Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

21:00
21:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τηναναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της φετινής Super League. by www.sport-fm.gr
21:02
21:03
Όσο για εκείνη της ομάδας της Ηπείρου; Την απαρτίζουν οι Σούλης, Εραμούσπε, Παντελάκης, Μπαγκαλιάνης, Σόρια, Καραχάλιος, Μπιλμπάο, Ποζνάνσκι, Ροσέρο, Παμλίδης και Τζίμας. by www.sport-fm.gr
21:04
Αρκςτός ο κόσμος στην Λεωφόρο, κυρίως στο πέταλο των οργανωμένων των οπαδών του Παναθαηναϊκού, αλλά και στις απέναντι Θύρες. by www.sport-fm.gr
21:05
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Χουάνκαρ, Σένκεφελντ, Ιωαννίδης, Μπερνάρ, Μάγκνουσον, Βέρμπιτς και Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
21:06
Από την άλλη, στον πάγκο του ΠΑΣ βρίσκονται οι Αθανασίου, Πήλιος, Μορέιρα, Φοφανα, Τσάβος, Μπακαδήμας, Λιάσος, Σταματελόπουλος και Μπαλάν. by www.sport-fm.gr
21:07
Από εκεί και πέρα, να υπενθυμίσουμε ότι στο ημίχρονο η ΠΑΕ Παναθηναϊκός θα βραβεύσει τους Ρενέ Χένρικσεν, Άγγελο Μπασινά, Τάκη Φύσσα και Στράτο Αποστολάκη για την προσφορά τους στην ομάδα. by www.sport-fm.gr
21:09
Ενώ σε ό,τι αφορά στους «πράσινους», δεν είναι διαθέσιμος ο τραυματίας Κώτσιρας. by www.sport-fm.gr
21:10
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστομένης Κουτσιαύτης από τον Σύνδεσμο Άρτας, ενώ στο VAR θα είναι ο Γεώργιος Τζοβάρας του Συνδέσμου Φθιώτιδας. by www.sport-fm.gr
21:12
Γεμίζουν με κόσμο και οι υπόλοιπες Θύρες στο «Απόστολος Νικολαΐδης», σιγά σιγά... Εικόνα live 21972251/99674.jpg by www.sport-fm.gr
21:13
Οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα αποσύρονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες. by www.sport-fm.gr
21:13
21:15
«Οε, οε, οε πρωταθλητή σε θέλουμε Παναθηναϊκέ», το... κεντρικό σύνθημα από τα δύο «πεταλα» εδώ και λίγη ώρα! Εικόνα live 21972251/11951.jpg by www.sport-fm.gr
21:16
Να πούμε επίσης πως τα δύο νέα μεταγραφικά αποκτήματα του Παναθηναϊκού, οι Ένις Τσοκάι και Αλέξις Τρουιγιέ, βρίσκονται στα επίσημα της Λεωφόρου. Εικόνα live 21972251/70857.jpg by www.sport-fm.gr
21:20
21:22
21:26
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
21:27
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
21:28
21:29
21:33
2' Ωραία ενέργεια του Παλάσιος από δεξιά, κόβεται ωστόσο με δφιπλό μαρκάρισμα... by www.sport-fm.gr
21:33
4' Γέμισμα του Αϊτόρ για τον Σπόραρ από αριστερά, διώχνει ο Παντελάκης σε πλάγιο άουτ. by www.sport-fm.gr
21:34
5' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τους γηπεδούχους, από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
21:36
21:38
8' Εκτέλεση του Αϊτόρ, κάνει την κεφαλιά ο Σπόραρ αλλά διώχνει στη συνέχεια η άμυνα του ΠΑΣ, που βγάζει και αντεπίθεση με τον Ροσέρο, ωστόσο ο Γκάνεα τον προλαβαίνει. by www.sport-fm.gr
21:40
10' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Γκάνεα να κάνει τη σέντρα, τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι του Σούλη, ενώ στην επαναφορά ο Αϊτόρ κάνει το σουτ από θέση με΄σα αριστερά, αλλά κερδίζει «μόνο» κόρνερ. by www.sport-fm.gr
21:41
21:43
14' Απροσεξία του Σάντσες και κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΣ έξω αριστερά από την περιοχή. by www.sport-fm.gr
21:45
15' Νέα καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με τη συνεργασία Αϊτόρ και Σπόραρ, το ωραίο πάρσιμο της μπάλας και το συρτό σουτ του δεύτερου, το οποίο όμως αποκρούει ο Σούλης. by www.sport-fm.gr
21:45
16' Σειρά του Ρούμπεν να δοκιμάσει την τύχη του, με το σουτ του εκτός περιοχής να καταλήγει άουτ. by www.sport-fm.gr
21:50
21:51
21' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟ, έξω και δεξιά από την περιοχή του ΠΑΣ, με τον Εραμούπσε να μαρκάρει δυνατά τον Σπόραρ αλλά να μην «κιτρινίζεται». by www.sport-fm.gr
21:52
21:53
22' Διακοπή στο ματς, λόγω έντονης σύγκρουσης του Σούλη με τον Σπόραρ κι ενώ ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων είναι ακίνητος στο έδαφος με τον Κουτσιαύτη να έχει καταλογίσει φάουλ υπέρ του Παναθηναϊκού! by www.sport-fm.gr
21:53
Παγωμάρα στην Λεωφόρο, ενώ θα υπάρξει και αναγκαστική αλλαγή του Σούλη, που βλέπει και την κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή... by www.sport-fm.gr
21:56
27' Μέσα σε χειροκροτήματα και με το νοσοκομειακό αμάξι αποχωρεί ο Σούλης, με τον Αθανασίου να τον αντικαθιστά. Εικόνα live 21972251/71867.jpg by www.sport-fm.gr
21:58
29' Απευθείας εκτέλεση του Τσέριν, στο ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα βρίκσει σε αντίπαλο και περνάει κόρνερ! by www.sport-fm.gr
22:01
32' Κόρνερ για τους «πράσινους», από την αριστερή πλευρα, βγαίνει και μαζεύει τη μπάλα ο Αθανασίου. by www.sport-fm.gr
22:05
34' Αντεπίθεση του ΠΑΣ με τον Ροσέρο από δεξιά, που κάνει ένα επικίνδυνο γύρισμα, αλλά ο Παμλίδης δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας. by www.sport-fm.gr
22:10
37' Αναγκαστική αλλαγή και ο έτερος πρωταγωνιστής του συμβάντος, με τον Σπόραρ να δίνει την θέση του στον Ιωαννίδη. by www.sport-fm.gr
22:12
42' Μια ακόμα χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟ, καθώς ο Αϊτόρ βγαίνει μόνος απέναντι στον Αθανασίου, αλλά το κακό κοντρόλ του δίνει την ευκαιρία στον γκολκίπερ του ΠΑΣ να μπλοκάρει τη μπάλα. by www.sport-fm.gr
22:13
43' Φάουλ υπέρ του Παναθηναϊκού, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και κεντρικά και κίτρινη κάρτα στον Τζίμα. by www.sport-fm.gr
22:14
44' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την αριστοτεχνική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ, που στέλνει τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Αθανασίου... by www.sport-fm.gr
22:15
45' Οκτώ λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις, φυσιολογικά, λόγω της μεγάλης διακοπής. by www.sport-fm.gr
22:21
45'+5 Χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Παντελάκη να μην μπορεί να κάνει την κεφαλιά, καθώς ο Σάρλια προλαβαίνει και διώχνει, μετά το γέμισμα του Τζίμα από αριστερά! by www.sport-fm.gr
22:24
45'+9' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0, χάρη στο γκολ του Αϊτόρ με απευθείας φάουλ στο 45'. Εικόνα live 21972251/77456.jpg by www.sport-fm.gr
22:38
Η ΠΑΕ Παναθηναίκός βραβεύει τους παλαίμαχους Ρενέ Χένρικσεν, Άγγελο Μπασινά, Τάκη Φύσσα και Στράτο Αποστολάκη. by www.sport-fm.gr
22:38
22:38
22:39
22:39
22:40
Ενώ εντυπωσιακό είναι το σκηνικό στη Θύρα 13 με το άναμμα πράσινων και άσπρων πυρσών! by www.sport-fm.gr
22:40
22:45
48' Εκτέλεση φάουλ του Αίτόρ από αριστερά, διώχνει ο Αθανασίου, στην εξέλιξη της φάσης ο Παλάσιος κάνει το σουτ από θέση έξω δεξιά, αλλά ο αντίπαλος γκολκίοπερ αποκρούει ξανά. by www.sport-fm.gr
22:46
Ενώ ευχάριστα είναι τα νέα για τον Σπόραρ, που θα πάει μεν για αξονική μετά το ματς, αλλά δεν υπέστη απώλεια μνήμης και είναι καλά στην υγεία του! by www.sport-fm.gr
22:48
22:49
54' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Αϊτόρ να εκτελεί απευθείας και τον Αθανσαίου να χάνει την μπάλα με΄σα από τα χέρια του, για να την δει στο βάθος της εστίας του... by www.sport-fm.gr
22:55
22:55
23:01
64' Διπλή αλλαγή από τον ΠΑΣ. Μορέιρα και Σταματελόπουλος αντικαθιστούν τους Παμλίδη και Τζίμα αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
23:02
68' Καλή στιγμλή για τον ΠΑΣ, με τον Μορέιρα να κάνει ένα δυνατό σουτ στην κίνηση, έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει όμως ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
23:04
23:05
70' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Αϊτόρ να... εφορμά στην αντίπαλη περιοχή, ,μετά από ασίστ του Ιωαννίδη, να πλασάρει εύστοχα τον Αθανασίου και να δίνει διατάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του, κάνοντας χατ τρικ... by www.sport-fm.gr
23:08
73' Διπλή αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Χουάνκαρ αντί Γκάνεα και Βέρμπιτς αντί Παλάσιος. by www.sport-fm.gr
23:09
23:12
23:13
78' Εκτέλεση του Μπερνάρ, ο Σάρλια κάνει την κεφαλίά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά αστοχεί... by www.sport-fm.gr
23:14
23:15
23:17
23:22
23:23
Το αξίζει αν μη τι άλλο ο Σέρβος τεχνικός για τη δουλειά που κάνει στον Παναθηναϊκό! by www.sport-fm.gr
23:23
23:24
90' Τρομερή ντρίμπλα του Μπερνάρ, κάθετη στον Ιωαννίδη αλλά ο τελευταίος θα κοπεί στην περιοχή. by www.sport-fm.gr
23:25
23:25
23:26
23:28
Τέλος στη Λεωφόρο! Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αϊτόρ που πέτυχε χατ-τρικ, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 3-0 του ΠΑΣ και έκανε το 5/5 στο πρωτάθλημα, πηγαίνοντας μόνος πρώτος και με... αέρα στη διακοπή! by www.sport-fm.gr
23:29
Αποχώρησαν με προβλήματα και μένει να φανεί η κατάσταση των Σούλη, Σπόραρ. Ας ελπίσουμε πως δεν έχουν κάτι το σοβαρο, αμφότεροι! by www.sport-fm.gr
23:29
Στους 4 βαθμούς έμεινε ο ΠΑΣ Γιάννινα που γνώρισε την τρίτη ήττα του στο πρωτάθλημα. by www.sport-fm.gr