Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

16:46
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Παναιτωλικός, για την 21η αγωνιστική της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
Οι γηπεδούχοι αναζητούν την επιστροφή στις νίκες ώστε να διατηρηθούν σε απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να ηττήθηκαν με 2-0 από τον Άρη, έχοντας τρομερά παραπόνα από τη διαιτησία, αλλά είναι σε πολύ καλό φεγγάρι, έχοντας σημειώσει μέσα στον Ιανουάριο νίκες επί ΑΕΚ (πρωτάθλημα) και Ολυμπιακού (Κύπελλο) by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στις 9/2, όταν και θα κριθεί ποια από τις δύο θα αγωνιστεί στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Οι Αγρινιώτες επικράτησαν 2-1 στο πρώτο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Λαλά, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Ρεάμπτσιουκ - Εμβιλά, Μπουχαλάκης - Αγκιμπού Καμαρά, Βαλμπουενά, Ροντρίγκες - Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης - Περέιρα, Αντούνες, Βργκοτς, Λούι - Φλόρες, Τσιγγάρας και Μάρτενσον - Μόρσεϊ, Ντουάρτε και Βέργος. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κρίστινσον, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Φαντινγκά, Μπα, Τικίνιο, Κανέ και Κίτσος. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Παρδαλός, Αποστολάκης, Καρέλης, Μπαρμπόσα, Λάρσον, Χ. Μπελεβώνης, Ντάγκο, Μπακαδήμας και Μαλής. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης Βοηθοί: Γεώργιος Χριστάκογλου, Ηλίας Κωνσταντίνου 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσετσίλας VAR: Ευστάθιος Γκορτσίλας, AVAR: Πέτρος Πάτρας by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
Η παράδοση Νίκες Ολυμπιακού: 20 Ισοπαλίες: 3 Νίκες Παναιτωλικού: 0 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 11 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Παναιτωλικού: 0 by Αποστόλης Λιβάνιος
17:04
Ελάχιστο φόρο τιμής στη μνήμη του αδικοχαμένου Άλκη Καμπανού αποφάσισαν να αποτίσουν τα φωτογραφικά πρακτορεία που θα καλύψουν τα παιχνίδια για την 21η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
Περίπου πέντε λεπτά για τη σέντρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει τους Μαντί Καμαρά (τιμωρημένος) Σισέ, Κουντέ (Κύπελλο Εθνών Αφρικής), ενώ εκτός αποστολής έμειναν και οι Λόπες, Καρμπόβνικ και Καρβάλιο. Για πρώτη φορά, αντιθέτως, συμπεριλήφθηκε ο Κανέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:11
Σε ό,τι αφορά τον Παναιτωλικό, δεν υπολογίζονται οι τιμωρημένοι Μελίσσας, Μεντόσα και Χουχούμης, ενώ λόγω εθνικών ομάδων απουσιάζει ο Κορνέλιους. Καιρό τώρα εκτός, οι Βαρόνιε, Ντίας και Λιάβας, στην αποστολή για πρώτη φορά οι Λάρσον και Νταγκό. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
1' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Σέντρα του Λαλά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί, την οποία έβγαλε ο Ανέστης και στη συνέχεια σκόραρε από κοντά ο Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:17
Στα 55'' το γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
4' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Εκτός περιοχής σουτ του Αγκιμπού Καμαρά, διώχνει ο Ανέστης, εξ επαφής σουτ του Ελ Αραμπί στο δοκάρι και ο Ροντρίγκες από κοντά βρίσκει δίχτυα. Το παρθενικό του γκολ με τους Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
8' Αγγίζει το γκολ ο Παναιτωλικός! Κεφαλιά του Βέργου από τη μικρή περιοχή και η μπάλα στο δοκάρι του Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27
12' Κεφαλιά του Εμβιλά, μπλόκαρε εύκολα ο Ανέστης. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
15' Άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Λαλά με το αριστερό. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
22' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Μπαλιά ακριβείας του Ντουάρτε, κεφαλιά του Βέργου, πέφτει στην αριστερή του γωνία και διώχνει ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
17:43
28' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 2-1! Ο Μόρσεϊ μέσα από την περιοχή και προς τα δεξιά, άδειασε τον Ρέαμπτσουκ, ο οποίος είχε κάνει κακό διώξιμο νωρίτερα (στη σέντρα του Περέιρα) και με δυνατό σουτ νίκησε τον Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
Στο έδαφος ο Λαλά. Δείχνει να πονάει αρκετά, ξεκίνησε προθέρμανση ο Ανδρούτσος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
17:48
Δοκιμάζει να συνεχίσει ο Λαλά. Λογικά έχει γυρίσει το πόδι του by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50
35' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ανδρούτσος αντί Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:52
37' Κίτρινη στον Περέιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:54
Νέο σοκ στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Ο 22χρονος Αλέξανδρος Λάμπι που κατέρρευσε στο Ηλιούπολη-Ερμιονίδα για την Γ’ Εθνική, έχασε τη μάχη για τη ζωή του. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:59
43' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ανδρούτσου, άστοχη κεφαλιά του Βαλμπουενά από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής και ενώ ήταν πίσω του ο Ελ Αραμπί έτοιμος να εκτελέσει by Αποστόλης Λιβάνιος
18:00
45' Άστοχο σουτ του Ανδρούτσου λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
18:00
Ενα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01
Ημίχρονο στο "Γ. Καραϊσκάκης": Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 2-1 Οι Πειραιώτες πήραν σημαντικό προβάδισμα με δύο γκολ από τα αποδυτήρια, με τα γκολ από Βαλμπουενά (1') και Γκάρι Ροντρίγκες (4'), ενώ μείωσε ο Μόρσεϊ στο 28'. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι στο 8' με τον Βέργο. Πολύ δυνατό ξεκίνημα από τους «ερυθρόλευκους», άλλο εντελώς παιχνίδι από το δοκάρι του Βέργου και μετά. Έχει βελτιώσει πολύ την εικόνα της η ομάδα του Αγρινίου. Οι τελικές στο πρώτο μέρος ήταν 8(4)-4(3) και η κατοχή της μπάλας 59%-41%. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:14
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:15
Αναμένεται να μπει ο Καρέλης, έχει σφίξιμο στον προσαγωγό ο Βέργος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:15
Πράγματι... Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Καρέλης αντί Βέργου by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
Έναρξη στο β' μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
46' 'Αστοχο σουτ του Λούι by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
Στο έδαφος και ο Μανωλάς, ο οποίος δεν πάτησε καλά μετά από εναέρια μονομαχία με τον Καρέλη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23
52' Σουτ του Καρέλη, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:24
53' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Εκτέλεση κόρνερ του Μόρσεϊ, ο Ντουάρτε έστρωσε στον Αντούνιες, που δεν μπόρεσε να βρει γεμάτα την μπάλα και ο Εμβιλά απομάκρυνε. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:30
58' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Από γέμισμα του Βαλμπουενά, η μπάλα πέρασε από όλους και έφυγε έξω σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:31
60' Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός! Σέντρα του Βαλμπουενά από τα αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Ελ Αραμπί και εξαιρετική επέμβαση του Ανέστη στην αριστερή του γωνία by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
62' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Αποστολάκης αντί Περέιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
63' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Μασούρας αντί Βαλμπουενά και Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
65' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Λίγο έξω η μπάλα σε σουτ του Εμβιλά από πάσα του Ροντρίγκες. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
66' Εξαιρετική στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Ντουάρτε, αδράνεια στην άμυνα του Ολυμπιακού και ο Καρέλης δεν βρίσκει καλά την μπάλα μπροστά από την εστία, με αποτέλεσμα να καταλήξει εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
18:42
71' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τικίνιο έστρωσε στον Αγκιμπού με το στήθος, αλλά το σουτ του ήταν στα σώματα, ενώ στη συνέχεια ο Μασούρας αστόχησε από καλή θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
73' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-1! Κακό διώξιμο του Βργκοτς, που με το κοντρόλ του έκανε ουσιαστικά "δώρο" την μπάλα στον Ροντρίγκες, ο οποίος κυνήγησε την μπάλα και στη συνέχεια εκτέλεσε τον Ανέστη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
74' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Μπαρμπόσα και Μπελεβώνης μέσα, Ντουάρτε και Τσιγγάρας έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
80' Λάρσον αντί Μάρτενσον για τον Παναιτωλικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
Τέσσερα λεπτά για τα 90' by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
88' Σουτ του Φλόρες, έδιωξε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
88' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Φαντινγκά και Κίτσος αντί Ροντρίγκες και Ρέαμπτσουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
90' Κίτρινη ο Καρέλης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Ο Καρέλης προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Βατσλίκ με κρεμαστό σουτ, αλλά ο Τσέχος μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Τέλος στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 3-1. Βαλμπουενά (1') και Γκάρι Ροντρίγκες (4') έδωσαν αέρα στους Πειραιώτες, μείωσε ο Μόρσεϊ στο 28' και κλείδωσε τη νίκη ο Γκάρι στο 73' με δεύτερο γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος