Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa League.

19:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς του Ολυμπιακού με την Αταλάντα στο «Γ. Καραϊσκάκης» για τα playoffs του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Στο πρώτο ματς στο Μπέργκαμο, η Αταλάντα είχε επικρατήσει με σκορ 2-1 του Ολυμπιακού και έχει πάρει το προβάδισμα για να πάρει το εισιτήριο για τη φάση των «16». by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Φυσικά, ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ δεν υπάρχει πλέον και αυτό σημαίνει πως οποιαδήποτε νίκη του Ολυμπιακού με διαφορά ενός τέρματος θα στείλει το ματς στην παράταση. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Πριν από μία εβδομάδα, λοιπόν, ο Ολυμπιακός είχε προηγηθεί στο 16ο λεπτό με γκολάρα του Τικίνιο, αλλά η Αταλάντα είχε απαντήσει με δύο γκολ του στόπερ (!) Τζιμσίτι σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο για να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
7-5-15 μετράει ο Ολυμπιακός κόντρα σε ιταλικές ομάδες, 4-4-5 μετράει στις αναμετρήσεις που έχουν γίνει στην έδρα του. Μία πρόκριση σε 7 αναμετρήσεις με ιταλικές ομάδες έχουν οι «ερυθρόλευκοι». by Γιώργος Τσανάκας
19:19
H Αταλάντα έχει ηττηθεί μόνο σε 1 από τα 9 τελευταία παιχνίδια της στο Γιουρόπα Λιγκ, 3-2 από την Ντόρτμουντ το 2017-18 στη φάση των «32». by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Μία φορά προκρίθηκε ο Ολυμπιακός στις 22 φορές που κλήθηκε να ανατρέψει στην έδρα του ήττα μακριά από το «σπίτι» του στο α’ ματς. Εγινε στη μία από τις 3 φορές που κλήθηκε να ανατρέψει 1-2. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Ο ΟΦΗ στον 2ο γύρο του Κυπέλλου Κυπελλούχων της σεζόν 1987-88 (1-0 στην Τούμπα, 0-2 στο Μπέργκαμο) η «ελληνική» εμπειρία της Αταλάντα. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Σισέ – Λαλά, Μ. Καμαρά, Α. Καμαρά, Εμβιλά, Ρέαμπτσουκ – Ονιεκούρου, Τικίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
Στον πάγκο οι Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Κούντε, Ελ Αραμπί, Βρουσάι, Μασούρας, Φαντιγκά, Μπα, Βαλμπουενά, Παπαδόπουλος, Κίτσος, Ροντρίγκες. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Αταλάντα (Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι): Μούσο - Τολόι, Ντεμιράλ, Τζιμσίτι - Χάτεμπερ, Ντε Ρόουν, Φρόιλερ, Μέλε - Μαλινόφσκι, Πεσίνα - Πάσαλιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Στον πάγκο οι Ρόσι, Σπορτιέλο, Κουπμάινερς, Μπογκά, Πετζέλα, Μιχάιλα, Σκαλβίνι, Τσιταντίνι, Τζαπακόστα. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Τα highlights του πρώτου αγώνα:
by Γιώργος Τσανάκας
19:31
Διαιτητής ο Ισπανός, Κάρλος Ντελ Θέρο Γκράντε. Βοηθοί του οι συμπατριώτες του Χουάν Κάρλος Γιούστε, Ρομπέρτο Αλόνσο Φερνάντεθ και τέταρτος ο Χαβιέρ Αρμπερόλα Ρόχας. Στο VAR είναι ο Χαρτ Μαρτίνεθ Μουνουέρα με βοηθό τον Γκιγέρμο Κουάδρα Φερνάντες. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
Μαζί μας στον σχολιασμό του αγώνα και ο Αποστόλης Λιβάνιος. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. Σε λίγο θα ξεκινήσει το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
19:45
Καλησπέρα και από εμένα. Δεν χρειάζεται να πούμε ότι έχει τρομερά δύσκολη αποστολή ο Ολυμπιακός. Πολύ ποιοτική αντίπαλος η Αταλάντα, γνωστό αυτό. Είναι και ομάδα, η οποία παρουσιάζεται καλύτερη εκτός έδρας. Πρέπει να δούμε αν τελικά πρόκειται για 3-4-3 ή 3-5-2. H UEFA το δίνει 3-5-2. Θέλει να ποντάρει πολύ στην ταχύτητα του Ονιεκούρου ο Πέδρο Μαρτίνς, όπως στο πρώτο παιχνίδι. Για όσο αντέξει. Καλή επιτυχία στον Ολυμπιακό! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:49
4' «Κακό» φάουλ του Σισέ, έξω από την περιοχή και πλάγια δεξιά όπως επιτίθεται η Αταλάντα. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
5' Σουτ του Μαλινόφσκι, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. Πρώτη τελική στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Έχει πάρει κάρτα ο Σισέ στο προηγούμενο μαρκάρισμα, οπότε αν προκριθεί ο Ολυμπιακός χάνει το επόμενο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
7' Αγγίζει το γκολ ο Ολυμπιακός! Ο Μαντί Καμαρά έχει μέτρα μπροστά του και πιάνει γεμάτο σουτ με το αριστερό, αλλά η μπάλα περνάει μισό μέτρο από το αριστερό δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
11' Ρισκάρει ο Μούσο με μια ντρίμπλα πάνω στον Αγκιμπού που του κάνει το τάκλιν και τελικά το φάου... by Γιώργος Τσανάκας
19:56
12' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Γιώργος Τσανάκας
20:00
20:01
17' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Λαλά, ο Τικίνιο στη μονομαχία με τον Ντεμιράλ δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
18' Τρομερή συνεργασία Πεσίνα, Μαλινόφσκι, ο δεύτερος κάνει και μια ποδιά στον Σισέ και πάει να κάνει το γύρισμα που κόβεται από τον Σωκράτη. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
23' Φοβερή ατομική ενέργεια του Μαλινόφσκι, κοντράρει το σουτ που επιχείρησε και κατέληξε στην αγκαλιά του Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
20:08
Ο Μαλινόφσκι είναι ικανός να ντριμπλάρει αντίπαλο σε... τηλεφωνικό θάλαμο. Τρομερά ποιοτικός ποδοσφαιριστής! by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Με καλό ρυθμό το παιχνίδι, αλλά δίχως τη μεγάλη φάση έως τώρα. Παρόμοιο το πλάνο με το Μπέργκαμο από τον Ολυμπιακό, ο οποίος παίζει ουσιαστικά 3-5-1-1. Χωρίς μεγάλο ρίσκο στο παιχνίδι τους οι δύο ομάδες έως τώρα. Πολύ καλός Παπασταθόπουλος από τον Ολυμπιακό έως τώρα, δίνει και την ψυχή του ο Αγκιμπού. Από τη μια είναι καλό αυτό, από την άλλη πρέπει να κάνει καλύτερη διαχείριση δυνάμεων. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
29' Χαμένο τετ-α-τετ του Μέλε, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Ήταν και δεν ήταν εκτεθειμένος, στο ένα replay δεν φάνηκε ξεκάθαρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
37' Σέντρα του Λαλά, ο Τικίνιο δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
38' Τεράστια φάση για την Αταλάντα! Ο Πεσίνα έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, πέρασε τον Σισέ και έσπασε στον Χάτεμπερ αλλά ο Ρέαμπτσουκ με σωτήρια παρέμβαση έσωσε την ομάδα του. by Γιώργος Τσανάκας
20:24
40' Γκολ για την Αταλάντα! Ταχύτατη κόντρα-επίθεση των Ιταλών, ο Μαλινόφσκι κάνει την κάθετη στον Μέλε που παίρνει ένα πρώτο κοντρόλ, με τον Λαλά να έχει βγει μπροστά του να δείχνει πως ελέγχει την μπάλα αλλά να μην απομακρύνει και ο Δανός φουλ-μπακ το εκμεταλλεύτηκε και εκτέλεσε τον Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Προβάδισμα για τους Ιταλούς (0-1) από το τραγικό λάθος του Λαλά και την οξυδέρκεια του Μέλε... by Γιώργος Τσανάκας
20:28
44' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Η μπάλα στρώνεται στον Εμβιλά που πιάνει το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά, αλλά δεν βρίσκει εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Αταλάντα προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού στο «Γ. Καραϊσκάκης» χάρη στο τέρμα του Μέλε, με τον Δανό να εκμεταλλεύεται την ολιγωρία του Λαλά. Σαφέστατο προβάδισμα πρόκρισης για τους Ιταλούς, πλέον οι Πειραιώτες ψάχνουν δύο γκολ για να στείλουν το ματς στην παράταση και τρία για να περάσουν. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
Ακόμα πιο δύσκολη η αποστολή του Ολυμπιακού ενόψει του β’ μέρους, που ψάχνει μίνιμουμ δύο γκολ (δίχως να δεχθεί κάποιο), ώστε να οδηγηθεί η αναμέτρηση στην παράταση. Σε μεγάλο διάστημα δεν το πήγε άσχημα η ομάδα του Πειραιά, αλλά δέχθηκε ένα πολύ φθηνό γκολ, με την τραγική εκτίμηση της φάσης από τον Λαλά. Ανεπίτρεπτο να κάνει τόσο φθηνό λάθος ένα μπακ σε παιχνίδι τέτοιων απαιτήσεων. Οι «ερυθρόλευκοι» λοιπόν πρέπει να ψάξουν τουλάχιστον δύο γκολ μπροστά, οπότε θα πρέπει να πάρουν σημαντικά ρίσκα απέναντι σε μια ομάδα, η οποία είναι φωτιά μεσοεπιθετικά, χωρίς να πάθουν ζημιά. Πολύ δύσκολο να συνδυαστούν όλα αυτά. Πρέπει να μπουν περισσότεροι παίκτες στην εξίσωση. Ο Λαλά είναι μοιραίος έως τώρα, αλλά Ονιεκούρου και Μαντί Καμαρά (παρότι έχει την καλύτερη στιγμή του Ολυμπιακού έως τώρα) κινούνται σε πολύ ρηχά νερά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
20:45
46' Μασούρας αντί Σισέ για τον Ολυμπιακό. Ουσιαστικά 4-2-3-1 πλέον για την ομάδα του Μαρτίνς. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
20:52
51' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Γέμισμα του Μαντί Καμαρά στο δεύτερο δοκάρι, γύρισμα του Ρέαμπτσουκ με το κεφάλι και κεφαλιά του Τικίνιο με την μπάλα να περνάει λίγο έξω. Πάντως, ο Μούσο δεν ανησύχησε ιδιαίτερα. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
Από τις εξέδρες ακούγεται ρυθμικά το όνομα του Ελ Αραμπί. Ο κόσμος ζητάει την είσοδο του Μαροκινού στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
53' Φάουλ του Τολόι στον Ονιεκούρου. Κίτρινη στον αρχηγό της Αταλάντα by Γιώργος Τσανάκας
20:56
55' Κίτρινη στον Εμβιλά που έκανε σκληρό φάουλ στον Μαλινόφσκι και σταμάτησε κόντρα επίθεση των φιλοξενούμενων by Γιώργος Τσανάκας
20:58
57' Αλλαγές για την Αταλάντα: Μπογκά αντί Πάσαλιτς και Κουπμέινερς αντί Πεσίνα by Γιώργος Τσανάκας
21:00
21:01
60' Βαλμπουενά αντί Ονιεκούρου για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
Μισή ώρα ακόμα, τίποτα δεν έχει αλλάξει στο παιχνίδι... Το 1-0 υπέρ της Αταλάντα κόντρα στον Ολυμπιακό παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
65' Ο Τικίνο με φοβερή κεφαλιά βγάζει τετ-α-τετ τον Μασούρα που πλασάρει άουτ. Μεγάλη φάση αλλά ως μη γενόμενη καθώς ήταν εκτεθειμένος. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
66' Γκολ για την Αταλάντα! Τρομερή αντεπίθεση της Αταλάντα, ο Κουπμάινερς κλέβει την μπάλα, σπάει στον Μπογκά, αυτός του την γυρίζει ξανά και στρώνει στον Μαλινόφσκι, με τον Ουκρανό να εκτελεί με σουτάρα τον Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
68' Λαλά και Εμβιλά έξω, Ελ Αραμπί και Βρουσάι μέσα. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Φανταστική κίνηση από τον Μαλινόφσκι, που κάλεσε τους συμπαίκτες του να προσευχηθούν για την πατρίδα του την Ουκρανία που βιώνει πολύ άσχημες ώρες μετά την εισβολή των Ρώσων. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
69' Γκολ για την Αταλάντα! Απίθανη σουτ του Μαλινόφσκι, δεν μπορούσε να κάνει τίποτα ο Βατσλίκ... Ίσως το καλύτερο της αγωνιστικής... by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Η Αταλάντα χτυπάει ως συνήθως στην κόντρα επίθεση και δείχνει ότι εκτός έδρας είναι... άπιαστη! Καθαρίζει το ματς και την πρόκριση, με τον Μαλινόφσκι να σκοράρει δις. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
74' Φαντιγκά αντί Τικίνιο για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Δεν υπάρχουν και πολλά για να πούμε. Όταν ο Ολυμπιακός άρχισε να παίρνει ρίσκα μίλησε η ποιότητα της Αταλάντα και του Μαλινόφσκι, ο οποίος έχει τρομερά πόδια και τα πάντα τελείωσαν οριστικά. Δεν πρέπει να τα παρατήσει η ομάδα του Μαρτίνς, διότι οι Μπεργκαμάσκι μπορούν να σε διαλύσουν. Όπως και στην Ιταλία, ο Πορτογάλος τεχνικός έκανε μαζεμένες αλλαγές αμέσως μετά το δεύτερο γκολ της Αταλάντα… by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
21:17
Παρακάτω η στιγμή με το μήνυμα του Μαλινόφσκι «όχι στον πόλεμο στην Ουκρανία» και στη συνέχεια η κίνηση με τα χέρια του, προσεύχεται να σταματήσουν όλα... by Γιώργος Τσανάκας
21:31
84' Μιχάιλα αντί Μαλινόφσκι. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
90' Τσιταντίνι αντί Ντεμιράλ. by Γιώργος Τσανάκας
21:33
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
Τέλος στο ματς! Η Αταλάντα επικράτησε 3-0 του Ολυμπιακού στο «Γ. Καραϊσκάκης» και σε συνδυασμό και με τη νίκη του πρώτου ματς με 2-1, προκρίθηκε στους «16» του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
Ο Μέλε άνοιξε το σκορ, με τον Μαλινόφσκι να πετυχαίνει δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας