Ολυμπιακός-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

18:26
Καλησπερα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς του Ολυμπιακου με τον Λεβαδειακό για τους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
Οι Βοιωτοί είχαν εκμεταλλευτεί το γεγονός πως ο Πέδρο Μαρτινς είχε παρατάξει την ομάδα του με πολλές αλλαγές, επικρατώντας με σκορ 3-2 στο πρώτο ματς. Σήμερα κατεβαίνουν στο Φάληρο με σκοπό να διεκδικήσουν τις πιθανότητες τους για πρόκριση. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
Ήδη το εισιτήριο για την επόμενη φάση έχει εξασφαλίσει η Αναγέννηση Καρδίτσας και ο Παναιτωλικός. Την ίδια ώρα ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στο 1-1 με την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
Στα του ματς τώρα, να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
18:28
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον - Ανδρούτσος, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ - Μπουχαλάκης, Μ. Καμαρά - Ονιεκούρου, Βρουσάι, Βαλμπουενά - Τικίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
18:28
Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Βήχος, Νίκας, Τσάπρας, Νίλι, Πολέτο, Μεχία, Βρακάς, Λιάγκας, Δούμτσιος, Χάμοντ. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Στον πάγκο του Ολυμπιακού οι: Τζολάκης, Εμβιλά, Λόπες, Μασούρας, Α. Καμαρά, Λαλά, Παπαδόπουλος, Ροντρίγκες, Σουρλής. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Στον πάγκο του Λεβαδειακού οι: Αγγελόπουλος, Βλάχος, Κονέ, Μυτίδης, Αλμπάνης, Μουτίνιο, Τζημόπουλος, Παναγιώτου, Λινάρδος. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης Α' Βοηθός: Δημήτρης Μαυρουδής Β' Βοηθός: Γιώργος Στεφανής 4ος Διαιτητής: Παναγιώτης Κούκουλας VAR: Ανδρέας Γκάμαρης - Παντελής Σπυρόπουλος by Γιώργος Τσανάκας
18:30
Σε μισή ώρα αρχίζει το παιχνίδι στο «Γ. Καραϊσκάκης». Θυμίζουμε πως ισχύει κανονικά στο Κύπελλο Ελλάδας ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Στις ομάδες που προκρίθηκαν, προστίθεται και ο ΠΑΟΚ που επικράτησε 3-1 της ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:01
2' Σουτ του Καμαρά, ο Στογιάνοβιτς διώχνει, η μπάλα βρίσκει στον μέσο από τη Γουινέα και καταλήγει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Πρώτη επίσκεψη του Ολυμπιακού στην αντίπαλη περιοχή, πρώτη καλή στιγμή στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
4' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Καμαρά, κοντράρει και ο Ονιεκούρου από κοντά δεν μπορεί εξ επαφής να νικήσει τον Στογιάνοβιτς που εντυπωσιακά διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Πιέζει ψηλά ο Ολυμπιακός, κερδίζει μπάλες και δημιουργεί από το πρώτο πεντάλεπτο. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
5' Σέντρα του Βαλμπουενά, τρεις αμαρκάριστοι παίκτες του Ολυμπιακού στην περιοχή αλλά η κεφαλιά του Ονιεκούρου είναι αδύναμη και μπλοκάρει ο κίπερ του Λεβαδειακού. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
9' Απειλεί ξανά ο Ολυμπιακός. Σουτ του Ονιεκούρου, η μπάλα πάνω στον Τικίνιο, με τον Βαλμπουενά να παίρνει το ριμπάουντ και να πλασάρει άουτ. Η φάση, πάντως, μάλλον ξεκίνησε από οφσάιντ του Ονιεκούρου... by Γιώργος Τσανάκας
19:10
19:10
19:12
14' Σουτάρα του Βρουσάι έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
19:13
15' Σουτ του Πολέτο, αδύναμο, μπλοκάρει εύκολα ο Κρίστινσον. Πρώτη τελική των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Τσανάκας
19:13
by Γιώργος Τσανάκας
19:14
16' Πρώτο κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Απευθείας άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Πρώτο εικοσάλεπτο στο παιχνίδι, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Λεβαδειακό. Θυμίζουμε το πρώτο ματς είχε λήξει με τους Βοιωτούς να επικρατούν 3-2. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Γλυκιά σέντρα του Βαλμπουενά, ο Τικίνιο πατάει γερά και με καρφωτή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Προβάδισμα για τους Πειραιώτες με το τέρμα του Βραζιλιάνου. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Να δούμε πλέον την αντίδραση του Λεβαδειακού, που δεν φοβάται να παίξει στην κόντρα και να ψαχτεί για να αιφνιδιάσει τον Ολυμπιακό με ένα γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
30' Φάση-καρμπόν με το 1-0. Σέντρα του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Τικίνιο ξανά στο ύψος του δευτέρου δοκαριού που περνάει λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
31' Τεράστια φάση για τον Λεβαδειακό! Λάθος από Ονιεκούρου και Καμαρά, η μπάλα στρώνεται μέσα στην περιοχή στον Λιάγκα ο οποίος δεν μπορεί να σκοράρει από θέση τε-τ-α-τετ, αφού νικήθηκε από τον Κρίστινσον. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
Λίγο έλειψε οι φιλοξενούμενοι να εκμεταλλευτούν ένα μεγάλο λάθος των Πειραιωτών και να... παγώσουν το «Γ. Καραϊσκάκης». by Γιώργος Τσανάκας
19:33
19:37
38' Τρομερό σκηνικό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πέρασε από όλους και έδειξε να φεύγει άουτ αλλά σταμάτησε πάνω στο σημαιάκι. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
40' Κάρτα στον Νίλι. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Γύρισμα πάρε-βάλε του Ρέαμπτσουκ στον Ονιεκούρου, που κάνει κάκιστο πλασέ στην κίνηση, δεν διώχνουν καλά οι Βοιωτοί και αφού ο Τικίνιο στοπάρει πρώτα με το στήθος, σκοράρει στη συνέχεια για το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 του Λεβαδειακού χάρη στα δύο τέρματα του Τικίνιο (25', 43') και κάνει πιο εύκολο το έργο του. Να δούμε αν οι Βοιωτοί μπορούν να βρουν τις απαντήσεις στη συνέχεια. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
20:01
48' Σουτ του Μπουχαλάκη με το δεξί, λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
49' Κάρτα στον Χάμοντ. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
54' Σουτ του Πολέτο, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
58' Σουτ του Νίκα, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
58' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Μαντί, σε κόρνερ ο Στογιάνοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
60' Γρήγορη κόντρα του Ολυμπιακού, ο Ονιεκούρου βρίσκει τον Τικίνιο που κάνει το πλασέ που κοντράρει στον Τσάπρα και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
62' Ροντρίγκες και Αγκιμπού μέσα, έξω οι Ονιεκούρου, Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
63' Τζημόπουλος και Λινάρδος μέσα, Δούμτσιος και Χάμοντ έξω. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Φτάσαμε στο 65', παραμένει το 2-0 υπέρ του Ολυμπιακού κόντρα στον Λεβαδειακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
68' Καλό σουτ του Πολέτο, με διπλή προσπάθεια ο Κρίστινσον. by Γιώργος Τσανάκας
20:24
71' Μουτίνιο αντί Νίκα για τον Λεβαδειακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
73' O Βρουσάι γυρίζει, ο Μαντί όμως σουταρει ψηλά άουτ από το σημείο του πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
78' Ο Ανδρούτσος πάει να περάσει τον Μουτίνιο που κάνει το τάκλιν στην μπάλα και ο διαιτητής δείχνει σωστά να συνεχιστεί το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, δεν έχει αλλάξει κάτι... by Γιώργος Τσανάκας
20:35
82' Μέσα οι Αλμπάνης, Μυτίδη, έξω οι Πολέτο και Νίλι. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
83' Αβραάμ, Εμβιλά μέσα, οι Μπα, Μπουχαλάκης έξω. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
88' Σουρλής αντί Μαντί για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
90'+1' Σουτ του Αγκιμπού, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
90'+3' Σκοράρει ο Μυτίδης, αλλά το τέρμα του δεν μετράει για οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Τέλος στο ματς! Με τον Τικίνιο να σκοράρει δις, ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του Λεβαδειακού και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. by Γιώργος Τσανάκας