Λεβαδειακός-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

16:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πρώτη αναμέτρηση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
16:32
Η ρεβάνς των δύο ομάδων θα διεξαχθεί το τριήμερο 21-23/12. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ… by Γιώργος Τσανάκας
16:32
Φαβορί για να πάρουν την πρόκριση οι Πειραιώτες, πρέπει να το δείξουν απέναντι και στον Λεβαδειακό, ο οποίος για να φτάσει ως εδώ έχει αποκλείσει κατά σειρά την Καλαμάτα και τον Αστέρα Τρίπολης. by Γιώργος Τσανάκας
16:32
O Λεβαδειακός βρίσκεται στην 3η θέση του Νοτίου Ομίλου της Super League 2 με ρεκόρ 3-2-0. Την περασμένη αγωνιστική είχε επικρατήσει 3-1 του ΟΦ Ιεράπετρας. by Γιώργος Τσανάκας
16:32
Ο Ολυμπιακός βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League 1 με ρεκόρ 9-2-0. Εξαιρετική η περασμένη εβδομάδα των Πειραιωτών, η οποία ξεκίνησε με «διπλό» στην ΑΕΚ (2-3), ακολούθησε το 1-0 επί της Φενέρ και η πρόκριση στο Europa League, ενώ την Κυριακή επικράτησε 2-1 του Βόλου. by Γιώργος Τσανάκας
16:32
25-2-1 υπέρ του Ολυμπιακού η παράδοση απέναντι στον Λεβαδειακό, η μοναδική ήττα ήρθε το 2006 με σκορ 3-2. by Γιώργος Τσανάκας
16:40
Φουλ αλλαγές στην ενδεκάδα του Ολυμπιακού, στην οποία επιστρέφει για πρώτη φορά μετά το ματς με την Λουντογκόρετς ο Ρούμπεν Σεμέδο. by Γιώργος Τσανάκας
16:40
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς, 4-2-3-1): Κρίστινσον - Ανδρούτσος, Σεμέδο, Μάρκοβιτς, Αποστολόπουλος - Σουρλής, Κούντε - Βρουσάι, Αλγκασίμ Μπα, Ονιεκούρου - Τικίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
16:44
Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Σαμασά, Βλάχος, Νίκας, Τσάπρας, Νίλι, Μεχία, Λιάγκας, Παναγιώτου, Βρακάς, Λινάρδος, Πολέτο. by Γιώργος Τσανάκας
16:44
Διαιτητής είναι ο Τσακαλίδης (Χαλκιδικής), βοηθοί οι Μωυσιάδης (Ηπείρου), Τζιουβάρας (Κοζάνης) και τέταρτος ο Γκάμαρης (Αθήνας). VAR δεν έχουμε, μόνο δύο αγώνες έχουν (Άρης-ΟΦΗ και Παναθηναϊκός-Βόλος). by Γιώργος Τσανάκας
16:45
Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς. Μπορείτε να το παρακολουθήσετε τηλεοπτικά από το Ote Sports 1 και ραδιοφωνικά να το ακούσετε από τον bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
16:57
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τριο. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Χρωστάμε τους πάγκους των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
17:01
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό οι Στογιάνοβιτς, Βήχος, Μυτίδης, Αλμπάνης, Μουτίνιο, Τζημόπουλος, Δούμτσιος, Μπάχανακ, Χάμοντ. Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Λόπες, Ξενιτίδης, Μπαγκαλιάνης, Νίκολιτς, Μαρίνος, Κίτσος, Κωστή. by Γιώργος Τσανάκας
17:02
3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Υπέροχη ποδιά του Πολέτο στον Κούντε μέσα στην περιοχή, μπαίνει από πλάγια και με άψογο πλασέ ανοίγει το σκορ για τους Βοιωτούς. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Εξαιρετική εκκίνηση στον αγώνα για τους Βοιωτούς, παγωμάρα για τους «ερυθρόλευκους» που δεν πατούσαν καλά στην αρχή... by Γιώργος Τσανάκας
17:04
5' Mεγάλη φάση για τον Λεβαδειακό! Ο Πολετό περνάει στο σπριντ τον Σεμέδο, γυρίζει την μπάλα στο ύψος της περιοχής αλλά το σουτ του Νίκα βρίσκει στα σώματα... by Γιώργος Τσανάκας
17:05
6' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παναγιώτου, ο Νίκας πηδάει μέσα στην περιοχή και νικάει τον Κρίστινσον για το 2-0. Φώναξαν για φάουλ στον Ισλανδό κίπερ οι Πειραιώτες, ο σκόρερ πηδάει κατακόρυφα σχεδόν στη γραμμή του τέρματος! by Γιώργος Τσανάκας
17:07
Το απόλυτο σοκ για τον Ολυμπιακό που πρέπει να αντιδράσει όπως και δήποτε! by Γιώργος Τσανάκας
17:07
8' Κι άλλη τελική για τον Λεβαδειακό! Ωραία ανάπτυξη της μπάλας, ο Πολέτο σπάει στον Νίκα που πιάνει το σουτ στην κίνηση αλλά στέλνει άουτ την μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
17:08
9' Φάουλ για τον Ολυμπιακό από πλάγια θέση και παράλληλα με την περιοχή, ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Γιώργος Τσανάκας
17:09
10' Εκτέλεση του Κούντε, κακό γέμισμα και απομακρύνεται από την άμυνα των γηπεδούχων. Σωστά στην εξέλιξη της φάσης υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Αλγκασίμ Μπα. by Γιώργος Τσανάκας
17:10
11' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό που προσπαθεί να αντιδράσει μετά το αρχικό σοκ... Άλλη μια κακή εκτέλεση. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
13' Μαρκάρισμα του Νίλι στον Κούντε, ο οποίος δείχνει να πονάει... by Γιώργος Τσανάκας
17:13
Το 1-0 του Λεβαδειακού με τον Πολέτο
by Γιώργος Τσανάκας
17:13
Το 2-0 του Λεβαδειακού με τον Νίκα
17:14
15' Κεφαλιά του Τικίνιο, κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:15
16' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τικίνιο πιάνει την κεφαλιά στο ύψος του πρώτου δοκαριού αλλά περνάει άουτ. Δευτερόλεπτα αργότερα, ο Βρουσάι δεν προλαβαίνει να εκτελέσει μέσα από την περιοχή αφού καθυστερεί πολύ! by Γιώργος Τσανάκας
17:16
17' Αγγίζει το γκολ ο Ολυμπιακός! Πρώτα ο Τικίνιο, στη συνέχεια ο Ονιεκούρου δεν σκοράρουν από πλεονεκτικές θέσεις. Πιέζει πολύ ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
17:18
17:18
17:18
20' Γέμισμα του Κούντε, ο Τικίνιο βρίσκει ίσα ίσα την μπάλα και δεν μπορεί να απειλήσει! by Γιώργος Τσανάκας
17:20
Έχει πάρει τα ηνία του αγώνα ο Ολυμπιακός και πιέζει για να βρει ένα γρήγορο γκολ, ώστε να μειώσει το σκορ. Έχει χάσει ήδη ορισμένες καλές ευκαιρίες, με τον Λεβαδειακό να κρατάει το υπέρ του 2-0 από το 6ο λεπτό! by Γιώργος Τσανάκας
17:22
23' Γρήγορα στην αντεπίθεση ο Ολυμπιακός, βαθιά μπαλιά προς τον Ονιεκούρου αλλά ο Σαμασά βγαίνει ταχύτατα μακριά από την εστία του και απομακρύνει σε πλάγιο με τα πόδια... by Γιώργος Τσανάκας
17:25
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι, ο Σεμέδο ολομόναχος θα μειώσει με ωραία καρφωτή κεφαλιά. 2-1 οι Πειραιώτες μειώνουν... by Γιώργος Τσανάκας
17:28
17:28
17:29
17:30
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο στη Λιβαδειά! Ο Λεβαδειακός σόκαρε τον Ολυμπιακό και βρέθηκε να προηγείται 2-0 στο 6ο λεπτό χάρη στα τέρματα των Πολέτο, Νίκα, με τους ερυθρόλευκους να βγάζουν αντίδραση, να φτιάχνουν φάσεις και να μειώνουν σε 2-1 στο 26' με κεφαλιά του Σεμέδο, ο οποίος επέστρεψε μετά από μήνες στην ενδεκάδα. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
32' Παραλίγο απευθείας εκτέλεση κόρνερ, έδιωξε ο Κρίστινσον. by Γιώργος Τσανάκας
17:32
17:32
17:34
35' Σουτ του Τικίνιο, στα σώματα η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
17:35
Το γκολ του Σεμέδο
17:35
36' Σουτ του Νίλι από τα όρια της περιοχής, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
Έχει αρκετά ζητήματα στην άμυνα ο Ολυμπιακός, χτυπάει με την ταχύτητά του ο Λεβαδειακός... by Γιώργος Τσανάκας
17:38
Έχει αναθαρρήσει στα τελευταία λεπτά ο Λεβαδειακός, ισορροπώντας πλήρως το παιχνίδι και περιορίζοντας τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
17:39
17:39
40' Νέο κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Έχουν πολύ καλές εκτελέσεις οι Βοιωτοί... by Γιώργος Τσανάκας
17:40
41' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό! Ο Νίλι πιάνει ωραίο σουτ στην κίνηση, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι και άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
17:41
42' Εκτέλεση κόρνερ του Βρουσάι, πατάει γερά ο Τικίνιο αλλά δεν κάνει καλή κεφαλιά, έχοντας και την πίεση ενός αντιπάλου. by Γιώργος Τσανάκας
17:42
43' Νέο σουτ του Νίλι, μπλοκάρει ο Κρίστινσον. by Γιώργος Τσανάκας
17:42
7-7 οι τελικές των δύο ομάδων. 4 στην εστία οι γηπεδούχοι, 1 (σσ. το γκολ) οι φιλοξενούμενοι. by Γιώργος Τσανάκας
17:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Λεβαδειακός προηγείται 2-1 του Ολυμπιακού στο ημίχρονο. Τρομερό ξεκίνημα από τους γηπεδούχους που άνοιξαν το σκορ στο 3' με γκολάρα του Πολέτο και στο 6' ο Νίκας έγραψε το 2-0. Απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με το τέρμα του Σεμέδο στο 26', έχοντας νωρίτερα και πολλές τελικές, ενώ στο φινάλε του πρώτου μέρους ο Νίλι είδε το μονοκόμματο σουτ που επιχείρησε να σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
Σε λιγότερο από ένα τέταρτο το δεύτερο μέρος στη Λιβαδειά, προμηνύεται εξαιρετικό όπως και το πρώτο... by Γιώργος Τσανάκας
17:48
17:51
17:51
18:00
46' Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μπουχαλάκης, Λόπες και Κίτσος μέσα, έξω οι Κούντε, Μπα, Αποστολόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
18:01
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
18:01
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι Βοιωτοί... by Γιώργος Τσανάκας
18:04
49' Διαγώνιο σουτ του Λόπες μέσα από την περιοχή, μετά την πάσα του Ονιεκούρου, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:05
50' Φοβερή ατομική προσπάθεια του Ονιεκούρου, κάνει το διαγώνιο σουτ για να το βγάλει ο κίπερ του Λεβαδειακού. by Γιώργος Τσανάκας
18:06
50' Πάει να σκοράρει με ανάποδο ψαλίδι ο Τικίνιο, αλλά δεν βρίσκει την μπάλα καλά από καλή θέση! by Γιώργος Τσανάκας
18:07
52' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Δούμτσιος αντί Λινάρδου. by Γιώργος Τσανάκας
18:09
53' Φεύγει στην κόντρα με τον Νίλι ο Λεβαδειακός, σταματάει με φάουλ τη φάση ο ρέφερι θεωρώντας πως έχει ανατρέψει τον Σουρλή. by Γιώργος Τσανάκας
18:09
54' Κάρτα στον Λιάγκα. by Γιώργος Τσανάκας
18:09
54' Αδύναμο πλασέ του Βρουσάι, μπλόκαρε ο Σαμασά. by Γιώργος Τσανάκας
18:13
58' Βρίσκει... αέρα με το νέο ψαλιδάκι που επιχείρησε ο Τικίνιο, στη συνέχεια το σουτ του Βρουσάι περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:14
Η τρομερή επέμβαση του Σαμασά νωρίτερα... Φάση για highlight!
18:14
59' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μουτίνιο, Χάμοντ μέσα, έξω οι Βρακάς, Βλάχος. by Γιώργος Τσανάκας
18:16
61' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Ο Χάμοντ κάνει τρομερή σέντρα, όντας αμαρκάριστος, και ο Δούμτσιος νικάει στον αέρα τον Σεμέδο για να καρφώσει τον Κρίστινσον για το 3-1. by Γιώργος Τσανάκας
18:18
Εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων για τους Βοιωτούς, οι ποδοσφαιριστές των οποίων έχουν τρομερές εκτελέσεις! by Γιώργος Τσανάκας
18:18
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Άμεση απάντηση για την ομάδα του Μαρτίνς που μειώνει σε 3-2. Γύρισμα του Ονιεκούρου, περνάει απ' όλους και ο Ρόνι Λόπες με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή μειώνει εκ νέου για τους Πειραιώτες σε απόσταση... βολής! by Γιώργος Τσανάκας
18:19
Πρώτο γκολ του Ρόνι Λόπες με τη φανέλα του Ολυμπιακού... by Γιώργος Τσανάκας
18:20
18:22
18:22
18:23
68' Σουτ του Τικίνιο από τα 20 μέτρα, μπλόκαρε εύκολα ο Σαμασά. by Γιώργος Τσανάκας
18:25
2-7 οι τελικές στο δεύτερο μέρος, ο Λεβαδειακός συνεχίζει να προηγείται του Ολυμπιακού (3-2). by Γιώργος Τσανάκας
18:28
74' Αλμπάνης, Τζημόπουλος μέσα, έξω οι Πολέτο, Νίκας για τον Λεβαδειακό. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Το 3-1 του Λεβαδειακού
18:29
Έτσι μείωσε σε 3-2 ο Ολυμπιακός
18:35
79' Κίτρινη στον Αλμπάνη. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
82' Μαρίνος αντί Βρουσάι για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Στο 85ο λεπτό φτάσαμε, παραμένει το 3-2 υπέρ του Λεβαδειακού κόντρα στον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
86' Ωραία ατομική ενέργεια του Ονιεκούρου, κάνει το σουτ που κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
86' Πλασέ του Μαρίνου στην κίνηση, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
9-15 οι τελικές στο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
18:43
88' Φάση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ανδρούτσου στο δεύτερο δοκάρι, πρώτη κεφαλιά του Τικίνιο με τον Μαρίνο να μην μπορεί να σκοράρει με τον ίδιο τρόπο από κοντά. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Γιώργος Τσανάκας
18:46
90'+1' Κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει ο Ονιεκούρου, ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
90'+3' Κεφαλιά του Τικίνιο, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Λεβαδειακός επικράτησε 3-2 του Ολυμπιακού, παίρνοντας ισχνό προβάδισμα πρόκρισης για τα προημιτελικά. by Γιώργος Τσανάκας