Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

18:29
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Αστέρα Τρίπολης, για την 15η αγωνιστική της Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε μόνος τρίτος και στόχο έχει να κοιτάξει ψηλότερα, κλείνοντας το 2021 με μια ακόμα νίκη. Απέναντι του όμως θα έχει μια ομάδα που δείχνει πολύ καλή αμυντικά. Ο Αστέρας Τρίπολης ψάχνει παντού βαθμούς, που θα τον φέρουν ακόμα πιο κοντά στην εξάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
Μπορεί τα τέσσερα γκολ που πέτυχε ο ΠΑΟΚ στα Γιάννενα να έκαναν εντύπωση, ωστόσο κατάφερε παράλληλα να μην δεχτεί γκολ μετά από εννέα παιχνίδια. Ήταν η τρίτη φορά από την αρχή του πρωταθλήματος, που κράτησε το «μηδέν». by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
Ο Αστέρας κατάφερε στο παρά ένα του αγώνα του με τον Παναιτωλικό να σκοράρει και να πάρεις τρεις πολύτιμους βαθμούς, που του έδωσαν την ώθηση προς την πρώτη εξάδα της βαθμολογίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
Ο Ραζβάν Λουτσέσκου θα έχει στη διάθεση του τον Αντρέ Βιεϊρίνια, ο οποίος ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού που τον ταλαιπωρούσε, ενώ από την άλλη εκτός θα είναι οι Ομάρ Ελ Καντουρί, Λούκας Τέιλορ, Ροντρίγκο, Μιτρίτσα, Μιχαηλίδης, και Νέλσον Ολιβέιρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
Ο Μίλαν Ράσταβατς δεν έχει επιπλέον προβλήματα απουσιών, πέραν του Καπίγια και του Σανταφέ, οι οποίοι έχουν ανεβάσει ρυθμούς και θα επιστρέψουν στα επόμενα ματς. Εκτός αποστολής έμεινε και ο Σουνταΐς Αλί Μπαμπά για λόγους τακτικής. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Διαιτητής: Κουτσιαύτης Βοηθοί: Κωσταράς, Παπαδάκης Τέταρτος: Καραντώνης VAR: Κριστόφερσεν, Σαμοΐλης by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Λύρατζης, Μιχάι, Κρέσπο, Σίντκλεϊ – Κούρτιτς, Τσιγγάρας, Αουγκούστο – Ζίβκοβιτς, Άκπομ, Μπίσεσβαρ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Στον πάγκο οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Σβαμπ, Κωνσταντέλλιας, Μουργκ, Σβιντέρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Καρμόνα, Χριστόπουλος, Καστάνιο, Άλβαρες - Μουνάφο, Βαλιέντε, Κρέσπι, Σίτο – Σονί, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Γκαρθία, Τασουλής, Πίτσου, Τιλίκα, Ιγκλέσιας, Μπενίτο, Ριέρα, Κανελλόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Στις 19:30 το παιχνίδι θα ξεκινήσει! by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
2' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά ο Άκπομ, η μπάλα στο δοκάρι. Μεγάλη ευκαιρία για τον Δικέφαλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
5' Πιέζει ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
7' Κακό σουτ του Μπαράλες, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
8' Σουτ ο Ζίβκοβιτς, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
12' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Καρμόνα έκανε ένα ωραίο γύρισμα στον Σονί και εκείνος έκανε ένα εκπληκτικό σουτ, ανοίγοντας το σκορ για τους Αρκάδες! by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
19:48
19:48
19' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε πολύ καλό σημείο. Εκτέλεσε ο Κούρτιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
19:58
28' Κόρνερ ο ΠΑΟΚ, έδιωξε με κεφαλιά ο Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
30' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Ο Σονί έκανε κάθετη στον Κρέσπι, ο οποίος δεν έκανε καλό πλασέ και ο Σίτο δεν μπόρεσε να πάρει το ριμπάουντ από πλάγια θέση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
31' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. Μπλόκαρε εύκολα ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
33' Ο Σονί πέρασε τρεις αντιπάλους, έδωσε στον Κρέσπι που έκανε το σουτ αλλά έδιωξε ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
39' Γύρισμα του Λύρατζη, έκοψε ο Καστάνιο, ενώ από πίσω του περίμεναν τρεις αντίπαλοι να σκοράρουν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
40' Σκάψιμο ο Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
43' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ με φοβερό σουτ του Άκπομ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 1-1! Ο Αστέρας προηγήθηκε με φοβερό γκολ του Σονί στο 12ο λεπτό, αλλά λίγο πριν το φινάλε (43’) ο Άκπομ με ένα εξίσου ωραίο τέρμα ισοφάρισε. Το πρώτο δεκάλεπτο ανήκε στους γηπεδούχους, με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο επόμενο μισάωρο αλλά να…. πληγώνονται στο τέλος του πρώτου μέρους και οι παίκτες του ΠΑΟΚ να πηγαίνουν στα αποδυτήρια «ανακουφισμένοι». by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
20:30
Αλλαγή για τον Αστέρα, Τιλίκα αντί Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
Σέντρα στο δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
48' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Μουνάφο πάτησε μέσα στην περιοχή τον Αουγκούστο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
49' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ με τον Κούρτιτς! 2-1 οι γηπεδούχοι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
53' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
54' Γύρισμα του Κρέσπι στην περιοχή, έδιωξαν οι αντίπαλοι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
58' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. Ο Τιλίκα εκτέλεσε, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
60' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Άλβαρες εκτέλεσε φάουλ, ο Χριστόπουλος πήρε την κεφαλιά και έκανε το 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
61' Κίτρινη ο Λουτσέσκου! by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
64’ Διπλή φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσιφτσής βγάζει το σουτ του Αουγκούστο, ο Μπίσεσβαρ παίρνει το ριμπάουντ μέσα από την περιοχή και πάει να εκτελέσει αλλά ο Καρμόνα του βάζει «στοπ». by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
66' Κίτρινη ο Μουνάφο νωρίτερα και ο Άλβαρες τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
67' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
68' Αλλαγή ο Αστέρας: έξω ο Μπαράλες, μέσα ο Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Έξω Τσιγγάρας, Μιχάι, Μπίσεσβαρ, μέσα Σβαμπ, Ίνγκασον, Μούργκ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
74' Κίτρινη ο Σβαμπ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
76' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
79' Mεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Σβαμπ που το σουτ του πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
80' Ο Αουγκούστο σούταρε, ο Τσιφτσής έδιωξε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
81' Έξω ο Κρέσπι, μέσα ο Γκαρθία για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
82' Σουτ ο Σίντκλεϊ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
83' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. Εκτελεί ο Σονί, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
85' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Ταχύτατα στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι, ο Τιλίκα βρίσκει τον Ριέρα που κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή αλλά δεν θα βρει εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
86' Διπλή αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Σβιντέρσκι και Βιεϊρίνια μέσα, έξω οι Άκπομ, Σίντκλεϊ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
87' Κίτρινη κάρτα στον Καρμόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
88' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ο Γκαρθία ανατρέπει τον Κρέσπο κι ενώ ο τελευταίος είχε ήδη κάνει τη σέντρα! Ανόητη ενέργεια του παίκτη του Αστέρα... by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
90' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Αλλάζει γωνία που εκτελεί ο Κούρτιτς, αλλάζει γωνία που πέφτει ο Τσιφτσής, η μπάλα στα δίχτυα και 3-2. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
91' Διπλή αλλαγή ο Αστέρας. Ιγκλέσιας και Μπενίτο μέσα, έξω οι Βαλιέντε, Καρμόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Σε θέση άμυνας ο ΠΑΟΚ, ψάχνει την ισοφάριση ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
94' Κόρνερ για τον Αστέρα, πιθανότατα τελευταία φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
94' Σέντρα του Άλβαρες, ο Μπενίτο δεν πιάνει καλά την κεφαλιά που περνάει άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ γλίτωσε στο φινάλε από τον Αστέρα Τρίπολης, επικρατώντας με σκορ 3-2. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
Δύο γκολ με πέναλτι ο Κούρτιτς, το δεύτερο στο 90' που χάρισε τη νίκη στον ΠΑΟΚ ενώ είχε σκοράρει και ο Άκπομ. Ο Σονί είχε ανοίξει το σκορ και ο Χριστόπουλος είχε ισοφαρίσει σε 2-2 για τον εξαιρετικό Αστέρα που δεν κατάφερε να πάρει κάτι στην Τούμπα. by Αναστασία Βοσνάκη