Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa Conference League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Σλόβαν Μπρατισλάβας-ΠΑΟΚ, η οποία θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου του Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 19:45. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 3 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Υπενθυμίζεται ότι ο αγώνας στο «Stadion Tehelne pole» θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών εξαιτίας της επιδημιολογικής κατάστασης που επικρατεί στη Σλοβακία. Μάλιστα, λόγω του lockdown ακυρώθηκαν και τα 128 εισιτήρια που είχαν αρχικά επιτραπεί. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Η βαθμολογία του ομίλου: 1. Κοπεγχάγη 9β. (9-5) 2. Σλόβαν Μπρατισλάβας 7β. (8-5) 3. ΠΑΟΚ . (6-4) 4. Λίνκολν 0β. (2-11) Ο πρώτος προκρίνεται απευθείας στους «16», ενώ ο δεύτερος δίνει αγώνες νοκ άουτ με κάποια ομάδα που θα τερματίσει 3η σε όμιλο του Europa League. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Έχει μπλέξει ο ΠΑΟΚ σε ό, τι αφορά ακόμα και τη 2η θέση του ομίλου, μετά την εντός έδρας ήττα (1-2, 4/11) από τη Κοπεγχάγη. Οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 1-1 στο ματς της Τούμπας. Κριτήρια ισοβαθμίας: 1) Βαθμοί στα μεταξύ τους 2) Διαφορά γκολ στα μεταξύ τους 3) Καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους 4) Συνολική διαφορά γκολ 5) Συνολική καλύτερη επίθεση 6) Συνολική καλύτερη εκτός έδρας επίθεση 7) Περισσότερες νίκες στον όμιλο 8) Περισσότερες εκτός έδρας νίκες στον όμιλο 9) Λιγότεροι πειθαρχικοί πόντοι 10) Κατάταξη στην UEFA. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Ο «δικέφαλος του Βορρά» προέρχεται από την ήττα (2-0) από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League 1, ενώ ακολουθεί και το ντέρμπι με τον Άρη στην Τούμπα την προσεχή Κυριακή (28/11). by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Σε τρομερή κατάσταση η Σλόβαν, η οποία τρέχει σερί δέκα νικών σ' όλες τις διοργανώσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Σλόβαν Μπρατισλάβας (Βλάντιμιρ Βάις): Χόβαν - Μεντβέντεβ, Κασία, Μποζίκοβ, Ντε Μάρκο – Άγκμπο, Ιμπραΐμ – Γκριν, Βάις, Ζμρχαλ – Χεντί. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης - Τέιλορ, Βαρέλα, Κρέσπο, Σίντκλεϊ - Κούρτιτς, Εσίτι - Α. Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ - Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σούλα, Χρντίνα, Ντε Καμπς, Ντράζιτς, Αμπένα, Χρντσά, Λιτσί, Βόιτκο, Ντα Σίλβα, Μραζ, Τσάβριτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Μιχάι, Λύρατζης, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Μουργκ, Μιτρίτσα, Σφιντέρσκι, Κούτσιας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
Υπενθυμίζεται ότι ο Μιχαηλίδης εκτίει ποινή, ενώ απουσιάζουν οι τραυματίες Αουγκούστο και Βιεϊρίνια (ταξίδεψε με την αποστολή για ψυχολογικούς λόγους), καθώς και οι Ίνγκασον, Ροντρίγκο, Ολιβέιρα και Καγκάβα που δεν είναι δηλωμένοι στην ευρωπαϊκή λίστα. Χωρίς σημαντικά προβλήματα οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Διαιτητής: Ντένις Χίγκλερ Βοηθοί: Έρβιν Ζέιστρα και Μάριο Ντικς 4ος διαιτητής: Σάντερ Φαν Ντε Έικ. Δεν υπάρχει VAR στη φάση των ομίλων του ECL. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Η 6η και τελευταία αγωνιστική: Πέμπτη (9/12) ΠΑΟΚ-Λίνκολν (22:00) Κοπεγχάγη-Σλόβαν Μπρατισλάβας (22:00) by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Στην παρέα μας και ο Κώστας Μιαούλης για το σχόλιο στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
Ενδιαφέρουσες οι επιλογές του Λουτσέσκου, με τους δύο ακραίους των εκτός έδρας αγώνων του στην Ευρώπη σταθερούς, τον Βαρέλα και τον Κρέσπο μαζί στην άμυνα. Ουσιαστικά με την ταυτόχρονη παρουσία του Καντουρί και του Μπίσεσβαρ, ο ΠΑΟΚ, ευελπιστεί να έχει μεγαλύτερη ευχέρεια στην δημιουργία παιχνιδιού, με αρκετά συμπαγές κέντρο (Κούρτιτς και Εσίτι). by Κώστας Μιαούλης
19:40
Σε περίπου πέντε λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Όρκος νίκης από τους παίκτες του ΠΑΟΚ! Στη σέντρα οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Ολόλευκες εμφανίσεις για τη Σλόβαν, στα μαύρα ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
4' Μπαλιά του Μεντβέντεβ από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
5' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΟΚ. Το κέρδισε ο Μπίσεσβαρ σε προσπάθεια διείσδυσής του προς την αντίπαλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Στα όρια της περιοχής, σε πλάγια όμως θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
6' Πάνω στον Χόβαν η εκτέλεση του Κούρτιτς, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
Την ίδια ώρα η Κοπεγχάγη προηγείται 2-0 στην έδρα της Λίνκολν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
8' Φάση για τη Σλόβαν: Σουτ του Βάις εντός της περιοχής του ΠΑΟΚ, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
12' Απείλησε από μακριά ο Σίντκλεϊ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
12' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τη Σλόβαν, γρήγορη επιστροφή από τους αμυντικούς του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει ως καλύτερή του στιγμή έως τώρα την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς στο 6'. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
20:06
20:08
22' Παράλληλο γύρισμα του Σίντκλεϊ από τα αριστερά, χωρίς στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
O ΠΑΟΚ προσπαθεί να φορτώσει την αριστερή πλευρά του επιθετικά, αλλά μέχρι στιγμής, δεν έχει καταφέρει να βγάλει μια καθαρή φάση. Οι επιστροφές του είναι καλές, αλλά δυσκολεύεται να κάνει παιχνίδι από τον άξονα που αποτελεί και το δυνατό του όπλο. by Κώστας Μιαούλης
20:08
Τα δύο γκολ της Κοπεγχάγης:
by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
25' Φάση για τον ΠΑΟΚ: Έπιασε το σουτ εκτός περιοχής ο Μπίσεσβαρ, στην αγκαλιά του Χόβαν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
29' Σουτ του Μπίσεσβαρ εντός της περιοχής από διαγώνια θέση, η μπάλα κοντράρει και φεύγει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Ό, τι καλό έχει δημιουργήσει ο ΠΑΟΚ, προέρχεται από τα πόδια του Μπίσεσβαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Σίντκλεϊ από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον ξεμαρκάριστο Μπίσεσβαρ μεταξύ του σημείου του πέναλτι και της μεγάλης περιοχής, με το μονοκόμματο σουτ του Ολλανδού χαφ να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Η μεγαλύτερη στιγμή στο ματς για τον «δικέφαλο του Βορρά». by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Έχει κερδίσει μέτρα εδώ και ώρα ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
36' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ και για το δεξί πόδι του Κούρτιτς. Στα 3-4 μέτρα μπροστά από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
38' Πάνω στο τείχος η εκτέλεση από τον Κούρτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
40' Μακρινό σουτ του Κούρτιτς, ύστερα από ωραία προσποίηση σε πρώτο χρόνο, με την μπάλα να κοντράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
20:26
Από τη στιγμή που ο ΠΑΟΚ έβαλε κάτω την μπάλα και έπαιξε πιο συνδυαστικό ποδόσφαιρο, σε στιγμή που ο Μπίσεσβαρ ήρθε στον άξονα έφτιαξε και τη μεγάλη του ευκαιρία με τον Σουριναμέζο, αλλά γενικά παρουσιάζει και πιο δυνατή εικόνα στο τελευταίο τέταρτο. by Κώστας Μιαούλης
20:29
43' Πτώση του Τέιλορ εντός της αντίπαλης περιοχής, «παίζετε» από τον Χίγκλερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
43' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σλόβαν. Διαγώνιο σουτ από τον Μεντβέντεβ, φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
ΥΠΕΡΟΧΗ ατομική ενέργεια από τον Ζίβκοβιτς με εκπληκτικό «τούνελ» και κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
Τέλος στο πρώτο μέρος. Δεν θα κρατηθούν καθυστερήσεις. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων ο ΠΑΟΚ, δεν δεχόταν φάσεις, αλλά ταυτόχρονα δυσκολευόταν να απειλήσει. Καλύτερή του στιγμή, εκείνη στο 31' με με τον Μπίσεσβαρ. 4(1)-8(2) οι τελικές, στο 39%-61% η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
Το τελευταίο εικοσάλεπτο του πρώτου μέρους, μας αφήνει πιο καλή εντύπωση για θετικό αποτέλεσμα στην επανάληψη. Οι Θεσσαλονικείς όταν βρήκαν συνοχή στις γραμμές τους, έκλεισαν την Σλόβαν και είχαν την καλύτερη στιγμή του α' μέρους με τον Μπίσεσβαρ. by Κώστας Μιαούλης
20:46
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Μιχάι στη θέση του Κρέσπο. Ενοχλήσεις στον οπίσθιο μηριαίο για τον Ισπανό στόπερ. Η Σλόβαν συνεχίζει με τους ίδιους έντεκα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
46' Μπαίνει φορτσάτος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Σίντκλεϊ από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα της Σλόβαν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
20:56
20:56
Παραμένει το 0-2 στο Λίνκολν-Κοπεγχάγη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
57' Κεφαλιά του Άγκμπο, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
Ετοιμάζεται ο Στέφαν Σβαμπ για να περάσει στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
60' Φάση για τη Σλόβαν. Κεφαλιά του Γκριν από το ύψος της μικρής περιοχής, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
Η Σλόβαν έχει τις καλύτερες στιγμές στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
Ο ΠΑΟΚ έχει κερδίσει πολλά μέτρα στο γήπεδο και προσπαθεί να βρει την κατάλληλη τελική πάσα για να πάρει κεφάλι στο σκορ. Από την άλλη μεριά αυτό μπορεί να τον κάνει πιο ευάλωτο στα μετόπισθεν. Περισσότερη δημιουργία λογικά με τον Σβαμπ να περνάει στο ματς σε λίγο. by Κώστας Μιαούλης
21:07
64' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβαμπ στη θέση του Εσίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Δεν μπορεί να βρει διαδρόμους ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Ετοιμάζεται και ο Μουργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
70' Διπλή αλλαγή για τη Σλόβαν: Ντράζιτς και Τσάβριτς αντί των Ζμρχαλ και Γκριν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
72' Οι Σφιντέρσκι και Μουργκ περνούν στον αγώνα, αντί των Άκπομ και Ελ Καντουρί. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Πιέζει ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
75' Πέμπτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
Ακόμα 15' για τον ΠΑΟΚ, χωρίς τις όποιες καθυστερήσεις. Την ίδια ώρα η Κοπεγχάγη έχει «κλειδώσει» τη νίκη της, αφού κάνει πάρτι (0-4) επί της Λίνκολν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
21:19
77' Γύρισμα του Σφιντέρσκι από τα δεξιά, πάνω στα σώματα η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραίο ξεδίπλωμα αντεπίθεσης από τους φιλοξενούμενους, ο Σφιντέρσκι συνέκλινε, έπιασε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Έχει ανοίξει το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
82' Σουτ του Σφιντέρσκι στην κλειστή γωνία, άουτ η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Φτάσαμε στο 85'. Μεγάλη η αγωνία... by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Εάν το παιχνίδι ολοκληρωθεί χωρίς σκορ, ο ΠΑΟΚ την τελευταία αγωνιστική θα θέλει καλύτερο αποτέλεσμα από τη Σλόβαν, αλλιώς μετά η 2η θέση θα κριθεί στα γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
86' Ο Μιτρίτσα στη θέση του Μπίσεσβαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Από τη στιγμή που η Σλόβαν είχε δώσει χώρο στον ΠΑΟΚ, ο Σφιντέρσκι θα έπρεπε να είχε περάσει νωρίτερα στο ματς. Δύο πολύ καλές στιγμές για τον Πολωνό, χωρίς αποτέλεσμα. by Κώστας Μιαούλης
21:30
87' Εξαιρετικές προϋποθέσεις αντεπίθεσης για τον ΠΑΟΚ, ο Μιτρίτσα έφτασε έξω από τη μεγάλη περιοχή, ωστόσο έχασε την ισορροπία του. Έβαλε και τα χέρια του ο προσωπικός του αντίπαλος, αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
89' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κασία βάζει «στοπ» στην προβολή του Μιτρίτσα. by Μανώλης Μουσουράκης