Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

14:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Λαμία, για τη 15η αγωνιστική της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:34
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 15:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime. Ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:35
Οι γηπεδούχοι αναζητούν τη δέκατη διαδοχική νίκη τους στο πρωτάθλημα. Ώστε να διατηρήσουν ή να αυξήσουν την απόσταση από τους διώκτες τους. Κατά βάση από την ΑΕΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:36
Οι φιλοξενούμενοι θα αγωνιστούν δίχως άγχος, πηγαίνοντας για ό,τι καλύτερο by Αποστόλης Λιβάνιος
14:37
Οι Πειραιώτες προέρχονται από το 3-0 επί του Ατρομήτου στο Περιστέρι, ενώ η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου από το εντυπωσιακό 2-2 με τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
14:39
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
14:39
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς, 4-2-3-1): Βατσλίκ - Λαλά, Σωκράτης Παπασταθόπουλος, Σισέ Ρεαμπτσούκ - Εμβιλά, Μπουχαλάκης - Λόπες, Αγκιμπού Καμαρά, Μασούρας - Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:40
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου, 4-2-3-1): Σαράνοφ - Προβυδάκης, Γκόλεμιτς, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς – Γκέντσογλου, Τζανδάρης – Ελευθεριάδης, Νούνιες, Ρόμανιτς - Αραμπούλι. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:41
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Κρίστινσον, Μ. Καμαρά, Ονιεκούρου, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Ο. Μπα, Βαλμπουενά, Τικίνιο και Ροντρίγκες. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:41
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γκαραβέλης, Ντελ Πίνο, Ορτέγα, Σκόνδρας, Βύντρα, Τρουμπουλός, Τσούκαλος, Μανουσάκης και Μαζουλουξής. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:44
Στο γήπεδο είναι και ο Κώστας Μανωλάς, ο οποίος επέστρεψε πρόσφατα στον Ολυμπιακό και θα είναι διαθέσιμος από τον Ιανουάριο by Αποστόλης Λιβάνιος
14:45
Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας Βοηθοί: Κωνσταντίνος Ψάρρης, Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης VAR: Βασίλης Φωτιάς AVAR: Πέτρος Πάτρας by Αποστόλης Λιβάνιος
14:47
14:48
14:48
Η προϊστορία Νίκες Ολυμπιακού: 9 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Λαμίας: 0 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 4 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Λαμίας: 0 by Αποστόλης Λιβάνιος
14:52
Ο Πέδρο Μαρτίνς έχει τελικά στη διάθεσή του Μ. Καμαρά και Βαλμπουενά, παρά τα προβλήματα τα οποία αντιμετώπισαν πρόσφατα. Εκτός Καμπρόβνικ και Μάρκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
14:52
Εκτός ο Αντέτζο και ο τιμωρημένος Μπεχαράνο για τη Λαμία. Σταθερά εκτός Καραμάνος και Μανούσος by Αποστόλης Λιβάνιος
14:54
14:59
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:00
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
15:01
1' Σέντρα του Ρέαμπτσουκ έπειτα από εξαιρετική μπαλιά του Μπουχαλάκη και κέρδος ένα κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
15:01
Καθάρισε τη φάση η άμυνα της Λαμίας, απομακρύνοντας by Αποστόλης Λιβάνιος
15:05
Ο Ολυμπιακός έχει, όπως αναμενόταν, την πρωτοβουλία των κινήσεων. Δίχως να έχει απειλήσει έως τώρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:06
6' Επικίνδυνη κόντρα της Λαμίας, έδιωξε ο Παπασταθόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
15:06
6' Σουτ του Νούνιες για τη Λαμία, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
15:08
8' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό: Σουτ του Εμβιλά στην κίνηση, έδιωξε ο Σαράνοφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:10
11' Σέντρα του Λόπες, κεφαλιά ψαράκι του Μασούρα με την μπάλα να παίρνει κατεύθυνση προς τα πλάγια. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:11
11' Κίτρινη κάρτα ο Προβυδάκης, ο οποίος έκοψε αντεπίθεση του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
15:16
17' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Κάθετη του Αγκιμπού Καμαρά στον Μασούρα, που δεν μπόρεσε να εκτελέσει, σε τετ-α-τετ με τον Σαράνοφ από πλάγια θέση, ενώ στη συνέχεια ο Αγκιμπού Καμαρά βρέθηκε στο έδαφος σε μαρκάρισμα του Γκέντσογλου. Φάνηκε αυστηρή η υπόδειξη σε πρώτη φάση. Εκτός αν έχει δει ο διαιτητής κάτι στο μαρκάρισμα από Σαράνοφ και Γκόλεμιτς στον Μασούρα, το οποίο προηγήθηκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:19
19' Χαμένο πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Αραμπί εκτέλεσε χαμηλά και ο Σαράνοφ έπεσε στη δεξιά του γωνία και απομάκρυνε. Στη συνέχεια αστόχησε ο Μαροκινός. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:20
20' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί γύρισε για τον Αγκιμπού Καμαρά, αλλά ο Σαράνοφ του είπε όχι, όπως και στον Μπουχαλάκη στη συνέχεια. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:21
Υπενθυμίζεται ότι ο ίδιος παίκτης (Σαράνοφ) είχε πιάσει πέναλτι στο παιχνίδι Κυπέλλου με τη Λαμία τη σεζόν 2018-19 στο "Γ. Καραϊσκάκης", σε εκτέλεση του Φορτούνη. Γενικώς, είχε κατεβάσει ρολλά εκείνο το βράδυ και έστειλε ουσιαστικά την ομάδα του (που επικράτησε 1-0) στα ημιτελικά της διοργάνωσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:22
21' Ευκαιρία για τη Λαμία! Βγήκε στην κόντρα και ο Αραμπούλι νικήθηκε από τον Βατσλίκ με σουτ από το ημικύκλιο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:22
22' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Λόπες έβγαλε τους Πειραιώτες στην κόντρα, μοίρασε στον Λαλά που έκανε ακόμη μια εξαιρετική κάθετη το τελευταίο διάστημα, αλλά νικήθηκε από τον Σαράνοφ και στη συνέχεια ο Ελ Αραμπί πήρε το... ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:25
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Συνεργασία Μασούρα με Μπουχαλάκη, που δεν βρήκε καλά την μπάλα, αλλά αυτή έφτασε στον Λόπες, ο οποίος σούταρε και ο Σαράνοφ είχε την απάντηση. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:28
28' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί που νίκησε κατά κράτος τον Τζανετόπουλο στον αέρα και η μπάλα ελάχιστα έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:30
30' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Έκλεψε ο Καμαρά από τον Προβυδάκη, στα όρια της περιοχής, αλλά το συρτό σουτ του ήταν άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:31
15:36
Πρόβλημα με Σαραμαντά στη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
15:39
39' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Συνεργασία του Λόπες με τον Μπουχαλάκη, με τον Πορτογάλο να βγαίνει σε θέση βολής, αλλά το τελείωμά του με το δεξί ήταν κάκιστο. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:44
44' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, βγήκε και καθάρισε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
45'+1' Ωραία κίνηση του Ελευθεριάδη παράλληλα με την περιοχή, αλλά το σουτ του βρήκε σε σώματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:47
Ημίχρονο στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-Λαμία 1-0! Το γκολ του Ελ Αραμπί στο 22' χωρίζει τις δύο ομάδες. Ο Σαράνοφ είχε και απόκρουση σε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Μαροκινός στο 19'. Έχασε μεγάλες ευκαιρίες η ομάδα του Μαρτίνς στο πρώτο μέρος, ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να χτυπήσουν στην κόντρα, έχοντας πολύ καλή ευκαιρία με τον Αραμπούλι στο 21'. Οι τελικές ήταν 9-1 σε αυτό το διάστημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:01
Στον αγωνιστικό χώρο η Λαμία, επιστρέφει εντός ολίγου και ο Ολυμπιακός. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:03
Έναρξη δεύτερου μέρους! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:05
47' Ανάποδο ψαλίδι του Αγκιμπού Καμαρά από το ημικύκλιο, μπλόκαρε πολύ εύκολα ο Σαράνοφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:06
48' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας συνεργάστηκε με τον Αγκιμπού και σούταρε από το ημικύκλιο, το οποίο έβγαλε ο Σαράνοφ. Στη συνέχεια σέντρα του Ρέαμπτσουκ και άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:08
51' Κίτρινη ο Γκέντσογλου, καθώς τράβηκε τη φανέλα του Ελ Αραμπί και έκοψε την αντεπίθεση του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
16:12
54' Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο, έπειτα από σκληρό φάουλ στον Σαραμαντά, ο οποίος έβγαζε στην αντεπίθεση τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:13
56' Ευκαιρία για τη Λαμία. Έπειτα από στατική φάση, η μπάλα έφτασε στον Γκέντσογλου, ο οποίος έκανε σουτ στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:15
57' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μ. Καμαρά στη θέση του Μπουχαλάκη και ο Γκάρι Ροντρίγκες στη θέση του Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:24
67' Μανουσάκης αντί Ελευθεριάδη και Τιρόνε αντί Νούνιες για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:33
76' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί και Λόπες αντί Ονιεκούρου. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:39
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κάθετη του Ονιεκούρου στον Τικίνιο, ο οποίος νικήθηκε από τον Σαράνοφ σε τετ-α-τετ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:41
84' Ευκαιρία της Λαμίας με τον Αραμπούλι να στέλνει την μπάλα στα σώματα από καλή θέση, έδιωξε ο Εμβιλά. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Δεν βγάζει τόση ενέργεια ο Ολυμπιακός πλέον, δεν είναι τόσο επιθετικός και η Λαμία το εκμεταλλεύεται, παίζοντας τα ρέστα της. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:44
Πιέζει η Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
88' Αδράνεια στην άμυνα του Ολυμπιακού από σέντρα του Ρόμανιτς, βγήκε και καθάρισε ο Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
90' Δυνατό σουτ του Προβυδάκη εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
90+1' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μπα αντί Α. Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
Εκτέλεση φάουλ του Τικίνιο, η μπάλα στο τείχος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Φινάλε στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Λαμία 1-0 με γκολ του Ελ Αραμπί στο 22'. by Αποστόλης Λιβάνιος