Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

18:47
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Απόλλωνα Σμύρνης, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχει δεχτεί 7 γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια, δείχνοντας αδυναμία στον τομέα αυτό. Αντίθετα μετά την πρεμιέρα με τον ΠΑΣ Γιάννινα, βρίσκει δίχτυα σε όλα τα παιχνίδια της. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Ο Απόλλων Σμύρνης έχει πετύχει μόλις τρία γκολ, μαζί με τον Ατρόμητο τα λιγότερα από κάθε άλλη ομάδα. Μάλιστα τα δύο πρώτα, αφού έχανε ήδη με 3-0. Ωστόσο έχει δεχτεί μόλις ένα γκολ στα τέσσερα τελευταία, με την αλλαγή προπονητή, ενώ είχε δεχτεί 11 στα τρία πρώτα. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
Η ιστορία Νίκες ΠΑΟΚ: 40, Ισοπαλίες: 20, Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 22 Με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ: Νίκες ΠΑΟΚ: 30, Ισοπαλίες: 9, Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 2 by Γιώργος Τσανάκας
18:51
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια – Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Αουγκούστο – Ζίβκοβιτς, Σβιντέρσκι, Μπίσεσβαρ. Στον πάγκο οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Κρέσπο, Εσίτι, Κούρτιτς, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Άκπομ. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Απόλλων Σμύρνης (Τζανλούκα Φέστα): Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Φατιόν, Κάστρο, Παμλίδης, Μαρτίνεζ, Τσιλούλης, Ιωαννίδης. Στον πάγκοι οι Βέρχουλστ, Ντεντάκης, Βιτλής, Ματέι, Παπαγεωργίου, Κραγιόπουλος, Ντάουντα, Σαχλί, Φαν Λα Πάρα by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Στα πέντε τελευταία ματς στην Τούμπα, η Ελαφρά Ταξιαρχία έχει πάρει πάντως τρεις ισοπαλίες. Ο Φέστα απέναντι στον ΠΑΟΚ έχει 1 ισοπαλία και 2 ήττες, με την ομάδα του να έχει σκοράρει και στα τρία αυτά ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Από δύο σερί απώλειες βαθμών προέρχεται ο ΠΑΟΚ. Πρώτα το 4-4 με τον Βόλο, στη συνέχεια η ήττα με 2-1 από τον Ολυμπιακό. Κάπως έτσι, οι γηπεδούχοι δεν θέλουν να σκέφτονται καν ότι δεν θα κερδίσουν σήμερα. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Από το 1-0 επί του ΠΑΣ, που ήταν και η πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, προέρχεται ο Απόλλων Σμύρνης που έχει αλλάξει τελείως το στιλ παιχνιδιού του, παίζοντας πιο σφιχτά και οδηγώντας τα ματς του στο... μισό μηδέν. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Η νίκη για τους φιλοξενούμενους ήρθε την κατάλληλη στιγμή, αφού ακολουθούν δύο σερί δύσκολα ματς. Το σημερινό με τον ΠΑΟΚ και το επόμενο με την ΑΕΚ, στα οποία αν ο Απόλλων Σμύρνης πάρει κάτι τότε θα είναι κέρδος. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Ο ΠΑΟΚ έχει και το μυαλό στο μεσοβδόμαδο παιχνίδι με την Κοπεγχάγη για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League και εφόσον δεν χάσει ή, καλύτερα, αν κερδίσει τότε θα είναι αφεντικό για να τερματίσει πρώτος. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Διαιτητής είναι ο Κουτσιαύτης, βοηθοί του οι Νικολακάκης και Μαυρουδής, με τέταρτο τον Τσαλακίδη. Στο VAR βρίσκονται οι Ευαγγέλου και Ψαρρης. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
Το ματς μπορείτε τηλεοπτικά να το παρακολουθήσετε από το Novasports Prime, ενώ ραδιοφωνικά να το ακούσετε από τον bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6 και σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Στα αποδυτήρια αποσύρονται οι δύο ομάδες, τελευταίες οδηγίες των προπονητών και στη συνέχεια θα επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Επιστρέφει και η Θύρα 4 στο γήπεδο σήμερα, οπότε η ατμόσφαιρα αναμένεται να ζεσταθεί από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Πριν λίγη ώρα, είχαμε και ένταση έξω από την Τούμπα αφού υπήρξαν συμπλοκές ανάμεσα στους οπαδούς του ΠΑΟΚ και στα ΜΑΤ! by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. Σε λίγο θα ξεκινήσει το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Δείτε βίντεο που δημοσιεύει η ιστοσελίδα Thestival με τα επεισόδια νωρίτερα... by Γιώργος Τσανάκας
19:27
by Γιώργος Τσανάκας
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:31
Με τα κλασικά ασπρόμαυρα ο ΠΑΟΚ, με μπορντό εμφανίσεις ο Απόλλων. Με αυτές τις εμφανίσεις οι φιλοξενούμενοι πέρυσι είχαν πάρει τον βαθμό, ίσως να μην επιλέχτηκαν τυχαία. by Γιώργος Τσανάκας
19:33
2' Απόπειρα του Απόλλωνα να επιτεθεί, σέντρα του Μαρτίνες από τα δεξιά που βρίσκει στον Τουτουαρίμα και περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:33
2' Γρήγορα ο ΠΑΟΚ στο transition, ο Μπίσεσβαρ κάνει κακή πάσα και δεν βρίσκει συμπαίκτη. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
3' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Γύρισμα του Μπίσεσβαρ, μπλέκονται Τέιλορ και Τουτουαρίμα με τον Κουτσιαύτη να δείχνει την άσπρη βούλα... Μπερδεύονται οι δύο ποδοσφαιριστές, δεν φαίνεται καθαρά αν υπάρχει παράβαση... by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Τσεκάρεται και η φάση, περιμένει ο Κουτσιαύτης... Πέναλτι δίνει! Να δούμε και ένα ριπλέι, πάντως, από το ξεκίνημα της φάσης, αν και πιθανότατα ο Μπίσεσβαρ καλυπτόταν πριν γυρίσει την μπάλα για να κερδίσει το πέναλτι ο Τέιλορ. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
19:36
Ο Σβαμπ στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία, ο Κότσαρης πέφτει δεξιά και έτσι εύκολα ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ... by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Προσπαθεί να κρατήσει μπάλα και να ισορροπήσει ο Απόλλων Σμύρνης, έχοντας ανεβάσει τις γραμμές τους στο γήπεδο. Κάτι που θέλει να εκμεταλλευτεί με την γρήγορη και ποιοτική του μεσοεπιθετική γραμμή ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
13' Ωραία ομαδική προσπάθεια των γηπεδούχων και γύρισμα... πάρε-βάλε του Βιεϊρίνια, ο Λισγάρας με υπερένταση απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ! by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Ωραία σέντρα του Μαρτίνες στην περιοχή, η άμυνα του ΠΑΟΚ κοιμάται, με τον Παμλίδη να πετάγεται και με κεφαλιά να προλαβαίνει την έξοδο του Πασχαλάκη για να ισοφαρίσει σε 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Άμεση απάντηση της Ελαφράς Ταξιαρχίας, Τέιλορ και Πασχαλάκης είχαν κακές αντιδράσεις, όπως και γενικότερα η όλη άμυνα του ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
19:48
19:48
19:49
17' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο έξω από την περιοχή του Απόλλωνα. Μπίσεσβαρ πάνω στην μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
19:49
18' Εκτέλεση φάουλ του Μπίσεσβαρ, έπεσε και έδιωξε ο Κότσαρης. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Πρώτο εικοσάλεπτο στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ είναι ισόπαλος στο 1-1 με τον Απόλλωνα. Ο Σβαμπ με πέναλτι στο 5' άνοιξε το σκορ, απάντησε στο 14' ο Παμλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Αρχίζει να κατασκηνώνει κοντά στην περιοχή του Απόλλωνα ο ΠΑΟΚ, κερδίζοντας στατικές φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
25' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Τρομερή κυκλοφορία της μπάλας, σουτ του Αουγκούστο μέσα από την περιοχή που θα βγάλει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κότσαρης. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
28' Πρώτη κάρτα στο ματς, για τον Τσιλούλη. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
30' Κόντρα του Απόλλωνα, δεν κάνει καλό γύρισμα ο Τσιλούλης και θα μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
31' Κάρτα τώρα στον Ελ Καντουρί. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
102-45 οι πάσες μέχρι στιγμής στο ματς. Οι περισσότερες του ΠΑΟΚ προφανώς. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
34' Κάτι σαν σέντρα-σουτ του Βιεϊρίνια, ψηλά άουτ η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
20:05
20:05
20:07
35' Κόρνερ ζητάει και σωστά ο Απόλλων, άουτ δείχνει ο Κουτσιαύτης που νόμιζε πως βρήκε την μπάλα ο Ιωαννίδης. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Τελευταίο δεκάλεπτο στην Τούμπα, δεν έχει αλλάξει το 1-1 που έχει διαμορφωθεί από το 14ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
41' Ο Βιεϊρίνια πιάνει το μακρινό σουτ, που περνάει 3-4 μέτρα άουτ. Καλή έμπνευση, κακή εκτέλεση. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
43' Ωραία προσπάθεια του Μπίσεσβαρ και σέντρα, κακή κεφαλιά του Σβιντέρσκι, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
45' Σύγκρουση μεταξύ Μπαξεβανίδη και Μπίσεσβαρ, στο έδαφος και οι δύο. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
3 λεπτά έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
20:18
20:18
Αμφότεροι μπήκαν στο γήπεδο, δείχνουν να είναι καλά στην υγεία τους... Παίζουμε καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
45'+3' Γρήγορα ξανά στην κόντρα ο Απόλλων, πάλι ο Πασχαλάκης θα μπλοκάρει το γύρισμα του Ιωαννίδη. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
Θα παίξουμε 1-2 λεπτά έξτρα, λόγω του τραυματισμού νωρίτερα... by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΠΑΟΚ και Απόλλων Σμύρνης πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5ο λεπτό με αμφισβητούμενο πέναλτι που κέρδισε ο Τέιλορ και μετέτρεψε σε γκολ ο Σβαμπ, με τους φιλοξενούμενους να απαντάνε στο 14' με κεφαλιά του Παμλίδη, που εκμεταλλεύτηκε την κάκιστη αμυντική λειτουργία των αντιπάλων. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
Πολύ επικίνδυνος στην κόντρα-επίθεση ο Απόλλων, αλλά τα χαλάνε οι παίκτες του με τις τελικές τους επιλογές στο φινάλε. Ο ΠΑΟΚ είναι φλύαρος και δεν μπορεί εύκολα να απειλήσει... by Γιώργος Τσανάκας
20:28
20:33
20:33
20:35
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
47' Γέμισμα στα καρέ του Απόλλωνα, απομακρύνεται η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
48' Ο Ελ Καντουρί σπάει στον Μπίσεσβαρ που σουτάρει, ο Φατιόν του βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
49' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Κότσαρης κάνει κακή έξοδο, κεφαλιά του Σβιντέρσκι σε ανυπεράσπιστη εστία αλλά ο Ιωαννίδης πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος θα απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
50' Στο έδαφος Λισγάρας και Σβιντέρσκι, μετά από έξοδο του Κότσαρη που βγήκε με... φόρα! by Γιώργος Τσανάκας
20:42
Σηκώνονται και οι δύο τώρα, είναι καλά... by Γιώργος Τσανάκας
20:44
54' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Ο Σβιντέρσκι παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο ξεχασμένος από την άμυνα του Απόλλωνα Ελ Καντουρί θα σκοράρει με κοντινή προβολή. 2-1 ο ΠΑΟΚ, θα εξεταστεί η φάση στο VAR για οφσάιντ, αλλά αρχικά φαίνεται πως είναι στην ίδια ευθεία. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Περιμένουμε την απόφαση του VAR... Είναι οριακή φάση... by Γιώργος Τσανάκας
20:47
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ, ΟΦΣΑΙΝΤ ΕΙΝΑΙ! Είναι ένα κλικ πιο μπροστά ο Ελ Καντουρί τελικά, παραμένει το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Προσπαθεί πολύ να παίξει κάθετα ο ΠΑΟΚ, κυρίως με στήριγμα τον Σβιντέρσκι... by Γιώργος Τσανάκας
20:51
60' Στο έδαφος ο Ζίβκοβιτς, έπεσε μέσα στην περιοχή μετά από τζαρτζάρισμα με τον Κάστρο... by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Λισγάρας. Στο ματς θα μπει ο Ντεντάκης, καθώς δεν υπάρχει στόπερ στον κυανόλευκο πάγκο. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
62' Μέσα ο Ματέι και ο Ντεντάκης, έξω ο Μαρτίνες και ο Λισγάρας για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
Στόπερ ο Ντεντάκης, στο πλάι του Ντομίνγκες... by Γιώργος Τσανάκας
20:57
66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Ο Σβιντέρσκι βρίσκει τον χώρο που του δίνει ο Ντεντάκης και με ωραίο διαγώνιο τελείωμα, νικάει τον Κότσαρη για να δώσει ξανά προβάδισμα στον ΠΑΟΚ! Βρήκε χώρο μια φορά ο Πολωνός και το εκμεταλλεύτηκε για το 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
69' Κάρτα στον Φατιόν τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Φτάσαμε στο 70ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ στη μοναδική του ευκαιρία στο δεύτερο μέρος σκοράρει και μπαίνει εκ νέου σε θέση οδηγού. Να δούμε πώς θα διαχειριστούν το προβάδισμά τους οι γηπεδούχοι, αλλά και πώς θα αντιδράσουν οι φιλοξενούμενοι. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
71' Κάρτα στον Μπαξεβανίδη τώρα... Κάρτα και στον Έκτορα Μονεμβασιώτη στον πάγκο. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Την ίδια ώρα, όπως έγινε γνωστό ο Λισγάρας έχει χτυπήσει σοβαρά στα πλευρά και θα μεταβεί στο νοσοκομείο με ασθενοφόρο. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:03
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ζίβκοβιτς, ο Μιχαηλίδης έχει μείνει... ξεχασμένος και με καρφωτή κεφαλιά εκτελεί τον Κότσαρη από κοντά. Τον ξέχασε ο Φατιόν... by Γιώργος Τσανάκας
21:04
74' Ροντρίγκο, Κούρτιτς μέσα. Έξω οι Βιεϊρίνια, Σβαμπ. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
76’ Φαν Λα Πάρα μέσα, έξω ο Παμλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
77’ Μέσα οι Μουργκ, Άκπομ, έξω οι Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Έχει καθαρίσει το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ και πλέον κάνει διαχείριση ενόψει Κοπεγχάγης... Οι γηπεδούχοι βρήκαν κενά με το που βγήκε ο Λισγάρας από το γήπεδο και χτύπησαν δις για αυτό το 3-1... by Γιώργος Τσανάκας
21:13
84' Σουτ του Μουργκ, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
85' Σαχλί και Ντάουντα μέσα, Ιωαννίδης και Τσιλούλης έξω. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
86' Κεφαλιά του Φατιόν, μπλοκάρει προ του Ντάουντα ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
89' Σουτ του Κωνσταντέλια, έπεσε και μπλόκαρε ο Κότσαρης. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
7 λεπτά ο έξτρα χρόνος by Γιώργος Τσανάκας
21:21
90'+1' Φωνάζουν για πέναλτι στον Απόλλωνα, σε σέντρα του Σαχλί που βρήκε στο χέρι του Αουγκούστο. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
90'+3' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:24
Ο Άκπομ πέφτει μόνος του, με τον Μπαξεβανίδη να έχει πατήσει το πόδι του στο χορτάρι... Ο Κουτσιαύτης δείχνει πέναλτι, από το VAR δεν του έχουν πει τίποτα προφανως. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
90'+'4 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:25
Ο Αουγκούστο νικάει τον Κότσαρη από τα έντεκα βήματα, για να γράψει το 4-1 κόντρα στον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ έφτασε στο εμφατικό 4-1 επί του Απόλλωνα Σμύρνης, για να επιστρέψει στις νίκες στο πρωτάθλημα. by Γιώργος Τσανάκας