Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Ιωνικός, η οποία θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Τούμπας στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 17:15. by Μανώλης Μουσουράκης
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Σάστρε, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Σοάρες, Σβαμπ, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Μιτρίτσα, Τσόλακ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:50
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Σάντσες, Βαλεριάνος, Ντάλσιο, Άοσμαν, Λένις, Καμπράλ, Μάντζης. by Μανώλης Μουσουράκης
16:50
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Λύρατζης, Ίνγκασον, Βιεϊρίνια, Γιαξής, Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί, Κούτσιας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:50
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Βίντμαρ, Βαφέας, Τσιριγώτης, Πλατέλλας, Ματσούκας, Βαλέντε, Μάναλης, Τουράμ, Γκοτσούλιας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:50
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Σπυρίδων Βασιλόπουλος, Ιωάννης Καραγκιζόπουλος 4ος διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης VAR: Δημήτριος Καραντώνης by Μανώλης Μουσουράκης
16:50
Με την ψυχολογία στα ύψη και οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
16:50
Οι Θεσσαλονικείς προέρχονται από τη μεσοβδόμαδη πρόκριση επί της Μίντιλαντ στους «16» του Europa Conference League. Είχε προηγηθεί το 0-0 στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον Άρη. Πλέον, βρίσκονται στο -11 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό και στο +6 από την τρίτη ΑΕΚ και η νίκη κόντρα στους «κυανόλευκους» αποτελεί μονόδρομο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:50
Από την άλλη, ο Ιωνικός (11ος, 25β.) προέρχεται από επιβλητική νίκη (4-0) στο ντέρμπι παραμονής με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Νίκαια. Ένα αποτέλεσμα που πλέον τον έχει φέρει στο +12 από την ουραγό «Ελαφρά Ταξιαρχία», στο +8 από τον προτελευταίο Ατρόμητο (ματς λιγότερο) και στο +7 από τη Λαμία. Μάλιστα, εφόσον δεν χάσει σήμερα και νικήσει την τελευταία αγωνιστική τον Παναιτωλικό στο γήπεδο της Νεάπολης προλαβαίνει τη 10η θέση, η οποία δίνει πλεονέκτημα έδρας εν όψει Playouts. by Μανώλης Μουσουράκης
16:56
O Ιωνικός είχε επικρατήσει 3-2 στο παιχνίδι του πρώτου γύρου. Μάλιστα, αυτή αποτελεί και την τελευταία ήττα του «δικεφάλου του Βορρά» στο πρωτάθλημα, αφού έκτοτε ακολούθησε ένα αήττητο σερί έντεκα παιχνιδιών. by Μανώλης Μουσουράκης
16:56
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΠΑΟΚ: 17 Ισοπαλίες: 8 Νίκες Ιωνικού: 8 Με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ: Νίκες ΠΑΟΚ: 12 Ισοπαλίες: 3 Νίκες Ιωνικού: 1 by Μανώλης Μουσουράκης
16:58
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Ρασβάν Λουτσέσκου δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες των Άκπομ και Μουργκ, ενώ θα απουσιάσουν και οι Κούρτιτς, Αουγκούστο, Κρέσπο, Αντρίγια Ζίβκοβιτς και Ολιβέιρα. Να σημειωθεί ότι στους τελευταίους ελέγχους ανιχνεύθηκε ένα κρούσμα κορωνοϊού, χωρίς να ανακοινωθεί το όνομα. Την ίδια στιγμή, ο Δημήτρης Σπανός έχει δύο σημαντικά προβλήματα, καθώς θα απουσιάσει ο τραυματίας Κάνιας και ο τιμωρημένος Κιάκος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τζορμπατζόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
Να σημειωθεί ότι λίγες ώρες πριν από την αναμέτρηση αντιπροσωπία του Ιωνικού πήγε στο σημείο που δολοφονήθηκε ο Άλκης. Διαβάστε εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
Θυμηθείτε εδώ τις καλύτερες στιγμές από το παιχνίδι των δύο ομάδων στο πλαίσιο του πρώτου γύρου: by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Σε περίπου πέντε λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Ο Τσιγκρίνσκι βγήκε για την παρουσίαση των δύο ομάδων έχοντας κρεμασμένη πάνω του τη σημαία της Ουκρανίας! by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
1' Τρομερή τριπλή ευκαιρία και δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Σε πρώτο χρόνο ο Τσόλακ βρήκε το οριζόντιο δοκάρι με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, σε δεύτερο το σουτ του Μπίσεσβαρ προσέκρουσε στον Μύγα, όπως συνέβη και με εκείνο του Μιτρίτσα που πήρε το δεύτερο «ριμπάουντ»! by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
Έγινε έλεγχος από το VAR για περίπτωση πέναλτι στο δεύτερο σουτ. Δεν φάνηκε να υπάρχει χέρι, με την μπάλα να βρίσκει σώμα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:21
Ο ΠΑΟΚ έχει κλείσει τον Ιωνικό στα καρέ του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:22
Κλασικό 4-2-3-1 για τον ΠΑΟΚ, με 4-3-3 ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
7' Σφοδρή σύγκρουση μεταξύ Μιχαηλίδη και Πασχαλάκη. Ο πρώτος βρίσκεται στο έδαφος. Θα σηκωθεί, όλα καλά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
Έχε κερδίσει μέτρα στα τελευταία λεπτά ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
10' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τους γηπεδούχους. Περνά ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:26
11' Επικίνδυνη αντεπίθεση με τον Μιτρίτσα για τον ΠΑΟΚ, καταλυτική η γρήγορη επιστροφή από τον Βαλεριάνο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Λάθος γύρισμα από τον Σάστρε, ο Μάντζης βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη, με τον Έλληνα πορτιέρε να αποκρούει το σουτ του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
12' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Μονοκόμματο σουτ του Σάστρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
Εξαιρετικός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
14' Μακρινό σουτ από τον Ζαμπά, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
Πιέζουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
15' Φάση για τον Ιωνικό. Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Καμπράλ, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:31
17:31
17:32
Δείτε εδώ την είσοδο του Τσιγκίνσκι με τη σημαία της Ουκρανίας. Εικόνα live 21970519/14501.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
19' Κακό γύρισμα του Λένις από τα δεξιά σε επικίνδυνη κατάσταση για την άμυνα του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
6(3)-2(2) οι τελικές στο ματς πριν τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου! by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
17:37
22' Κακό τελείωμα του Μπίσεσβαρ από πλεονεκτική θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:38
Ο ΠΑΟΚ έχει προσπαθήσει ανά περιπτώσεις να απειλήσει -και μάλιστα με προϋποθέσεις- στην κόντρα, ωστόσο η άμυνα του Ιωνικού είχε καλές επιστροφές. by Μανώλης Μουσουράκης
17:42
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά... by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
17:45
30' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
31' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ύστερα από την εκτέλεση του φάουλ και γύρισμα από τα δεξιά, ο Μύγας μάρκαρε από πίσω τον Μιχάι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Η φάση εξετάστηκε από τον VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Πάνω από την μπάλα ο Σβαμπ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
33' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 1-0! Εύστοχος ο Σβαμπ! Στην αριστερή πλευρά του τέρματος η μπάλα, με τον Χουτεσιώτη να μένει στο κέντρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
36' Κόντραρε το σουτ που έπιασε ο Καμπράλ εκτός περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:54
39' Καλό ξεδίπλωμα αντεπίθεσης από τον Ιωνικό, πάτησε περιοχή ο Λένις, με τον Μιχαηλίδη να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
39' Τεράστια φάση για τον Ιωνικό. Από τη σέντρα του Καμπράλ, ο Μύγας βρέθηκε ολομόναχος απέναντι από τον Πασχαλάκη, με τον Έλληνα πορτιέρε να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
Έχει δημιουργήσει καταστάσεις ο Ιωνικός, με τον Πασχαλάκη να συνεχίζει στα υψηλά επίπεδα απόδοσης που είχε πιάσει και κόντρα στη Μίντιλαντ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
Ο Καμπράλ περνά εκτός αγωνιστικού χώρου, αφού αντιμετωπίζει ενοχλήσεις. Να δούμε εάν είναι κάτι το σοβαρό. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΟΚ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0 χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Σβαμπ στο 33'. Δυναμικό ξεκίνημα από τους γηπεδούχους (δοκάρι στο 1'), με τον Ιωνικό να ισορροπεί εν συνεχεία, σε ένα γεμάτο ημίχρονο με πολλές φάσεις και για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:06
18:06
18:18
Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό: Οι Τουράμ και Πλατέλλας θα περάσουν αντί των Μάντζη και Σάντσες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
Έχουν επιστρέψει οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
Με 4-3-3 ο Ιωνικός. Δίδυμο στα στόπερ οι Ρομαό και Τσιγκρίνσκι, με τους Πλατέλλα και Άοσμαν να είναι εσωτερικοί μέσοι, οι Λένις και Καμπράλ στα δύο άκρα και ο Τουράμ στην κορυφή. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
Χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
51' Προσπάθησε ένα γυριστό ο Μιτρίτσα. Η μπάλα αναπήδησε και στο έδαφος, με την πορεία της να μην αιφνιδιάζει τον Χουτεσιώτη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
Σε χαμηλό τέμπο το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
54' Ωραία ενέργεια του Λένις από τα δεξιά, πάτησε περιοχή, αλλά του έφυγε το κοντρόλ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
58' Υπάρχει πτώση του Τουράμ εντός περιοχής. Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
58' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 1-1! Σκόρερ ο Τουράμ! Συρτή σουτάρα του Βραζιλιάνου φορ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ύστερα από ωραία προσποίηση στον Μιχάι, με την μπάλα να τινάζει τα δίχτυα της εστίας του Πασχαλάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Όλοι οι παίκτες του Ιωνικού έτρεξαν στον πάγκο, περικυκλώνοντας τον Τσιγκρίνσκι που με υψωμένη γροθιά ύψωσε τη σημαία της Ουκρανίας! Το κοινό της Τούμπας χειροκρότησε! by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
62' Ο Ελ Καντουρί πέρασε στη θέση του Μπίσεσβαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
62' Και ο Τσιγγάρας σ' εκείνη του Σοάρες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:38
64' Ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει εύκολα το μακρινό σουτ του Ζαμπά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
69' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη για δυνατό μαρκάρισμα στον Λένις. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
70' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Τουράμ βγήκε σε θέση τετ-α-τετ, ύστερα από βαθιά μπαλιά, με τον Πασχαλάκη να βγαίνει γρήγορα και να αποκρούει στο τετ-α-τετ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
72' Σουτ του Σίντκλεϊ, με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία και ο Ιωνικός όχι μόνο κρατά γερά, αλλά λίγο έλλειψε να κάνει και την ολική ανατροπή. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
76' Ο Βιεϊρίνια πέρασε αντί του Σίντκλεϊ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
78' Ο Ελ Καντουρί συνέκλινε και έπιασε σουτ που πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
81' Γύρισμα του Ζαμπά από τα αριστερά, απομάκρυνε ο Μύγας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:56
82' Ο Κούτσιας στη θέση του Ζαμπά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
83' Έφυγε στην αντεπίθεση ο Ιωνικός με τον Πλατέλλα, το σουτ του οποίοι κόντραρε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
18:59
19:01
87' Βαλέντε αντί Καμπράλ, για τον Ιωνικό, με τον πρώτο να κάνει ντεμπούτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
88' Κίτρινη κάρτα για στον Μιτρίτσα, για μαρκάρισμα στον Ντάλσιο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
90' Νέα αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Βαφέας αντικαθιστά τον Άοσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
90'+1' Σουτ του Βιεϊρίνια έξω από την περιοχή, είναι αδύνσμο και περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
90'+2' Νέα άστοχη προσπάθεια για τον ΠΑΟΚ, αυτή την φορά από τον Σβαμπ... by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
90'+5' Λήξη του αγώνα της Τούμπας. ΠΑΟΚ και Ιωνικός έρχονται ισόπαλοι με σκορ 1-1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:10
Ο Σβαμπ άνοιξε το σκορ στο 33' ενώ ο Τουράμ διαμόρφωσε από το 59ο λεπτό το τελικό αποτέλεσμα... by Μανώλης Μουσουράκης