ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι ΟΦΗ-Παναθηναϊκός για την 2η αγωνιστική της Super League 1.

20:36
20:37
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της φετινής Super League 1. by www.sport-fm.gr
20:37
20:38
20:39
Στον πάγκο του ΟΦΗ κάθονται οι Σωτηρίου, Μανδάς, Πασαλίδης, Μπουζούκης, Ντίκο, Διαμαντής, Στάικος, Αποστολάκης και Θεοδοσουλάκης. by www.sport-fm.gr
20:39
Από την άλλη, στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ιωαννίδης, Γκάνεα, Σάντσες, Σιδεράς, Βέρμπιτς, Φρόκου και Καμπετσής by www.sport-fm.gr
20:42
20:42
20:42
20:42
Από πλευράς απουσιών τώρα, οι «ομιλήτες» δεν έχουν στην διάθεσή τους τους τραυματίες Καμάου, Τσιλιανίδη και Ντουρμισάι, ενώ απώλεια της τελευταίας στιγμής είναι και ο Μπαλογιάννης που «κόπηκε» σήμερα. by www.sport-fm.gr
20:43
Ενώ σε ό,τι αφορά στους «πράσινους», δεν είναι διαθέσιμοι οι τραυματίες Σένκεφελντ και Μάγκνουσον αλλά και ο ανέτοιμος Μπερνάρ. by www.sport-fm.gr
20:43
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλειος Φωτιάς, ενώ στο VAR θα είναι ο Γεώργιος Τζοβάρας. by www.sport-fm.gr
20:44
20:46
Να θυμίσουμε επίσης και ότι, υπήρξαν... ντόπες από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού πριν φύγει η αποστολή από το ξενοδοχείο! by www.sport-fm.gr
20:48
Ενώ οι ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες εντολές των δύο προπονητών... by www.sport-fm.gr
20:51
Αρκετός ο κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου, στο πρώτο φετινό εντός ΄δρας ματς του ΟΦΗ άλλωστε... by www.sport-fm.gr
20:52
Να πούμε επίσης ότι οι «ομιλήτες» θα παραταχθούν για πρώτη φορά και με τη νέα εμφάνισή τους! by www.sport-fm.gr
20:53
Στο πρώτο χρονικά σημερινό παιχνίδι, ο Παναιτωλικός κέρδισε με 3-1 τον Άρη, στο Αγρίνιο. by www.sport-fm.gr
20:54
20:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
20:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
20:58
21:01
21:04
21:05
3' Εκτέλεση του Λάρσον, στο δεύτερο δοκάρι, είναι δυνατή και η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
21:06
5' Ωραία πάσα του Αίτόρ για τον Χουάνκαρ από αριστερά, στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, αλλά ο δεύτερος υποδεικνύεται οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
21:08
21:11
21:11
10' Αναγκαστική αλλαγή σύντομα για τους γηπεδούχους, με τον Νέιρα να είναι τραυματίας! by www.sport-fm.gr
21:13
21:14
Ο ΟΦΗ παίζει με τον νεοεισελθόντα πλέον στην κορυφή της επίθεσής του, διατηρώντας ως σχηματισμό του το 4-2-3-1. by www.sport-fm.gr
21:15
13' Ωραία προσπάθεια και σέντρα του Παλάσιος από δεξιά, για τον Σπόραρ, αλλά ο Βούρος διώχνει. by www.sport-fm.gr
21:16
14' Ωραίος συνδυασμός των παικτών του Παναθηναικού, με το σουτ του Αϊτόρ μέσα από την περιοχή να κοντράρει στον Γιοχού και να καταλήγει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
21:17
21:18
16' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την υπέροχη διαγώνια μεταβίβαση του Ρούμπεν για τον Παλάσιος που κάνει πολύ ωραίο κοντρόλ, σουτάρει από θέση δεξιά και διαγώνια εντός μεγάλης περιοχής και ανοίγει το σκορ... by www.sport-fm.gr
21:19
21:21
20' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, η μπάλα βρίσκει στον Μαρινάκη και περνάει πλάγιο. by www.sport-fm.gr
21:24
21:26
Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή της μπάλας, ηρεμία στο παιχνίδι του και, χάρη σε μια φοβερή μπαλιά ακριβείας του Ρούμπεν, προηγείται με την πολύ ωραία εκτέλεση του Παλάσιος! Με τον ΟΦΗ να δέχεται φάσεις στην πλάτη της άμυνάς του, ενώ δεν μπορεί να φανεία πειλητικός, παρά την είσοδο και του κλασικού φορ Ντίκο στο ματς... by www.sport-fm.gr
21:31
21:31
30' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Αϊτόρ, ο Πούγγουρας παίρνει την κεφαλιά, αμαρκάριστος, αλλά η μπάλα περνάει άουτ! by www.sport-fm.gr
21:33
31' Νέα καλή στιγμή για το «τριφύλλι», με την... σεντερφορίσια ενέργεια του Σπόραρ, που βγάζει εκτός φάσης τον Γιοχού, σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή, αλλά αστοχεί. by www.sport-fm.gr
21:35
33' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Αϊτόρ να κάνει ωραίο σέντρα από αριστερά και τον Σπόραρ να βάζει την προβολή με το «μυτάκι» στο ύψος του πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στο βάθος της εστίας του Στέφενς και ανοίγοντας λογαριασμό και στο πρωτάθλημα! by www.sport-fm.gr
21:38
36' Διακοπή στο ματς, στο έδαφος Σάρλια και Τοράλ, από σύγκρουση μεταξύ τους. by www.sport-fm.gr
21:43
21:43
21:46
21:47
21:48
45'+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ να κάνει το 0-3! Εκτέλεση του Αίτόρ στο δεύτερο δοκαρι, κεφαλιά του Σπόραρ, είναι όμως χαλαρή και η μπάλα περνάει άουτ... by www.sport-fm.gr
21:51
45'+5' Πρώτη πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με την κεφαλιά πάσα του Γιοχού, τον Λάρσον να παίρνει την μπάλα, να σουτάρει διαγώνια από την περιοχή και δεξιά, αλλά να αστοχεί! by www.sport-fm.gr
21:52
45'+6' Ημίχρονο στο «Γεντί Κουλέ», με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του ΟΦΗ με 2-0... by www.sport-fm.gr
21:54
Η στατιστική απιεκόνιση του πρώτου ημιχρόνου τα... λέει όλα. 1-6 οι τελικές, 0-2 τα σουτ εντός εστίας και τα... γκολ, και 37%-63% η κατοχή της μπάλας, σε επίπεδο αριθμών. Η δε αίσθηση μέσα στον αγωνιστικό χώρο, είναι πως, αν συνεχίσουν έτσι οι δύο ομάδες, πιο πιθανό είναι ένα τρίτο τέρμα από πλευράς Παναθηναϊκού, παρά να μειώσει ο ΟΦΗ σε 1-2... by www.sport-fm.gr
22:21
57' Σουτ του Παλάσιος, μέσα από την περιοχή, από... βολέ του Μπρινιόλι παρακαλώ, είναι αδύναμο όμως και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Στέφενς. by www.sport-fm.gr
22:27
Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού εδώ και λίγη ώρα, με τον Παναθηνα>ικό πάντως να συνεχίζει να τον ελέγχει και παράλληλα να ψάχνει το 0-3 με μπαλιές στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ... by www.sport-fm.gr
22:28
22:28
64' Διπλη αλλαγή οι Κρητικοί. Διαμαντής αντί Γιοχού και Αποστολάκης στη θέση του Θοράρινσον. by www.sport-fm.gr
22:30
22:33
22:35
70' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με το σουτ του Ντίκο -που έφυγε στην πλάτη του Σάρλια από το λάθος γύρισμα του Ρούμπεν- να περνάει ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
22:35
22:38
74' Στημένη μπάλα για τον ΟΦΗ, από τα δεξιά με τον Μπουζούκη, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
22:40
22:45
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, χωρίς να δείχνει κάτι να αλλάζει... δραστικά. by www.sport-fm.gr
22:46
82' 'Εκλεψε την μπάλα και παραλίγο να απειλήσει ο ΟΦΗ. Πήρε την μπάλα ο Ντίκο από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα και δεν βρήκε τον Στάικο που περίμενε κοντά στην περιοχή. by www.sport-fm.gr
22:47
82' Απειλεί ο ΟΦΗ. Ωραίο σουτ του Στάικου λίγο έξω από την περιοχή, έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ ο Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
22:51
86' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Έπειτα από ωραίο "1-2" από τα δεξιά, ο Λάρσον έστρωσε στον Μπουζούκη, ο οποίος έπιασε το σουτ από καλή θέση και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
22:52
86' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Ο Βαγιανίδης αντί του Παλάσιος και ο Φρόκου αυτή του Αϊτόρ by www.sport-fm.gr
22:54
22:54
22:59
22:59
23:00
90'+5' Διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν στην κόντρα, με τον Βέρμπιτς να γίνεται αποδέκτης της μπάλας, αλλά ο Στίφενς του είπε "όχι" σε συρτό σουτ, ενώ στη συνέχεια δεν κατάφερε να νικήσει τον τρματοφύλακα των γηπεδούχων με σουτ από κοντά ο Βαγιανίδης. by www.sport-fm.gr
23:00

Τέλος στο ματς: ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 0-2

! Παλάσιος (16’) και Σπόραρ (33’) πέτυχαν τα γκολ της αναμέτρησης. Το «τριφύλλι» συνεπώς κάνει το 2/2, ενώ οι Κρητικοί είναι η μοναδική ομάδα δίχως βαθμό. by www.sport-fm.gr