ΠΑΟΚ-Άλκμααρ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

19:46
19:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Άλκμααρ, στο πλαίσιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας των δύο ομάδων, στην Ολλανδία. by www.sport-fm.gr
19:47
19:48
19:50
19:50
19:53
Οι δύο ομάδες αποσύρονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by www.sport-fm.gr
19:55
19:56
19:58
20:00
20:01
20:06
5' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΟΚ, με την επέλαση του Αντριγια Ζίβκοβιτς, που θέλει να συνεργαστεί με τον Κωνσταντέλια, δεν τα καταφέρνει αλλά ευνοείται από τις κόντρες και με σουτ μέσα από την περιοχή αλλά και τη βοήιθεια του δεξιού δοκαριού του Βάινταλ, ανοίγει το σκορ... Εικόνα live 21971676/83382.jpg by www.sport-fm.gr
20:13
12' Ωραία σέντρα του Ράφα Σοάρες, από αριστερά, για τον Κωνσταντέλια, αλλά διώχνει ο Ντέκερ σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:14
13' Γκολ! 2-0 ο ΠΑΟΚ, με την εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά από τον Κωνσταντέλια και την κεφαλιά του Κάργα, για να έρθει ο Μιχάι και να βάλει την μπάλα στα δίχτυα με προβολή. Εικόνα live 21971676/39723.jpg by www.sport-fm.gr
20:19
18' Ευκαιρία για την Άλκμααρ με τον Ντε Βιτ να μην μπορεί να πλασάρει σωστά τον Κοτάρσκι μέσα από την περιοχή κι αριστερά. by www.sport-fm.gr
20:25
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, όπου ο μεν ΠΑΟΚ αποδεικνύεται συμπαγής πίσω και... κυνικός μπροστά, έχοντας 2Χ2 και καλή εικόνα. Η δε Άλκμααρ έχει μια πρωτοβουλία στις κινήσεις αλλά χωρίς αυτή να μετουσιώνεται σε κάτι το ουσιαστικό, με εξαίρεση μια φάση. by www.sport-fm.gr
20:28
27' Γκολ! 1-2 μειώνει η Άλκμααρ, με τον Παυλίδη να κλέβει την μπάλα, να σουτάρει με φάλτσο από θέση μέσα δεξιά και να νικάει τον Κοτάρσκι... Εικόνα live 21971676/109193.jpg by www.sport-fm.gr
20:34
34' Σέντρα του Αντρίγια Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, κεφαλιά του Φελίπε Σοάρες μέσα από την περιοχή, η μπάλα αναπηδάει και καταλήγει στην αγκαλιά του Βάινταλ. by www.sport-fm.gr
20:44
20:46
45' Σέντρα του Ντε Γιόνγκ από την αριστερή πλευρά, κεφαλιά ο Παυλίδης αλλά όχι όπως θα ήθελε, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:46
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται της Άλκμααρ με 2-1. by www.sport-fm.gr
20:48
Ανάπαυλα στο φιλικό, με τους Ολλανδούς να έχουν συνολικά περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια τους και να παίζουν κυρίως από τα αριστερά, την ώρα που οι «ασπρόμαυροι» σκόραραν δις από νωρίς, έδειξαν καλή αντίδραση όποτε πιέστηκαν, είχαν τα ανεβάσματα του δραστήριου Ζίβκοβιτς αλλά δέχτηκαν ένα... εύκολο γκολ. Καλός ο ρυθμός γενικά, τηρουμένων των συνθηκών. by www.sport-fm.gr
20:59
21:00
Ενώ από την άλλη πλευρά, έχουμε 9/11 αλλαγές από τον Λουτσέσκου και μόνο τους Φελίπε Σοάρες και Κάργα να παραμένουν στο γήπεδο και στην επανάληψη. Εικόνα live 21971676/3475.jpg by www.sport-fm.gr
21:01
21:10
51' Φάση για την Άλκμααρ με τον Γκρίφιθ να σουτάρει μέσα από την περιοχή και τον Ζίβκο Ζίβκοβιτς να μπλοκάρει. Εικόνα live 21971676/118088.jpg by www.sport-fm.gr
21:15
21:19
61' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Κούρτιτς στη θέση του Φελίπε Σοάρες και ο Κουλιεράκης αντί του Κάργα. by www.sport-fm.gr
21:21
65' Μακρινό σουτ του Κούρτιτς, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
21:25
Με τα 3/4 του αγώνα «παιγμένα», βλέπουμε τον ΠΑΟΚ να έχει ανακτήσει κάπως την κατοχή της μπάλας στα τελευταία 5-10 λεπτά. Αυτό που δεν βλέπουμε, αντιθέτως, είναι κάποια αξιόλογη φάση, με τις πολλές αλλαγές και των δύο ομα΄δων να συντελούν σε αυτό. Πολλές και οι δυνατές μονομαχίες πλέον εδώ και λίγη ώρα... by www.sport-fm.gr
21:29
72' Γκολ! 2-2 ισοφαρίζει η Άλκμααρ στην αντεπίθεση, μετά από ωραία κίνηση και γύρισμα του Ντούιν προς τον επερχόμενο Γκρίφιθ ο οποίος με σουτ στην κίνηση φέρνει το ματς στα ίσα. by www.sport-fm.gr
21:33
21:42
86' Καλή στιγμή για την Άλκμααρ, με τη συνεργασία Ντε Βιτ και Γκρίφιθ, που καταλήγει σε σουτ του δεύετρου από θέση με΄σα αριστερά, με τον Ίνγκασον να βάζει την κόντρα και να διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr