Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

14:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Βόλος, για την 11η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
14:34
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 15:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:35
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς, 4-2-3-1): Βατσλίκ – Λαλά, Σισέ, Μπα, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Μπουχαλάκης – Ροντρίγκες, Αγκιμπού Καμαρά, Ρόνι Λόπες - Τικίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
14:36
Βόλος (Γκιγέρμο Αμπασκάλ, 4-4-2): Κλέιμαν –Πουρίτα, Ρομέρο, Ρινέρ, Φεράρι – Σοάρες, Μπαρτόλο, Ρεγκατέν, Ορόζ – Ροσέρο, Φαν Βέερτ by Αποστόλης Λιβάνιος
14:37
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κρίστινσον, Μ. Καμαρά, Ονιεκούρου, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Μάρκοβιτς και Βαλμπουενά. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:37
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κότνικ, Σ. Παπαδόπουλος, Γκιουλέν, Τσοκάνης, Νίνης, Βοϊτκόφσκι, Μεταξάς, Τερεζίου και Λογαράς. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:38
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης. Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος, Αντώνιος Σινιοράκης 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
14:42
Οι Πειραιώτες αναζητούν την έκτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα, το οποίο θα τους διατηρήσει στο +6 από τη δεύτερη θέση και την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
14:43
Η προϊστορία Νίκες Ολυμπιακού: 3 Ισοπαλίες: 1 Νίκες Βόλου: 0 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 2 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Βόλου: 0 by Αποστόλης Λιβάνιος
14:44
Στο αντίστοιχο παιχνίδι της περασμένης σεζόν...
by Αποστόλης Λιβάνιος
14:45
Ο Ολυμπιακός, λοιπόν, παρατάσσεται με Λόπες Γκάρι Ροντρίγκες στο βασικό σχήμα by Αποστόλης Λιβάνιος
14:46
Εκτός είναι ο τραυματίας Παπασταθόπουλος, με τον Μπα να βρίσκεται στη θέση του. Όπως και οι Κούντε, Αβρ. Παπαδόπουλος και Καμπρόβνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
14:47
Φερνάντες, Γκρίλο και Μπαριέντος δεν θα αγωνιστούν, καθώς είναι τιμωρημένοι by Αποστόλης Λιβάνιος
14:50
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν άκρως εντυπωσιακά το πρωτάθλημα, μετρώντας 4/6 νίκες, αλλά δεν είχε ανάλογη συνέχεια. Έχει να νικήσει από τις 2 Οκτωβρίου, όταν και επικράτησε 2-1 του Αστέρα. Ακολούθησε το απίστευτο 4-4 με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και από τότε έχει τρεις ήττες και μια ισοπαλία by Αποστόλης Λιβάνιος
14:52
Έχει ολοκληρωθεί η προθέρμανση των δύο ομάδων, οι οποίες είναι στα αποδυτήρια και θα επιστρέψουν σε λίγο στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του αγώνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:53
14:54
Πέντε λεπτά περίπου για τη σέντρα στο φαληρικό γήπεδο by Αποστόλης Λιβάνιος
14:54
Και το παιχνίδι του δεύτερου γύρου την περασμένη σεζόν...
14:58
14:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
14:59
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
15:01
Κερδισμένο φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Ολυμπιακό, το πήρε ο Γκάρι Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
15:02
3' Το εκτέλεσε ο Μπουχαλάκης, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
15:03
4' Τελική για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ρέαμπτσουκ, μονοκόμματο σουτ του Ροντρίγκες και η μπάλα εκτός εστίας by Αποστόλης Λιβάνιος
15:05
Στο έδαφος ο Πουρίτα, έπειτα από εναέρια μονομαχία με τον Ρέαμπτσουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:06
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
15:06
Πλαγιοκόπησε από τ' αριστερά ο Βόλος με τον Φεράρι, ο οποίος έκανε το γύρισμα και απομάκρυνε ο Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:08
9' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Βόλο! Κάθετη του Μπαρτόλο, ο Ρεγκατέν βρέθηκε φάτσα με τον Βατσλίκ, ο οποίος τον ανέτρεψε. Δεν ξέρω μήπως εξετάσει και το ενδεχόμενο για αποβολή ο Κουτσιαύτης. Δύσκολο, πάντως, έχει επιστρέψει ο Λαλά και καλύπτει την εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:09
10' Το έβγαλε ο Βατσλίκ! Ο Φαν Βέερτ εκτέλεσε χαμηλά και ο Τσέχος έπεσε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε, ενώ στη συνέχεια ο Ολλανδός φορ του Βόλου αστόχησε με κεφαλιά by Αποστόλης Λιβάνιος
15:13
11' Κίτρινη στον Μπαρτόλο για φάουλ στον Ρέαμπτσουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:14
Ο Τικίνιο έκλεψε την μπάλα και δοκίμασε το πόδι του από πολύ μακριά, προσπαθώντας να αιφνιδιάσει τον Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
15:16
Προσπαθεί να πιέσει ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά και παρουσιάζεται πιο φορτσάτος μετά το χαμένο πέναλτι των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
15:18
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Φάουλ του Λόπες, κεφαλιά του Εμβιλά και διώχνει ο Κλέιμαν με δυσκολία. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:21
21' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Λόπες από το ημικύκλιο, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
15:22
15:22
15:23
23' Άστοχο σουτ με τον Ρεγκατέν για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:29
30' Κίτρινη στον Κλέιμαν για καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
15:32
33' Κόρνερ του Λόπες, κεφαλιά του Σισέ, που, ωστόσο, έκανε φάουλ στον Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
15:35
36' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό, με τον Λαλά να κάνει ωραία κάθετη για τον Μπουχαλάκη, που καθυστέρησε και πέρασε η φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:37
37' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Γκάρι έφυγε κάθετα, από κάθετη του Λαλά, έκανε το γύρισμα για τον Λόπες και έδιωξαν τελευταία στιγμή οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος
15:39
39΄Αντεπίθεση με εξαιρετικές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό, από την οποία δεν πήρε κάτι. Ο Αγκιμπού Καμαρά έβγαλε τους Πειραιώτες σε κόντρα 3 vs 1 ουσιαστικά, μοίρασε δεξιά στον Γκάρι, που του πάσαρε ξανά και έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι είχαν επιστρέψει. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:40
41' Σέντρα του Λαλά για τον Ρέαμπτσουκ, ο οποίος συγκρούστηκε με τον Κλέιμαν και κέρδισε μόνο ένα κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:43
44' Εκτέλεση φάουλ του Ρομέρο από μακριά, η μπάλα στην... κερκίδα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
15:47
45+3' Κεφαλιά του Τικίνιο από κόρνερ του Λόπες, έδιωξαν οι γηπεδούχοι πάνω στη γραμμή by Αποστόλης Λιβάνιος
15:48
Ημίχρονο στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-Βόλος 0-0. Ωραίο το παιχνίδι στο πρώτο μέρος, παρότι δεν έχει γκολ. Πάνω-κάτω η μπάλα, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την καλύτερη φάση της αναμέτρησης, καθώς ο Βατσλίκ έπιασε πέναλτι (το οποίο έκανε στον Ρεγκατέν) του Φαν Βέερτ στο 10'. Οι Πειραιώτες είχαν δοκάρι με τον Λόπες στο 21' και λίγο πριν κεφαλιά του Εμβιλά, που έβγαλε ο Κλέιμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:51
Οι τελικές ήταν 7(4)-5(1) και η κατοχή της μπάλας 55%-45%. Πολύ επικίνδυνοι στις κόντρα επιθέσεις οι φιλοξενούμενοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:00
Μαντί Καμαρά και Μασούρας θα μπουν σε λίγο στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:01
Και ο Ανδρούτσος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Οι Ανδρούτσος, Μασούρας και Μαντί Καμαρά αντί Λαλά, Ροντρίγκες και Αγκιμπού Καμαρά. Όλες είναι κινήσεις τακτικής, δεν υπάρχει κάποιος τραυματισμός by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:05
47' Ωραία κίνηση του Μασούρα από τα αριστερά, αλλά δεν μπόρεσε να βρει συμπαίκτη με το γύρισμά του. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:06
49' Σουτ του Τικίνιο στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:07
50' Άστοχη κεφαλιά του Μπα, ήλεγχε την κατάσταση ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:13
56' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Φαν Βέερτ, αλλά υποδεικνύεται σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
16:13
Σωστή η απόφαση, όπως φάνηκε και από το replay. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:15
58' Γκιουλέν αντί Πουρίτα για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:17
60' Βαλμπουενά αντί Λόπες για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:21
Κόρνερ από τον Μπα έπειτα από προσπάθεια του Ροσέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:22
65' Άστοχη κεφαλιά του Γκιουλέν για τον Βόλο στην εκτέλεση κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:23
66' Τσοκάνης αντί Σοάρες για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:26
70' Άστοχη κεφαλιά του Τικίνιο στη σέντρα του Ανδρούτσου. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:28
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Εμβιλά. Αποθέωση για τον Μαροκινό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:31
Κίτρινη στον Γκουλέν για καθυστέρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
16:32
74' Δύο αλλαγές ο Βόλος: Βοϊτκόφσκι αντί Ροσέρο και Νίνης αντί Ορόζ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
Έχει κάτσει πίσω τώρα ο Βόλος και ο Ολυμπιακός προσπαθεί αν διασπάσει την άμυνά του. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
79' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά από τα αριστερά, πήδηξαν για κεφαλιά Τικίνιο και Σισέ, αλλά η μπάλα βρήκε στην πλάτη αμυνόμενου και πέρασε παράλληλα με την εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
80' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Ρέαμπτσουκ έφυγε κάθετα στην αντίπαλη άμυνα, ο Ρομέρο σπρώχνει τον Μολδαβό και ο Κουτσιαύτης έδειξε την άσπρη βούλα. Κίτρινη ο Βοϊτσκόφσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:40
Θα υπάρξει επιπλέον καθυστέρηση. Έντονα παράπονα του Αμπασκάλ, δεν φαίνεται ξεκάθαρα για ποιον λόγο. Κάτι έδειχνε ο προπονητής του Βόλου και μάλλον δεν αφορούσε το μαρκάρισμα στον Ρέαμπτσουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:41
84' Κίτρινη στον Ρεγκατέν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Αρχικά, υπήρξαν παράπονα από τον Αμπασκάλ για την υπόδειξη και μάλλον στη συνέχεια κόντρα με την εξέδρα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
85' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Ελ Αραμπί εκτέλεσε χαμηλά το πέναλτι και νίκησε τον Κλέιμαν. Στο πλαϊνό δίχτυ η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
88' ΓΚΟΛ ο Βόλος, 1-1! Ο Φαν Βέερτ ευνοήθηκε από το κακή επέμβαση του Μπα, βρέθηκε φάτσα με τον Βατσλίκ και τον εκτέλεσε με ωραίο τελείωμα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
90'+1' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-1! Ο Βαλμπουενά με εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:53
90'+6' Άστοχο σουτ του Νίνη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:56
Τέλος στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Βόλος 2-1! Ο Ελ Αραμπί άνοιξε το σκορ στο 85' με πέναλτι, ο Φαν Βέερτ ισοφάρισε στο 88' και ο Βαλμπουενά με φάουλ πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 90'+1'. Οι φιλοξενούμενοι είχαν χαμένο πέναλτι με τον Φαν Βέερτ στο 10', το οποίο έπιασε (και έκανε) ο Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:04
Οι τελικές ήταν 12(6)-10(4) και η κατοχή της μπάλας 62%-38% by Αποστόλης Λιβάνιος