Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

19:06
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Ιωνικός, για την 9η αγωνιστική της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 19:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime, ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ - Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσουκ - Κούντε, Εμβιλά - Ροντρίγκες, Α. Καμαρά, Μασούρας - Τικίνιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης - Μύγας, Βαφέας, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος - Ρομαό, Ντάλσιο - Καμπράλ, Ματσούκας, Άοσμαν - Τουράμ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κρίστινσον, Μ. Καμαρά, Μπουχαλάκης, Ονιεκούρου, Αραμπί, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Παπαδόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Στον πάγκο για τον Ιωνικό: Αναγνωστόπουλος, Τσιριγώτης, Γκοτσούλιας, Μάναλης, Ντελγκάδο, Σάντσες, Κιάκος, Κάνιας, Λένις. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος Βοηθοί: Βασίλειος Νικολακάκης, Ηλίας Αλεξέας 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης VAR: Φάμπιο Μέλο, AVAR: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Ο Πέδρο Μαρτίνς είχε πάρει 24 παίκτες μαζί του by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Εκτός αποστολής έμειναν τελικά οι Μπα, Ρόνι Λόπες, Μάρκοβιτς και Καραργύρης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Κανονικά στην ενδεκάδα ο Ρέαμπτσουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Η προϊστορία Νίκες Ολυμπιακού: 26 Ισοπαλίες: 6 Νίκες Ιωνικού: 0 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 12 Ισοπαλίες: 4 Νίκες Ιωνικού: 0 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Ο Ολυμπιακός θέλει να βρεθεί στο +3 από τη δεύτερη της βαθμολογίας ΑΕΚ, μετά την γκέλα της Ένωσης με τον Απόλλωνα (2-2) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Εξαιρετική μπαλιά του Αγκιμπού Καμαρά στην πλάτη της άμυνας, ο Μασούρας βρέθηκε φάτσα με τον Χουτεσιώτης, σούταρε και βγήκε νικητής ο παίκτης του Ιωνικού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Τουράμ βρέθηκε φάτσα με τον Βατσλίκ, έπειτα από μπαλιά-τρύπα του Ματσούκα (μετά από εξαιρετική κίνηση του Μύγα) και ο Τσέχος τον νίκησε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
8' Συρτό-άστοχο σουτ του Ροντρίγκες από πλευράς Ολυμπιακού, δεν ανησύχησε ο Χουτεσιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
12' Κίτρινη στον Καμπράλ για φάουλ στον Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
13' Έδιωξε με γροθιές ο Χουτεσιώτης το φάουλ του Κούντε, στη συνέχεια σούταρε ο Αγκιμπού Καμαρά και απομάκρυνε η μπάλα προ του Παπασταθόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
17' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Αγκιμπού Καμαρά μοίρασε για τον Γκάρι, ο οποίος έσπασε για τον Μασούρα στο ύψος του πέναλτι και με σουτ, το οποίο κόντραρε, νίκησε τον Χουτεσιώτη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
22' Άστοχη κεφαλιά του Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
23' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Στην κόντρα με Άοσμαν και Τουράμ, με τον δεύτερο να κάνει μπαλιά-τρύπα στον Καμπράλ, ο οποίος προσπάθησε να νικήσει από πλάγια θέση τον Βατσλίκ, αλλά ο παίκτης των Νικαιωτών έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Στο 62%-38% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα Γκάρι Ροντρίγκες για τον Λαλά, που βρέθηκε σε θέση φορ, αλλά δεν έκανε τελείωμα φορ και ο Χουτεσιώτης μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
32' Συνεργασία Λαλά, Ροντρίγκες και Τικίνιο, με τον 31χρονο εξτρέμ να σουτάρει από πλάγια θέση, βρίσκοντας τον Χουτεσιώτη σε ετοιμότητα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
35' Μπαλιά του Τουράμ για τον Καμπράλ στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά έκοψε ο Ρέαμπτσουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Μαντί Καμαρά από πλευράς Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Πρόβλημα με τον Κούντε έπειτα από μαρκάρισμα του Βαλεριάνου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Κούντε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
41' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μαντί Καμαρά αντί Κούντε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Ιωνικός 1-0! Το γκολ του Μασούρα στο 17' χωρίζει τις δύο ομάδες. Οι τελικές ήταν 7(4)-3(1) στο πρώτο μέρος. Ωραίο το παιχνίδι στο πρώτο μισάωρο, με τις δύο ομάδες να έχουν καλές ευκαιρίες και τους Πειραιώτες, οι οποίοι είχαν και το προβάδισμα ούτως ή άλλως να είναι πιο επικίνδυνοι. Καλύτερή τους στιγμή πέραν της φάσης του γκολ, η ευκαιρία με τον Μασούρα στο 3', ενώ στο 5' ο Ιωνικός έχασε τη μεγαλύτερή του ευκαιρία με τον Τουράμ. Έχουν δημιουργήσει προβλήματα στην κόντρα επίθεση οι Νικαιώτες. Υπήρξε θέμα στο ανασταλτικό κομμάτι για τους «ερυθρόλευκους», καθώς δεν υπήρχε χημεία μεταξύ Εμβιλά και Κούντε (έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 41' και μπήκε ο Καμαρά). by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος αντί του Παπασταθόπουλου. Πρόκειται για αναγκαστική αλλαγή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία μπαλιά του Τικίνιο για τον Γκάρι Ροντρίγκες, που έφυγε κάθετα και έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χουτεσιώτη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
52' Άστοχη κεφαλιά του Μαντί Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Πρόβλημα και με τον Γκάρι Ροντρίγκες για τον Ολυμπιακό... Πάει για τρίτη αναγκαστική αλλαγή. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
63' Τρίτη αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ονιεκούρου αντί Γκάρι Ροντρίγκες. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
63' Απειλεί ο Ιωνικός. Στην κόντρα ο Τουράμ και δυνατό-συρτό σουτ, το οποίο έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
64' Κίτρινη σε Ρομάο και Αγκιμπού Καμαρά, που λίγο έλειψε να αρπαχτούν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
67' Σουτ του Καμπράλ, μπλόκαρε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
Ελ Αραμπί και Ανδρούτσος σε λίγο στο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
72' Άστοχο σουτ του Ονιεκούρου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
73' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Τικίνιο και Ανδρούτσος αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
Συνεπώς κλείνει τις αλλαγές του ο Μαρτίνς. Οι τρεις ήταν αναγκαστικές by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
74' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ονιεκούρου έφυγε στην κόντρα, έστρωσε έψυχα για τον Ανδρούτσο, που δεν μπόρεσε να σουτάρει γεμάτα και η μπάλα έφτασε στον Ελ Αραμπί που νικήθηκε από τον Χουτεσιώτη. Εξαιρετική εμφάνιση από τον τερματοφύλακα του Ιωνικού (και πρώην του Ολυμπιακού) by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
75' Σουτ του Αγκιμπού Καμαρά εκτός περιοχής, η μπάλα στην... κερκίδα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
76' Αλλαγές για τον Ιωνικό: Λένις αντί Καμπράλ και Ντελγκάδο (πρώτη συμμετοχή) αντί Ματσούκα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
Πρόβλημα με Τουράμ στον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
90'+1' Κίτρινη ο Άοσμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
90'+2' Μάναλης αντί Βαφέα και Κάνιας αντί Ντελγκάδο για τον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Αλλαγή στην αλλαγή συνεπώς, είχε μπει στο 76' ο Ντελγκάδο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Τέλος στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Ιωνικός 1-0. Το γκολ του Μασούρα έκρινε το ματς. Πάει με +3 στην ΑΕΚ η ομάδα του Μαρτίνς by Αποστόλης Λιβάνιος