Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Αντβέρπ για το Europa League.

19:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Αντβέρπ στο Βέλγιο για την 6η και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
19:13
Ο Ολυμπιακός έχει εξασφαλίσει την πρόκρισή του στην επόμενη φάση, αλλά θέλει να διεκδικήσει τις πιθανότητές του για να τερματίσει πρώτος στον όμιλο. Πώς μπορεί να συμβεί αυτό; Εφόσον οι Πειραιώτες νικήσουν την Αντβέρπ και η Άιντραχτ ηττηθεί στην Κωνσταντινούπολη από τη Φενέρμπαχτσε, τότε θα τερματίσουν πρώτοι και θα πάνε κατευθείαν στους «16». Ειδάλλως στους «32» όπου θα δώσουν διπλά ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Φυσικά, παράλληλα με τον αγώνα των «ερυθρόλευκων» θα σας ενημερώνουμε και για το άλλο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Η βαθμολογία ως έχει αυτή τη στιγμή. Στο Europa Conference League συνεχίζει η Φενέρ, μένει... Βέλγιο η Αντβέρπ! Εικόνα live 21969573/83975.jpg by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Ολυμπιακός είχε επικρατήσει 2-1 της Αντβέρπ στο «Γ. Καραϊσκάκης». by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Τρία γκολ ο Ελ Αραμπί που είναι πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού στο Europa League, από δύο οι Μασούρας, Τικίνιο που ακολουθούν και ένα ο Ρέαμπτσουκ. Δύο ασίστ ο Μαντί Καμαρά, από μία οι Μασούρας, Ρέαμπτσουκ, Αγκιμπού, Ονιεκούρου και Βρουσάι. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Στα τρία γκολ και ο Σαμάτα της Αντβέρπ στο Europa League, ενώ οι Γκέρκενς, Ναϊνγκολάν έχουν από ένα. Δύο ασίστ ο Φίσερ, από μία οι Μπένσον, Βερστρέτε, Γιουσούφ. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Για πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Αντβέρπ (Μπράιαν Πρίσκε, 4-4-2): Μπουτέζ – Μπατάιγ, Αλμέιδα, Ντεσολεΐλ, Ντε Λετ – Ντουομό, Γκέρκενς, Βερστρέτε, Μπαλικισά – Μπένσον, Έγκεσταϊν. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Στον πάγκο για τους Βέλγους είναι οι Ντε Βολφ, Ένγκελς, Ναϊνγκολάν, Φίσερ, Γιουσούφ, Κιρινέν, Σαματά, Φρέι. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς, 4-3-3): Βατσλίκ – Λαλά, Σισέ, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσουκ – Εμβιλά, Μαντί Καμαρά, Μπουχαλάκης – Ρόνι Λόπες, Τικίνιο, Ονιεκούρου. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Στον πάγκο του Ολυμπιακού είναι οι Καραργύρης, Τζολάκης, Κούντε, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Αγκιμπού Καμαρά, Μπα, Μάρκοβιτς, Καρμπόβνικ, Σουρλής. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Ο Ιταλός Μάρκο Ντιμπέλο θα είναι ο διαιτητής και θα έχει για βοηθούς τους συμπατριώτες του, Ντανιέλε Μπιντόνι και Αλμπέρτο Τεγκόνι, ενώ στο VAR θα είναι οι Μίκαελ Φάμπρι και Φάμπιο Μαρέσκα. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Σε πέντε λεπτά η σέντρα του αγώνα... by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Πάντα στο πλάι του Ολυμπιακού και ο ιδιοκτήτης της ομάδας, Βαγγέλης Μαρινάκης! Εικόνα live 21969573/92729.jpg by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο αυτή τη στιγμή... by Γιώργος Τσανάκας
19:45
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:47
188 αγώνες στον πάγκο του Ολυμπιακού ο Μαρτίνς, 126 νίκες! by Γιώργος Τσανάκας
19:53
7' Γκολ για την Αντβέρπ! by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Οι γηπεδούχοι πιάνουν τους παίκτες του Ολυμπιακού στον ύπνο στην αντεπίθεση, ο Μπαλικισά κλείνει προς τα μέσα, σουτάρει, η μπάλα βρίσκει και στο κεφάλι του Σισέ και καταλήγει στα δίχτυα του Βατσλίκ. 1-0 οι Βέλγοι, ασίστ ο Μπένσον σκόραρε ο Μπαλικισά. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Κακό ξεκίνημα για τους Πειραιώτες, οι οποίοι δέχτηκαν γκολ σε κόντρα-επίθεση και ενώ δευτερόλεπτα πριν είχαν πατήσει με τον Μαντί Καμαρά στην αντίπαλη περιοχή... by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Ο Ρόνι Λόπες κάτι είχε... ξεχάσει στη ζακέτα του
by Γιώργος Τσανάκας
19:57
11' Πρώτη τελική του Ολυμπιακού, αλλά η κεφαλιά του Σωκράτη πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
12' Γυριστή κεφαλιά στην περιοχή του Ολυμπιακού από τον Γκέρκενς, διώχνει ο Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
Στην Κωνσταντινούπολη, η Φενέρ άνοιξε το σκορ με τον Μπερίσα αλλά σωστά το τέρμα δεν μέτρησε για οφσάιντ. Παραμένει το 0-0 στο Φενέρμπαχτσε-Άιντραχτ Φρανκφούρτης. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
Το γκολ της Αντβέρπ για το 1-0 κόντρα στον Ολυμπιακό
20:05
19' Ο Ρόνι Λόπες σπάει στον επερχόμενο Εμβιλά, ο οποίος έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά ο Μπουτέζ μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Πρώτο εικοσάλεπτο στο παιχνίδι, η Αντβέρπ εκμεταλλεύτηκε την πρώτη της ευκαιρία και προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
22' Μεγάλη φάση για την Αντβέρπ. Κακή αντίδραση ξανά από την άμυνα του Ολυμπιακού, ο Βατσλίκ σταματάει στο τετ-α-τετ τον Μπένσον. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
29' Η Άιντραχτ ανοίγει το σκορ στην Κωνσταντινούπολη και αγκαλιάζει την πρωτιά... Σο ο σκόρερ! by Γιώργος Τσανάκας
20:17
20:18
Δεν έχει καλό πρόσωπο ο Ολυμπιακός στο πρώτο μισάωρο του αγώνα, δείχνουν να μην μπορούν να βρεθούν μεσοεπιθετικά οι ποδοσφαιριστές του αλλά και να έχουν ζητήματα στο αμυντικό κομμάτι. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
35' Σουτ του Μπατάιγ, η μπάλα ψηλά άουτ. Πιο επικίνδυνη, ιδιαίτερα στις αντεπιθέσεις η Αντβέρπ. Ο Ολυμπιακός δείχνει να ψάχνεται ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
20:26
38' Κάρτα στον Τικίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
Ένα πεντάλεπτο ακόμη, δεν έχει αλλάξει το παραμικρό... by Γιώργος Τσανάκας
20:28
42' Η Φενέρμπαχτσε ισοφαρίζει την Άιντραχτ Φρανκφούρτης σε 1-1! Σκόρερ ο Χάνκο, αποκτάει ενδιαφέρον το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
20:32
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Αντβέρπ προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού, χάρη στο τέρμα του Μπαλικισά στο 7ο λεπτό. Πιο απειλητικοί οι γηπεδούχοι, οι φιλοξενούμενοι δεν πατάνε καλά και ουσιαστικά δεν έχουν κάποια ευκαιρία στο πρώτο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
20:43
Το 1-0 της Άιντραχτ στην Κωνσταντινούπολη
20:43
Το 1-1 της Φενέρμπαχτσε
20:48
46' Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μασούρας, Ελ Αραμπί και Αγκιμπού μέσα, έξω οι Ρόνι Λόπες, Τικίνιο, Μπουχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Τίποτα το αξιοσημείωτο στο πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου μέρους. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Ελέγχει το τέμπο του αγώνα η Αντβέρπ, περιμένει ο Ολυμπιακός για να χτυπήσει στην κόντρα επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
54' Πλασέ του Εμβιλά από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στην αγκαλιά του Μπουτέζ. Απειλεί μετά από ώρα ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
58' Μέσα Ένχελς και Κιρινεν, έξω οι Ντεσολεΐλ, Ντε Λετ για την Αντβέρπ. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
60' Βρουσάι αντί Ονεικούρου για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
63' Εξαιρετικός ο Βατσλίκ, σταματάει τον Μπαλικισά και κρατάει το σκορ στο 1-0! by Γιώργος Τσανάκας
21:07
65' Σουτ του Βρουσάι, πάλι σε καλή θέση ο Μπουτέζ. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
66' Έξω ο Λαλά, μέσα ο Ανδρούτσος. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
69' Άλλη μια επέμβαση του Βατσλίκ, βγάζει το ωραίο σουτ του Μπένσον. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
71' Σέντρα ξυραφιά του Ανδρούτσου, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μπουτέζ. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
72' Άλλο ένα σουτ του Μπένσον, εύκολα ο Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Τελευταίο τέταρτο στην Αμβέρσα και με αυτή την εικόνα του Ολυμπιακού, δύσκολα θα αλλάξει κάτι... by Γιώργος Τσανάκας
21:23
Σαμάτα και Φρέι μέσα, έξω οι Έγκεσταϊν, Μπένσον για την Αντβέρπ. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
80' Κεφαλιά του Μπαλικισά, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
82' Γρήγορα στην κόντρα ο Αγκιμπού, κόρνερ κερδισμένο για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Γιώργος Τσανάκας
21:30
88' Μπαλικισά έξω, μέσα ο Γιουσούφ. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
88' Σουτ του Σισέ, κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:33
3 λεπτά έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
90'+1' Σουτ του Γιουσούφ, έδιωξε ο Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Σισέ. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός ήταν κακός, ηττήθηκε 1-0 από την Αντβέρπ και τη Δευτέρα θα μάθει την αντίπαλό του για τη φάση των 32 του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας