Άρης-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Άρης-Ολυμπιακός για την 5η αγωνιστική της Super League 1.

19:17
Καλησπέρα σας! Μαζι θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου ματς της 5ης αγωνιστικής, ανάμεσα σε Άρη και Ολυμπιακό στο "Κλεάνθης Βικελίδης". by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Δεν υπάρχουν μεγάλα περιθώρια για απώλειες από τις δύο ομάδες, μετά και τη νέα νίκη του Παναθηναϊκού που μετράει το 5/5 στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Ο Άρης θα υποδεχθεί για 62η φορά τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής και στις προηγούμενες 61 αναμετρήσεις ο Ολυμπιακός έχει μια μικρή υπεροχή, αφού έχει επικρατήσει στα 22 ματς, ο Άρης έχει 17 νίκες και 22 αναμετρήσεις τους έχουν τελειώσει ισόπαλες. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Το μεταξύ τους δημοφιλέστερο σκορ, όμως, είναι το 0-0 και σε 13 από τις αναμετρήσεις τους δεν έχει σημειωθεί γκολ. Υπάρχουν ακόμη πέντε ισοπαλίες με 1-1, ενώ τέσσερις φορές έχει σημειωθεί και σκορ 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Οι περισσότερες νίκες του Άρη είναι με 1-0, αφού έχει επικρατήσει επτά φορές με αυτό το σκορ, ενώ το δημοφιλέστερο για τις νίκες του Ολυμπιακού είναι πάλι το 1-0 με έξι εμφανίσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Ο Άρης έχει επτά βαθμούς μετά από τέσσερις αγωνιστικές, έχοντας δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα. Βλέπει την κορυφή να βρίσκεται στο +8 (μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού επί του ΠΑΣ) και δεν θέλει να μείνει μακριά από νωρίς, ενώ επιθυμεί να συνδυάσει με νίκη το ντεμπούτο του Άλαν Πάρντιου στον πάγκο του. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Ο Ολυμπιακός (σσ. 8 βαθμούς) από τη μεριά του έχει… ανάμεικτα συναισθήματα την τελευταία εβδομάδα. Προέρχεται από δύο σερί αρνητικά αποτελέσματα, αφού πρώτα έμεινε στο 1-1 με τον Βόλο στο «Γ. Καραϊσκάκης» για το πρωτάθλημα και μετά ηττήθηκε 3-0 εντός έδρας από την Φράιμπουργκ για τη 2η αγωνιστική του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
Ντεμπούτο για τον Χάμες που ξεκινάει βασικός, τρεις ημέρες μετά την ανακοίνωσή του, ενώ επιστρέφει στην ενδεκάδα και ο Ινμπόμ Χουάνγκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
Ολυμπιακός (Κάρλος Κορμπεράν): Βατσλίκ - Βρσάλικο, Μανωλάς, Μπα, Ρέαμπτσιουκ - Εμβιλά, Χουάνγκ Ινμπόμ - Μπιέλ, Χάμες, Μασούρας - Ελ Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα – Εμπακατά, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Μαζικού – Νταμπό, Ντιόπ – Μαντσίνι, Μανού Γκαρθία, Ιτούρμπε – Γκρέι. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Στον πάγκο για την Άρη οι Σιαμπάνης, Ενκουλού, Έντουιν Ροντρίγκες, Πάλμα, Οντουμπάτζιο, Ζερβινιό, Πίρσμαν, Καμάτσο. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Τζολάκης, Παπασταθόπουλος, Ουί-Τζο Χουάνγκ, Μπόουλερ, Α. Καμαρά, Βαλμπουενά, Σαμασέκου, Μπακαμπού. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Διαιτητής: Μπόγκναρ (Ουγγαρία) Βοηθοί: Μπούζας (Ουγγαρία), Κόμπορ (Ουγγαρία) 4ος: Μανούχος VAR: Μπέρκε (Ουγγαρία), Μπουξμπάουμ by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Σε ένα μισάωρο θα ξεκινήσει το ματς, το οποίο προμηνύεται με μεγάλο ενδιαφέρον. Φυσικά, το Βικελίδης αναμένεται κατάμεστο και... καυτό! by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Στην παρέα μας και στον σχολιασμό του αγώνα θα είναι και ο Αποστόλης Λιβάνιος! by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων συνεχίζουν το ζέσταμά τους, ενώ η προσέλευση του κόσμου συνεχίζεται. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
19:42
19:49
Αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, σε ένα δεκάλεπτο θα έχουμε τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Καλησπέρα σας και από εμένα! Από τη μία ξεκινάει μια νέα εποχή για τον Άρη που έχει πλέον τον Άλαν Πάρντιου στο τιμόνι του. Ο Άγγλος τεχνικός πήγε με μπούσουλα τα όσα έκανε ο Τόλης Τερζής το τελευταίο διάστημα και η αλήθεια είναι ότι δεν θα μπορούσε να πράξει πολύ διαφορετικά. Αφού είναι λίγες ημέρες στην ομάδα. Ο Ολυμπιακός θέλει να αφήσει πίσω τα κακά αποτελέσματα, τα οποία συνδυάστηκαν και με κακές εμφανίσεις, αν εξαιρέσουμε κάπως το ματς με τον Βόλο. Το παιχνίδι αναμένεται φυσικά με μεγάλο ενδιαφέρον, λόγω της παρουσίας του Χάμες Ροντρίγκες που κάνει ντεμπούτο στα ερυθρόλευκα ως βασικός. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με τους διαιτητές. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Με κιτρινόμαυρα ο Άρης, με ερυθρόλευκα ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
20:06
20:07
4' Λάθος του Ινμπόμ, γρήγορα στην κόντρα ο Άρης αλλά η πάσα του Γκαρθία δεν ήταν καλή και ο Βρσάλικο έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
5' Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
8' Ωραίο πλασέ του Μπιέλ, λίγο άουτ. Ως μη γενόμενη η φάση, υπάρχει οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
9' Σουτ του Εμβιλά, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
20:16
20:18
14' Φωνάζει για φάουλ στα όρια της περιοχής ο Άρης σε πέσιμο του Γκαρθία, «παίζετε» από τον Μπόγκναρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
15' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Έκρυψαν την μπάλα οι Πειραιώτες, υπέροχο! by Γιώργος Τσανάκας
20:20
Ταχύτατη αντεπίθεση του Ολυμπιακού, ο Μασούρας βρίσκει τον Μπιέλ, αυτό σπάει στον Ινμπόμ και ο Κορεάτης με... no look πάσα βγάζει τον Μασούρα απέναντι από τον Κουέστα. Δεν λαθεύει ο Έλληνας εξτρέμ, σκοράρει με υπέροχο πλασέ στην κίνηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:20
Φώναξαν για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης οι γηπεδούχοι, το μέτρησε κανονικά ο Μπόγκναρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
Όλα τα λεφτά η δημιουργία του Ινμπόμ Χουάνγκ, ενώ είναι εξαιρετική και η κάθετη κίνηση του Μασούρα στην περιοχή. Από τον Ελληνα ξεκίνησε όλη η φάση, αυτός την τελείωσε! by Γιώργος Τσανάκας
20:22
18' Απειλεί ο Άρης. Πάει κατά μέτωπο ο Γκαρθία, σπάει σοτν Ιτούρμπε που έρχεται με φόρα αλλά πιάνει κακό σουτ από τα όρια της περιοχής. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
Ο Μανού Γκαρθία είναι απολαυστικός ορισμένες φορές με την μπάλα στα πόδια... Γενικότερα, στο χορτάρι του Βικελίδης βρίσκονται τρομεροί χειριστές! by Γιώργος Τσανάκας
20:23
Ο Ολυμπιακός δεν είχε ξεκινήσει καλά, αλλά καταφέρνει να ξεκλειδώσει την αντίπαλη άμυνα λόγω της ποιότητας του Χουάνγκ που σέρβιρε ωραίο γκολ στον Μασούρα. Χωράει συζήτηση η φάση στο ξεκίνημα για το αν υπήρξε φάουλ στην επίθεση του Άρη. Ένα επιπλέον replay θα βοηθούσε. Αμυντικά υπάρχει θέμα για τους «ερυθρόλευκους», αφού οι «κίτρινοι» παίζουν με τη μία την μπάλα, ενώ τα επιπόλαια λάθη δεν λείπουν και πάλι για τους Πειραιώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
20:28
Στα μισά του πρώτου μέρους, ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 του Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης. Πιο δραστήριοι, πάντως, οι γηπεδούχοι στο ματς, οι φιλοξενούμενοι παίζουν καλά στην κόντρα αλλά δεν κρατάνε όσο πρέπει την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Πολύ καλή η παρουσία του Μανωλά ως τώρα στο παιχνίδι. Καθαρίζει τα... πάντα στον αέρα! by Γιώργος Τσανάκας
20:34
20:39
35' Άλλη μια φορά εκτεθειμένος Γκρέι, σωστή η υπόδειξη οφσάιντ και πάλι. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
37' Τεράστια φάση για τον Άρη! Δεν μετράει ως τελική του Νταμπό τελικά, αφού υπήρχε οφσάιντ! by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Ήταν ολομόναχος στο ύψος του πέναλτι, πάντως, αλλά κατάφερε να... πετύχει αντίπαλο ο Νταμπό! by Γιώργος Τσανάκας
20:43
39' Ωραία κυκλοφορία με Μπιέλ, Ελ Αραμπί, Ροντρίγκες και Μασούρα, ο τελευταίος κάνει τη σέντρα πάνω στον Μαζικού. Φώναξαν για χέρι οι ερυθρόλευκοι, συνεχίζεται το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους βρισκόμαστε... by Γιώργος Τσανάκας
20:49
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
45'+1' Κάρτα στον Μαζικού για φάουλ στον Βρσάλικο. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο. Χάρη στο γκολ του Μασούρα από την απίθανη ασίστ του Ινμπόμ Χουάνγκ, ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 του Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
Ο Ολυμπιακός παρουσιάζεται, εν αντιθέσει με άλλα ματς, ουσιαστικός στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στον Άρη, αξιοποιώντας τη μοναδική ουσιαστικά καλή του φάση σε αυτό το διάστημα. Με ένα γκολ που φέρει την υπογραφή του Χουάνγκ Ιν-Μπεόμ.Ο Άρης ήταν, πάντως, πιο δραστήριος επιθετικά, δίχως να έχει πολλές καλές ευκαιρίες, αφού κάτι του λείπει στην τελική προσπάθεια. Τα επιπόλαια λάθη δεν λείπουν ούτε σήμερα από τους Πειραιώτες. Ο Χάμες δείχνει ότι έχει δρόμο μπροστά του, είναι φανερά εκτός κλίματος. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
47' Φάση για τον Άρη. Ο Ιτούρμπε έκανε απίθανη ντρίμπλα-ποδιά στον Εμβιλά, την κάθετη στον Γκρέι αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
47' Ο Χάμες άνοιξε για τον Μασούρα, ο τελευταίος προσπάθησε την παράλληλη για τον Ελ Αραμπί αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Πιέζει ο Άρης για την ισοφάριση αλλά τα χαλάει στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, με τον Ολυμπιακό να ψάχνεται κυρίως στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
55' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Μαντσίνι, βάζει το κεφάλι του ο Αραμπί και διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
56' Βολέ του Ιτούρμπε, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
57' Νέα απειλή για τον Άρη με Ιτούρμπε, κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
Δείχνει να έχει χάσει τη μάχη του κέντρου ο Ολυμπιακός, ο Άρης πατάει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
59' Μακρινό σουτ του Εμπακατά, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
60' Πάλμα στη θέση του Γκρέι για τον Αρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
63' Άβιλα και Μπακαμπού μέσα, έξω οι Βρσάλικο, Ελ Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
Ντεμπούτο του Μπακαμπού με τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
21:26
64' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Μασούρα, ο Χάμες δεν πιάνει καλά το βολέ μέσα από την περιοχή παρότι ήταν ολομόναχος, με την μπάλα να περνά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
21:30
21:30
68' Καμάτσο αντί Ιτούρμπε για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:33
Ξεκίνησε καλά το δεύτερο μέρος. Με τον Άρη να μπαίνει και πάλι με μεγαλύτερη ορμή, ενώ ο Πάρντιου προσπαθεί να ανακατέψει την τράπουλα. Έχει χαλάσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά με τις συνεχείς διακοπές by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
72' Μέσα ο Αγκιμπού, έξω ο Χάμες για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
72' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
74' Στο τείχος η εκτέλεση του Πάλμα... by Γιώργος Τσανάκας
21:37
76' Γκοοολ για τον Άρη! Σκόρερ ο Μαντσίνι, έχει κάνει... φάβα ο Βατσλίκ! by Γιώργος Τσανάκας
21:38
Βαθιά μπαλιά του Νταμπό, ο Μαντσίνι προλαβαίνει και τσιμπάει την μπάλα προ του Βατσλίκ που είχε βγει εκτός περιοχής και πίστευε πως θα προλάβαινε, σκοράροντας σε κενή εστία για το 1-1! by Γιώργος Τσανάκας
21:39
Σε απόλυτη ισορροπία το ματς στο Βικελίδης, πλέον και ενώ απομένει ένα τέταρτο τουλάχισοτν! by Γιώργος Τσανάκας
21:40
78' Μπόουλερ αντί Μασούρα και Ουί-Τζο αντί Ινμπόμ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:41
79' Γκοοολ για τον Άρη! Ο Πάλμα φέρνει... τούμπα το σκορ, 2-1! by Γιώργος Τσανάκας
21:42
Ο Καμάτσο δέχεται το φάουλ από τον Μπα, ο διαιτητής αφήνει σωστά το πλεονέτκημα και ο Μανού Γκαρθία κάνει το παράλληλο γύρισμα για τον Πάλμα που σκοράρει σε κενή εστία! Ανατροπή για τον Άρη σε τρία λεπτά! by Γιώργος Τσανάκας
21:44
Τελευταίο δεκάλεπτο, να δούμε την αντίδραση του Ολυμπιακού αλλά και το πώς θα διαχειριστεί το προβάδισμά του ο Άρης. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
83' Κάρτα στον Μαντσίνι. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
86' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το πρώτο του στο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
21:49
87' Κάρτα στον Νταμπό. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
88' Ζερβινιό και Πίρσμαν μέσα, Νταμπό και Μανού Γκαρθία έξω. by Γιώργος Τσανάκας
21:50
88' Σουτ του Μπακαμπού από δύσκολη θέση, σε κόρνερ ο Κουέστα! by Γιώργος Τσανάκας
21:52
5 λεπτά οι καθυστερήσεις στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:54
Φάγαμε δύο από τα πέντε λεπτά, τίποτα δεν έχει αλλάξει. Ο Άρης με άνεση από τότε που έκανε την ανατροπή, συνεχίζει να προηγείται! by Γιώργος Τσανάκας
21:56
90'+3' Ο Βατσλίκ απομακρύνει με τα πόδια την μπάλα, μετά το τραγικό γύρισμα του Μπα... by Γιώργος Τσανάκας
21:58
Τέλος στο ματς! Ο Άρης έκανε μεγάλη ανατροπή κόντρα στον Ολυμπιακό, επικράτησε 2-1 και ανέβηκε τρίτος στο -5 από τον Παναθηναϊκό! Οι Πειραιώτες στο -7 από την κορυφή, έχουν ήδη τρεις απώλειες στις πέντε πρώτες αγωνιστικές! by Γιώργος Τσανάκας
21:58
Ο Μασούρας είχε ανοίξει το σκορ, αλλά ο Άρης έκανε την ανατροπή με Μαντσίνι και Πάλμα σε τρία λεπτά! by Γιώργος Τσανάκας
21:59
Ντεμπούτο με νίκη για τον Άλαν Πάρντιου στον πάγκο του Άρη, δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα το ντεμπούτο των Χάμες, Μπακαμπού! by Γιώργος Τσανάκας
22:00
Έντονοι πανηγυρισμοί από παίκτες και οπαδούς του Άρη, αποχωρούν απογοητευμένοι οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού... by Γιώργος Τσανάκας
22:01
«Στο πρώτο ημίχρονο δυσκολευτήκαμε, στο δεύτερο όμως με τις αλλαγές κάναμε ένα εκπληκτικό παιχνίδι και το κερδίσαμε άξια», είπε μεταξύ άλλων ο Πάρντιου μετά το ματς! by Γιώργος Τσανάκας