Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης-Ολυμπιακός. by Αποστόλης Λιβάνιος
Το παιχνίδι θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime by Αποστόλης Λιβάνιος
Άρης (Χέρμαν Μπούργος): Κούεστα - Σάκιτς, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα - Ματίγια, Εντιαγέ, Σάσα - Μαντσίνι, Ιτούρμπε, Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Λαλά, Μπα, Σισέ, Κίτσος – Εμβιλά, Μπουχαλάκης – Ροντρίγκες, Καρβάλιο, Μασούρας – Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Στον πάγκο των γηπεδούχων οι Σιαμπάνης, Μπεναλουάν, Γκάμα, Χαΐροβιτς, Λούμορ, Μάνος, Εμπακατά, Ντουκουρέ, Λουίς Πάλμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Μ. Καμαρά, Κουντέ, Λόπες, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Φαντιγκά, Βαλμπουενά, Μανωλάς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας. Βοηθοί: Μιχαήλ Παπαδάκης, Αντώνιος Σινιοράκης 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσετσίλας VAR: Σπύρος Ζαμπάλας, AVAR: Βασίλης Νικολακάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Η προϊστορία Νίκες Άρη: 21 Ισοπαλίες: 33 Νίκες Ολυμπιακού: 66 Με γηπεδούχο τον Άρη Νίκες Άρη: 16 Ισοπαλίες: 22 Νίκες Ολυμπιακού: 21 by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
Τα δεδομένα είναι απλά. Ο Άρης εξασφάλισε την είσοδο στα playoffs μεσοβδόμαδα με τη δικαίωση στο CAS και ψάχνουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, ώστε να πάνε στο μίνι πρωτάθλημα με την καλύτερη προίκα. Εφόσον δεν νικήσει η ΑΕΚ και πάρει το τρίποντο η ομάδα της Θεσσαλονίκης, θα τερματίσει τρίτη. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
Ο Ολυμπιακός σκοπεύει να βρεθεί ακόμα πιο κοντά στον μεγάλο του στόχο, δηλαδή το πρωτάθλημα και να προστατέψει το αήττητο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
18:55
18:56
18:57
Η πολύ ωραία αφίσα του Παναιτωλικού, η οποία αφορά το τραγικό συμβάν με τον Άλκη, βρίσκεται πλέον στο «Κλ. Βικελίδης» by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
Super League: Η μάχη για τα playoffs και το ενδιαφέρον στην… ουρά. Διαβάστε αναλυτικά ΕΔΩ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:58
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
Λουλούδια στη μνήμη του Άλκη από τους παίκτες και το τεχνικό τιμ του Ολυμπιακού, συν τα υπόλοιπα μέλη του σταφ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
1' Πρώτη επικίνδυνη επικίνδυνη επίθεση από τον Άρη λίγα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη. Ο Εντιαγέ έκανε σέντρα από τα αριστερά και ο Σισέ του έκλεισε τον διάδρομο, με την μπάλα να βρίσκει στον αγκώνα, του αλλά ο Σενεγαλέζος είχε κολλητό στο σώμα του το χέρι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Τίποτε ιδιαίτερο στο παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, πέραν της φάσης που προαναφέραμε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Πρώτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Προσπάθησε να απειλήσει ο Σισέ, αλλά απομάκρυναν οι παίκτες του Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
13' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ωραία σέντρα του Γκάρι, ο Κουέστα προσπάθησε να διώξει και ο Ελ Αραμπί εκτέλεσε με δύσκολη κεφαλιά τον Ισπανό τερματοφύλακα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Έφτασε τα 10 γκολ στο πρωτάθλημα ο Μαροκινός, ο οποίος στη συνέχεια έπεσε πάνω στην πινακίδα, αλλά σηκώθηκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Έχει ματώσει στο χείλος ο Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
17' Επικίνδυνη κόντρα του Άρη, αλλά ο Μαντσίνι καθυστέρησε να αποφασίσει και τον πρόλαβε η άμυνα του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
19' Άστοχη σέντρα του Γκάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
19:24
22' Επικίνδυνη σέντρα του Ματίγια, κεφαλιά του Φαμπιάνο και δεύτερη του Αμπουμπακάρ Καμαρά, ο οποίος έπεσε άτσαλα πάνω στον Εμβιλά. Στο έδαφος ο Γάλλος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Σηκώθηκε ο Γάλλος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
Ο Άρης έφυγε στην κόντρα με τον Καμαρά, αφού κόλλησε η άμυνα του Ολυμπιακού και ο Λαλά τον σταμάτησε με φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
24' Κίτρινη στον Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
Ματίγια πάνω στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
25' Εκτέλεσε ο Ματίγια, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
27' Σουτ του Ιτούρμπε από εξαιρετική θέση, δεν το έπιασε γεμάτα και η μπάλα πέρασε εκτός. Υπήρξαν χλιαρές διαμαρτυρίες για το μαρκάρισμα του Μπα. Δεν φάνηκε να είναι κάτι από το replay. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
30' Ο Εντιαγέ έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά βγήκε πλάγια και καθώς καθυστέρησε τον έκοψε η άμυνα των Πειραιωτών. Ούτως ή άλλως φάνηκε να είναι οφσάιντ, δόθηκε στη συνέχεια. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
34' Ο Άρης απειλεί με τον Καμαρά, ο οποίος αστόχησε σε τετ-α-τετ, αφού πρώτα τον έκλεισε ο Μπα, αλλά στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
35' Κίτρινη ο Καρβάλιο, ο οποίος καθυστέρησε τον Ματίγια να εκτελέσει φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
39' Σέντρα του Σάσα, κακή κεφαλιά του Μαντσίνι και η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Ο Μαντί Καμαρά θα μπει στη θέση του Καρβάλιο σε λίγο. Προφανώς θέλει να προστατέψει τον παίκτη ο Μαρτίνς, βλέποντας ότι έχει νεύρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
40' Μεγάλη ευκαιρία την οποία κλωτσάει ο Ολυμπιακός. Ο Ελ Αραμπί πήρε μετά από λάθος γύρισμα, πήγε να σιγουρέψει το γκολ και προσπάθησε να στρώσει για τον Γκάρι Ροντρίγκες, αλλά δεν ήταν καλή η πάσα και ο Μπουχαλάκης υποδέχθηκε την μπάλα δίχως καλές προϋποθέσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
42' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μαντί Καμαρά αντί του Καρβάλιο, που είναι... ξενερωμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
45' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Καμαρά, ο οποίος έστειλε την μπάλα κάτω από τα πόδια του Βατσλίκ, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Άρη, καθώς έχει δοθεί οφσάιντ. Φαίνεται σωστή η απόφαση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Ημίχρονο στο «Κλ. Βικελίδης»: Άρης-Ολυμπιακός 0-1! Το γκολ του Ελ Αραμπί στο 13' χωρίζει τις δύο ομάδες. Ο Μαροκινός είχε μεγάλη ευκαιρία στο 40' για το 0-2. Λίγες οι καλές φάσεις στο πρώτο μέρος. Ό,τι καλό πήγαν να βγάλουν οι γηπεδούχοι ήταν οφσάιντ, πέραν του φάουλ του Ματίγια (25') και της κεφαλιάς του Mαντσίνι (39'). Οι τελικές ήταν 3-2 στο πρώτο μέρος. Αξιοσημείωτο συμβάν η αντικατάσταση του Καρβάλιο στο 42', δίχως να αντιμετωπίζει πρόβλημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
20:10
51' Καλή κίνηση του Μαντσίνι για τον Άρη, αλλά το εκτός περιοχής σουτ του, ήταν και άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
52' ΓΚΟΛ ο Άρης, 1-1! Ο Καμαρά βρέθηκε φάτσα με τον Βατσλίκ μετά από πάσα του Εντιαγέ και τον νίκησε με γεμάτο σουτ. Ο Εντιαγέ τράβηξε το δίδυμο των στόπερ πάνω του με την κίνησή του. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
55' Σουτ στην κίνηση από τον Ιτούρμπε, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Πιέζει ο Άρης στο ξεκίνημα του β' μέρους. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
67' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Βαλμπουενά αντί Γκάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
Η κατοχή της μπάλας είναι 59%-41% by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
71' Αλλαγές για τον Άρη: Πάλμα αντί Μαντσίνι και Γκάμα αντί Εντιαγέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
72' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Φάουλ του Βαλμπουενά από τα δεξιά, πλασέ στην κίνηση από τον αμαρκάριστο Μ. Καμαρά από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας και η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
79' ΓΚΟΛ ο Άρης, 2-1! Εξαιρετική εκτέλεση του Γκάμα από πολύ κοντινή απόσταση, η μπάλα στα δίχτυα του Βατσλίκ. Δεν αντέδρασε καθόλου καλά συνολικά το τείχος του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
82' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Μαντί Καμαρά έπιασε άστοχο σουτ από το ημικύκλιο, με τον Σάσα να είναι κολλημένος πάνω του. Ίσως να του έγινε και φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
83' Τριπλή αλλαγή ο Ολυμπιακός: Βρουσάι, Ανδρούτσος και Φατιγκά, αντί Λαλά, Κίτσου και Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
86' Μπεναλουάν αντί Καμαρά και Ντουκουρέ αντί Ιτούρμπε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Απορεί ο Αμπουμπακάρ Καμαρά, ο οποίος είχε περάσει εκτός προσωρινά λόγω μικροτραυματισμού, αλλά πλέον ήταν καλά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
88' Άστοχο σουτ του Φατιγκά λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
92' Ματίγια έξω, μέσα ο Χαϊροβιτς για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
Τέλος στο παιχνίδι: Άρης-Ολυμπιακός 2-1! Οι γηπεδούχοι έφεραν τούμπα το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος με τα γκολ από Αμπουμπακάρ Καμαρά (52') και Γκάμα (79'), ενώ οι Πειραιώτες είχαν προηγηθεί με τον Ελ Αραμπί στο 13'. Πρώτη ήττα για τους Πειραιώτες στο φετινό πρωτάθλημα. by Αποστόλης Λιβάνιος