Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

18:59
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος, στην Λεωφόρο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Και εδώ παράλληλα εκείνη του ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Να πούμε επίσης ότι η Λεωφόρος θυμίζει... κάτι από τα παλιά! Πολύς κόσμος, δυνατός παλμός και σχεδόν ασφυκτικά γεμάτο το γήπεδο... by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Πάρτε και μια γεύση από το «πέταλο» των οργανωμένων... Εικόνα live 21969140/93140.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Μαουρίσιο και Ελ Καντουρί θυμήθηκαν το κοινό τους παρελθόν στον ΠΑΟΚ... Εικόνα live 21969140/26825.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Διούδης, Σένκεφελντ, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Σάντσες, Λούντκβιστ, Μπουζούκης, Βιγιαφάνιες, Μαουρίσιο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Ελ Καντουρί, Σβιντέρσκι, Κρέσπο, Σβαμπ, Καγκάβα και Τσιγγάρας by Σπύρος Σιαμπλής
19:09
Αγκαλιές και πειράγματα με τους παίκτες του ΠΑΟΚ ο Μαουρίσιο
by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
Η προθέρμανση των δύο ομάδων συνεχίζεται... by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ισπανός Κάρλος Ντελ Θέρο Γκράντε, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο συμπατριώτης του Χοσέ Λουίς Μουνουέρα Μοντέρο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Τώρα αποσύρονται οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
Φοβερή η ατμόσφαιρα στο «Απόστολος Νικολαϊδης», όλο το γήπεδο έχει σηκωθεί... στο πόδι, με τον «Ντόκεν» να δίνει χέρια! by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
Ανακοινώνονται και επίσημα οι συνθέσεις των δύο ομάδων, με γιούχα και... αποθέωση για ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
Πλέον, στο γήπεδο δεν πέφτει... ούτε καρφίτσα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
1' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά, από λάθος του Μιχαηλίδη, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
5' Γύρισμα του Βιτάλ από αριστερά, είναι πολύ δυνατό για τον Ιωαννίδη... by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
6' Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με το σουτ του Παλάσιος από θέση μέσα αριστερά να είναι αδύναμο και τον Πασχαλάκη να μπλοκάρει! Εικόνα live 21969140/20730.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
7' Κάθετη πάσα του Μπίσεσβαρ για τον Άκπομ, τον κοντράρει ο Βέλεθ και μπλοκαρει ο Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
10' Δυνατό μαρκάρισμα του Εσίτισ τον Χουάνκαρ, φάουλ αλλά χωρίς κίτρινη κάρτα από τον Ντελ Θέρο Γκράντε... by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
11' Αντεπίθεση του ΠΑΟ, με τον Βιτάλ που προσπαθεί να βρει τον Ιωαννίδη έξω από τη μικρή περιοχή, αλλά κόβει ο Μιχαηλίδης, by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
13' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Ζίβκοβιτς να γυρίζει ανενόχλητος την μπάλα παράλληλα και από αριστερά, με τον Άκπομ να κάνει το σουτ στην κίνηση, μέσα στην περιοχή, νικώντας Σάρλια και Μπρινιόλι...
19:46
Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 15 λεπτά. Ο Παναθηναϊκός μπήκε... φουριόζος, ο ΠΑΟΚ είχε ένα διάστημα όπου ισορρόπησε, ενώ ευτύχησε να σκοράρει στην πρώτη του επίθεση ουσιαστικά, αλλάζοντας τα δεδομένα από νωρίς! by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
18' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, από αριστερα, ο Μιχαηλίδης κάνει την κεφαλιά αλλά υπάρχει επιθετικό φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
19' Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο, για φάουλ στον Ζίβκοβιτς, by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
22' Γέμισμα του Παλάσιος από δεξιά, κεφαλιά του Ιωαννίδη, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
27' Μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ για το 0-2 με τα διαδοχικά σουτ του Μπίσεσβαρ να αποκρούονται από τον Βέλεθ κι ενώ η φάση εξετάζεται και μέσω VAR για πέναλτι.
20:02
Ημίωρο με τον «δικέφαλο του Βορρά» να έχει το προβάδισμα σε σκορ και ψυχολογία, να παίζει με τον χρόνο και να επιτίθεται κυρίως από τα αριστερά βάζοντας τον Κώτσιρα στην μέση. Την ίδια ώρα, οι γηπεδουχοι έχουν μεγάλο πρόβλημα στην κυκλοφορία της μπάλας και στην ανάπτυξή τους, με αποτέλεσμα να βρίσκονται για πρώτη φοπρά φέτος πίσω στο σκορ στην Λεωφόρο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
32' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με την κεφαλιά του Παλάσιος μετά την σέντρα του Χουάνκαρ όμως να είναι αδύναμη.
20:04
33' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Ροντρίγκο, έξω ο Βιεϊρίνια. by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
39' Αντεπίθεση για τους Θεσσακονικείς, με τον Άκπομ να πατάει περιοχή, να βγαίνει απέναντι στον Μπρινιόλι, αλλά τον Χουάνκαρ να τον προλαβαίνει και να του παίρνει την μπάλα πριν σουτάρει! by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
40' Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους, η εκτέλεση του Βιτάλ είναι όμως κακή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
43' Χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίσει, με τον Χουάνκαρ να πατάει περιοχή και να σουτάρει σε δύο χρόνους, αλλά τον Πασχαλάκη να αποκρούει την δευτερη σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
44' Ο Παναθηναϊκός ζητάει πέναλτι για χέρι του Τέιλορ, αλλά το VAR λέει να συνεχιστει το παιχνίδι.
20:15
45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Τέιλορ, για μαρκάρισμα του στον Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
45'+2' Εκτέλεση του φάουλ από τον Χουάνκαρ, κεφαλιά του Βέλεθ, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
45'+3' Ατομική ενέργεια και σουτ του Μπίσεσβαρ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ προηγείται τιου Παναθηναϊκού με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
47' Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους, by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
47' Απευθείας εκτέλεση από τον Καρλίτος, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
49' Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, με τον Μουργκ να ανοίγει την μπάλα για τον Μπίσεσβαρ, αντί να δώσει στον Ζίβκοβιτς απέναντι και τον Μπρινιόλι να μαζεύει την μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
51' Διώξιμο του Βέλεθ, ο Ζιβκοβιτς κάνει το «ψαλιδάκι», μπλοκάρει εύκολα ο Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
53΄Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη, για τράβηγμα της φανέλας του Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
53' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Εκτέλεση φάουλ του Παλάσιος, κεφαλια του Βέλεθ στο δεύτερο δοκάρι, νέα κεφαλιά του Σάρλια, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
54' Απαντάει ο ΠΑΟΚ, με το δυνατό σουτ του Μουργκ έξω από την περιοχή και τον Μπρινιόλι να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
55' Ο Κούρτιτς πασάρει με τακουνάκι στον Μουργκ εκείνος σουτάρει, στέλνοντας τη μπάλα άουτ by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
58' Διπλή αλλαγή ο Παναθηναϊκός. Χατζηγιοβάνης και Μαουρίσιο αντι των Βιτάλ και Αλεξανδρόπουλου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
59' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός με τον Μαουρίσιο να σουτάρει με δυναμη από το ύψος της περιοχής και να στελνει την μπάλα... συστημένη στην δεξιά γωνία του Πασχαλάκη...
20:51
60' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
63' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Άκπομ να κάνει την κεφαλιά μέσα στην μικρή περιοχή, από την σέντρα του Ροντρίγκο αλλά να αστοχεί! by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
66' Τρίτη αλλαγή από τον Γιοβάνοβτς. Ιωαννίδης έξω, Βιγιαφάνιες μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
70' Ελ Καντουρι αντί Μουργκ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
71' Κίτρινη καρτα στον Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό και το 2-1, αλλά η κεφαλιά του αμαρκάριστου Μαουρίσιο μέσα στην περιοχή -από γέμισμα ττου Χατζηγιοβάνη- περνάει ελάχιστα πάνω από το τέρμα!
21:08
78' Ο Καρλίτος δίνει τη θέση τους στον Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
78' Πολύ καλή φάη για τον ΠΑΟΚ και το 1-2 αυτή την φορά, αλλά ο Μπρινιόλι νικάει τον Άκπομ στο τετ α τετ!
21:11
79' Νέα επέμβαση του Μπρινιόλι σε σουτ του Ζίβκοβιτς, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
80' Ο ΠΑΟΚ διαμαρτύρεται για πεναλτι στον Μιχαηλίδη από τον Βιγιαφάνιες και ο Ντελ Θέρο Γκράντε εξετάζει την φάση μέσω VAR.
21:14
82' Κίτρινη κάρτα στον Άκπομ για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
Υπάρχει πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, τελικά, με τον Ισπανο ρέφερι να δείχνει βούλα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
84' Γκολ! 2-1 ο ΠΑΟΚ προηγείται, με την εύστοχη εκτέλεση του Κούρτιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
86' Διπλή αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Σβαμπ και Σβιντέρσκι αντι Εσίτι και Άκπομ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
89' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Βιγιαφάνιες κάνει την προβολή, αλλά τελικά η μπάλα βγαίνει εκ νέου κόρνερ από την απομακρυνση του Πασχαλάκη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
90' Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
90'+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Παλάσιος να μην μπορείνα σκοραρει από το παράλληλο γυρισμα του Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
90'+4' Κόρνερ για τον ΠΑΟ από αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
90'+7' Κίτρινη κάρτα στον Χουάνκαρ για φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
90'+8' Γκολ! 3-1 ο ΠΑΟΚ, με την φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
90'+8' Λήξη του αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να κερδίζει με 3-1 τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής