Σλόβαν Μπρατισλάβας-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa League.

21:04
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Σλόβαν Μπρατισλάβας-Ολυμπιακός, για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League. Το παιχνίδι θα καλυφθεί τηλεοπτικά από Μετάδοση από το Cosmote Sport 1, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει φυσικά κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
Στη ρεβάνς του 1-1 του Φαλήρου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Οι Πειραιώτες αναζητούν τη νίκη (με οποιαδήποτε ισοπαλία πάνε παράταση) και μια καλύτερη εμφάνιση σε σχέση με τον πρώτο αγώνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Πάμε αρχικά να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Σλόβαν (Βλάντιμιρ Βάις): Χόβαν - Κασία, Αμπένα και Ντε Μάρκο - Πάουσεκ, Κανκάβα, Κούτσκα και Ζμρχαλ - Τσακβετάτζε - Μπαρσεγιάν και Γκριν Ολυμπιακός (Κάρλος Κορμπεράν): Βατσλίκ – Άβιλα, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Κούντε - Ραντζέλοβιτς, Ζινκερνάγκελ, Μασούρας - Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Μένει να δούμε αν είναι 4-2-3-1 ή 4-4-2. Στις συνθέσεις έχει δοθεί ως 4-4-2 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Στον πάγκο της Σλόβαν: Τρνόβσκι, Χρντινα, Βόετ, Άγκμπο, Κριζάν, Σάπονιτς, Μούσταφιτς, Μεντβέντεβ, Χρνρτσαρ, Ραμίρες, Λόβατ, Τσάβριτς Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Παπαδούλης, Μπουχαλάκης, Α. Καμαρά, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Κανέ, Μανωλάς, Κίτσος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
Ο Σουηδός Νίμπεργκ θα είναι ο διαιτητής. Θα έχει βοηθούς τους συμπατριώτες του Μπέιγκι, Σέντερκβιστ, με 4ο τον Λάντεμπεκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Υπενθυμίζεται ότι πέρυσι, οι «ερυθρόλευκοι» είχαν αποκλείσει τους Σλοβάκους, μετρώντας τότε μία νίκη (3-0 εντός) και μια ισοπαλία (2-2 εκτός). by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Ο Κορμπεράν δεν υπολογίζει στους Παπασταθόπουλο, Βρσάλκο, Ανδρούτσο, Ροντρίγκες, Μαντί και Αμπουμπακάρ Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
Η ομάδα που θα προκριθεί από αυτό το ζευγάρι θα αντιμετωπίσει στα playoffs τον Απόλλωνα Λεμεσού, ενώ η ηττημένη τη Ζρίνσκι για τα playoffs του Europa Conference League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
Στα μεταγραφικά, ο Ολυμπιακός είναι κοντά στον Ντε λα Φουέντε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Την ίδια ώρα, Παναθηναϊκός-Σλάβια 0-0, Άρης-Μακάμπι Τελ Αβίβ 0-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Το ματς της περυσινής σεζόν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Στην Μπρατισλάβα και ο Βαγγέλης Μαρινάκης. Εδώ είναι μαζί με τον πρώην άσο του Ολυμπιακού, Βλάντιμιρ Βάις Εικόνα live 21971809/11120.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31

Έναρξη στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
3' Σκληρό φάουλ πάνω στον Ζίνκερναγκελ κοντά στο κέντρο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
6' Προσπαθεί να απειλήσει ο Ολυμπιακός. Μακρινή μπαλιά του Εμβιλά, γύρισμα του Ραντζέλοβιτς, αλλά δεν έφτασε τον Ελ Αραμπί η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
7' Σουτ του Άβιλα με πολύ καλές προϋποθέσεις, είναι, ωστόσο, αρκετά άστοχο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
Πρέπει να πούμε ότι το σύστημα του Ολυμπιακού είναι 4-2-3-1 και όχι 4-4-2 όπως δόθηκε από την UEFA και τον Ολυμπιακό. Οπότε, αφού δεδομένα ο Βατσλίκ είναι κάτω από τα δοκάρια, Άβιλα, Μπα, Σισέ και Ρέαμπτσιουκ συνθέτουν τετράδα στην άμυνα, Εμβιλά και Κούντε τα δύο χαφ, με τον Ζινκερνάγκελ να έχει ρόλο δεκαριού, ο Ραντζέλοβιτς δεξιά και ο Μασούρας αριστερά με τον Ελ Αραμπί να βρίσκεται στην κορυφή της επίθεσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Όλη την ώρα όρθιος στα πρώτα λεπτά ο Κορμπεράν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Πιέζει ψηλά πλέον η Σλόβαν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
Σουτ του Κούτσκα έπειτα από πάσα σε φάουλ, η μπάλα έφυγε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
23' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Άβιλα, ο Μασούρας από καλή θέση δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και αστοχεί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραίο γέμισμα του Κούντε με εξωτερικό φάλτσο, προβολή του Ελ Αραμπί, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Σλόβαν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:57
Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός. Χρειάζεται ανάλογη συνέχεια by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
30' Μακρινό σουτ του Κανκάβα, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
36' Απειλεί η Σλόβαν, ελίχθηκε και έκανε σουτ ο Τσακβετάτζε, με τον Βατσλίκ να μπλοκάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
39' Απειλεί η Σλόβαν. Το σουτ του Κούτσκα σχεδόν λίγο πίσω από το πέναλτι έγινε δίχως καλή ισορροπία και η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
41' Ο Ρέαμπτσιουκ παραχωρεί κόρνερ, διώχνωντας προ του Πάουσεκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
Πιέζει η Σλόβαν στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:13
43' Γύρισμα του Άβιλα από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Χόβαν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:18

Ημίχρονο στο ματς: Σλόβαν-Ολυμπιακός 0-0!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και ο Ολυμπιακός αντέδρασε. Είχε το καλύτερό του διάστημα περίπου στα μέσα του πρώτου μέρους. Σε εκείνο το σημείο έφτασε κοντά στο γκολ με τον Ελ Αραμπί (25'), αλλά έδιωξε ο Χόβαν (είχε καλή ευκαιρία και με τον Μασούρα στο 23'), ενώ η Σλόβαν είχε στο 39' φάση με τον Κούτσκα, που θα μπορούσε να δημιουργήσει προβλήματα, αν δεν ήταν δίχως ισορροπία. Καλύτερο φίνις στο πρώτο μέρος είχε η Σλόβαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34

Έναρξη στο β' μέρος

22:39
49' Μπερδεύτηκαν Σισέ και Ρέαμπτσιουκ, δεν το πλήρωσε ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
50' Πολύ άστοχο σουτ του Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:40
52' Ευκαιρία για τη Σλόβαν. Σέντρα του Μπαρσεγιάν, δεν αντέδρασε καλά ο Σισέ και ο Γκριν έπιασε άστοχη κεφαλιά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:42

54' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1!

Ο Ζινκερνάγκελ έπιασε εκτός περιοχής σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Κανκάβα, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του Χόβαν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:44
56' Εκτός περιοχής σουτ του Μπαρσεγιάν πέφτοντας, μπλόκαρε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
60' Απειλεί η Σλόβαν, λόγω μπερδέματος στην άμυνα του Ολυμπιακού, που εν τέλει έδιωξε την τελευταία στιγμή. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:51
22:54
Διακοπή λόγω έντασης ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Όλα ξεκίνημα έπειτα από ένταση ανάμεσα σε Άβιλα και Γκριν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:54
22:57
66’ Κάρτες σε Κούντε, Σισέ για τον Ολυμπιακό, ενώ Γκριν και Άμπενα είδαν για τη Σλόβαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:57
68' Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί και Αγκιμπού Καμαρά αντί Ζινκερνάγκελ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
22:58
69' Σάπονιτς αντί Μπαρσεγιάν για τη Σλόβαν και Άγκμπο αντί Ντε Μάρκο για τη Σλόβαν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
Πρόβλημα με τον Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
Περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
Φώναξε τον Μανωλά για ζέσταμα ο Κορμπεράν για παν ενδεχόμενο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:06
77' Σωτήρια επέμβαση από τον Σισέ, με τον Γκριν να είναι έτοιμος να εκτελέσει by Αποστόλης Λιβάνιος
23:06
Θα μπει ο Μανωλάς, δεν μπορεί ο Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:07
23:08
80' Μανωλάς αντί Ραντζέλοβιτς τελικά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:08
Οπότε, με τρεις πίσω ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
81' Σε ως μη γενόμενη φάση. Ο Γκριν βρέθηκε φάτσα με τον Βατσλίκ, τον πέρασε και ο Μανωλάς έδιωξε πάνω στη γραμμή, ενώ στη συνέχεια υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση ο παίκτης της Σλόβαν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:12
84' Απειλεί η Σλόβαν. Ο Σάπονιτς βρέθηκε μέσα στην περιοχή και ο Βατσλίκ μπλόκαρε το σουτ του. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:13
85' Μπουχαλάκης αντί Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
Συνεχίζει με τρεις πίσω ο Ολυμπιακός, αφού ο Εμβιλά γύρισε πίσω by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
Πιέζει η Σλόβαν μέσω στατικών φάσεων by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
90' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Σάπονιτς, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τη Σλόβαν! Μετά από ασταθή επέμβαση του Βατσλίκ, ο άσος των γηπεδούχων νίκησε τον Τσέχο από κοντά, αλλα ήταν σε θέση offside. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
Εννέα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:20
90'+2' Κίτρινη στον Κούτσκα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:22
90'+3' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Στην κόντρα με τον Άβιλα οι Πειραιώτες, με τον Μασούρα να γίνεται αποδέκτης της μπάλας και παρότι καθυστέρησε και δεν έψαξε συμπαίκτη του λίγο έλειψε να σκοράρει, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:22
90'+4' ΓΚΟΛ η Σλόβαν, 1-1! Έπειτα από πάσα σε εκτέλεση κόρνερ, δεν πήγε κανένας παίκτης πάνω στον Άγκμπο και ο Σάπονιτς ήρθε με φόρα για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
Απαράδεκτο για επαγγελματική ομάδα να δέχεται γκολ με τέτοιο τρόπο. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
90'+7' Κόκκινη για τη Σλόβαν. Κίτρινη στον Άμπενα που μανούριασε με τον Τικίνιο, είναι δεύτερη και πάει νωρίς στα αποδυτήρια ο παίκτης των γηπεδούχων by Αποστόλης Λιβάνιος
23:26
Μεγάλη ένταση ανάμεσα και στους πάγκους των δύο ομάδων τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:27
90'+9' Κίτρινη και στους δύο προπονητές (Κορμπεράν, Βάις) by Αποστόλης Λιβάνιος
23:28
Λίγα δευτερόλεπτα ακόμα. Το παιχνίδι οδεύει στην παράταση by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31

Τέλος στην κανονική διάρκεια: Σλόβαν-Ολυμπιακός 1-1 και τώρα παράταση!

Ο Ζινκερνάγκελ άνοιξε το σκορ στο 54' και ο Σάπονιτς ισοφάρισε στο 90'+4' by Αποστόλης Λιβάνιος
23:35
23:36
23:36
23:36
23:37
91' Κανέ αντί Τικίνιο για τον Ολυμπιακό. Στην κορυφή ο Μασούρας by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
Στο προσκήνιο ο Ολυμπιακός στην παράταση, εκμεταλλευόμενος και το αριθμητικό του πλεονέκτημα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:42
Η Σλόβαν ξέρει ότι μειονεκτεί και δεν έχει θέμα να οδηγήσει το παιχνίδι στα πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:46

100' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2!

Μακρινή μπαλιά του Εμβιλά, κεφαλιά πάσα του Μασούρα και ο Αγκιμπού από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δεύτερη ασίστ για τον Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
105+1' Κίτρινη στον Βατσλίκ για καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:52

Ημίχρονο στην παράταση: Σλόβαν-Ολυμπιακός 1-2.

Οι Πειραιώτες έχουν σκορ πρόκρισης με το γκολ του Αγκιμπού Καμαρά στο 100'. Νωρίτερα (90+4') ισοφάρισε ο Σάπονιτς, ενώ είχε ανοίξει το σκορ ο Ζινκερνάγκελ στο 54'. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:57

108' ΓΚΟΛ η Σλόβαν, 2-2!

Ο Γκριν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από βόλεϊ στην περιοχή του Ολυμπιακού. Βρέθηκε μόνος του ουσιαστικά ο παίκτης των γηπεδούχων. Σαν να έχει η Σλόβαν το αριθμητικό πλεονέκτημα by Αποστόλης Λιβάνιος
00:04
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό που πιέζει by Αποστόλης Λιβάνιος
00:04
114' Κίτρινη στον Μανωλά by Αποστόλης Λιβάνιος
00:07
Ώρες ώρες δεν φαίνεται ότι η Σλόβαν παίζει με δέκα. Είναι σαν να έχει δεχθεί κόκκινη ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
00:09
Ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει αρκετά κόρνερ, αλλά δεν μπορεί να τα εκμεταλλευτεί by Αποστόλης Λιβάνιος
00:11

Τέλος και τώρα πέναλτι: Σλόβαν-Ολυμπιακός 2-2!

Ζινκερνάγκελ (54'), Αγκιμπού Καμαρά (101') τα γκολ των Πειραιωτών, ενώ Σάπονιτς (90'+4') και Γκριν (108') πέτυχαν τα γκολ των γηπεδούχων by Αποστόλης Λιβάνιος
00:18
Πολύ κακή εκτέλεση από τον Κούντε! Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι! Παραμένει το 1-0. by Αποστόλης Λιβάνιος
00:20
Το έχασε ο Πούτσκα! Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να ισοφαρίσει. by Αποστόλης Λιβάνιος
00:24
3-4! Το έβαλε ο Βαλμπουενά και ο Ολυμπιακός περνάει στην επόμενη φάση! by Αποστόλης Λιβάνιος
00:25
Οι «ερυθρόλευκοι» θα επικρατήσουν 4-3 στα πέναλτι, μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας και το 2-2 της παράτασης. by Αποστόλης Λιβάνιος
00:25
Ήρωας ο Βάτσλικ με την απόκρουση στο πέναλτι του Τσακβεντάτζε! by Αποστόλης Λιβάνιος
00:27
Θυμίζουμε αντίπαλος του Ολυμπιακού στα playoffs του Europa League ο πρωταθλητής Κύπρου, Απόλλων Λεμεσού. Ακόμα και να αποκλειστούν οι Πειραιώτες, έχουν εξασφαλισμένη την παρουσία τους σε όμιλο ευρωπαϊκής διοργάνωσης (Europa Conference League). by Αποστόλης Λιβάνιος