Μακάμπι Χάιφα-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την αναμέτρηση για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League.

19:46
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εκτός έδρας μάχη του Ολυμπιακού με την Μακάμπι στη Χάιφα, για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:48
Το ματς ήταν προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 20:00, όμως θα καθυστερήσει 15'. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:50
Τηλεοπτική μετάδοση στο ματς από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά φυσικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 με τον Ηρακλή Αντύπα που βρίσκεται στο Ισραήλ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:51
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Βατσλίκ - Βρσάλικο, Μανωλάς, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ - Εμβιλά, Κανέ - Μασούρας, Α. Καμαρά, Ζινγκερνάγκελ - Τικίνιο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:52
Μακάμπι Χάιφα : Κοέν, Σούντγκρεν, Πλάνιτς, Γκόλντμπεργκ, Κορνό, Μοχάμεντ, Σερί, Λαβί, Ατζιλί, Χαζίζα και Νταβίδ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:52
Ο Γερμανός Σάσα Στέγκεμαν θα σφυρίξει στο ματς με του Ολυμπιακού με την Μακάμπι Χάιφα στο Ισραήλ, για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League. Βοηθοί θα είναι οι συμπατριώτες του Κρίστιαν Γκίτερμαν και Μάρκο Αχμούλερ, ενώ τέταρτος θα είναι ο Ρόμπερτ Σρέντερ. Ο 37χρονος ρέφερι θεωρείται έμπειρος, μετρώντας αρκετά ματς στην κορυφαία κατηγορία της Γερμανίας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:53
Οι Πειραιώτες καλούνται να πάνε κόντρα και στην κακή παράδοση που έχουν απέναντι σε Ισραηλινούς, αφού σε έξι ματς με τρεις διαφορετικές ομάδες έχουν μία νίκη, δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:53
Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν συναντήσει ξανά την Μακάμπι το 2002 για τους ομίλους του Champions League, όταν είχαν χάσει με 3-0 στην Κύπρο και στη ρεβάνς ήρθαν 3-3. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:53
Ο Ολυμπιακός ψάχνει απόψε ένα θετικό αποτέλεσμα στο Ισραήλ, με «σύμμαχο» την παράδοση που έχει ο Μαρτίνς στα προκριματικά που μετράει μόνο προκρίσεις, με εξαίρεση τον περσινό αποκλεισμό από την Λουντογκόρετς που η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:02
20:03
20:06
20:09
Μαζί μας στο σχόλιο θα έχουμε και τον Μανώλη Μουσουράκη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:11
Κατάμεστο το γήπεδο, καυτή ατμόσφαιρα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:12
Αφόρητη η ζέστη στο Χάιφα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:12
Καλησπέρα κι από εμένα. Ενδεκάδα με εκπλήξεις, λοιπόν, από τον Πέδρο Μαρτίνς. Ο Πορτογάλος τεχνικός επέλεξε τον Τικίνιο αντί του Ελ Αραμπί για την κορυφή της επίθεσης και έχει ενδιαφέρον να δούμε τους τακτικούς λόγους γι' αυτήν την επιλογή. Πιθανότατα οι περισσότερες αντοχές του Βραζιλιάνου φορ αλλά και η δυνατότητα να έχει ένα σημαντικό «όπλο» στον πάγκο να έπαιξαν τον ρόλο τους. Βασικοί επίσης οι Κανέ και Μανωλάς, με τα τρεξίματα του χαφ από τη Γουινέα να λαμβάνονται υπόψη από τον Μαρτίνς. Σημαντικό για τους «ερυθρόλευκους» το πώς θα μπουν στο ματς. Να δούμε εάν θα επιλέξoυν να αιφνιδιάσουν τους Ισραηλινούς, πρεσάροντας ψηλά, κλέβοντας μπαλιές και γενικότερα επιβάλλοντας τον ρυθμός τους. Εξάλλου, η Μακάμπι ξεκίνησε δυναμικά στο πρώτο ημίχρονο του πρόσφατου τελικού του Super Cup με τη Χάποελ Μπερ Σεβά (πέφτοντας όμως στο δεύτερο, χάνοντας στα πέναλτι) και δεν πρέπει να της δοθεί η ευκαιρία να κάνει το παιχνίδι της. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
Με την καινούργια μπλε εκτός έδρας εμφάνιση ο Ολυμπιακός! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:12
Είσοδος των ομάδων τώρα στο γήπεδο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:15
Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:15
Σημαντικό το αήττητο (17-7-0) που τρέχει από το 2016 στα προκριματικά της Ευρώπης (Champions League και Europa League) ο Ολυμπιακός. Έχει το know how... by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:16
1' Φάουλ του Πλάνιτς, που είναι κοντά στην ΑΕΚ, στη μεσαία γραμμή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:18
2' Πιέζει στο κέντρο ο Ολυμπιακός με σκοπό να μην αφήσει χώρο στους γηπεδούχους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:19
3' Δεύτερη φορά που ο Βατσλίκ έρχεται σε επαφή με την μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:19
4' Οφσάιντ τώρα για τους Ισραηλινούς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:20
5' Επιθετικό φάουλ του Κανέ στην αντίπαλη περιοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:20
Ο Ολυμπιακός θέλει να πιέσει στη μπάλα, αυτό φαίνεται να είναι το πλάνο του Μαρτίνς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:21
6' Πιέζουν ψηλά οι Πειραιώτες τώρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:22
Αρκετές μάχες και στον χώροι του κέντρου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:23
6' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός με τον Ζινγκερνάγκελ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:24
Σουτ του Τικίνιο εκτός περιοχής με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και στη συνέχεια τον Δανό να σκοράρει σε κενή εστία! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:25
Ονειρικό ξεκίνημα για τους Πειραιώτες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:27
11' Ο Τσέρι δεν μπορεί να γυρίσει καλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:27
Ιδανικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό, ο οποίος όχι μόνο μπαίνει πειθαρχημένα, αλλά βρίσκει και το γρήγορο γκολ! Καθοριστική η κίνηση του Ζινκερνάγκελ σε ρόλο κρυφού φορ, ώστε να πάρει το «ριμπάουντ» και να σημειώσει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των Πειραιωτών. Σημαντικό να «χτίσει» πάνω σ' αυτό το προβάδισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
20:30
14' Πάτησε απειλητικά ο Ντέιβιντ, αλλά ξανά οφσάιντ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:30
20:32
16' Στο έδαφος παίκτης της Μακάμπι και διακοπή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:32
Ξαναρχίζει το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:32
by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:33
20:34
19' Κίτρινη κάρτα σε Σούντγκρεν και Ζινγκερνάγκελ για μια αψιμαχία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:35
Η φάση έχει σταματήσει για φάουλ στον Αγκιμπού και οι Ισραηλινοί σουτάρουν, αλλά γλυτώνουν την κάρτα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:35
20' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από δεξιά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:37
21' Απομάκρυνση στην πρώτη, κεφαλιά του Σισέ στη δεύτερη, αλλά τίποτα ουσιαστικό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:38
Ο Ολυμπιακός ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα. Τα πηγαίνει εξαιρετικά σε ανασταλτικό επίπεδο και σημαντικό ρόλο σ' αυτό έχει παίξει η τριάδα του κέντρου και τα διαρκή τρεξίματα των Εμβιλά, Κανέ και Αγκιμπού (συνεχή ντουμπλαρίσματα και υπερφορτώσεις στις πλευρές). Την ίδια ώρα, ο πρώτος γυρνά αρκετά πίσω σε φάση άμυνας (είτε ως τρίτο στόπερ, είτε κολλημένος μπροστά τους) και κλείνει άψογα τους χώρους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
23' Φάουλ του Αγκιμπού στον Σούντγκρεν σε ακίνδυνο σημείο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:39
24' Νέο φάουλ για τους Ισραηλινούς, θα βάλουν κόσμο στην περιοχή του Βατσλίκ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:40
Απομακρύνει με... καρατιά ο Κανέ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:41
25' Φάουλ υπέρ του Βρσάλικο για σπρώξιμο, νωρίτερα είχε απομακρύνει ο Μανωλάς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:41
Διακοπή στο ματς με σκοπό να δροσιστούν οι παίκτες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:43
28' Ξεκίνησε και πάλι το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:44
29' Διώχνει μια επικίνδυνη σέντρα ο Εμβιλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:44
Έχει οπισθοχωρήσει ο Ολυμπιακός, αλλά μέχρι στιγμής δεν απειλείται. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:45
30' Τεράστια ευκαιρία για την Μακάμπι! Ο Ατζίλι δεν βρίσκει τελευταία στιγμή τη μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:45
Δεν θα μετρούσε η φάση, ήταν οφσάιντ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:46
Με διπλή ζώνης άμυνας στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός, ο οποίος προσπαθεί να υπερασπιστεί το υπέρ του σκορ. Απόλυτα επιτυχημένα μέχρι στιγμής, αφού δεν αφήνει κανένα διάδρομο στους γηπεδούχους. Εξαιρετικό παιχνίδι μέχρι στιγμής από Εμβιλά! by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
31' Παραλίγο να γίνει μπέρδεμα με τον τερματοφύλακα της Μακάμπι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:47
Στο έδαφος ο Μασούρας μετά από προσπάθεια να βγάλει σέντρα, δέχεται αντικείμενα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:47
Μέχρι και αναπτήρα του πέταξαν... by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:48
33' Όλα καλά με Μασούρα, συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:49
34' Δυνατό σουτ του Χαζίζα από μακριά, μπλοκάρει με υπερένταση ο Βάτσλικ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:49
Κεφαλιά μέσα από την περιοχή, με ηρεμία ο Τσέχος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:50
35' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα για χτύπημα στον αντίπαλό του. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:51
Έχει δώσει αρκετό χώρο στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός και οι Ισραηλινοί προσπαθούν να τον εκμεταλλευτούν. Έκαναν και τις δύο πρώτες τελικές τους, χωρίς να ανησυχήσουν βέβαια τον Βατσλίκ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
20:52
37' Νέα ευκαιρία για την Μακάμπι, αρκετά εκτεθειμένος και οφσάιντ ο Ντέιβιντ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:53
38' Κλέβει στο κέντρο και δίνει την κατοχή στον Ολυμπιακό ο Τικίνιο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:53
Μακρινό σουτ του Σερί, χωρίς πρόβλημα μπλοκάρει ο Βατσλίκ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:54
Οι Ισραηλινοί προσπαθούν να διασπάσουν τα καλά οργανωμένα μετόπισθεν του Ολυμπιακού με βαθιές μπαλιές στην πλάτη της άμυνας, ωστόσο στις περισσότερες περιπτώσεις βλέπουν (σωστά) το σημαιάκι να σηκώνεται. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
39' Στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ο Σερί, ήταν... δύο μέτρα οφσάιντ και φυσικά σηκώθηκε η σημαία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:56
40' Φάουλ του Ρέαμπτσιουκ στον Ατζίλι, θα γεμίσουν οι Ισραηλινοί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:57
20:57
20:57
42' Με μεγάλη προσπάθεια, ο Ρέαμπτσιουκ κερδίζει τη μονομαχία με τον Σούντγκρεν και παίρνει το φάουλ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:58
43' Κίτρινη κάρτα στον Βρσάλικο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:59
Κίτρινη κάρτα και στον προπονητή της Μακάμπι Χάιφα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:59
44' Δεν βρίσκει καλά την μπάλα ο Σισέ και την στέλνει κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:00
45' Χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του ο Βάτσλικ, με υποψία φάουλ, αλλά χωρίς κίνδυνο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:01
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:01
Κάνουν προθέρμανση ο Μαντί και ο Αμπουμπακάρ Καμαρά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:03
48' Σουτ του Σερί έξω από την περιοχή, διώχνει με αυτοθυσία σε κόρνερ ο Βάτσλικ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:04
48' Ο Πλάνιτς σκοράρει, αλλά ξανά οφσάιντ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:09
Ο Ολυμπιακός πηγαίνει με προβάδισμα στα αποδυτήρια. Εξαιρετικό ξεκίνημα από το σύνολο του Πέδρο Μαρτίνς, το οποίο τουλάχιστον μέχρι τα μέσα του πρώτου μέρους διαχειρίστηκε άψογα το παιχνίδι σε ανασταλτικό επίπεδο. Έκλεινε υπέροχα τους χώρους, εάν και η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσε να έχει λίγες περισσότερες επιθετικές διαθέσεις. Ωστόσο, στο τελευταίο κομμάτι οπισθοχώρησε αρκετά κι έδωσε την ευκαιρία στη Μακάμπι να ψάξει την ισοφάριση (κυρίως με βαθιά γεμίσματα και σουτ εκτός περιοχής). Πρέπει να ανέβει στο δεύτερο μέρος ή τουλάχιστον να ξεκινήσει το ίδιο δυναμικά όπως και στο πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
Το δεύτερο ακυρωθέν γκολ: by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:21
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:22
Με αλλαγές ο Ολυμπιακός: Μέσα οι Μαντί και Αμπουμπακάρ Καμαρά, έξω ο Αγκιμπού και ο Ζινκερνάγκελ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:22
46' Κερδίζει ένα φάουλ ο Μασούρας λίγο πιο μπροστά από το κέντρο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:23
47' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:24
48' Σουτ του Μαντί Καμαρά, άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:25
49' Αναγκαστική αλλαγή για τη Μακάμπι, έξω ο Ατζίλι, μέσα ο Ρουκάβιτσα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:27
51' Πατάει περιοχή με καλές προϋποθέσεις ο Ολυμπιακός, σουτ του Μαντί στα σώματα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:27
52' Στο έδαφος ο Κανέ, διακοπή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:28
Μπήκε μέσα το ιατρικό επιτελείο, σαν να ένιωσε κάποια ζαλάδα ο παίκτης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:28
53' Συνεχίζεται το ματς, μπαίνει μέσα ο παίκτης και πάλι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:31
55' Οι οπαδοί της Μακάμπι Χάιφα προσπαθούν να... σπρώξουν την ομάδα τους με τη φωνή τους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:33
57' Έξυπνη παρέμβαση του Βρσάλικο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:35
59' Σέντρα του Μαντί Καμαρά, σώζει τη Μακάμπι τελευταία στιγμή ο Πλάνιτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:35
Στο έδαφος τώρα ο Πλάνιτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:37
61' Διπλή αλλαγή για Μακάμπι: Μέσα ο Πιερό και ο Φανί, έξω ο Ντέιβιντ και ο Λαβί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:38
Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο στο δεύτερο μέρος και ο Ολυμπιακός άφησε πίσω του το μέτριο αντίστοιχο διάστημα του πρώτου μέρος. Έχει μπει εκ νέου δυναμικά και πειθαρχημένα, προσπαθώντας να μεταφέρει κερδίσει μέτρα και να πατήσει στην αντίπαλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
62' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Μακάμπι, θα γεμίσει ο Αζίζα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:39
63' Κεφαλιά του Ρουκάβιτσα, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Βατσλίκ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:40
64' Ο Πιερό φεύγει ολομόναχος στην κόντρα από λάθος του Εμβιλά, αλλά ευτυχώς για την ελληνική ομάδα έκανε τραγικό τελείωμα απέναντι στον Βάτσλικ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:41
65' Δυνατή μπαλιά για το σερί δεξιά στην επίθεση, πλάγιο για τον Ολυμπιακό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:42
66' Αζίζα ανοίγει το κοντρόλ μέσα στην περιοχή και άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:43
Πετούν αντικείμενα στον Βατσλίκ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:44
68' Κίτρινη κάρτα στον Φανί, που από την ώρα που μπήκε... τρώγεται. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:45
69' Ο Κανέ σταματά αντεπίθεση των Ισραηλινών. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:45
Ο Γκόλντμπεργκ κάνει σουτ από τα 40 μέτρα, κατευθείαν στα χέρια του Βάτσλικ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:46
70' Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ολομόναχος ο Κουρνού, αλλά άουτ το σουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:47
Διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:48
72' Μέσα ο Μπουχαλάκης, έξω ο Εμβιλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:48
Συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:48
Ο Ολυμπιακός εμφανίζει την ίδια -κακή- αντιμετώπιση στο δεύτερο μισό του ημιχρόνου (όπως και στο πρώτο μέρος), οπισθοχωρώντας και δίνοντας την ευκαιρία στους Ισραηλινούς να απειλήσουν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
73' Πιέζει ο Αμπουμπακάρ Καμαρά, μπλοκάρει ο Κοέν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:49
74' Σφαδάζει στον αγωνιστικό χώρο ο Βρσάλικο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:50
Τώρα σταματάει το ματς, για φάουλ στον Μαντί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:50
21:51
75' Σέντρα του Φανί στην πλάτη της άμυνας, μπλοκάρει ο Βατσλίκ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:52
76' Σουτ του Αμπουμπακάρ Καμαρά στη γωνία της περιοχής, φεύγει δυνατά και αρκετά άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:53
77' Πανέξυπνο κερδισμένο φάουλ του Τικίνιο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:54
78' Οριζόντιο δοκάρι για την Μακάμπι Χάιφα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:54
Τσαφ με κεφαλιά του Βρσάλικο, δεν μπορεί να μπλοκάρει μετά ο Βατσλίκ και μετά ο Πιερό σημαδεύει το δοκάρι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:55
79' Έξω ο Κορνού, μέσα ο Μεναχέ για Μακάμπι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:56
80' Διπλή αλλαγή για Ολυμπιακό: Μέσα Παπασταθόπουλος και Άβιλα, έξω οι Μασούρας και Βρσάλικο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:57
Μια φάση πριν, ο Μανωλάς έχει κάνει ένα τάκλιν σωτήριο με τα... όλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:58
82' Ο Αμπουμπακάρ έκανε μια τρομερή ντρίπλα στον Πλάνιτς, αλλά δεν είχε συνέχεια. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:58
21:59
83' «Καθαρίζει» τον Φανί ο Παπασταθόπουλος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:59
Με πεντάδα πλέον στην άμυνα ο Ολυμπιακός, με τον Παπασταθόπουλο να πηγαίνει δίπλα στους Μανωλά και Σισέ στα στόπερ. Μέσα και ο Άβιλα, με τον Πέδρο Μαρτίνς να έχει σαφή στόχευση την οχύρωση της άμυνας της ομάδας του στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Κίτρινη κάρτα στον Κανέ για παρεμπόδιση του Φανί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:00
84' Νέα σέντρα στην πλάτη της άμυνας, άουτ για τον Ολυμπιακό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:01
85' Η Μακάμπι έφευγε στην αντεπίθεση, αλλά ο διαιτητής σταματά το ματς καθώς παίκτης των Ισραηλινών χτύπησε στο κεφάλι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:01
86' Συνεχίζεται το ματς κανονικά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:03
87' Πανέξυπνη τοποθέτηση του Μαντί και κερδισμένο πολύτιμο φάουλ στο κέντρο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:03
Κίτρινη κάρτα τώρα στον Μαντί για πάτημα σε αντίπαλό του. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:03
22:05
88' Μπλοκάρει ο Βατσλίκ νέα φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:06
90' Φαλτσαριστό πλασέ του Πιερό, λίγο πιο ψηλά από το «Γ» του Βάτσλικ που όμως δεν απειλήθηκε στην πραγματικότητα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:06
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:08
92' Αδιανόητο γκολ για την Μακάμπι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:09
Ο Χαζίζα είναι αυτός που πήγε να βγάλει σέντρα, έκανε στραβοκλωτσιά και η μπάλα μετά από τεράστια λόμπα κατέληξε στα δίχτυα του Βατσλίκ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:10
Και κίτρινη κάρτα στον σκόρερ επειδή έβγαλε τη φανέλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:11
Και τώρα θέλει προσοχή μέχρι το φινάλε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:12
95' Τι βγάζει ο Βάτσλικ! Διώχνει μακρινό σουτ που πήγαινε μέσα! by Χρήστος Κατριμουστάκης