Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

16:59
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ-Λαμία, η οποία θα διεξαχθεί στις 17:15 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
Υπενθυμίζεται ότι το παιχνίδι στην Τούμπα θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών λόγω της τιμωρίας του ΠΑΟΚ από τα επεισόδια στο ντέρμπι με τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε πολύ κακό μομέντουμ με τρεις σερί ήττες στο πρωτάθλημα (τελευταία το 3-2 από τον Ιωνικό στη Νίκαια) και μετά την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa Conference League, ψάχνουν και την εντός των συνόρων αντίδραση. Βρίσκονται στην 5η θέση, με 19 βαθμούς και στο -13 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Σε κακή κατάσταση και η ομάδα της Φθιώτιδας, η οποία έχει μόλις έναν βαθμό στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές. Την περασμένη Δευτέρα (6/12) ηττήθηκε 1-0 από τον ΠΑΣ και πλέον είναι στη 12η θέση (10β.) και στο +3 από τον ουραγό Απόλλωνα Σμύρνης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης - Λύρατζης, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ - Τσιγγάρας, Κούρτιτς - Μουργκ, Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς - Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης - Προβυδάκης, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς - Μπεχαράνο, Γκέντζογλου - Ελευθεριάδης, Νούνιες, Ρόμανιτς - Αραμπούλι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βαρέλα, Σφιντέρσκι, Μπίσεσβαρ, Σβαμπ, Τσαούσης, Εσίτι, Κωνσταντέλιας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σαράνοφ, Τζανδάρης, Ταϊρόν, Σκόνδρας, Βύντρα, Γκόλεμιτς, Τσούκαλος, Μαζουλουξής, Μανουσάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
Στο αγωνιστικό κομμάτι, δεν έχουν τελειωμό τα προβλήματα για τον «δικέφαλο του Βορρά». Οι εξετάσεις των Ελ Καντουρί και Τέιλορ έδειξαν πως οι δύο παίκτες έχουν υποστεί θλάσεις β' βαθμού, τη στιγμή που σήμερα θα απουσιάσουν και οι Μιτρίτσα, Ροντρίγκο, Βιεϊρίνια, Ολιβέιρα, Κρέσπο, Μιχάι και Κούτσιας. Στον αντίποδα, για τη Λαμία θα λείψουν οι Μανούσος και Καραμάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Βοηθοί: Νικολακάκης, Μαυρουδής 4ος διαιτητής: Καραντώνης VAR: Κουτσιαύτης by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΠΑΟΚ: 8 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Λαμίας: 0 Με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ: Νίκες ΠΑΟΚ: 4 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Λαμίας: 0 by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
Να σημειωθεί ότι ο Ίνγκασον βρίσκεται για πρώτη φορά στη βασική ενδεκάδα των «ασπρόμαυρων», ύστερα από τον τραυματισμό του, όπως και ο Λύρατζης, αμφότεροι σε επίπεδο πρωταθλήματος. Πρώτα λεπτά και για τον Τσιγγάρα σε ό, τι αφορά τις εγχώριες διοργανώσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
17:21
Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:21
6' Έπιασε την κεφαλιά ο Ίνγκασον, ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ, με την μπάλα να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:22
7' ΓΚΟΛ η Λαμία! 0-1! Σκόρερ ο Αραμπούλι! Ωραίο ξεδίπλωμα αντεπίθεσης, ο Νούνιες βρήκε τον Αραμπούλι, με τον τελευταίο να πλασάρει ψύχραιμα απέναντι από τον Πασχαλάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ του Νούνιες στη διεκδίκηση με τον Σίντκλεϊ στην αρχή της φάσης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
Η φάση ελέγχθηκε από τον VAR, με το γκολ να μετρά κανονικά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
Ο Ζίβκοβιτς δέχθηκε κάρτα για διαμαρτυρία στο γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
9' Αντικρίζει την κίτρινη και ο Μιχαηλίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
Ο ΠΑΟΚ δέχεται γκολ σε ακόμα ένα εντός έδρας φετινό παιχνίδι πρωταθλήματος. Έχει να κρατήσει ανέπαφη την εστία του από το ματς με την ΑΕΚ (2-0, 28/9). by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
Συνεχόμενα κερδισμένα κόρνερ από τα αριστερά για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραία σέντρα από τον Κούρτιτς, πιάνει την κεφαλιά από διαγώνια θέση ο Ζίβκοβιτς, με τον Γκαραβέλη να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
Να σημειωθεί ότι αυτό είναι το πρώτο γκολ της Λαμίας κόντρα στον ΠΑΟΚ σε επίπεδο πρωταθλήματος! by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
18' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 1-1! Σκόρερ ο Λύρατζης! Ο Αουγκούστο προσπάθησε να απελευθερωθεί με ωραίο έλεγχο της μπάλας, μπήκε στη φάση ο Λύρατζης, ο οποίος εν συνεχεία πλάσαρε από κοντινή απόσταση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
Η φάση ελέγχεται από τον VAR για πιθανό οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
Θα μετρήσει κανονικά το γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
Πρώτο γκολ για τον Λύρατζη με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, στην πρώτη του φετινή συμμετοχή στην αρχική ενδεκάδα σε επίπεδο πρωταθλήματος! by Μανώλης Μουσουράκης
17:41
17:41
17:41
17:42
Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ. Καλά οργανωμένη η Λαμία στα μετόπισθεν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:44
29' Μακρινό σουτ του Νούνιες. Η μπάλα κόντραρε, αλλά ήταν η αδύναμη πορεία της και δεν ανησύχησε ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
30' Υπέροχο «μπάσιμο» από τον Ζίβκοβιτς, κερδίζει φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
31' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μουργκ, με την μπάλα να σταματά στη συμβολή των δοκών! by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
Βρίσκεται στο έδαφος ο Γκαραβέλης, αφού έχει χτυπήσει ύστερα από την προσπάθειά του στην προηγούμενη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
Όλα καλά, τώρα σηκωθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
37' Φάουλ σε καλή θέση για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
38' Πάνω από οριζόντιο δοκάρι η απευθείας εκτέλεση του Αραμπούλι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
40' Διπλή προσπάθεια για τον ΠΑΟΚ, καίρια παρέμβαση του Προβυδάκη στο γύρισμα του Μουργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:58
Αρκετά δραστήριος ο Ζίβκοβιτς. Ο ΠΑΟΚ περιμένει πολλά από εκείνον και σ' αυτό το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:59
8-0 τα κόρνερ. Οι γηπεδούχοι δεν έχουν εκμεταλλευτεί αυτές τις στατικές φάσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
17:59
Στο 70%-30% η κατοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:01
45'+1' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Κούρτιτς έπιασε το σουτ εκτός της περιοχής, με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Αρκετά νεύρα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
45'+2' Ο Αραμπούλι θα δει την κίτρινη για την προηγούμενη μίνι σύρραξη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια. Ο Αραμπούλι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 7' (διαμαρτυρήθηκαν οι Θεσσαλονικείς για φάουλ του Νούνιες στη φάση), με τον Λύρατζη να ισοφαρίζει στο 18'. Εν συνεχεία ο «δικέφαλος του Βορρά» είχε την κατοχή (70%-30%), αλλά δυσκολευόταν να δημιουργήσει διαδρόμους στην καλά οργανωμένη αντίπαλη άμυνα. Στο 31' ο Μουργκ βρήκε το δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ. 6(2)-3(1) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:07
18:18
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
48' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Μακρινό σουτ από τον Μουργκ, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
52' Καλή στιγμή και για τη Λαμία. Σουτ εκτός περιοχής από τον Ρόμανιτς, φεύγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
55' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες, επειδή εμπόδισε τον Κούρτιτς να εκτελέσει γρήγορα ένα φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
58' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Έπιασε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση (μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής) ο Αουγκούστο, όμως η μπάλα πήγε πάνω στον Γκαραβέλη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
59' Θα δει την κίτρινη και ο Γκέντζογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Ετοιμάζεται ο Μπίσεσβαρ σιγά-σιγά για να περάσει στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
63' Τώρα θα γίνει η αλλαγή. Ο Μπίσεσβαρ στη θέση του Μουργκ. Ο Ολλανδός χαφ θα πάει αριστερά και ο Ζίβκοβιτς δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
64' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 2-1! Σκόρερ ο Κούρτιτς! Ο χαφ του ΠΑΟΚ σούταρε σε πρώτο χρόνο, με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα. Ωστόσο, το πλασέ που έπιασε σε δεύτερο, κατέληξε στα δίχτυα! Έκτο φετινό γκολ για τον Κούρτιτς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
Αρκετά δραστήριος ο Μπίσεσβαρ με του που μπήκε στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
69' Κάρτα στον Προβυδάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
70' Μέσα οι Ταϊρόν και Τζανδάρης για τη Λαμία, έξω οι Νούνιες και Γκέντζογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
71' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό διαγώνιο σουτ του ολομόναχου Αουγκούστο, η μπάλα έφυγε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
73' Ευκαιρία για τη Λαμία. Καίριο «στοπ» του Μιχαηλίδη στο σουτ του Ταϊρόν. Μεγάλη στιγμή για τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
75' Μπαίνει ο Σφιντέρσκι στον αγώνα, στη θέση του Αουγκούστο. Θα παίξει με δύο φορ ο ΠΑΟΚ (Σφιντέρσκι-Άκπομ). by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
79' Ο Μανουσάκης στη θέση του Ελευθεριάδη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
82' O Εσίτι αντί του Άκπομ. Έξω και ο Κούρτιτς, στη θέση του ο Σβαμπ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
Ο «δικέφαλος του Βορρά» διαχειρίζεται το υπέρ του αποτέλεσμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
90' Ο Ταϊρόν ανακόπτει αντικανονικά τον Τσιγγάρα που έφευγε ολομόναχος. Αντικρίζει την κίτρινη κάρτα, με τους τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για κόκκινη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
90'+2' Φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΟΚ για τη Λαμία. Τελειώνει με επιθετικό φάουλ η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
90'+'3' ΓΚΟΛ η Λαμία! 2-2! Σκόρερ ο Τσούκαλος με κεφαλιά! by Μανώλης Μουσουράκης
19:11
Βρισκόμαστε στο 6ο λεπτό. Θα παιχτεί ακόμα ένα σύμφωνα με ενημέρωση του ρέφερι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:11
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ θα επιστρέψει στις νίκες, επικρατώντας 2-1 της Λαμίας! by Μανώλης Μουσουράκης