Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός για την 2η αγωνιστική της Super League 1.

17:58
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα με τον Ολυμπιακό στην Τρίπολη, για τη 2η αγωνιστική της Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
Ο Αστέρας προέρχεται από το εκτός έδρας 3-3 της πρεμιέρας κόντρα στον Βόλο, το οποίο πανηγυρίστηκε σαν… νίκη, αφού ο Μπαράλες ισοφάρισε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ επέστρεψε από το 3-1. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
Ο Ηρακλής Μεταξάς θα έχει για πρώτη φορά στη διάθεσή του τον Χουλιάν Μπαρτόλο, αλλά και τον Έρβιν Τζουκάνοβιτς, τους οποίους απέκτησε το φετινό καλοκαίρι η ομάδα της Τρίπολης και ποντάρει πολλά πάνω τους για τη φετινή σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
Εκτός είναι οι τραυματίες Σίτο, Βαλιέντε, για διαφορετικούς λόγους οι Κανελλόπουλος, Κρεσπί, Σανταφέ, Καπίγια και Αλί Μπαμπά. Όπως οι νεοφερμένοι Ντομίνγκεθ και Καφί, αλλά και ο Σονί, ο οποίος βρίσκεται στην Τουρκία για να σφραγίσει τη μεταγραφή του στη Χατάισπορ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
Από την άλλη, ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα την περασμένη αγωνιστική. Στην αποστολή για πρώτη φορά ο Χουάνγκ Ουί Τζο, ο οποίος αποκτήθηκε πρόσφατα. Αντίθετα, εκτός έμειναν οι Παπασταθόπουλος (τραυματίας), Βρσάλικο (τραυματίας), Λέιντνερ (πρόβλημα με το διαβατήριό του), Αγκιμπού Καμαρά (χωρίς να είναι τραυματίας όπως προκύπτει από το ρεπορτάζ), Αμπουμπακάρ Καμαρά (τραυματίας) και Μαντί Καμαρά (υπό παραχώρηση). by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
Ο Ολυμπιακός στις πέντε τελευταίες του επισκέψεις στην Τρίπολη δεν έχει δεχθεί τέρμα και μετρά τέσσερις νίκες για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και μια λευκή ισοπαλία στα play off του 2020-21. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
Η ευρύτερη νίκη των Πειραιωτών στην Αρκαδία σημειώθηκε το 2019-20 και ήταν με σκορ 5-0 με τους Μασούρα - Ελ Αραμπί να σημειώνουν από δύο γκολ και το άλλο να έρχεται από τον Μπρούμα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Ο Ματίας Ιγκλέσιας είναι ο τελευταίος ποδοσφαιριστής της ομάδας της Αρκαδίας που σκόραρε κατά του Ολυμπιακού με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης και αυτό ήταν στις 28 Ιανουαρίου 2018, στο 1-1 μεταξύ των δύο ομάδων. Το γκολ των Ερυθρολεύκων είχε έρθει από τον Ανσαριφάντ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Η τελευταία νίκη του Αστέρα Τρίπολης επί του Ολυμπιακού είναι το 2013-14 και είχε έρθει χάρη στα γκολ των Καράσκο και Ντε Μπλάσις, ενώ για τον Ολυμπιακό είχε βρει δίχτυα ο Βέργος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Συνολικά έχουν διεξαχθεί 16 αναμετρήσεις με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης και ο Ολυμπιακός διατηρεί μια από τις καλύτερες επιδόσεις του με ομάδες της περιφέρειας, αφού έχει επικρατήσει στα 9 ματς, υπάρχουν 4 ισοπαλίες και έχει φύγει ηττημένος από την Τρίπολη μόλις τρεις φορές. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας). Βοηθοί: Νικολακάκης (Λασιθίου), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας). 4ος διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής). VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών). AVAR: Νικολαϊδης (Μακεδονίας). by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες - Μουνάφο, Στάνκο - Μπερτόγλιο, Τιλίκα, Γκαρντάφσκι - Mπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Τασουλής, Αντζουλάς, Τζουκάνοβιτς, Γκαρθία, Ιγκλέσιας, Ριέρα, Μπαρτόλο, Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
Ολυμπιακός (Κάρλος Κορμπεράν): Βατσλίκ – Άβιλα, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Χουάνγκ Ινμπόμ – Ραντζέλοβιτς, Ζινκερνάγκελ, Μασούρας – Ελ Αραμπί by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
Στον πάγκο οι Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Κούντε, Βρουσάι, Χουάνγκ Ουί Τζο, Βαλμπουενά, Μανωλάς, Ροντρίγκες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
18:44
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι από το NovaSports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6 με τον Γιώργο Τσανάκα στη μετάδοση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Στον σχολιασμό θα είναι μαζί μας ο Αποστόλης Λιβάνιος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Ο καιρός στην Τρίπολη δεν είναι καλός από ότι φαίνεται, μάλλον έβρεχε νωρίτερα... by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στο γήπεδο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
3' Γέμισμα ο Ραντζέλοβιτς, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
3' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Σουτ ο Μπαράλες μετά από γύρισμα του Άλβαρες, η μπάλα ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Καλησπέρα σας κι από εμένα. Έχει ενδιαφέρον το παιχνίδι που ρίχνει την αυλαία της 2ης αγωνιστικής. Ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται σε μια έδρα που έχει καλή παράδοση, αλλά πολλές φορές δυσκολεύεται. Απέναντί τους ένας αντίπαλος, ο οποίος είναι ερωτηματικό, υπό την έννοια ότι έχει νέο προπονητή μετά από καιρό, ενώ στην πρεμιέρα παρουσίασε ένα πρόσωπο που δεν το περιμέναμε, καθώς τον έχουμε συνηθίσει πιο σφιχτό στο παιχνίδι του, όπως και τον Ηρακλή Μεταξά. Οι Πειραιώτες καλούνται να κάνουν αφενός το 2/2 για να παραμείνουν στην κορυφή και αφετέρου να επιβεβαιώσουν ότι έχουν αρχίσει να βελτιώνονται έπειτα από τα χάλια με τη Μακάμπι και τη Σλόβαν. Την Πέμπτη έπαιξαν παράταση και πέναλτι, αλλά ο Κάρλος Κορμπεράν δεν έκανε λίφτινγκ στην ενδεκάδα. Μένει να φανεί πόσο φρέσκοι θα είναι οι «ερυθρόλευκοι». Φυσικά, ένα ζήτημα είναι και η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου λόγω της βροχόπτωσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
19:06
Βρέχει αρκετά τώρα στην Τρίπολη... by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
19:10
10' Ο Μουνάφο είναι στο έδαφος... Φαίνεται ότι πονάει... Μάλλον βγαίνει από το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
Πρόβλημα στον αριστερό προσαγωγό φαίνεται να έχει ο Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
11' Γκαρθία αντί Μουνάφο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
14' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Φάση διάρκειας στα καρέ, ο Παπαδόπουλος θα κερδίσει το φάουλ από τον Ελ Αραμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Με τη φιλοσοφία που είχε πέρυσι στον ΠΑΣ Γιάννινα έχει παρατάξει τον Αστέρα ο Ηρακλής Μεταξάς. Είναι καλά οχυρωμένη πίσω η ομάδα του. Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν μπορεί να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα. Ο βρεγμένος αγωνιστικός χώρος κάνει πιο δύσκολη τη ζωή των Πειραιωτών. Η κατοχή είναι στο 25%-75% και αυτό μαρτυράει πολλά για τη μορφή του αγώνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
17' Ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε τη μπάλα μετά από γύρισμα του Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
19' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
20' Εκτέλεσε ο Μπερτόγλιο, η μπάλα απευθείας έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
23' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεσε ο Ζινκερνάγκελ, αλλά δόθηκε φάουλ στον Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
25' Δυνατό σουτ ο Χουάνγκ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
26' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Έδιωξε κατευθείαν ο Παπαδόπουλος με τις γροθιές. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
Έχει έρθει ο Μπερτόγλιο στο κέντρο δίπλα στον Στάνκο, ο Τιλίκα δεκάρι και εξτρέμ οι Γκαρντάφσκι, Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
34' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
35' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
Μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να ανεβάσει την πίεσή του. Κλασική ευκαιρία δεν έχει έως τώρα. Άλλωστε είναι λίγες και οι τελικές στο ματς, με τον Αστέρα να μένει προσηλωμένος στο πλάνο του, παίζοντας σχεδόν μόνιμα πίσω. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
36' Σέντρα ο Ραντζέλοβιτς, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Καρμόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
37' Μακρινό σουτ ο Ζινκερνάγκελ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
39' Ο Ζινκερνάγκελ είναι στο έδαφος by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
19:40
Σηκώθηκε όλα καλά, συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
41' Σωτήρια επέμβαση από τον Άλβαρες σε σουτ του Ελ Αραμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
43' Καρφωτή κεφαλιά του Μασούρα μετά από ωραία μπαλιά του Εμβιλά, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
44' Κίτρινη ο Γκαρντάφσκι για μαρκάρισμα στον Εμβιλά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
45+2' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραίο κοντρόλ ο Ελ Αραμπί, κάνει το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Πίτσου που είχε εξαιρετική τοποθέτηση και βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Τέλος στο πρώτο μέρος! Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 0-0. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
19:53
Τα βρίσκει σκούρα ο Ολυμπιακός στην Τρίπολη. Το πρώτο μέρος έχει κυλήσει στα «θέλω» του Μεταξά και του Αστέρα. Ο ρυθμός δεν είναι καλός (παίζει ρόλο και η βροχή), οι τελικές λίγες (με κορυφαία το σουτ του Ελ Αραμπί στις καθυστερήσεις), αφού οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύονται να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Αν δεν πάρει κάτι με προσωπικές ενέργειες, τις οποίες μπορούν να κάνουν λίγοι παίκτες από τη συγκεκριμένη ενδεκάδα θα είναι δύσκολα τα πράγματα για τον Ολυμπιακό και ευνοϊκά για τους Αρκάδες. Σε τέτοια παιχνίδια ταιριάζει γάντι ο Χασάν (μαζί με τον Ελ Αραμπί). Στον πάγκο πάντως είναι ο Χουάνγκ, αλλά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
19:55
20:04
46' Μπενίτο μέσα, Καρμόνα έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
46' Κίτρινη ο Καστάνιο για τράβηγμα στον Ζινκερνάγκελ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
47' Εκτέλεσε το φάουλ ο Ζινκερνάγκελ, έδιωξε η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
51' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Μπαλιά του Χουάνγκ προς τον Μασούρα, με τον εξτρέμ του Ολυμπιακού να μην προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
52' Κόρνερ για τους Πειραιώτες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
53' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
Έδιωξε ο Μπενίτο με κεφαλιά προς τα πίσω. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
Ίδιο το σκηνικό και στο δεύτερο μέρος. Ο Αστέρας έχει στήσει… πούλμαν, ο Ολυμπιακός προσπαθεί να πιέσει, με τη διαφορά ότι αυτήν τη φορά βγάζει μεγαλύτερη ένταση στο παιχνίδι του και κυκλοφορεί πιο γρήγορα την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
56' Ωραία σέντρα ο Χουάνγκ, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
57' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Ζινκερνάγκελ, σε κόρνερ ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Κίτρινη ο Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
58' Σουτ ο Χουάνγκ, η μπάλα κόντραρε και είναι κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Απομάκρυνε ο Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
60' Έξω ο Ζινκερνάγκελ, μέσα ο Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Αλλαγές για τον Αστέρα. Μπαρτόλο και Τζουκάνοβιτς μέσα αμφότεροι να κάνουν το ντεμπούτο τους. Μπερτόγλιο και Τιλίκα έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
62' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
63' Σκόραρε ο Αστέρας, αλλά ο διαιτητής δεν το μέτρησε! Ο Καστάνιο παίρνει την κεφάλια, ο Μπενίτο μια δεύτερη και ο Πίτσου σκοράρει από κοντά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
Ακυρώνει το γκολ ο Καραντώνης για φάουλ του Μπενίτο, δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο σπρώξιμο όπως υποστήριξε ο διαιτητής. Έντονες διαμαρτυρίες από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
68' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Δεν το εκμεταλλεύτηκαν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
68' Κίτρινη ο Βαλμπουενά για μαρκάρισμα στον Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
69' Μέσα ο Χουάνγκ Ουί Τζο και ο Ροντρίγκες, έξω ο Μασούρας και ο Ραντζέλοβιτς για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
70' Μέσα ο Ριέρα, έξω ο Γκαρντάφσκι για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
74' Κακό σουτ του Εμβιλά, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
75' Κίτρινη ο Μπαράλες για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
78' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
Πολύ κακή η εκτέλεση του Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
81' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
Η μπάλα πέρασε απευθείας άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
81' Κούντε αντί Εμβιλά για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
82' Κόρνερ για τους ερυθρόλευκους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Έδιωξε η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Καρφωτή κεφαλιά ο Ελ Αραμπί μετά από πάσα του Βαλμπουενά, η μπάλα ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
86' Σουτ ο Χουάνγκ Ουί Τζο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
20:49
90' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
90+2' Δυνατή σέντρα ο Άλβαρες, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
90+3' Μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος το σουτ του Χουάνγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
90+4' Ωραία πάσα ο Βαλμπουενά στον Ελ Αραμπί, ο τελευταίος έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
Τέλος στο παιχνίδι! Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 0-0! Ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος στο παιχνίδι, ο Αστέρας όμως είχε εκπληκτική αμυντική λειτουργία. Σκόραρε ο Πίτσου, αλλά δεν μέτρησε το γκολ. Κακώς, καθώς δεν υπάρχει κανένα φάουλ όπως έδειξε ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη