Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Super League 1.

17:50
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξ αναβολής αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής, ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Αστέρα Τρίπολης! by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
Χάνοντας τον «τελικό» με τον Άρη το περασμένο Σάββατο, ο Αστέρας Τρίπολης αναζητά βαθμό ή βαθμούς στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», όπου όμως ο Ολυμπιακός θέλει όχι μόνο να συνεχίσει το αήττητό του στο πρωτάθλημα, αλλά να κρατήσει ή και να μεγαλώσει τη διαφορά από τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
Κάνοντας την πέμπτη στη σειρά νίκη του, ο Ολυμπιακός μεγάλωσε τη διαφορά του από τον ΠΑΟΚ στους 13 βαθμούς και θέλει πλέον να δει με αντίπαλο το χρόνο, πότε θα φτάσει στον τίτλο. Στόχος βέβαια το αήττητο για δεύτερη διαδοχική σεζόν στην κανονική περίοδο, αλλά και σε ολόκληρο το πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Ο Πέδρο Μαρτίνς ψάχνει την 100η νίκη του στη Super League με τον Ολυμπιακό, που εξακολουθεί να είναι αήττητος εδώ και 30 αγώνες. Ο Ολυμπιακός δεν έχει δεχτεί γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του και με 11 γκολ έχει την καλύτερη άμυνα. Στην έδρα του είναι 31 παιχνίδια πρωταθλήματος αήττητος, με εννέα νίκες στα ισάριθμα τελευταία παιχνίδια, ενώ είχε δύο ισοπαλίες στα τρία πρώτα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Με πέντε νίκες στα πρώτα πέντε παιχνίδια του 2022, ο Αστέρας Τρίπολης έδειξε ότι ξεπερνούσε το κακό του ξεκίνημα και έθετε σοβαρή υποψηφιότητα για την εξάδα. Ωστόσο στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια έκανε τρεις ήττες και μια νίκη, με αποτέλεσμα να είναι έκτος – με την αφαίρεση των βαθμών από τον ΠΑΣ – αλλά να έχει να παίξει εκτός Ολυμπιακό και ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Οι Αρκάδες δεν έχουν ισοπαλία στα 11 τελευταία παιχνίδια του, μετά τις 11 Δεκεμβρίου και το 0-0 με την ΑΕΚ στην Τρίπολη. Εκτός έδρας ο Αστέρας δεν έχει ισοπαλία στα πέντε προηγούμενα ματς, έχοντας κερδίσει τα δύο από τα τρία τελευταία, με Παναθηναϊκό και Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Οκτώ χρόνια κοντεύουν να συμπληρωθούν από την τρίτη και τελευταία νίκη του Αστέρα Τρίπολης επί του Ολυμπιακού για το πρωτάθλημα. Ήταν 26 Μαρτίου 2014 όταν νικούσε με 2-1 (22’ σουτ Ντε Μπλάσις, 90’ σουτ Καράσκο – 61’ κεφαλιά Βέργος). Από τότε ο Ολυμπιακός είναι αήττητος σε 17 αγώνες πρωταθλήματος, με 12 νίκες σε αυτούς, και 20 συνολικά επίσημους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
Στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» ο Αστέρας έχει μόνο δύο ισοπαλίες. Μια το 2008 στην πρώτη του επίσκεψη με 1-1 και άλλη μια το 2017 πάλι 1-1, όταν μάλιστα λίγο έλειψε να νικήσει, αλλά ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με πέναλτι στο 90’. Ο Ολυμπιακός έχει σκοράρει και στα 15 της έδρας του, έχει κερδίσει τα τέσσερα τελευταία και δεν έχει δεχτεί γκολ από τον Αστέρα στα τρία τελευταία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Βρουσάι, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Ρέαμπτσουκ – Εμβιλά, Μαντί Καμαρά – Αγκιμπού Καμαρά, Ζοάο Καρβάλιο, Μασούρας - Τικίνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής – Καρμόνα, Καστάνιο, Χριστόπουλος, Τασουλής – Μουνάφο, Βαλιέντε – Κρέσπι, Καπίγια, Σίτο – Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Στον πάγκο οι Ν. Παπαδόπουλος, Αντζουλάς, Γ. Παπαδόπουλος, Σανταφέ, Κανελλόπουλος, Ιγκλέσιας, Τιλίκα, Ριέρα, Σονί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
Στις 19:00 το παιχνίδι θα ξεκινήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
Διαιτητές: Αναστάσιος Παπαπέτρου, Βασίλειος Μωυσιάδης, Αθανάσιος Θανασιάς 4ος Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
18:55
Μαζί μας στον σχολιασμό του αγώνα θα βρίσκεται ο Γιώργος Τσανάκας! by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Καλησπέρα και από εμένα. Ενδιαφέρον παιχνίδι αναμένεται στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Αστέρα Τρίπολης, με τους Πειραιώτες να θέλουν να διατηρήσουν το αήττητο σερί τους στο φετινό πρωτάθλημα και τους Αρκάδες να ψάχνουν την... έκπληξη και το αποτέλεσμα που θα τους φέρει αγκαλιά με τα playoffs. Ενδιαφέρουσες και οι επιλογές των δύο τεχνικών πάντως, θα τις δούμε και μέσα στο γήπεδο... by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
3' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
4' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
6' Ωραία ατομική ενέργεια ο Κρέσπι, τον έκοψε ο Μανωλάς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
8' Σέντρα ο Βρουσάι, βγήκε και μάζεψε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
10' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
Έδιωξε ο Τσιφτσής με τις γροθιές. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
12' Κόρνερ ξανά για τους γηπεδούχους. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
12' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
Εύκολα ο Τσιφτσής μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
13' Δυνατό σουτ ο Καμαρά, βρήκε την μπάλα ο Τσιφτσής, αλλά δεν έδωσε κόρνερ ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Πρώτο τέταρτο με τον Ολυμπιακό να έχει τα ηνία του αγώνα, να γεμίζει αρκετά στο ξεκίνημα στην αντίπαλη περιοχή αλλά ως τώρα ο Αστέρας να καθαρίζει εύκολα. Με διπλή ζώνη άμυνας οι Αρκάδες, που προσπαθούν να κλέψουν μπάλες και να φύγουν στην κόντρα, ασφαλώς και δεν παίρνουν πολλά μέτρα καθώς μεσοεπιθετικά οι Πειραιώτες είναι ποιοιτικοί και ταχύτατοι. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
16' Ωραία σέντρα του Μουνάφο, ο Βρουσάι προ του Σίτο τον έκοψε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
17' Ο Βατσλίκ αργεί πολύ, δεν απομακρύνει και πάει να κλέψει ο Μπενίτο, πέφτει μετά από ένα σπρώξιμο του κίπερ του Ολυμπιακού. Ζήτησαν πέναλτι οι Αρκάδες, συνεχίστηκε το ματς από τον διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
19:18
19:18
19:19
20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά ο Τικίνιο σε κενή εστία, ο Τασουλής τελευταία στιγμή έδιωξε και κράτησε καθαρή την εστία του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
22' Ο Τασουλής είναι στο έδαφος. Ο Αγκιμπού Καμαρά φαίνεται ότι του έβαλε τρικλοποδιά. Όλα καλά συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
24' Σουτ ο Καμαρά, διώχνει προς τα πίσω ο Βαλιέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
Λίγο μετά τα μισά του πρώτου μέρους, ο Αστέρας έχει ισορροπήσει και κρατάει με ευκολία τον Ολυμπιακό μακριά από την περιοχή του. Πιέζει κυρίως στα χαφ και όσο περνάει η ώρα προσπαθεί να κρατήσει μπάλα, αλλά δυσκολεύεται. Πρέπει να μπει για τους Αρκάδες περισσότερο στο ματς ο Μπενίτο και για τους ερυθρόλευκους που δυσκολεύονται να δημιουργήσουν ο Καρβάλιο που ως τώρα δεν έχει πάρει μπάλες στα πόδια του. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
29' Σουτ ο Μασούρας, μπλοκάρει ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
30' Γύρισμα ο Καπίγια, όχι πολύ δυνατό, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
Ο Τικίνο αντιμετωπίζει ενοχλήσεις και θα βγει... Ετοιμάζεται ο Ελ Αραμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
35' Μέσα ο Ελ Αραμπί, έξω ο Τικίνιο, ο οποίος πιάνει τον προσαγωγό του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
36' Πέμπτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Ο Καρμόνα διώχνει την κεφαλιά του Σωκράτη. Στην συνέχεια ο Μαντί έκανε μακρινό σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ωραίο σουτ ο Μπενίτο, έδιωξε δύσκολα ο Βατσλίκ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
39' Σκοράρει ο Βαλιέντε από κοντά, σήκωσε αμέσως το σημαιάκι ο βοηθός. Σωστή απόφαση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
41' Σέντρα ο Βρουσάι, έδιωξε ο Χριστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
42' Σουτ ο Βρουσάι, η μπάλα πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία προσπάθεια του Καρβάλιο, μοιράζει στον Ελ Αραμπί και αυτός σπάει στον αμαρκάριστο Εμβιλά που κάνει κάκιστο τελείωμα από το σημείο του πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης 0-0! Οι Πειραιώτες έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, με τους Αρκάδες από το 25' και έπειτα να γίνονται πιο επικίνδυνοι. Φώναξαν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι, για σπρώξιμο του Βατσλίκ στον Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Ο Ολυμπιακός είχε ένα πρώτο εικοσάλεπτο πίεσης, γεμίζοντας διαρκώς μπάλες στα αντίπαλα καρέ αλλά η άμυνα του Αστέρα και ο Τσιφτσής τα καθάρισαν. Στη συνέχεια οι Αρκάδες ισορρόπησαν και πήραν μέτρα ανεβαίνοντας στο γήπεδο βραχυκυκλώνοντας τους αντιπάλους τους. Δύο μεγάλες φάσεις ο Ολυμπιακός με Τικίνιο, Εμβιλά, μία καλή με τον Μπενίτο ο Αστέρας αλλά και τις φωνές για πέναλτι του Βατσλίκ στον Μπενίτο στο 17'. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
46' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Σισέ, Βαλμπουενά μέσα, έξω οι Μανωλάς, Αγκιμπού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
46' Αλλαγή και για τον Αστέρα. Μέσα ο Ριέρα, έξω ο Καπίγια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
Σέντρα στο δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
47' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
50' Εξετάζεται στο VAR πέναλτι για χέρι στον Βρουσάι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
52' Φάουλ για τον Ολυμπιακό έξω από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
Στο τείχος η μπάλα και κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
52' Γκολ για τον Ολυμπιακό! by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βαλμπουενά, ο Παπασταθόπουλος πήδηξε ψηλότερα από τον Χριστόπουλο και με κεφαλιά ανοίγει το σκορ. 1-0 για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
54' Σουτ ο Κρέσπι, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
54' Γκολ για τον Ολυμπιακό! 2-0! Ο Γιώργος Μασούρας από κοντά διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
Ο Ολυμπιακός χτυπάει σε δύο λεπτά και δείχνει να καθαρίζει το παιχνίδι κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης παρότι μέχρι στιγμής δεν πάταγε καλά. Παρόλα αυτά, εκμεταλλεύτηκε δύο στιγμές αδράνειας των Αρκάδων και προηγείται με 2-0 σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
57' Γκολ ο Ολυμπιακός και 3-0! Ο Βρουσάι περνάει τον Τασουλή, κάνει και το γύρισμα με τον Μασούρα να σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
59' Σουτ ο Σισέ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
58' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Τιλικα, έξω ο Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μπουχαλάκης αντί Εμβιλά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
61' Πέναλτι για τον Αστέρα δίνει ο Παπαπέτρου, οφσάιντ ο βοηθός. Μάλλον ο Μπενίτο είναι εκτεθειμένος στην αρχή της φάσης, επιβεβαιώνεται και μέσω του VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
Ο Αστέρας έδειξε να χάνει το μυαλό του μετά τις διαμαρτυρίες για δεύτερο πέναλτι στο παιχνίδι και ο Ολυμπιακός τον τιμώρησε, σκοράροντας τρεις φορές σε ένα εκρηκτικό πεντάλεπτο. Το πρώτο τέρμα μάλιστα των Πειραιωτών ήρθε τη στιγμή που ο Αστέρας πατούσε καλύτερα στο γήπεδο... by Γιώργος Τσανάκας
20:22
70%-30% η κατοχή της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
67' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, ο Αραμπί παίρνει την κεφαλιά προς τα πίσω και ο Μπουχαλάκης με κοντινή προβολή γράφει το 4-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
68' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Κανελλόπουλος και Σονί μέσα, έξω οι Μουνάφο, Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
69' Σουτ του Κανελλόπουλου, ψηλά άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
70' Ωραία κυκλοφορία από τους παίκτες του Αστέρα, ο Κρέσπι έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά ο Παπασταθόπουλος έδιωξε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ροντρίγκες αντί Μασούρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
74' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης! Φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ. Ο Ριέρα έκανε τρομερή ατομική ενέργεια, έσπασε, η άμυνα του Ολυμπιακού δεν έδιωξε και ο Καρμόνα με προβολή σκόραρε από κοντά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
77' Κάρτα στον Ελ Αραμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
80' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Ιγκλέσιας, έξω ο Βαλιέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
81' Σουτ του Ριέρα, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
84' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ωραία ανάπτυξη του παιχνιδιού από τους γηπεδούχους, ο Ροντρίγκες κάνει ωραίο τελείωμα που δεν μπορεί να βγάλει ο Τσιφτσής. Στο 5-1 οι Πειραιώτες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
86' Κάρτα στον Παπασταθόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
87' Κάρτα στον Ρέαμπτσουκ. Πολύ δυνατό μαρκάρισμα, σε ένα ματς που έχει κριθεί... Χωρίς λόγο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
90' Ωραίο γύρισμα του Ριέρα, η κεφαλιά του Κανελλόπουλου πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
90' Τεράστια επέμβαση του Βατσλίκ σε τετ-α-τετ με τον Σονί. Θα μπορούσε να πλασάρει ο Καμερουνέζος φορ, αλλά πήγε να... σκοτώσει τον αντίπαλό του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
90'+1' Κεφαλιά του Ιγκλέσιας, άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός πάτησε το... γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και καθάρισε τον Αστέρα Τρίπολης, επικρατώντας με το ευρύ 5-1. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Άντεξαν για 52 λεπτά οι Αρκάδες αλλά μετά οι Πειραιώτες με εκρηκτικό τέταρτο καθάρισαν τον αγώνα και πήραν τη νίκη. Για δύο πέναλτι φώναξαν οι φιλοξενούμενοι, το πρώτο στο 17ο λεπτό που ήταν καθαρό αλλά δεν δόθηκε. by Αναστασία Βοσνάκη