Παρακολουθήστε ζωντανά το παιχνίδι για τα προημιτελικά του Κυπέλλου.

16:58
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:59
Ο Παναιτωλικός είχε επικρατήσει 2-1 του Ολυμπιακού στο πρώτο ματς, κάτι που του δίνει μικρό προβάδισμα για την πρόκριση. Αξίζει εδώ να σημειωθεί πως ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ ισχύει στο Κύπελλο Ελλάδας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
Οι δύο ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους στο Καραϊσκάκη στο πλαίσιο του πρωταθλήματος την περασμένη Τετάρτη. Σε αυτό οι ερυθρόλευκοι πανηγύρισαν την νίκη 3-1 και μάλιστα χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από το εκτός έδρας 3-0 επί του Ιωνικού στο πρωτάθλημα, ενώ ο Παναιτωλικός είχε χάσει εντός έδρας από τον ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
23-3-1 υπέρ του Ολυμπιακού η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων, 13-0-0 ο εντός έδρας απολογισμός των «ερυθρόλευκων» κόντρα στον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
Δεκαέξι σερί νίκες με αντίπαλο τον Παναιτωλικό (ανεξαρτήτως έδρας) μετρούσε ο Ολυμπιακός, πριν έρθει η ήττα στο Κύπελλο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης – Βρουσάι, Παπαδόπουλος, Μπα, Κίτσος – Κανέ, Σουρλής – Φαντιγκά, Καρβάλιο, Ονιεκούρου – Ελ Αραμπί by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης – Μπακαδήμας, Μαλής, Βργκοτς, Περέιρα – Μάρτενσον, Αντούνιες – Ντουάρτε, Νταγκό, Μεντόσα - Καρέλης by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
17:31
17:45
Διαιτητής: Γκορτσίλας Ευστάθιος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Μεϊντάνας Ανδρέας (Αχαϊάς), Παπαδάκης Μιχαήλ (Ηρακλείου) Τέταρτος: Αγγελάκης Άγγελος (Μακεδονίας) VAR: Κουτσιαύτης Αριστομένης (Αρτας) by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
17:51
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Κρίστινσον, Μ. Καμαρά, Λόπες, Ανδρούτσος, Μασούρας, Τικίνιο Σοάρες, Καρμπόβνικ, Μπαγκαλιάνης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό οι Παρδαλός, Χουχούμης, Λούι, Μπαρμπόσα, Λάρσον, Μπελεβώνης, Φλόρες, Μόρσεϊ και Α. Τσιγγάρας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
17:54
17:59
No More! Οι παίκτες κρατάνε την συγκεκριμένη φράση στα χέρια τους. ΠΟΤΕ ΠΙΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
41 χρόνια μετά, κανείς δεν ξεχνά τα θύματα της Θύρας 7 και κανείς δεν πρέπει να ξεχνάει! by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Οι ποδοσφαιριστές αφήνουν λευκά τριαντάφυλλα στην μνήμη των θυμάτων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Ενός λεπτού σιγή με τους παίκτες των δυο ομάδων να φορούν μαύρα περιβραχιόνια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φαντιγκά κάνει σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
6' Γκοοοολ ο Ολυμπιακός! Ο Φαντιγκά με ωραίο διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ για τους ερυθρόλευκους, ύστερα από ασίστ του Καρβάλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
18:16
Καλησπέρα και από εμένα. Ο Ολυμπιακός επιβραβεύεται για το πολύ δυνατό του ξεκίνημα με ένα γρήγορο γκολ, το οποίο του αρκεί για πρόκριση. Διώχνοντας βάρος από την πλάτη του. Ο Φαντιγκά το γκολ, έχοντας κάνει τη μισή και παραπάνω δουλειά, αφού έκλεψε την μπάλα και στη συνέχεια έγινε αποδέκτης της ο Καρβάλιο. Με το πόδι στο γκάζι έχει μπει ο Γάλλος άσος, ο οποίος είχε δοκάρι στο 2’. Είναι πολύ νωρίς για να κριθεί, αλλά σίγουρα έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
10' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
11' Βγήκε στην αντεπίθεση ο Παναιτωλικός, ο Κίτσος πρόλαβε τον Καρέλη πριν εκτελέσει τον Τζολάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
15' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά ο Ελ Αραμπί, έδιωξε ο Ανέστης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
18:22
18:22
Στο έδαφος ο Ελ Αραμπί, χτύπησε στο δοκάρι το γόνατό του στην προηγούμενη φάση αλλά είναι καλά και θα συνεχίσει... by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
18:23
18:23
17' Σουτ ο Μεντόσα, μπλοκάρει ο Τζολάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
18:25
19' Ωραίο δυνατό σουτ του Βρουσάι, μπλόκαρε ο Ανέστης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
18:26
18:26
18:28
22' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
Κεφαλιά ο Αβραάμ η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
27' Σουτ ο Μεντόσα, βγαίνει σε κόρνερ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
Περνάει ανεκμετάλλευτο από τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
31' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Πολύ καλός ο ρυθμός της αναμέτρησης. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά και βρήκε μόλις στο 6’ το γρήγορο γκολ, το οποίο αναζητούσε. Ελέγχει γενικώς την κατάσταση, αλλά όσο κυλάει ο χρόνος τόσο βρίσκει διαδρόμους στην άμυνα των Πειραιωτών ο Παναιτωλικός, ο οποίος ως γνωστόν έχει ποιοτικούς και ταχύτατους παίκτες μεσοεπιθετικά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
35' Κίτρινη ο Αβραάμ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
36' Φάουλ για τους γηπεδούχους. Η μπάλα κατέληξε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Περνάει ανεκμετάλλευτο από τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
41' Ωραία ατομική προσπάθεια του Νταγκό, έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
43' Κάρτα ο Βργκοτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
44' Κεφαλιά ο Ονιεκούρου, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
45' Δυνατό σουτ ο Καρβάλιο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού χάρη στο τέρμα του Φαντιγκά από το 6ο λεπτό και έχει πλέον σκορ πρόκρισης στα χέρια του. Καλοί οι «ερυθρόλευκοι», ορεξάτοι και ορισμένες στιγμές βγάζουν μεγάλη ταχύτητα και δυσκολεύουν τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μετά το 20λεπτο ανέβηκαν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Ο Ολυμπιακός έχει φέρει από νωρίς την κατάσταση στα μέτρα του, με το γκολ του Φαντιγκά στο 6’, το οποίο έβγαλε βάρος από την πλάτη του. Διότι έχει σκορ πρόκρισης (ισχύει το εκτός έδρας γκολ). Ανώτεροι οι Πειραιώτες, οι οποίοι παρατάσσονται με πολλές ρεζέρβες μεν, αλλά και συνάμα αρκετούς διψασμένους παίκτες. Πάντως, ο Παναιτωλικός δεν πρόκειται να τα παρατήσει εύκολα. Με την πάροδο του χρόνου έχει γίνει πιο απειλητικός, ποντάροντας στην ποιότητα και την ταχύτητα την οποία έχει μεσοεπιθετικά. Κορυφαία φάση πέραν του γκολ για τους «ερυθρόλευκους», το δοκάρι του Φαντιγκά στο 3’, ενώ η ευκαιρία του Καρέλη στο 11’ για τους φιλοξενούμενους. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
19:03
19:06
19:12
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια μικρή καθυστέρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
46' Δυνατό σουτ του Νταγκό, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
48' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
19:17
50' Φάουλ για την ομάδα του Αναστασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
51' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλό σημείο. Σουτ ο Ντουάρτε, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
53' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τικίνιο και Μασούρας μέσα, έξω οι Φαντιγκά, Ελ Αραμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
56' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
Εκτελεί ο Καρβάλιο, διώχνει ο Ντουάρτε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
56' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Ντουάρτε να κάνει ωραίο σουτ και τον Τζολάκη να διώχνει εντυπωσιακά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
57' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Λάρσον, Φλόρες μέσα, οι Μπακαδήμας, Αντούνες έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
19:29
19:29
19:29
19:30
63' Σουτ ο Νταγκό, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
65' Σουτ ο Βρουσάι, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
66' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Λόπες και Μαντί μέσα, έξω οι Καρβάλιο, Κανέ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός και δημιουργεί προβλήματα στον Ολυμπιακό, ο οποίος δεν παίζει στον ίδιο ρυθμό σε σχέση με το πρώτο μέρος. Πολύ καλό παιχνίδι κάνει ο Νταγκό από την πλευρά των φιλοξενούμενων, δημιουργώντας πολλά προβλήματα στη δεξιά πλευρά των Πειραιωτών, αλλά και όχι μόνο. Διότι συγκλίνει προς τον άξονα. Έχει καλή τεχνική και είναι δυνατός παίκτης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
68' Κοντινό σουτ του Λόπες, έδιωξε ο Ανέστης. Στην εξέλιξη της φάσης σούταρε ο Τικίνιο, με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
19:39
51%-49% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
73' Σουτ ο Ντουάρτε, έδιωξε ο Τζολάκης. Παίρνει το ριμπάουντ ο Μεντόσα, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
75' Κάρτα ο Καμαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
76' Μέσα ο Κούντε, έξω ο Ονιεκούρου για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
77' Κάρτα ο Λάρσον. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
19:46
19:46
79' Κάρτα και ο Ντουάρτε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
80' Κίτρινη ο Μεντόσα γιατί βρήκε στο κεφάλι τον Λόπες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
82' Μέσα ο Μπαρμπόσα, έξω ο Μεντόσα για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
83' Σουτ ο Νταγκό η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
85' Ο Παναιτωλικός ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης και πιέζει πολύ τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
85' Γκοοολ ο Παναιτωλικός με τον Νίκο Καρέλη και 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
88' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλό σημείο, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
89' Δεύτερη κίτρινη ο Ντουάρτε, με 10 ο Παναιτωλικός. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
90' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, μέσα Χουχούμης, Τσιγγάρας, έξω Νταγκό, Καρέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
90+2' Γκοοοολ ο Ολυμπιακός με τον Γιώργο Μασούρα! Ασίστ ο Κίτσος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
Τέλος στο ματς, πάμε στην παράταση! Ο Ολυμπιακός χάρη στο γκολ του Μασούρα στο φινάλε έσωσε την παρτίδα και με το 2-1 επί του Παναιτωλικού ισοφάρισε το σκορ του πρώτου ματς. Πάμε για έξτρα μισάωρο πλέον… by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
Παράταση λοιπόν. Ο Ολυμπιακός έσωσε στο τέλος την παρτίδα με τον Μασούρα και ενώ ήταν στα… σχοινιά. Ο Παναιτωλικός λύγισε στο 90’+2’ με το τέρμα του διεθνή άσου. Πλέον, οι Αγρινιώτες καλούνται να παίξει για μισή ώρα με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ντουάρτε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
20:12
96' Κεφαλιά του Τικίνιο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
98' Ξανά κεφαλιά ο Τικίνιο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
98' Σουρλής έξω, Ανδρούτσος μέσα για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
20:21
105' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ ο Βρουσάι, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
106' Μέσα ο Λούι, έξω Μάρτενσον για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης. Δεν άλλαξε κάτι στις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
Το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης ξεκίνησε! by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
110' Όπως είναι λογικό οι παίκτες έχουν κουραστεί και αυτό φαίνεται και στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
111' Σουτ ο Λόπες, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
111' Κάρτα στον Ανέστη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
112' Σουτ ο Μασούρας, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
20:34
115' Γκοοολ ο Ολυμπιακός με τον Γιώργο Μασούρα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
117' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Εκτέλεσε ο Μπαρμπόσα, κεφαλιά ο Μαλής, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
20:40
Τέλος στο ματς! Με ηγέτη τον Μασούρα που έστειλε το ματς στην παράταση και… καθάρισε στο έξτρα ημίωρο με ένα ακόμη γκολ, ο Ολυμπιακός λύγισε τον αξιόμαχο Παναιτωλικό με 3-1 και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά. Το πάλεψαν και είχαν πολύ καλή εικόνα οι Αγρινιώτες, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν το εισιτήριο για την τετράδα, αποχαιρετώντας τον θεσμό. by Αναστασία Βοσνάκη