Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ, η οποία θα διεξαχθεί στους «Ζωσιμάδες» στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
16:53
Σέντρα στις 17:15. by Μανώλης Μουσουράκης
16:59
Αμφότερες οι ομάδες με 22 πόντους, ύστερα από την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου. Ο 3ος ΠΑΣ βρίσκεται σε τρομερό μομέντουμ έχοντας επικρατήσει στις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις του στη Λίγκα, τελευταία εκείνη με τον Βόλο (3-2). Από την άλλη, ο 4ος ΠΑΟΚ την περασμένη Κυριακή (12/12) επέστρεψε στις νίκες με το 2-1 επί της Λαμίας στην Τούμπα, ύστερα από τρεις σερί ήττες στη Λίγκα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:59
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Mεταξάς): Λοντίγκιν - Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν - Σνάιντερ, Ντομίνγκεθ, Λιάσος, Γκαρντάβσκι - Μορέιρα, Μιλιντσεάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης - Λύρατζης, Mιχάι, Κρέσπο, Σίντκλεϊ - Κούρτιτς, Τσιγγάρας - Μουργκ, Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς - Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σούλης, Παντελάκης, Α. Τριάδης, Σιόντης, Ρίζος, Π. Τριάδης, Μπρένερ, Μίνα, Λώλης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βαρέλα, Τσαούσης, Ίνγκασον, Εσίτι, Σβαμπ, Κωνσταντέλιας. Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
Επιστροφή του Κρέσπο στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ. Ακόμα ένα παιχνίδι, όπου ο Ρασβάν Λουτσέσκου έχει να αντιμετωπίσει πολλά προβλήματα. Συγκεκριμένα, εκτός για τον «δικέφαλο του Βορρά» βρίσκονται οι Μιτρίτσα, Ελ Καντουρί, Τέιλορ, Βιεϊρίνια, Ροντρίγκο, καθώς και οι Κούτσιας και Καγκάβα. Σημαντικές οι επιστροφές των Γκαρντάβσκι και Μιλιντσεάνου για τους γηπεδούχους. Εκτίουν ποινή οι Καραχάλιος και Περέα, εκτός και οι Κόντε και Οικονομόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Διαιτητής: Φωτιάς Βοηθοί: Σινιοράκης, Στάικος 4ος διαιτητής: Τσακαλίδης VAR: Διαμαντόπουλος by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
Υπενθυμίζεται ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε πάρει σπουδαίο «διπλό» (0-1) στην Τούμπα στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής χάρη στο «χρυσό» γκολ του Κόντε στο 86'. by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 13 Ισοπαλίες: 11 Νίκες ΠΑΟΚ: 29 Με γηπεδούχο τον ΠΑΣ Γιάννινα: Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 8 Ισοπαλίες: 7 Νίκες ΠΑΟΚ: 11 by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
1' Σέντρα του Πίρσμαν από τα αριστερά, δεν ανησυχεί τον Πασχαλάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:19
Προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα τώρα ο «δικέφαλος του Βορρά». by Μανώλης Μουσουράκης
17:21
Καλά οργανωμένος ο ΠΑΣ μεσοαμυντικά. Κάτι που, προφανώς, δεν αποτελεί και είδηση... by Μανώλης Μουσουράκης
17:22
7' Ο Πίρσμαν εντός της περιοχής του ΠΑΟΚ έσπασε την μπάλα προς τον Μορέιρα, αλλά ο τελευταίος δεν μπόρεσε να πιάσει καλά το σουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
9' Διώχνει το παράλληλο γύρισμα του Ζίβκοβιτς ο Λοντίγκιν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
11' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λοντίγκιν αποκρούει το διαγώνιο σουτ του Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
17:32
17:34
18' Υποδείχθηκε -σωστά- σε θέση οφσάιντ ο Μιλιντσεάνου, ενώ έβγαινε με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
Συμπληρώνουμε 20' αγώνα. Ουσιαστικά μόνο την ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο 11' κρατάμε ως καλή στιγμή μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
22' Στο έδαφος ο Εραμούσπε, ο οποίος έχει ματώσει! by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
Ύστερα από σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι με τον Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:38
Περνά εκτός αγωνιστικού χώρου τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:38
Ο Παντελάκης σηκώθηκε για προθέρμανση, να δούμε εάν θα μπορέσει να συνεχίσει ο Αργεντινός στόπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:39
23' Αρκετά έξω το σουτ που έπιασε ο Ζίβκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:39
Δεύτερη τελική για τον ΠΑΟΚ. Δεν έχει σημειώσει ακόμη ο ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:39
Θα συνεχίσει ο Εραμούσπε. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
Επιστρέφει τώρα στον αγωνιστικό χώρο. Έχει επίδεσμο στον κεφάλι του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
Ο Αουγκούστο γυρνά συνήθως στον χώρο της μεσαίας γραμμής, προκειμένου να πάρει μπάλα και να οργανώσει το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:41
Πάντως, τα χαφ του ΠΑΟΚ έχουν κλείσει πολύ καλά τον Ντομίνγκεθ, ο οποίος δεν μπορεί να πάρει μπάλα για να δημιουργήσει. by Μανώλης Μουσουράκης
17:42
27' Ωραία παρέμβαση του Μιχάι σε κούρσα του Μιλιντσεάνου από τα δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:44
28' Περνά άουτ το σουτ του Ζίβκοβιτς. Φωνές για πέναλτι από τους φιλοξενούμενους! Ύστερα, από κεφαλιά του Άκπομ (πριν το σουτ του Σέρβου εξτρέμ), η μπάλα προσέκρουσε στο απλωμένο χέρι του γυρισμένου Μιλιντσεάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
Στο VAR ο κ. Φωτιάς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Σωστή η απόφαση. Το χέρι του Μιλιντσεάνου ήταν σε μη φυσική θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
31' Γκολ ο ΠΑΟΚ! 0-1! Σκόρερ ο Κούρτιτς με εκτέλεση πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
Ακόμα ένα παιχνίδι που ο Σλοβένος χαφ -ο οποίος έφτασε τα επτά τέρματα στη σεζόν- δίνει τη λύση στους Θεσσαλονικείς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
Δύο κόρνερ στη σειρά για τον ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:50
34' Φάση για τον ΠΑΣ. Πιάνει το σουτ ο Μορέιρα, με τον Πασχαλάκη να επεμβαίνει στην κλειστή γωνία διώχνοντας σ' ένα ακόμα κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
35' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σπουδαίο τάκλιν του Σίντκλεϊ στον Σνάιντερ, ο οποίος ήταν έτοιμος να σκοράρει μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
Στο 41%-59% το ποσοστό κατοχής της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
38' Μπλοκάρει ο Πασχαλάκης το γύρισμα του Γκαρντάβσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
17:55
17:56
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:59
44' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Σπάσιμο του Πίρσμαν προς τον Σνάιντερ, ο οποίος έπιασε μονοκόμματο πλασέ μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής, με την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Ακόμα ένα ρήγμα που δημιουργούν οι γηπεδούχοι από την πλευρά του Λύρατζη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Τρέχουμε το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΟΚ θα πάει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Κούρτιτς στο 31'. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
47' Φάση για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Κάργα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, με την μπάλα να σκάει στο έδαφος και τον Πασχαλάκη να διώχνει με υπερένταση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
Χαμηλό το τέμπο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
53' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Αουγκούστο έπιασε το γυριστό σουτ από πολύ δύσκολη γωνία, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
54' Κίτρινη κάρτα ο Μιχάι. Η πρώτη στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
59' Κίτρινη κάρτα και στον Μουργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
59' Ο Μίνα στη θέση του Μορέιρα για τον ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
60' Ο Μπίσεσβαρ σ' εκείνη του Μουργκ για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
63' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 0-2! Σκόρερ και πάλι ο Κούρτιτς! Γκολάρα! Μονοκόματη φαλτσαριστή πλασεδάρα εκτός περιοχής από τον Σλοβένο χαφ που δεν άφησε περιθώριο στον Λοντίγκιν. Του έστρωσε την μπάλα ο Ζίβκοβιτς, ενώ προηγήθηκε πολύ ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους Θεσσαλονικείς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
65' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: O Κρέσπο περνά εκτός, στη θέση του ο Ίνγκασον. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
68' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 0-3! Σκόρερ ο Αουγκούστο! Πολύ γρήγορη ανάπτυξη από τους φιλοξενούμενους, με τον Αουγκούστο να πιάνει δυνατό διαγώνιο σουτ εντός της μεγάλης περιοχής (στα όρια) στέλνοντας την μπάλα στην απέναντι κάτω γωνία. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
Ο ΠΑΟΚ είναι ουσιαστικός και απόλυτα εύστοχος στις ευκαιρίες που δημιουργεί στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
71' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ: Οι Μπρένερ, Σιόντης και Λώλης στις θέσεις των Μιλιντσεάνου, Γκαρντάβσκι και Λιάσου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
Παραμένει το 4-4-2 για τον ΠΑΣ, με τον Σνάιντερ να πηγαίνει στην επίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
72' Κίτρινη στον Λώλη για θέατρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
74' Ο Σβαμπ περνά στη θέση του MVP Κούρτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
80' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εξαιρετικές συνεργασίες και ανάπτυξη από τους φιλοξενούμενους, ωστόσο η τελική πάσα του Αουγκούστο προς τον Άκπομ δεν είναι η ενδεδειγμένη, με αποτέλεσμα να κοπεί. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
83' Κάρτα ο Εραμούσπε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
89' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 0-4! Σκόρερ ο Άκπομ! Υπέροχο πλασέ του φορ του ΠΑΟΚ από την καρδιά της μεγάλης περιοχής, καταλήγει στον ουρανό των διχτυών! by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
90'+2' Απειλεί ο ΠΑΣ. Εκτέλεση φάουλ του Σάλιακα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από αρκετά πόδια, αλλά τελευταία ήταν αυτά του Εραμούσπε και έφυγε εκτός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Φινάλε στα Γιάννενα: ΠΑΣ-ΠΑΟΚ 0-4! Κούρτιτς (31', 63'), Αουγκούστο (68') και Άκπομ (89') πέτυχαν τα γκολ για την ομάδα του Λουτσέσκου. by Μανώλης Μουσουράκης