Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

17:59
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την τέταρτη φιλική αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Σλάβια Πράγας! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Η Σλάβια το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουλίου θα δώσει δύο αγώνες κόντρα στον νικητή του ζευγαριού Λάρνε-Σεντ Τζόσεφς για τον 2ο προκριματικό γύρο του Conference League. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από την ισοπαλία (0-0) με την Κρακόβια, σε ένα ματς όπου η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς είχε πολλές ευκαιρίες να σκοράρει, είχε χαμένο πέναλτι και ακυρωθέν γκολ, ωστόσο δεν κατάφερε μέχρι το τέλος να πάρει τη νίκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Ο Πέδρο Μαρτίνς παρατάσσει τους Πειραιώτες με 4-2-3-1, επιλέγοντας τον Τζολάκη κάτω από τα δοκάρια. Άβιλα, Μανωλάς, Μπαγκαλιάνης και Ρέαμπτσιουκ η τετράδα στην άμυνα. Εμβιλά και Κουντέ τα δύο χαφ, Ραντζέλοβιτς και Μασούρας στα «φτερά», ενώ επιτελικό ρόλο θα έχει ο Αγκιμπού Καμαρά, με τον Ελ Αραμπί να βρίσκεται στην κορυφή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης – Άβιλα, Μανωλάς, Μπαγκαλιάνης, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Κουντέ– Ραντζέλοβιτς, Α. Καμαρά, Μασούρας – Ελ Αραμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Σλάβια Πράγας (Γίντριχ Τρπισόβσκι): Μαντούς, Ντουντέρα, Ούσου, Σάντος, Γιούρασεκ, Χόλες, Ουσόρ, Χρομάντα, Τραορέ, Ολαγίνκα, Σορ by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Ολυμπιακού, Αμπουμπακάρ Καμαρά με τον Πέδρο Μαρτίνς: Εικόνα live 21971653/24056.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
18:53
19:00
1' Σέντρα στο παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
3' Αδύναμο πλασέ ο Κούντε, μπλόκαρε ο Μαντούς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
4' Σέντρα σουτ ο Ουσόρ, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
7' Φάουλ για την Σλάβια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
8' Καλός ο ρυθμός του παιχνιδιού μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
11' Σουτ ο Χόλες, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Τζολάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
19:13
14' Κίτρινη ο Χρομάντα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
15' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας έσπασε στον Αγκιμπού Καμαρά, αλλά εκείνος από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
19:22
22' Φοβερή μπαλιά του Άβιλα στον Ελ Αραμπί, εκείνος έδωσε στον Ρέαμπτσιουκ, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
23' Κόρνερ για την Σλάβια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
26' Μικρή διακοπή γιατί ο Σορ ένιωσε μια ενόχληση στον ώμο. Γίνεται αναγκαστική αλλαγή για την Σλάβια. Την θέση του παίρνει ο Τεκλ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
27' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Διώχνει αρχικά η άμυνα της Σλάβια, στην συνέχεια της φάσης ο Εμβιλά έκανε ένα κακό σουτ και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
19:30
Συμπληρώσαμε το μισάωρο και το 0-0 παραμένει. Σκληρό παιχνίδι μέχρι τώρα, με καλό ρυθμό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
32' Σκόραρε ο Μασούρας, μετά από πολύ ωραία μπαλιά του Ελ Αραμπί, αλλά υποδείχθηκε οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
33' Κεφαλιά ο Τραορέ, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
34' Γκοοολ ο Ολυμπιακός! Στο δοκάρι το πλασέ του Κούντε, παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει από τη μικρή περιοχή ο Ρέαμπτσουκ για το 1-0 κόντρα στην Σλάβια Πράγας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
37' Φάουλ για την Σλάβια σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Απομάκρυνε την μπάλα ο Μανωλάς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
38' Κόρνερ για την Σλάβια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
40' Πλασέ ο Τραορέ, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
19:42
43' Τρίτο κόρνερ για την Σλάβια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
43' Γκολ η Σλάβια και 1-1 με σουτ του Ούσου, ενώ η μπάλα έχει κοντράρει στον Κούντε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
45' Κι άλλο κόρνερ για την Σλάβια Πράγας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
19:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 34' με τον Ρέαμπτσουκ, ενώ η Σλάβια ισοφάρισε με τον Ούσου στο 44'. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
46' Σισέ αντί Μπαγκαλιάνη, Ανδρούτσος αντί Άβιλα, Καρβάλιο αντί Ραντζελοβιτς για τον Ολυμπιακό. Έβερτον αντί Ουσόρ, Κατσαράμπα αντί Ούσου για την Σλάβια Πράγας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
52' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Ωραίο πλασέ ο Μασούρας, μεγάλη επέμβαση ο Μαντούς! by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
53' Πλασέ στην κίνηση ο Αγκιμπού, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
54' Μακρινό σουτ ο Χρομάντα, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
57' Φάουλ για την Σλάβια σε καλό σημείο, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
20:17
61' Μαζεμένες αλλαγές τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Κανέ, Μπουχαλάκης, Ζινκερνάγκελ, Κούτρης, Τικίνιο, Παπαδόπουλος και Αμπουμπακάρ Καμαρά πέρασαν στις θέσεις των Ελ Αραμπί, Εμβιλά, Ρέαμπτσιουκ, Μανωλά, Κούντε, Α. Καμαρά και Μασούρα. Ντεμπούτο ο Ζινκερνάγκελ και ο Αμπουμπακάρ Καμαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
63' Ωραίο σουτ ο Τικίνιο, η μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
70' Σέντρα από τα αριστερά ο Γιούρασεκ, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
72' Μαζεμένες αλλαγές και για την Σλάβια Πράγας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
76' Έχουν πέσει κάπως οι ρυθμοί όπως είναι λογικό με τις πολλές αλλαγές. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
20:37
81' Σουτ ο Έβερτον, μπλοκάρει ο Τζολάκης. Πολύ καλή εμφάνιση του νεαρού κίπερ του Ολυμπιακού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
20:42
86' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεσε ο Ζινκερνάγκελ, έδιωξε ο Μαντούς με τις γροθιές. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραίο μονοκόμματο σουτ ο Ανδρούτσος, ελάχιστα άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη