος, Ντομίνγκεθ, Γκαρντάφσκι, Σνάιντερ- Περέα, Μιλιντσεάνου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ- Μαντί Καμαρά, Μπουχαλάκης- Μασούρας, Αγκιμπού Καμαρά, Ονιεκούρου- Τικίνιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
20:16
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Κρίστινσον, Εμβιλά, Κούντε, Λόπες, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Βαλμπουενά, Αβραάμ Παπαδόπουλος και Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Κάτι λιγότερο από ένα τέταρτο για την έναρξη του αγώνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Η προϊστορία Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 7 Ισοπαλίες: 11 Νίκες Ολυμπιακού: 32 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Με γηπεδούχο τον ΠΑΣ Γιάννινα Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 7 Ισοπαλίες: 7 Νίκες Ολυμπιακού: 11 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Μεϊντανάς (Αχαϊας) 4ος: Περράκης (Αθηνών) VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας) AVAR: Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής) by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
«Ο Ολυμπιακός στην επαρχία καθαρίζει από το ημίχρονο! Αλλιώς…», γράφει ο Κώστας Νικολακόπουλος στο sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
Στον πάγκο του ΠΑΣ: Σούλης, Παντελάκης, Οικονομόπουλος, Καραγιάννης, Λιάσος, Μπρένερ, Σιόντης, Π. Τριάδης, Μορεϊρά. Εκτός έχουν μείνει Κόντε και Λώλης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
20:27
Υπενθυμίζεται ότι νωρίτερα ο ΠΑΟΚ σε ένα τρομερό σε εξέλιξη ματς ήρθε 4-4 με τον Βόλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
Συνεπώς, αν περάσει ο Ολυμπιακός από τα Γιάννενα θα περάσει στην κορυφή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
2' Επικίνδυνη κάθετη, κόβει ο Παπασταθόπουλος προτού γίνει κάτοχος της μπάλας ο Περέα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
4' Πρώτη επιθετική προσπάθεια του Ολυμπιακού. Ωραία κίνηση του Ονιεκούρου από τα αριστερά, με κακό τελείωμα, μπλόκαρε ο Λοντίγκιν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
Έχει ξεκινήσει δυνατά ο ΠΑΣ Γιάννινα, πιέζοντας αρκετά ψηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Πίρσμαν βρήκε με ωραία μπαλιά τον Γκαρντάφσκι, ο οποίος έκανε το γύρισμα από τα αριστερά για τον Περέα, αλλά ο Κολομβιανός δεν μπόρεσε να δει εστία με προβολή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
17' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, δεν βρήκαν την μπάλα Σισέ και Εράμουσπε στην εναέρια μονομαχία τους, ενώ ήρθε από πίσω ο Αγκιμπού Καμαρά και με τρομερό τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
20' Κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΣ, την είδε ο Γκαρντάφσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά και ο Ολυμπιακός έχει τον έλεγχο του αγώνα μετά το γκολ του by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
31' Συρτό σουτ του Μαντί Καμαρά εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Λοντίγκιν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
33' Απειλεί ο ΠΑΣ. Τροφοδοτήθηκε ο Περέα μέσα στην περιοχή, έπειτα από κόντρες και έκανε σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
21:14
42' Απειλεί ο ΠΑΣ Γιάννινα. Εξ επαφής προβολή του Γκαρντάφσκι, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
43' Κίτρινη για τον Ολυμπιακό, την αντίκρισε ο Παπασταθόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Δεν δείχνει να είναι απόλυτα ικανοποιημένος από τη λειτουργία στο κέντρο του Ολυμπιακού ο Μαρτίνς και έχει σηκώσει τον Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Ημίχρονο στα Γιάννενα: ΠΑΣ-Ολυμπιακός 0-1. Το γκολ του Αγκιμπού Καμαρά με άψογο τελείωμα στο 17' χωρίζει τις δύο ομάδες. Οι τελικές ήταν 7(1)-3(3) στο πρώτο μέρος και η κατοχή της μπάλας 44%-56% by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Θα μπει ο Εμβιλά σε λίγο στην αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Εμβιλά αντί Ονιεκούρου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
50' Εκτός περιοχής σουτ του Μπουχαλάκη, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Πέρασε ανεκμετάλλευτο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
52' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Λαλά, Μασούρας και Αγκιμπού πήδηξαν για την κεφαλιά, την βρήκε λίγο ο πρώτος και η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
59' Κίτρινη ο Αγκιμπού Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
59' Πέναλτι για τον ΠΑΣ! Γύρισμα του Σάλιακα, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Ρέαμπτσιουκ, που, πάντως, το χρησιμοποιεί για στήριγμα, αλλά δεν ήταν ολόκληρο στο έδαφος. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
61' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα, 1-1! Ο Εράμουσπε έστησε την μπάλα στην άσπρη βούλα και με άψογη εκτέλεση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
67' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:57
68' Κίτρινη για τον ΠΑΣ Γιάννινα, την είδε ο Σνάιντερ για φάουλ στον Ρέαμπτσιουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
69' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας εκτέλεσε το φάουλ και ο Παπασταθόπουλος έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Λοντίγκιν με κεφαλιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
70' Γύρισμα του Αγκιμπού Καμαρά (έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Ελ Αραμπί) με εξωτερικό φάλτσο, ο Μασούρας βρήκε άτσαλα την μπάλα από πλεονεκτική θέση, χάνοντας σημαντική ευκαιρία by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
70' Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΣ, την έκοψε με φάουλ ο Ρέαμπτσιουκ, ο οποίος χρεώθηκε κίτρινη κάρτα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
75' Κάρτα στον Περέα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
76' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Μορέιρα αντί του Μιλιντσεάνου, που δεν μπορούσε να συνεχίσει by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
78' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Άστοχο σουτ του Ελ Αραμπί με το δεξί από το ημικύκλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
79' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Βαλμπουενά αντί Αγκιμπού Καμαρά και Ροντρίγκες αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
22:10
Στο γήπεδο είναι και η παλιά δόξα του ΠΑΣ Γιάννινα, Ζντέντκο Μουφ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
22:13
84' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2! Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε φάουλ, ο Εμβιλά, έκανε το γύρισμα οριακά, ο Σάλιακας έκανε τσαφ και ο Ελ Αραμπί βρήκε δίχτυα από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
Γίνεται ακόμα συνεννόηση με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
Μετράει κανονικά το γκολ! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
86' Π. Τριάδης αντί Περέα για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
88' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Παπαδόπουλος αντί Τικίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
88' Μπρένερ αντί Καραχάλιου για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
90' Ωραία συνεργασία Ροντρίγκες με Ρέαμπτσιουκ, αλλά έδιωξαν οι γηπεδούχοι το γύρισμα του Μολδαβού, την ώρα που ήταν έτοιμος να εκτελέσει ο Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
22:20
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
90+4' Σουτ του Ροντρίγκες, μπλόκαρε ο Λοντίγκιν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
90 +5' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί είδε εκτός εστίας τον Λοντίγκιν, αλλά το σουτ του δεν βρήκε στόχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
Τέλος στο ματς: ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 1-2. Ο Ελ Αραμπί πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 84', ενώ είχε ανοίξει το σκορ ο Αγκιμπού Καμαρά (17') και οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει στο 61' με πέναλτι του Εράμουσπε. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:27
Επιστροφή στην κορυφή για τον Ολυμπιακό μετά το εντυπωσιακό 4-4 στο ΠΑΟΚ-Βόλος. by Αποστόλης Λιβάνιος