Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση για την έβδομη αγωνιστική της Super League.

15:20
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική, ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
15:22
Αυτό είναι το 46ο ματς με γηπεδούχο τον ΟΦΗ, ο οποίος έχει επικρατήσει στα 11, ο Ολυμπιακός έχει 19 νίκες και 15 από τις αναμετρήσεις τους έχουν τελειώσει ισόπαλες. by Γιώργος Τσανάκας
15:22
Ο Ολυμπιακός έχει καταφέρει να δημιουργήσει ένα σημαντικό σερί τα τελευταία χρόνια και με τέσσερις διαδοχικές νίκες έχει ισοφαρίσει την καλύτερη επίδοση του στην Κρήτη, η οποία ήταν πάλι τέσσερις νίκες από το 2012 μέχρι το 2019. Ο ΟΦΗ με μόλις μια νίκη και μια ισοπαλία στα δώδεκα τελευταία του ματς με τον Ολυμπιακό εντός έδρας έχει την πιο χαμηλή συγκομιδή στην ιστορία των εντός έδρας αναμετρήσεων του με τους ερυθρόλευκους. by Γιώργος Τσανάκας
15:22
Το 0-0 είναι το δημοφιλέστερο σκορ στις 45 αναμετρήσεις τους, με δεύτερο το 0-1 που έχει παρουσιαστεί έξι φορές. Ο ΟΦΗ έχει πλουραλισμό αποτελεσμάτων στις νίκες του και αυτές με 2-1 έχουν τις περισσότερες επαναλήψεις, με 4 εμφανίσεις. by Γιώργος Τσανάκας
15:24
45 Συναντήσεις: 11 νίκες ΟΦΗ 15 ισοπαλίες 19 νίκες Ολυμπιακός by Γιώργος Τσανάκας
15:25
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
15:25
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Μανδάς – Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης – Περέα, Μεγιάδο, Τοράλ – Λάρσον, Ντίκο, Γκερέρο by Γιώργος Τσανάκας
15:26
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Τζολάκης - Άβιλα, Παπασταθόπουλος, Ντόι, Ρέαμπτσουκ - Εμβιλά, Ινμπομ Χουάνγκ, Αγκιμπού - Μασούρας, Μπιελ, Μπακαμπού. by Γιώργος Τσανάκας
15:37
Να πούμε ότι ο Βρσάλικο έμεινε εκτός αποστολής γιατί έχει συμπτώματα ίωσης, ενώ στην Κρήτη ταξίδεψε και μπήκε στην αποστολή ο Σαμασέκου που αρχικά είχε μείνει εκτός λόγω ενοχλήσεων! by Γιώργος Τσανάκας
15:39
Στον πάγκο του ΟΦΗ βρίσκονται οι Στίβενς, Ντιουσέ, Tζου, Ντουρμισάι, Γιαννούλης, Γιοχού, Uοράριρσον, Στάικος και Μπιφουμά. by Γιώργος Τσανάκας
15:39
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Πασχαλάκης, Μπουχαλάκης, Χάμες, Μαρσέλο, Βρουσάι, Ουί-Τζο, Βαλμπουενά, Σαμασέκου και Γκάρι Ροντρίγκες. by Γιώργος Τσανάκας
15:45
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας) - Τριανταφύλλου (Αρκαδίας) 4ος: Τσέτσιλας (Γρεβενών) VAR: Κουτσιαύτης (Άρτας) - Πετρόπουλος (Αρκαδίας) by Γιώργος Τσανάκας
15:46
Στις κερκίδες νωρίτερα του Γεντί Κουλέ υπήρξε μεγάλη ένταση και επεισόδια. Διαβάστε εδώ αναλυτικά by Γιώργος Τσανάκας
15:48
Επίσης, ο ΟΦΗ είχε ανακοινώσει πως υπάρχει sold-out στο ματς με τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
15:57
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
16:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
16:05
2' Φωνές του ΟΦΗ για φάουλ πάνω στον Μεγιάδο έξω από την περιοχή. Σωστά αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί ο Διαμαντόπουλος, έδιωξε καθαρά την μπάλα ο Ντόι. by Γιώργος Τσανάκας
16:07
5' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ! Μετά από γέμισμα του Μανδά, η μπάλα περνά από την άμυνα του Ολυμπιακού αλλά ο Γκερέρο από τα όρια της περιοχής κάνει κακό τελείωμα! by Γιώργος Τσανάκας
16:09
Προσπαθεί να κοντρολάρει τον ρυθμό ο Ολυμπιακός, αλλά δυσκολεύεται αρκετά στην κυκλοφορία της μπάλας... by Γιώργος Τσανάκας
16:10
9' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Σουτ του Μασούρα μέσα από την περιοχή, βάζει την κόντρα ο Μαρινάκης και διώχνει. by Γιώργος Τσανάκας
16:13
Παίζει ψηλά ο ΟΦΗ, προσπαθώντας να δυσκολέψει το passing game του Ολυμπιακού. Οι γραμμές των γηπεδούχων έχουν κοντινές αποστάσεις λειτουργεί σωστά μέχρι τώρα για την ομάδα του Νιόπλια, κυρίως στο ανασταλτικό κομμάτι. by Γιώργος Τσανάκας
16:13
12' Σουτ του Μεγιάδο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Γιώργος Τσανάκας
16:15
13' Μακρινό σουτ του Μπιέλ, μπλόκαρε εύκολα ο Μανδάς. by Γιώργος Τσανάκας
16:15
14' Φάση για τον ΟΦΗ. Έκλεισε προς τα μέσα και σούταρε ο Ντίκο, έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ ο Τζολάκης. by Γιώργος Τσανάκας
16:16
16:17
15' Απειλεί τώρα ο Ολυμπιακός! Ο Μασούρας πατάει γερά και παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα μακριά από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
16:17
by Γιώργος Τσανάκας
16:22
20' Ζυγίζει τα πόδια του και σουτάρει από τα 20 μέτρα ο Μασούρας, η μπάλα δύο μέτρα από την εστία. Μοναδικός παίκτης του Ολυμπιακού που απειλεί ο Έλληνας εξτρέμ. by Γιώργος Τσανάκας
16:22
Δεν έχει ένταση στο παιχνίδι του ως τώρα ο Ολυμπιακός, ενώ ο Μπακαμπού δεν τροφοδοτείται και είναι εκτός αγώνα στο πρώτο 20λεπτο. by Γιώργος Τσανάκας
16:25
23' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ατομική ενέργεια του Άβιλα, ο οποίος παίρνει και τις κόντρες και σουτάρει από καλό σημείο μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα περνά ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
16:25
16:26
24' Cooling break γιατί έχει ζέστη στο Ηράκλειο... Μικρή ανάσα δροσιάς και επιστρέφουμε! by Γιώργος Τσανάκας
16:32
Μισή ώρα στο παιχνίδι παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε ΟΦΗ και Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
16:35
Ο Ολυμπιακός δεν έχει απειλήσει ιδιαίτερα, με τους γηπεδούχους να έχουν κλείσει καλά τους διαδρόμους προς την εστία του Μανδά. Μόνο από τα πλάγια έχει φτιάξει η ομάδα του Μίτσελ, από τον άξονα είναι καλά μπλοκαρισμένη. by Γιώργος Τσανάκας
16:35
34' Τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό! Στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και απέναντι στον Μανδά ο Μασούρας, σπάει στον Μπακαμπού αλλά ο τελευταίος δεν κατάφερε να νικήσει τον Έλληνα κίπερ. Αν έμπαινε γκολ δεν θα μετρούσε, ήταν εκτεθειμένος ο Μασούρας. by Γιώργος Τσανάκας
16:37
Στο έδαφος ο Άβιλα, δείχνει να έχει πρόβλημα στον προσαγωγό. by Γιώργος Τσανάκας
16:37
16:38
37' Θα βγει ο Άβιλα, μπαίνει ο Βρουσάι. Νέο πρόβλημα τραυματισμού για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
16:39
37' Κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει με το αριστερό ο Χουάνγκ, μπλόκαρε ο Μανδάς. by Γιώργος Τσανάκας
16:42
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Προσπαθεί να φύγει στην κόντρα ο Ολυμπιακός αλλά ο Μασούρας κόβεται, με τους γηπεδούχους να κλέβουν, τον Τοράλ να κάνει τη σέντρα και ο Ντόι άθελά του να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με προβολή... by Γιώργος Τσανάκας
16:43
Άτυχη στιγμή για τον νεαρό στόπερ στο ντεμπούτο του... Να διώξει ήθελε, την έστειλε στα δίχτυα! by Γιώργος Τσανάκας
16:46
Νέα δεδομένα λοιπόν στο παιχνίδι, ο ΟΦΗ προηγείται και μένει να φανεί πώς θα διαχειριστεί το προβάδισμά του, ενώ θα δούμε πώς θα αντιδράσει ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
16:48
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
16:49
45'+2' Κάρτα στον Λάρσον. by Γιώργος Τσανάκας
16:50
45'+4' Σέντρα-σουτ του Μπιέλ, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
16:51
45'+4' Κάρτα στον Ντόι. by Γιώργος Τσανάκας
16:52
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο! Ο ΟΦΗ προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού χάρη στο αυτογκόλ του Ντόι στο 40ο λεπτό. Φουλ ισορροπημένο το ματς, οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούν να δημιουργήσουν εύκολα φάσεις, ενώ οι γηπεδούχοι με την καλή ανασταλτική τους λειτουργία τους έχουν κρατήσει μακριά από την εστία του Μανδά. by Γιώργος Τσανάκας
16:53
16:53
17:07
17:08
46' Χάμες και Γκάρι μέσα, έξω οι Μασούρας, Ντόι για τον Ολυμπιακό. Σε ρόλο στόπερ ο Εμβιλά. by Γιώργος Τσανάκας
17:09
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
17:10
47' Σουτ του Βρουσάι, η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
48' Σουτάρα του Μπιέλ από τα 25 μέτρα, λίγο άουτ η μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
17:14
51' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Βρουσάι κάλυψε την μπαλα με το σώμα του, με τον Μεγιάδο να πηγαίνει άτσαλα πάνω του και να τον βρίσκει χαμηλά, βάζοντάς του ουσιαστικά τρικλοποδιά. by Γιώργος Τσανάκας
17:15
Επιβεβαιώνει και το VAR την παράβαση... by Γιώργος Τσανάκας
17:16
53' ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΜΑΝΔΑΣ! Πέφτει σωστά ο Έλληνας κίπερ στην αριστερή του γωνία και βγάζει εντυπωσιακά τη δυνατή εκτέλεση του Χάμες! Τρομερή επέμβαση! by Γιώργος Τσανάκας
17:17
Παραμένει το 1-0 υπέρ των Κρητικών, μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να ισοφαρίσει! by Γιώργος Τσανάκας
17:18
55' Μέσα ο Ντιουσέ, έξω ο Ντίκο για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
17:21
58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Τρομερή κάθετη του Χάμες που τρυπάει την αντίπαλη άμυνα, βγάζει τον Γκάρι σε θέση βολής και αυτός εκτελεί τον Μανδά για το 1-1. Εξαιρετικό τελείωμα του Γκάρι, υπέροχη κάθετη του Χάμες! by Γιώργος Τσανάκας
17:23
Πέντε λεπτά μετά το χαμένο πέναλτι, ο Χάμες περνάει υπέροχη κάθετη και η ομάδα του Μίτσελ ισοφαρίζει. by Γιώργος Τσανάκας
17:27
64' Ντουρμισάι μέσα, Τοράλ έξω για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
17:28
17:28
17:31
Τελευταίο 25λεπτο στο ματς, ο ΟΦΗ με τον Ολυμπιακό βρίσκονται ισόπαλοι με σκορ 1-1. Καλός στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός, φουλ αμυντικά παίζει ο ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
17:32
17:32
69' Cooling break και πάλι... by Γιώργος Τσανάκας
17:36
72' Τζου αντί Μεγιάδο για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
74' Βαλμπουενά αντί Μπιέλ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
17:41
Προσπαθεί να βρει το γκολ της ανατροπής ο Ολυμπιακός, κρατάει ο ΟΦΗ. Στο 77' βρισκόμαστε πλέον... by Γιώργος Τσανάκας
17:42
Ετοιμάζει και τον Μαρσέλο ο Μίτσελ... by Γιώργος Τσανάκας
17:43
80' Μέσα ο Μαρσέλο, έξω ο Αγκιμπού. Ντεμπούτο για τον Βραζιλιάνο και στο πρωτάθλημα. by Γιώργος Τσανάκας
17:44
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Βαλμπουενά με τρομερή εκτέλεση φάουλ, δίνει έτοιμο γκολ στον Μπακαμπού ο οποίος αμαρκάριστος με κεφαλιά-ψαράκι εκτελεί τον Μανδά για το 2-1! by Γιώργος Τσανάκας
17:45
Ανατροπή για τους Πειραιώτες, με τις αλλαγές του Μίτσελ να γυρίζουν το ματς! by Γιώργος Τσανάκας
17:47
84' Κόρνερ για τον ΟΦΗ τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
17:47
84' Κάρτα στον Μαρινάκη. by Γιώργος Τσανάκας
17:50
Περνάει ο χρόνος, ο Ολυμπιακός κρατάει με άνεση το προβάδισμά του... by Γιώργος Τσανάκας
17:53
90' Kορνερ για τον ΟΦΗ που ψάχνει την ισοφάριση! by Γιώργος Τσανάκας
17:54
Ανεκμετάλλευτο πέρασε, αλλά συνεχίζουν να πιέζουν οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Τσανάκας
17:55
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος by Γιώργος Τσανάκας
17:55
90'+1' Τεράστια ευκαιρία για το 3-1 του Ολυμπιακού. Ο Γκάρι έσπασε στον Μπακαμπού ο οποίος πήγε να πλασάρει, ολομόναχος, με τη μία αλλά δεν βρήκε εστία. by Γιώργος Τσανάκας
17:57
Στο έδαφος ο Περέα τώρα, έχει χτυπήσει. Μέσα και το ιατρικό τιμ. by Γιώργος Τσανάκας
18:00
Τέλος στο παιχνίδι! Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-1 με ανατροπή του ΟΦΗ, χάρη στα τέρματα των Γκάρι και Μπακαμπού. Ο Ντόι με αυτογκόλ είχε δώσει προσωρινά προβάδισμα στους Κρητικούς. by Γιώργος Τσανάκας