Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι Ολυμπιακός-ΑΕΚ για την 3η αγωνιστική των Playoffs της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στο «Γ. Καραϊσκάκης» στις 20:00. by Μανώλης Μουσουράκης
Ας δούμε αρχικά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς, 4-2-3-1): Βατσλίκ - Λαλά, Σισέ, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσιουκ - Εμβιλά, Μ. Καμαρά - Α. Καμαρά, Καρβάλιο, Μασούρας - Ελ Αραμπί. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Βρουσάι, Φαντιγκά, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Κανέ, Μανωλάς, Φορτούνης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
Επιστροφή του Κώστα Φορτούνη στην αποστολή και στον πάγκο των «ερυθρόλευκων» για πρώτη φορά μετά από 283 μέρες! Υπενθυμίζεται ότι το Σάββατο (2/4) ο Γκάρι Ροντρίγκες πραγματοποίησε επιτυχημένη επέμβαση για τη σκωληκοειδίτιδα, έχοντας μεταφερθεί εσπευσμένα στο νοσοκομείο το προηγούμενο βράδυ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
ΑΕΚ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος, 4-2-3-1): Στάνκοβιτς - Ρότα, Βράνιες, Μήτογλου, Μοχαμάντι - Σιμάνσκι, Κριχόβιακ - Γκαρσία, Άμραμπατ, Τσούμπερ - Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσιντώτας, Σβάρνας, Μισελέν, Χατζισαφί, Λε Ταλέκ, Φράνσον, Μάνταλος, Σάκχοφ, Τάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Η «Ένωση» θα παραταχθεί χωρίς τους Γιώργο Τζαβέλλα, Αντρέ Σιμόες και Καρίμ Ανσαριφάρντ που το Σάββατο (2/4) ακολούθησαν ατομικά προγράμματα εκγύμνασης, καθώς και τον Ντάρκο Γέβτιτς. Υπενθυμίζεται ότι οι «κιτρινόμαυροι» ανακοίνωσαν την Παρασκευή (1/4) την ανίχνευση ενός κρούσματος κορωνοϊού στις τάξεις τους. Βασικός ο Ρότα, στον πάγκο ο Μάνταλος. Για πρώτη φορά μαζί στα χαφ οι Κριχόβιακ και Σιμάνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
Διαιτητική ομάδα: Αγκάγεφ (Νικολακάκης, Παπαδάκης, 4ος Παπαδόπουλος, VAR: Καμπάκοφ, Πετρόπουλος). by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
Οι δύο ομάδες έχουν βαθμολογικούς -και όχι μόνο- λόγους για ένα θετικό αποτέλεσμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
Από τη μία, οι «ερυθρόλευκοι» συνεχίζουν να βρίσκονται αγκαλιά με το 47o πρωτάθλημα. Ωστόσο, πριν τη διακοπή για τις εθνικές, είδαν τη διαφορά τους από τον 2ο ΠΑΟΚ να πέφτει στους δέκα πόντους, μετά το «στραβοπάτημά» τους (1-1) στα Γιάννενα κόντρα στον ΠΑΣ. Βέβαια, πέρα από την ανάγκη του να μην μπουν σε… μπελάδες, ψάχνουν και μια πειστική επιστροφή στις καλές εμφανίσεις. Εξάλλου, προηγήθηκε η μεσοβδόμαδη επίσκεψη του Βαγγέλη Μαρινάκη στου Ρέντη, με τον ισχυρό άνδρα της Πειραιώτικης ΠΑΕ να χαρακτηρίζει ως τελικούς τα εναπομείναντα παιχνίδια μέχρι την ολοκλήρωση της σεζόν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
Από την άλλη, η ΑΕΚ παραμένει χωρίς νίκη στο μίνι πρωτάθλημα. Μετά την ισοπαλία (με καλή εμφάνιση) με τον Παναθηναϊκό, ακολούθησε η εντός έδρας ήττα (0-1) από τον ΠΑΟΚ. Βρίσκεται μεν στην -και προνομιούχο για την Ευρώπη (Europa Conference League)- θέση, όμως πλέον η κατάσταση έχει γίνει πολύ οριακή, με τον Άρη (ματς περισσότερο) να την έχει φτάσει στους 47 βαθμούς και τους «πράσινους» να βρίσκονται στο -3. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
19:45
19:45
19:45
19:47
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Νίκου Σταματέλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Ο Ολυμπιακός έχει νικήσει και στις δύο φετινές συναντήσεις του με την ΑΕΚ. 21/11/2021: ΑΕΚ – Ολυμπιακός 2-3 (15' Αραούχο, 79' Αραούχο – 1' Α. Καμαρά, 34' Ελ Αραμπί, 70' Ελ Αραμπί) 13/2/2022: Ολυμπιακός – ΑΕΚ 1-0 (84' Εμβιλά) by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Οι Πειραιώτες τρέχουν αήττητο σερί 13 αγώνων κόντρα στην ΑΕΚ. Η τελευταία νίκη του «δικεφάλου» ήταν στα προημιτελικά του Κυπέλλου το Φεβρουάριο του 2018. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες Ολυμπιακού: 57 Ισοπαλίες: 34 Νίκες ΑΕΚ: 38 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό: Νίκες Ολυμπιακού: 38 Ισοπαλίες: 11 Νίκες ΑΕΚ: 15 by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Στην παρέα μας θα είναι και ο Γιώργος Τσανάκας για τον σχολιασμό της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Πιέζει ψηλά ο Ολυμπιακός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
3' Καθυστέρησε να σουτάρει εντός περιοχής ο Άμραμπατ, ύστερα από ωραία ενέργεια του Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
4' Φάση για τον Ολυμπιακό. Μεταβίβαση προς τον Μασούρα που έβγαινε ολομόναχος, αλλά πρόλαβε να τον κόψει ο Μοχαμάντι πριν φτάσει σ' εκείνον η μπάλα. Κόντραρε στον πρώτο η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
Η ΑΕΚ προσπαθεί να βγάλει την μπάλα με ψυχραιμία και build-up από την άμυνα, με τον Ολυμπιακό να πιέζει ψηλά και να προσπαθεί να την υποχρεώσει σε λάθη. Ξεκίνημα με καλό ρυθμό στο Φάληρο, για να δούμε… by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Με 4-3-3 φαίνεται να παίζει ο Ολυμπιακός. Με Μαντί και Αγκιμπού Καμαρά ως εσωτερικούς μέσους, στο δεξί άκρο ο Μασούρας και στο αριστερό ο Καρβάλιο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
Συγκλίνουν πολύ οι Τσούμπερ και Λιβάι, κοντά στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, με τον Αραούχο να βγαίνει συχνά έξω από το «κουτί» για να βοηθήσει στην ανάπτυξη της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
13' Διπλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σε πρώτο χρόνο το τελείωμα του Αραούχο κοντράρει στα σώματα, ενώ σε δεύτερο ο Βατσλίκ μπλοκάρει το μακρινό σουτ του Σιμάνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Δραστήρια επιθετικά η ΑΕΚ. Γενικά πολύ καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
18' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία ανάπτυξη από τα αριστερά, σπουδαία επέμβαση του Βατσλίκ σε σουτ του Τσούμπερ που είχε συγκλίνει εκ νέου (μεταξύ πέναλτι και μεγάλης περιοχής). by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
Η ΑΕΚ πατάει καλύτερα στο ξεκίνημα και δείχνει να έχει μεγαλύτερη ηρεμία στο παιχνίδι της, με τον Ολυμπιακό να βγάζει βιασύνη και τους παίκτες του να έχουν χάσει τη συγκέντρωσή τους. Πρέπει να περιορίσουν οι γηπεδούχοι την πρώτη πάσα του Κριχόβιακ, από τα πόδια του οποίου ξεκινούν οι επιθέσεις των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
22' Φάση για τον Ολυμπιακό. Στοπ του Μήτογλου σε σουτ του Ελ Αραμπί. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
20:23
Αρκετά κοψίματα από τον Σιμάνσκι, καλή η δημιουργία από Κριχόβιακ. Πάει καλά μέχρι στιγμής η συνεργασία των δύο Πολωνών χαφ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
25' Κακό γύρισμα του Ρότα που είχε πατήσει περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
26' Ο Βράνιες κόβει την παράλληλη σέντρα του Λαλά από δεξιά. Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:27
27' Άστοχη έξοδος από τον Στάνκοβιτς σε εκτέλεση φάουλ του Ολυμπιακού, δεν την πληρώνει η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
30' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! 1-0! Σκόρερ ο Καρβάλιο! Κακός υπολογισμός από τον Μοχαμαντί ύστερα από γέμισμα του Βατσλίκ, ο Μασούρας επωφελείται και κάνει το παράλληλο γύρισμα προς τον Καρβάλιο που σκοράρει με κοντινή προβολή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
32' Σκοράρει σαν... τρέιλερ ο Μασούρας, αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ στην αρχή της φάσης. Σωστή η απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
Ας περιμένουμε όμως και τη γνώμη του VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
Ο Ολυμπιακός έχει τεράστια ποιότητα μεσοεπιθετικά και ήταν λογικό να τιμωρήσει τα μεγάλα κενά της ΑΕΚ που στο πρώτο 20λεπτο πατούσε καλύτερα στο γήπεδο. Ο Μοχαμάντι ως τώρα δεν πατάει καλά, οι γηπεδούχοι τον έχουν σημαδέψει και δημιουργούν επιθέσεις συνεχώς από την πλευρά του... by Γιώργος Τσανάκας
20:33
Οριστικό: Οφσάιντ. Παραμένει το 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
Ο Ολυμπιακός δείχνει να θέλει να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
20:36
37' Κακό το σουτ που επιχείρησε ο Άμραμπατ έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
Ο Μοχαμάντι σε ακόμα ένα λάθος σε ντέρμπι με τον Ολυμπιακό (όπως και στο 2-3 του ΟΑΚΑ). by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
39' Φάση για τον Ολυμπιακό. Σουτ του ολομόναχου Εμβιλά μεταξύ πέναλτι και μεγάλης περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
Η ΑΕΚ έχει επηρεαστεί ψυχολογικά από το γκολ. Φαίνεται να θέλει να προσέξει και λίγο παραπάνω τα μετόπισθέν της. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
41' Καίριο κόψιμο του Κριχόβιακ στον Αγκιμπού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
42' Επιχείρησε από αριστερά η ΑΕΚ (για ακόμα μια φορά), κόντραρε το σουτ του Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
20:43
43' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 1-1! Σκόρερ ο Σιμάνσκι! Εκτέλεση κόρνερ από τον Άμραμπατ, πετάγεται δυναμικά στο δεύτερο δοκάρι ο Σιμάνσκι και με καρφωτή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (βρήκε και ο Βατσλίκ λίγο την μπάλα στο πόδι). by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
Ο Εμβιλά δεν είδε τον Σιμάνσκι που ερχόταν σαν... τρέιλερ απο πίσω και ο Πολωνός με ωραία καρφωτή κεφαλιά εκτελεί τον Βατσλίκ. Η ΑΕΚ βρίσκει το γκολ σε σημείο που ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος, όπως ακριβώς είχε συμβεί και με αυτό των ερυθρόλευκων νωρίτερα... Δίκαιο μοιάζει το 1-1 ως τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Τρέχουμε το πρώτο από τα δύο λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
45'+1' Λάθος κοντρόλ από τον Μήτογλου, δεν αποδεικνύεται ολέθριο καθώς σε δεύτερο χρόνο το διορθώνει μαρκάροντας σωστά τον Αγκιμπού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
45'+2' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Κοντινός... κεραυνός από τον Μασούρα, αποκρούει ο Στάνκοβιτς με την μπάλα να βρίσκει και στο αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια. Καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής. Η ΑΕΚ ξεκίνησε πιο δυναμικά, αλλά είδε τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 30' με τον Καρβάλιο μετά από κακό υπολογισμό του Μοχαμάντι. Εν συνεχεία, ο Ολυμπιακός απέκτησε μομέντουμ, ήταν πιο απειλητικός, αλλά η «Ένωση» απάντησε στο 43' με την κεφαλιά του Σιμάνσκι, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Άμραμπατ. Δοκάρι για τους Πειραιώτες στις καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Η ΑΕΚ μπήκε καλά στο πρώτο εικοσάλεπτο και είχε δύο καλές στιγμές, με μεγαλύτερη αυτή του Τσούμπερ στο 18’, με τον Ολυμπιακό στη συνέχεια να ισορροπεί και να βρίσκει το προβάδισμα εκμεταλλευόμενος το κακό πρόσωπο του Μοχαμάντι αμυντικά. Οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν στη συνέχεια, αλλά πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία στις στατικές φάσεις με τον Σιμάνσκι να ισοφαρίζει με καρφωτή κεφαλιά για το… δίκαιο 1-1 του ημιχρόνου. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
21:00
Ο Κώστας Φορτούνης χειροκροτείται σε κάθε ευκαιρία από τον κόσμο του Ολυμπιακού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
48' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ συνέκλινε κι έπιασε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
49' Κι άλλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σουτ με το αριστερό από τον Ρότα εντός της περιοχής, με τον Αραούχο να περιμένει ολομόναχος! by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
50' Φάση για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μασούρα από το όριο της μεγάλης περιοχής, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
Ξενικά με πολύ καλό ρυθμό και το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
51' Πτώση του Τσούμπερ εντός της περιοχής του Ολυμπιακού, «παίζετε» από τον Αγκάγεφ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Σίγουρα δεν βρίσκει μπάλα ο Λαλά, αλλά δεν φαίνεται εάν έχει βρει και τον Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
53' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Υπέροχη προσποίηση του Ελ Αραμπί πάνω στον Ρότα, εν συνεχεία κάνει το πλασέ μεταξύ μικρής περιοχής και πέναλτι, αλλά ο Στάνκοβιτς διώχνει εντυπωσιακά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
Πολύ ωραίο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
Εξαιρετική εκκίνηση στο δεύτερο μέρος, με τέσσερις φάσεις. Δύο για τον Ολυμπιακό, δύο για την ΑΕΚ και μένει να φανεί αν θα έχουμε ανάλογη συνέχεια. Ειδικά η φάση του Ελ Αραμπί είναι τεράστια, με τον Μαροκινό να μην μας έχει συνηθίσει να τα χάνει αυτά... by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Πιέζει για το γκολ ο Ολυμπιακός, μεγάλα τα κενά της ΑΕΚ από την πλευρά του Μοχαμαντί. Οι Πειραιώτες προσπαθούν να τα εκμεταλλευτούν με μπαλιές στην πλάτη της άμυνάς της, κυρίως από τον Εμβιλά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
60' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πολύ κακό κοντρόλ από τον Ελ Αραμπί, ο οποίος ήταν σε πλεονεκτικό σημείο (στο ύψος του πέναλτι) για να σκοράρει. Έδωσε την ευκαιρία στον Μήτογλου να έρθει προς εκείνον, με το σουτ του Μαροκινού φορ να κοντράρει στον στόπερ της ΑΕΚ. Εξαιρετική η σέντρα του Ρέαμπτσιουκ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Μπρα-ντε-φερ του Εμβιλά με τον Κριχόβιακ είναι το ματς. Το παιχνίδι των δύο ομάδων περνάει από τα πόδια των δύο χαφ, οι οποίοι έχουν τεράστια ποιότητα και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
21:24
21:26
67' Μακρινό διαγώνιο σουτ από τον Τσούμπερ, δεν ανησυχεί ο Βατσλίκ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Δίλεπτο πίεσης από την ΑΕΚ, βγάζει τις άμυνες ο Ολυμπιακός. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Ώρα για αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
70' Μάνταλος αντί Άμραμπατ για ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
70' Βαλμπουενά αντί Μασούρα για Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Από τα καλύτερα φετινά ντέρμπι με τρομερό ρυθμό, λιγοστά φάουλ και φάσεις. Βάζουν δημιουργούς οι δύο προπονητές, μέσα ο Βαλμπουενά για Ολυμπιακό, μέσα ο Μάνταλος για την ΑΕΚ. Οι γηπεδούχοι κερδίζουν σε εκτελέσεις στατικών φάσεων, οι φιλοξενούμενοι στο transition με αυτές τις κινήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
72' Απίστευτο τσίμπημα του Αραούχο προ του Παπασταθόπουλου, απαντά με εντυπωσιακό τάκλιν ο δεύτερος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
73' Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι που ανέκοψε αντεπίθεση των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
Ετοιμάζεται για την επάνοδό του ο Κώστας Φορτούνης! by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
21:34
Μαζί του θα περάσει και ο Τικίνιο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
76' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εκτέλεση κόρνερ από τον Μάνταλο, βρίσκει αδύναμα την μπάλα ο -ολομόναχος στο ύψος της μικρής περιοχής- Γκαρσία, με τον Βατσλίκ να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
78' Οι Φορτούνης και Τικίνιο αντί των Μαντί Καμαρά και Καρβάλιο, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Με δύο φορ πλέον οι γηπεδούχοι. Ο Φορτούνης πάει στα δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Καταχειροκροτείται ο Κώστας Φορτούνης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
79' Ο Φορτούνης πήγε να βγάλει ασίστ με το που μπήκε, αλλά ο Ελ Αραμπί δεν μετουσιώνει την πάσα του σε τέτοια, καθώς ανακόπηκε το σουτ του. Κακή βραδιά για τον Μαροκινό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
Ο Οφρυδόπουλος γύρισε το σύστημα της ΑΕΚ σε 4-3-3 απαντώντας στο 4-4-2 του Μαρτίνς. Ως εξάρι ο Σιμάνσκι, μπροστά του οι Κριχόβιακ και Μάνταλος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
86' Φάση για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Παπασταθόπουλου, ύστερα από εκτέλεση φάουλ, περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
11(4)-8(7) οι τελικές για Ολυμπιακό και ΑΕΚ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία της ματσάρας. Από τα ντέρμπι που δεν θέλουμε να τελειώσουν! by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
88' Ο Λε Ταλέκ αντί του Σιμάνσκι για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Παιχνιδάρα από τον Σιμάνσκι, πέρα από το γκολ του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
89' Τρομερή προσποίηση από Γκαρσία, έκανε και το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
90'+1' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο απελευθερώθηκε, έπιασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
90'+2' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Διώχνει ο Αραούχο, ύστερα από την εκτέλεση του Βαλμπουενά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
90'+2' Ευκαιρία για Ολυμπιακό, αλλά ο Τικίνιο δεν κάνει καλή προβολή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
90'+3' Τάνκοβιτς αντί Τσούμπερ για ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Τελευταίο σφύριγμα στο ντέρμπι. Ολυμπιακός και ΑΕΚ έρχονται ισόπαλοι (1-1) ύστερα από μία πραγματική ματσάρα! Καρβάλιο (30') και Σιμάνσκι (43') τα γκολ, δοκάρι από τον Μασούρα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στο +11 από τον 2ο ΠΑΟΚ ο Ολυμπιακός. Μόνη 3η η ΑΕΚ, στο +1 από Παναθηναϊκό και Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης