ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός για την 6η αγωνιστική της Super League 1.

21:02
21:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της φετινής Super League 1. by www.sport-fm.gr
21:03
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «δικέφαλου του Βορρά». by www.sport-fm.gr
21:04
21:05
Να πούμε, επίσης, ότι στο «στρατόπεδο» του Παναθηναϊκού υπάρχουν δύο απώλειες της τελευταίας στιγμής, αφού Παλάσιος και Βέρμπιτς έμειναν εκτός 20άδας! by www.sport-fm.gr
21:09
21:10
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ κάθονται οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Τσαούσης, Ελ Καντουρί, Σβαμπ, Κουαλιάτα, Μπίσεσβαρ, Κωνσταντέλιας και Γκορντεζιάνι. by www.sport-fm.gr
21:12
Από την άλλη, στον πάγκο των «πράσινων» βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Γκάνεα, Ιωαννίδης, Τσόκαϊ, Σάρλια, Πούγγουρας, Τρουιγιέ και Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
21:12
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Γιούλιαν Βάινμπεργκερ από την Αυστρία, ενώ στο VAR θα είναι ο συμπατριώτης του Μάνουελ Σούτενγκρουμπερ. by www.sport-fm.gr
21:14
«Πηγαδάκι» ανάμεσα σε Λύρατζη, Ιωαννίδη και Τσαούση, πριν το ματς με φόντο την Εθνική... Εικόνα live 21972382/73896.jpg by www.sport-fm.gr
21:17
Ενώ Λοντίγκιν και Κάργας επίσης... τα λένε, ως παλιοί γνώριμοι από τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εικόνα live 21972382/73484.jpg by www.sport-fm.gr
21:20
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by www.sport-fm.gr
21:23
Να πούμε επίσης ότι στην Τούμπα δεν θα υπάρχουν πανό εκτός αυτών που αναφέρουν τα έξι ονόματα των αδικοχαμένων φίλων του ΠΑΟΚ στα Τέμπη πριν από 23 χρόνια! Εικόνα live 21972382/119472.jpg by www.sport-fm.gr
21:24
21:26
21:27
Ενώ οι παίκτες και οι τεχνικοί των δύο ομάδων πηγαίνουν στο μνημείο που υπάρχει στη Θύρα 4 για να καταθέσουν λουλούδια στη μνήμη των έξι οπαδών που έχασαν τη ζωή τους στα Τέμπη! by www.sport-fm.gr
21:29
21:30
21:31
21:35
21:36
5' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού από αριστερά, σέντρα του Χουάνκαρ, κόρνερ η μπάλα από παρέμβαση του Ίνγκασον. by www.sport-fm.gr
21:37
21:37
7' Φάουλ σε καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους, έξω και δεξιά της περιοχής. by www.sport-fm.gr
21:38
7' Νέα εκτέλεση του Αϊτόρ, ο Ίνγκασον διώχνει με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ του Μάγκνουσον, σωστή. by www.sport-fm.gr
21:42
11' Σέντρα του Ζίβκοβιτς από αριστερά, στο πρώτο δοκάρι για τον επερχόμενο Αουγκούστο, βγαίνει και καθαρίζει ωστόσο ο Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
21:43
12' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, με την εξαιρετική μπαλιά του Τσέριν για τον Αϊτόρ, που πατάει περιοχή, σουτάρει από αριστερά, αλλά ο Κοτάρσκι διώχνει σε κόρνερ! Εικόνα live 21972382/36226.jpg by www.sport-fm.gr
21:44
21:45
14' Ο ΠΑΟΚ βγαίνει στην αντεπίθεση από το... κόρνερ του Μπερνάρ, με τον Νάρεϊ να δίνει έξω από την περιοχή και δεξιά στον Ντάντας, που σουτάρει, όμως ο Αϊτόρ βάζει την κόντρα και διώχνει! by www.sport-fm.gr
21:48
17' Νέα καλή στιγμή των γηπεδούχων, με τον Λύρατζη να σεντράρει από δεξιά και τον Ολιβέιρα να παίρνει την κεφαλιά αλλά να αστοχεί. by www.sport-fm.gr
21:49
18' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Ολιβέιρα να εκμεταλλεύεται την πολύ ωραία πάσα του Αουγκούστο με «τακουνάκι» και με ωραίο πλασέ να νικάει τον Μπρινιόλι στο τετ α τετ, ανοίγοντας το σκορ... Εικόνα live 21972382/29785.jpg by www.sport-fm.gr
21:55
Μόλις δεύτερο γκολ του Ολιβέιρα με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, που είχε προειδοποιήσει στα τελευταία λεπτά, βρήκε το τέρμα που έψαχνε και τώρα ο Λουτσέσκου μπορεί να κάνει την διαχείριση που θέλει, έχονταας ήδη επιλέξει να χτυπήσει από τα δεξιά τον Παναθηναϊκό, ο οποίος δεν έχει απειλήσει καθόλου με εξαίρεση μια φάση... by www.sport-fm.gr
21:59
27' Ο Σπόραρ κάνει ένα επικίνδυνο γύρισμα από τα δεξιά, αλλά ο Νάσμπεργκ απομακρύνει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
22:03
22:05
34' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, ο Σπόραρ έκανε ένα γυριστό, με το σουτ του Ρούμπεν στην εξέλιξη της φάσης να είναι χλιαρό. by www.sport-fm.gr
22:05
35' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από δεξιά, το εκτελεί ο Αϊτόρ, κεφαλιά του Μάγκνουσον, μπλοκάρει εύκολα ο Κοτάρσκι. by www.sport-fm.gr
22:08
37' Καλή στιγμή για το «τριφύλλι», με τον Σπόραρ να επιλέγει λανθασμένα να σουτάρει από το ύψος της περιοχής, αντί να πασάρει στον επερχόμενο από δεξιά Αϊτόρ και τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει... by www.sport-fm.gr
22:09
38' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ τώρα, από την δεξιά πλευρά, το εκτελεό ο Νάρεϊ, διώχνει ο Χουάνκαρ. by www.sport-fm.gr
22:13
42' Παρέμβαση του Σένκεφελντ σε γέμισμα του Κούρτιτς από αριστερά και κόρνερ για τους γηπεδούχους. by www.sport-fm.gr
22:14
43' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Νάρεϊ, ο Ντάντας κάνει το απευθείας βολέ, αλλά η μπάλα βρίσκει πάνω στην πλάτη του Τσέριν και απομακρύνεται, by www.sport-fm.gr
22:14
22:15
22:16
45' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση του φάουλ από τον Ντάντας, ο Κούρτιτς προλαβαίνει τον Σένκεφελντ στον αέρα, αλλά η γυριστή κεφαλιά του περνάει άουτ! by www.sport-fm.gr
22:16
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0 του Παναθηναϊκού, χάρη στο γκολ του Ολιβέιρα από το 18'. by www.sport-fm.gr
22:20
Ένα κουβάρι οι παίκτες του ΠΑΟΚ, πανηγυρίζουν το προβάδισμα της ομάδας τους με την κερκίδα! Εικόνα live 21972382/115938.jpg by www.sport-fm.gr
22:31
22:32
22:32
22:37
22:39
51' Γκολ! Ο Παναθηναϊκός ισοφαρίζει με τον Αϊτόρ, ο οποίος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ από φοβερή κάθετη του Ρούμπεν και με ωραία κίνηση περνάει και τον Κοτάρσκι, σκοράροντας σε κενή εστία... Εικόνα live 21972382/31452.jpg by www.sport-fm.gr
22:42
54' Σουτ του Ντάντας, έξω από την περιοχή, είναι αδύναμο και καταλήγει δίπλα από την εστία του Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
22:43
Ο οίστρος του Αϊτόρ απέναντι στον ΠΑΟΚ, αλλά και η επίδρασή του στο παιχνίδι του Παναθηναϊκού, επιβεβαιώνονται -και- σήμερα με τον Ισπανό να σκοράρει για πέμπτη φορά σε έξι ματς με τον «δικέφαλο του Βορρά», αλλάζοντας τα δεδομένα κι ενώ το «τριφύλλι» βγάζει αντίδραση έχοντας μπει πολύ δυνατά στην επανάληψη! by www.sport-fm.gr
22:44
22:44
57' Αναγκαστική αλλαγή για τους «ασπρόμαυρους», με τον Μπίσεσβαρ να αντικαθιστά τον τραυματία Πορτογάλο. by www.sport-fm.gr
22:50
63' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Με τον Ζίβκοβιτς να κάνει πάντως φάουλ στον Σένκεφελντ, που δεν καταλογίζεται, να σεντράρει από άριστερά και τον Αουγκούστο να αστποχεί από θέση μέσα αριστερα. by www.sport-fm.gr
22:57
69' Σπουδαία ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Σπόραρ να κάνει την κεφαλιά, αλλά να στοχεί και τον Κοτάρσκι να τον βρίσκει στη συνέχεια στο πρόσωπο με το χέρι! by www.sport-fm.gr
22:57
Υπάρχει διακοπή στον αγώνα, λογικά θα ειδοποιηθεί από το VAR για να δει την φάση ο διαιτητής, αφού υπάρχει πέναλτι! by www.sport-fm.gr
22:58
22:59
72' Οπως αναμενόταν, ο Αυστριακός ρέφερι καταλογίζει την παράβαση και δίνει κίτρινη κάρτα στον Κοτάρσκι! by www.sport-fm.gr
23:01
73' Γκολ! 2-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Αϊτόρ να ευστοχεί στην εκτέλεση και να υπογράφει, μέχρι στιγμής, την ανατροπή για το «τριφύλλι», παρότι ο Κοτάρσκι πέφτει σωστά στα δεξιά... by www.sport-fm.gr
23:02
23:03
23:04
23:06
23:07
23:07
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, με τους «πράσινους» να βρίσκονται κοντά στο 6/6. by www.sport-fm.gr
23:09
23:10
83' Σουτ Ελ Καντουρί μετά από ωραία προσπάθεια, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr