Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
16:15
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τη Χρόνινχεν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:16
Δεύτερο φιλικό της ομάδας του Ρασβάν Λουτσέσκου επί ολλανδικού εδάφους. Υπενθυμίζεται ότι στο πρώτο ο «δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 4-0 επί της Γκόου Αχέντ Ίγκλις. by Μανώλης Μουσουράκης
16:17
Σέντρα στις 16:30. by Μανώλης Μουσουράκης
16:17
O αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Start. by Μανώλης Μουσουράκης
16:21
Με δύο διαφορετικές ενδεκάδες θα αγωνιστούν οι «ασπρόμαυροι», με τον Κοτάρσκι να πραγματοποιεί το ανεπίσημο ντεμπούτο του. Η αρχική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι - Τζίμας, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης - Αουγκούστο, Σβαμπ - Α. Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Κουαλιάτα - Ολιβέιρα. Η ενδεκάδα του δεύτερου μέρους: Ταλιχμανίδης - Σάστρε, Παναγιώτου, Μιχάι, Ράφα Σοάρες - Τσιγγάρας, Ντάντας - Κωνσταντέλιας, Φιλίπε Σοάρες, Αντρέ Ρικάρντο - Τσόλακ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:22
Η ενδεκάδα της Χρόνινχεν: Βέριπς, Πελουπέσι, Τε Βιέρικ, Ματουτά, Κάλεϊ, Φαν Γκέλντερεν, Κασανβίρτζο, Λούντκβιστ, Ενγκονγκέ, Ποστέμα, Ορατμανγκόεν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:24
Να σημειωθεί ότι οι Λύρατζης και Κάργας δεν θα αγωνιστούν λόγω ενοχλήσεων. Το ίδιο θα συμβεί και με τους Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδη και Κούρτιτς, με τον τελευταίο να ενσωματώνεται σήμερα στην προετοιμασία. by Μανώλης Μουσουράκης
16:25
Βασικός για τη Χρόνινχεν ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, Ραμόν Λούντκβιστ. Η ολλανδική ομάδα ξεκινά τις υποχρεώσεις της στις 7 Αυγούστου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:31
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:33
Όλα έτοιμα by Μανώλης Μουσουράκης
16:33
1' Σέντρα στο παιχνίδι! by Μανώλης Μουσουράκης
16:35
2' Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το κέρδισε ο Τζίμας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:36
2' Ύστερα από την εκτέλεση του κόρνερ και μια αναμπουμπούλα στην περιοχή των Ολλανδών, δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή κάποιος παίκτης του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:36
3' Ωραία έξοδος του Κοτάρσκι που διάβασε τη φάση βγαίνοντας και καθαρίζοντας με προβολή μια βαθιά μεταβίβαση προς την περιοχή του! by Μανώλης Μουσουράκης
16:37
Πιέζουν ψηλά οι Θεσσαλονικείς. by Μανώλης Μουσουράκης
16:39
6' Πτώση στην περιοχή του ΠΑΟΚ, δεν υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
16:41
8' Δεν περνά η κάθετη του Ζίβκοβιτς προς τον Ολιβέιρα. Ο «δικέφαλος του Βορρά» έτρεξε με προϋποθέσεις στην κόντρα σ' αυτήν τη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
16:44
Αρκετά δραστήριος ο Τζίμας στα πρώτα λεπτά, ενώ μόλις είχε και μια καλή παρέμβαση στα μετόπισθεν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
12' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Σε πρώτο χρόνο το σουτ του Ολιβέιρα ανακόπηκε, ωστόσο ο Σέρβος εξτρέμ πήρε το «ριμπάουντ» και με δυνατό πλασέ μεταξύ πέναλτι και μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στη ρίζα του αριστερού δοκαριού κι εν συνεχεία άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:47
14' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Γλυκιά εκτέλεση φάουλ του Τσαούση από τα αριστερά, ο Ίνγκασον πετάχτηκε ολομόναχος, αλλά η προβολή του κατέληξε στην αγκαλιά του αντίπαλου πορτιέρε. by Μανώλης Μουσουράκης
16:49
16' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουαλιάτα, μπλοκάρει ο Βέριπς. by Μανώλης Μουσουράκης
16:53
19' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Ολιβέιρα βγαίνει ενώπιον του Βέριπς, αλλά το διαγώνιο σουτ του μπλοκάρεται. by Μανώλης Μουσουράκης
16:55
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Καλύτερη η ελληνική ομάδα μέχρι στιγμής, η οποία έχει τρεις σημαντικές φάσεις, μεταξύ αυτών και δοκάρι. Θετικό ότι βρίσκει χώρους και διαδρόμους το σύνολο του Λουτσέσκου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
28' Στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ύστερα από ωραία κυκλοφορία, ο Κουαλιάτα έπιασε δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής που πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Πολύ καλοί οι νεαροί Τζίμας και Τσαούσης μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
30' Δεν περνά η σέντρα του Ζίβκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
33' Ωραία κάθετη μπαλιά του Κουαλιάτα προς τον Ζίβκοβιτς, με τον τελευταίο όμως να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
17:11
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Τρομερό πόδι ο Τσαούσης. Πολύ καλά γεμίσματα και σε σετ παιχνίδι και στις στατικές φάσεις. Συχνές προωθήσεις και συνεπής και στα ανασταλτικά του καθήκοντα. Πολύ καλός. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
17:16
17:20
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Ανώτεροι μέχρι στιγμής οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι είχαν τέσσερις καλές φάσεις, μεταξύ αυτών και δοκάρι (12' Ζίβκοβιτς). Η ομάδα του Λουτσέσκου απειλούσε ποικιλοτρόπως (και με στατικές φάσεις και με κάθετο παιχνίδι και από τα πλάγια). Εξαιρετικός ο νεαρός Τσαούσης. Μια φορά χρειάστηκε να επέμβει ο Κοτάρσκι και το έκανε πετυχημένα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο: Ταλιχμανίδης - Σάστρε, Μιχάι, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες - Τσιγγάρας, Ντάντας - Κωνσταντέλιας, Φιλίπε Σοάρες, Ρικάντρο - Τσόλακ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
Παρά την αρχική ενημέρωση, ο Κουλιεράκης συνεχίζει στο κέντρο της άμυνας (ήταν να ξεκινήσει ο Παναγιώτου). by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
49' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 1-0! Σκόρερ ο Κωνσταντέλιας! Υπέροχη ανάπτυξη. Ο Τσόλακ έσπασε δεξιά στον Σάστρε, ο οποίος έκανε ωραίο παράλληλο γύρισμα προς τον Κωνσταντέλια που σκόραρε με προβολή. Δεύτερο γκολ σε ισάριθμα φιλικά για τον νεαρό άσο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
Τίποτα το αξιοσημείωτο πέρα από το γκολ μέχρι στιγμής στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
17:49
Περισσότερες επιθετικές διαθέσεις από τους Ολλανδούς στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
59' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Φιλίπε Σοάρες διάβασε τη φάση, εκμεταλλεύτηκε λάθος υπολογισμό από τον τελευταίο αμυντικό της Χρόνινχεχ, έφυγε ολομόναχος, πέρασε και τον τερματοφύλακα, αλλά... έστειλε την μπάλα άουτ. Να σημειωθεί βέβαια ότι πλάσαρε από δύσκολη γωνία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
62' Λάθος απομάκρυνση από τον Ταλιχμανίδη. Ο Ντε Λέου έγινε δέκτης της μπάλας, αλλά εκτέλεσε πάνω στον πορτιέρε του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
65' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, το δεύτερο του στο ματς! Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ντάντας, ο Κωνσταντέλιας πήρε το «ριμπάουντ» κι έπιασε δυνατό σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής, το οποίο τράνταξε την οριζόντια δοκό. by Μανώλης Μουσουράκης
17:59
Θα μπορούσε να είχε κι άλλα τέρματα ο ΠΑΟΚ, ωστόσο δεν είναι τόσο αποτελεσματικός όσο στο φιλικό με την Γκόου Αχέντ Ίγκλις. by Μανώλης Μουσουράκης
18:05
73' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάστρε στρώνει εκτός περιοχής στον Φιλίπε, το σουτ το οποίου έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:08
77' Ο Ντε Λέου βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ, πέφτει στο έδαφος μετά από τζαρτζάρισμα με τον Μιχάι, αλλά ο διαιτητής δείχνει «παίζετε». by Μανώλης Μουσουράκης
18:09
78' ΓΚΟΛ η Χρόνινχεν. 1-1. Σκόρερ ο Ίραντουστ. Τραγικό λάθος από τον Μιχάι, στρώνει την μπάλα στον Ίραντουστ, ο οποίος βλέποντας τον Ταλιχμανίδη εκτός εστίας πιάνει ψηλοκρεμαστό σουτ που καταλήγει στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:12
Αντιμετωπίζει αμυντικά ζητήματα στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:16
84' Βγήκε με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση ο ΠΑΟΚ, ωστόσο καθυστέρησε τόσο ο Ρικάρντο στην πάσα, όσο και ο Κωνσταντέλιας στο να εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:16
85' ΓΚΟΛ η Χρόνινχεν. 1-2. Σκόρερ ο Ντε Λέου. Γυρνά το ματς η Χρόνινχεν. Υπήρξε ρήγμα από τα δεξιά, ο Ταλιχμανίδης έδιωξε σε πρώτο χρόνο την παράλληλη σέντρα του Άμπραχαμ από δεξιά, ωστόσο εκεί βρέθηκε ο Ντε Λέου για να σκοράρει με κοντινό πλασέ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
90' Ευκαιρία για τη Χρόνινχεν. Ο Άμπραχαμ συνέκλινε κι έπιασε το σουτ, με τον Ταλιχμανίδη να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
Διπρόσωπος ΠΑΟΚ στο σημερινό φιλικό. Εξαιρετικός μέχρι να σκοράρει, ωστόσο εν συνεχεία αντιμετώπισε αμυντικά ζητήματα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ θα ηττηθεί 2-1 με ανατροπή από τη Χρόνινχεν. by Μανώλης Μουσουράκης