ΠΑΟΚ-ΑΕΛ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

16:50
Καλησπέρα σας. Το τελευταίο του ματς για το 2021 δίνει ο ΠΑΟΚ, που υποδέχεται την ΑΕΛ για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας στη ρεβάνς του 1-1 στον πρώτο αγώνα. Σέντρα στις 17:00, με τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
16:52
Σημειώνεται πως στον θεσμό ΙΣΧΥΕΙ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, συνεπώς, σε 1-1 έχουμε παράταση, σε 0-0 περνά ο ΠΑΟΚ και σε 2-2 και πάνω οι Λαρισαίοι. by Γιάννης Πολιάς
16:54
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Μουργκ, Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι. ΑΕΛ (Η. Φυντάνης): Σουλούκος, Παπαγεωργίου, Γκοτζαμανίδης, Θεολόγου, Ομάρ, Ηλιάδης, Κολομπίνο, Γαρουφαλιάς, Μπαντιμπανγκά, Γλυνός, Όγκμποε. by Γιάννης Πολιάς
16:54
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ταλιχμανίδης, Μιχάι, Σίντκλεϊ, Εσίτι, Κούρτιτς, Κωνσταντέλιας, Μπίσεσβαρ, Μιτρίτσα, Άκπομ. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ταχάρ, Μαξιμένκο, Πατράλης, Κούστα, Κουτσιανικούλης, Ακούνια, Μαυριάς, Γιάκος. by Γιάννης Πολιάς
16:55
Διαιτητής: Ευαγγέλου Βοηθοί: Μωΰσιάδης, Σακκάς 4ος: Φωτιάς VAR: Τζοβάρας, Πετρόπουλος by Γιάννης Πολιάς
16:56
Άδεια φυσικά η Τούμπα, λόγω τιμωρίας του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:00
Αρχικά, κάτω από τα δοκάρια της ΑΕΛ επρόκειτο να καθίσει ο Θεοδωρόπουλος, ωστόσο αντιμετώπισε πρόβλημα στην προθέρμανση και πήρε τη θέση του ο Σουλούκος. by Γιάννης Πολιάς
17:00
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:05
5' Ψάχνει ένα γρήγορο γκολ ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:05
6' Ωραίο μακρινό σουτ Βιεϊρίνια, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:10
11' Άουτ το σουτ του Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
17:14
14' Σούταρε μέσα από την περιοχή ο Βιεϊρίνια, η μπάλα κόντραρε πάνω στον Όγκμποε. by Γιάννης Πολιάς
17:19
17:23
23' ΓΚΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ! Αυτογκόλ Γκοτζαμανίδη, που πήγε να απομακρύνει με το κεφάλια αλλά έστειλε, άθελά του, την μπάλα στα δίχτυα. by Γιάννης Πολιάς
17:24
24' Παραλίγο το 2-0 με τον Σβαμπ, κόρνερ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:30
31' Η ΑΕΛ εξακολουθεί να έχει ρόλο... κομπάρσου, κρατά με άνεση το προβάδισμα ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:35
34' Κίτρινη κάρτα στον Γαρουφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
17:36
35' Απίθανη προσπάθεια Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, σταμάτησε η πορεία της μπάλας λίγο πριν περάσει την γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
17:39
40' Αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ο Γαρουφαλιάς. by Γιάννης Πολιάς
17:41
41' Πρώτη καλή στιγμή για ΑΕΛ. Μακρινό σουτ Γλυνού, βρήκε η μπάλα σε αμυντικό και κατέληξε στα χέρια του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
17:42
43' Ακυρώνεται γκολ του Μουργκ για φάουλ στον Σουλούκο. by Γιάννης Πολιάς
18:03
48' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ κοντά στην περιοχή της ΑΕΛ. by Γιάννης Πολιάς
18:03
48' Τεράστια επέμβαση Σουλούκου στην κεφαλιά του Ίνγκασον. by Γιάννης Πολιάς
18:04
18:07
52' Μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια το σουτ του Μουργκ ο Σουλούκος. by Γιάννης Πολιάς
18:11
56' Σπουδαία επέμβαση Ζίβκοβιτς σε τετ α τετ με τον Όγκμποε! by Γιάννης Πολιάς
18:14
58' Έξυπνη εκτέλεση φάουλ Βιεϊρίνια από πλάγια θέση, αποσόβησε τον κίνδυνο ο Σουλούκος. by Γιάννης Πολιάς
18:16
60' Σκοράρει ο Όγκμποε αλλά υπάρχει οφσάιντ. Περιμένουμε το VAR. by Γιάννης Πολιάς
18:20
64' Μπλόκαρε το σουτ του Ζίβκοβιτς ο Σουλούκος. by Γιάννης Πολιάς
18:21
66' Νέο σουτ, αυτή τη φορά από Βιεϊρίνια, εύκολα ο Σουλούκος. by Γιάννης Πολιάς
18:23
67' Κούρτιτς αντί Σβαμπ, Μπίσεσβαρ αντί Μουργκ. by Γιάννης Πολιάς
18:23
68' Δοκάρι με Όγκμποε! by Γιάννης Πολιάς
18:23
Τεράστια φάση για την ΑΕΛ. by Γιάννης Πολιάς
18:28
18:30
74' Απέκρουσε ο Σουλούκος το δυνατό σουτ του Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
18:33
77' Άκπομ αντί Τσιγγάρα. by Γιάννης Πολιάς
18:37
81' Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, πιέζει ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
18:37
82' ΓΚΟΟΟΟΛ, 2-1 Ο ΠΑΟΚ! Κοντινή κεφαλιά-ψαράκι του Άκπομ. by Γιάννης Πολιάς
18:37
Λυτρώνει την ομάδα του ο Άγγλος επιθετικός, λίγο αφότου μπήκε στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:38
18:39
84' Σίντκλεϊ αντί Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
18:42
86' Μαυριάς αντί Γλυνός, Ταχάρ αντί Γκοτζαμανίδη. by Γιάννης Πολιάς
18:42
87' Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη. by Γιάννης Πολιάς
18:44
89' Κίτρινη κάρτα στον Άκπομ. by Γιάννης Πολιάς
18:45
89' Κούστα αντί Μπαντιμπανγκά. by Γιάννης Πολιάς
18:46
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
18:47
90+1' ΓΚΟΟΟΟΛ, 3-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΑΚΠΟΜ! Κλειδώνει τη νίκη και την πρόκριση η ομάδα του Λουτσέσκου με εκπληκτικό σουτ του Άγγλου. by Γιάννης Πολιάς
18:47
Αποβλήθηκε ο επιθετικός του ΠΑΟΚ γιατί έβγαλε τη φανέλα και δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα! by Γιάννης Πολιάς
18:49
Τέλος, πέρασε στα προημιτελικά ο ΠΑΟΚ, που νίκησε δύσκολα, 3-1, την ΑΕΛ και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 4-2. by Γιάννης Πολιάς