Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση για την έβδομη αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:16
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική της Super League 1. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:16
Το ματς είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 16:30 (Novasports Prime, bwinΣΠΟΡ FM 94,6, sport-fm.gr). by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:17
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:18
H σύνθεση του Λεβαδειακού: Μάρκοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Παναγιώτου, Νίκας, Μεχία, Μουτίνιο, Σκβάρκα, Τορό, Δούμτσιος. Στον πάγκο: Στογιάνοβιτς, Σαντομιέρσκι, Μπαχανάκ, Πέτρε, Τσιριγώτης, Μπελμόντ, Τζημόπουλος, Γιαννιώτας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:18
Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κάργας, Τσαούσης, Ντάντας, Κούρτιτς, Νάρεϊ, Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Γκορντεζιάνι. Στον πάγκο: Ζίβκοβιτς, Νάσμπεργκ, Βιεϊρίνια, Φιλίπε, Σβαμπ, Μπίσεσβαρ, Κουαλιάτα, Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:21
Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της Nova ενόψει του σημερινού αγώνα ο Ραζβάν Λουτσέσκου: Για το αν έχει προβληματισμό, μετά την ήττα στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό: «Δεν μου δημιουργεί κάτι προβληματισμό σε σχέση με τον Παναθηναϊκό. Η εικόνα που έχω σαν προπονητής είναι ξεκάθαρη, έχω την εμπειρία, είμαι 17 χρόνια προπονητής, μπορώ να ξεχωρίσω κάποια πράγματα. Σε τέτοια παιχνίδια μπορούν να συμβούν τέτοιες καταστάσεις απέναντι και σε αντίπαλους όπως ο Παναθηναϊκός. Είχαμε ένα φανταστικό πρώτο ημίχρονο, ο τρόπος με τον οποίο παίξαμε, είμαστε μια ομάδα που συλλέγει εμπειρίες την δεδομένη στιγμή, είμαστε ικανοποιημένοι από τον τρόπο που η ομάδα δημιουργεί και παράγει, οπότε δεν έχω κάποιον προβληματισμό». Για την βαθμολογική θέση του ΠΑΟΚ: «Δεν είμαι ικανοποιημένος, αλλά παράλληλα δεν είναι και κάτι που μου δημιουργεί πρόβλημα, η κατάσταση στην ελληνική λίγκα είναι τελείως διαφορετική. Όσον αφορά το σύνολό μου, μπορώ να σας πω ότι από τις προπονήσεις, έχουμε ένα από τα πιο σκληρά εργαζόμενα γκρουπ που θα μπορούσαμε να έχουμε. Είμαι ικανοποιημένος από το γεγονός ότι η ομάδα προοδεύει, δημιουργεί πράγματα και θα είναι λάθος να πιστέψουμε ότι αυτή η ομάδα θα μπορεί να κερδίσει κάθε παιχνίδι, το αν θα παλεύει για τη νίκη είναι τελείως διαφορετικό κομμάτι». Σε ερώτηση σχετικά με τις συναντήσεις κορυφής που έγιναν μεσούσης της σεζόν υπό την παρουσία του Γιώργου Σαββίδη, απάντησε: «Δε θέλω να απαντήσω σε αυτό...». Για τις απουσίες που θα έχει και το ματς με τον Λεβαδειακό: «Θα το δούμε αυτό, θα το αξιολογήσουμε, έχουμε ακόμη μια ημέρα μπροστά μας. Περιμένω ένα δύσκολο παιχνίδι, θα περιμένει οποιοδήποτε λάθος μας ο Λεβαδειακός, θα πρέπει και εμείς να εκμεταλλευτούμε το παραμικρό λάθος, την παραμικρή ευκαιρία που θα μας δοθεί για να πάρουμε το αποτέλεσμα». by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:22
Μεγάλη η προσέλευση των οπαδών του ΠΑΟΚ στη Λειβαδιά, αφού χιλιάδες έχουν πάει από τη Θεσσαλονίκη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:22
Διαιτητές: Μανούχος (Κωσταράς, Κούλα Χασάν, 4ος Τσακαλίδης, VAR: Παπαπέτρου, Καλαμπόκης) by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:23
Πριν την αναμέτρηση, οι Ζοσέ Μπότο, Αντελίνο Βιεϊρίνια και Χρήστος Καρυπίδης τίμησαν τη μνήμη του Χρήστου Μπακόλα. Το 2017 έπεσε και τραυματίστηκε θανάσιμα στο κεφάλι προσπαθώντας να σκαρφαλώσει στον νερόμυλο, στην περιοχή των πηγών της Κρύας...μπροστά στα μάτια των φίλων του. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:26
Είσοδος των δύο ομάδων τώρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:30
Σέντρα στο ματς! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:31
1' Πρώτο σουτ στο ματς πάνω στην κίνηση από τον Μουτίνιο, μπλοκάρει ο Κοτάρσκι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:33
4' Πιέζει ψηλά ο Λεβαδειακός και προσπαθεί να χτυπήσει στην αντεπίθεση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:36
6' Άλλη μια προσπάθεια από τον Δούμτσιο, φωνάζει για κόρνερ, άουτ λέει ο διαιτητής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:37
8' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από δεξιά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:39
9' Νέο κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:39
Απομακρύνει ο Λιάγκας, κάνει φάουλ ο Λύρατζης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:41
12' Δεν υπάρχει κάποια μεγάλη στιγμή στο ματς ακόμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:44
15' Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να ανεβάσει τις γραμμές, είναι καλά τοποθετημένος ο Λεβαδειακός. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:46
17' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:47
Στο τείχος η εκτέλεση του Κούρτιτς και κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:48
19' Διώχνει η άμυνα του Λεβαδειακού. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:50
21' Ο ΠΑΟΚ πλέον έχει πάρει το παιχνίδι της κατοχής και προσπαθεί να απειλήσει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:55
26' Ο ρυθμός είναι τρομερά χαμηλός στη Λειβαδιά... by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:56
Μεγάλη μπαλιά του Ελ Καντουρί στο... πουθενά και απευθείας άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:58
28' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Νάρεϊ μέσα στην περιοχή δεν μπορεί εξ επαφής να σκοράρει! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:01
32' Πιέζει ο ΠΑΟΚ για να βρει ένα γκολ, αντέχει εύκολα ο Λεβαδειακός. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:02
33' Κόρνερ για Λεβαδειακό διώχνει η αντίπαλη άμυνα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:03
Κούρτιτς σουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:04
35' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από δεξιά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:05
39' Ο Δούμτσιος φωνάζει για πέναλτι μέσα στην περιοχή, όμως ο Μανούχος βλέπει... θέατρο και τον τιμωρεί με κίτρινη κάρτα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:10
39' Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:11
41' Μικρή διακοπή εδώ και λίγα λεπτά στο ματς για τραυματισμό του Σκβάρκα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:11
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:14
44' Τι πήγε να βάλει ο Γκορντεζιάνι! Ανάποδο ψαλίδι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, διώχνει ο Μάρκοβιτς! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:15
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:16
45+1' Διώχνει με γροθιές ο Μάρκοβιτς! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:17
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:32
Στον αγωνιστικό χώρο Λεβαδειακός και ΠΑΟΚ για το δεύτερο ημίχρονο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:34
Σέντρα και πάλι στο ματς! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:35
47' Ο Βινίσιους είναι εξαιρετικός σήμερα, έχει ήδη πέντε σπουδαίες επεμβάσεις. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:37
48' Τεράστια τριπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια φεύγει κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:41
52' Πιέζει ψηλά ο Λεβαδειακός και παίζει στα ίσα τον ΠΑΟΚ με σκοπό να σκοράρει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:43
54' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από αριστερά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:43
55' Επιθετικό φάουλ του Νάρεϊ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:45
56' Διπλή αλλαγή για Λεβαδειακό: Ο Μπαχανάκ παίρνει τη θέση του Σκβάρκα και ο Τσιριγώτης του Δούμτσιου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:49
60' Οι γηπεδούχοι αντέχουν και τουλάχιστον αμυντικά, έχουν αφήσει εξαιρετικές εντυπώσεις. Από την άλλη ο ΠΑΟΚ είναι πιο επικίνδυνος αλλά δυσκολεύεται. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:50
61' Τριπλή αλλαγή για ΠΑΟΚ: Ο Ολιβέιρα παίρνει τη θέση του Γκορντεζιάνι, ο Βιεϊρίνια του Τσαούση και ο Μπίσεσβαρ του Ντάντας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:51
62' Τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Ίνγκασον, η κεφαλιά του σε κενή εστία περνάει άουτ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:54
66' Σουτ Κούρτιτς συρτό, μπλοκάρει εύκολα ο Μάρκοβιτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:57
68' Ο ΠΑΟΚ πλέον έχει πάρει την κατοχή και ψάχνει το γκολ. Αμύνεται ο Λεβαδειακός και ίσως προσπαθεί να χτυπήσει στην αντεπίθεση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:58
70' Αλλαγή για Λεβαδειακό: Μέσα ο Μπελμόντ, έξω ο Τορό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:59
71' Ο Μουτίνιο μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε υπό πίεση με λόμπα τον Κοτάρσκι, αλλά δεν βρήκε στόχο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:01
73' Γκολ για τον Λεβαδειακό με τον Νάρεϊ στην αντεπίθεση! by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:02
Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ υποδέχθηκε εξαιρετικά τη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, άντεξε στην πίεση της άμυνας και έκανε το 0-1. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:05
77' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από δεξιά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:06
Επιθετικό φάουλ του Ίνγκασον. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:06
Λίγο νωρίτερα δέχθηκε και κίτρινη κάρτα ο Μεχία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:07
78' Ο Μανούχος μιλάει με το VAR για κάποιον λόγο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:08
Συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:09
81' Στο έδαφος ο Κάργας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:11
Σηκώθηκε ο άσος του ΠΑΟΚ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:11
83' Φάουλ για τον Λεβαδειακό σε πολύ καλό σημείο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:12
83' Εκτέλεσε ο Μουτίνιο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:12
84' Ο Σβαμπ αντί του Ελ Καντουρί για τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:13
Προσπαθεί για την ισοφάριση ο Λεβαδειακός. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:14
Ψηλά στο γήπεδο οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:16
87' Φάση για τον Λεβαδειακό. Ο Τσιριγώτης έγινε δέκτης της μπάλας στο ύψος της μεγάλης περιοχής, συνέκλινε, έπιασε το σουτ, το οποίο κόντραρε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:16
88' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:17
89' Στο πρώτο δοκάρι η μπάλα, άουτ η κεφαλιά από τον Νίκα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:17
89' Κάρτες στους πάγκους, ύστερα από ένταση που προκλήθηκε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:19
Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:20
Προσπαθεί να βρει διαδρόμους ο Λεβαδειακός, σε φάση άμυνας ο ΠΑΟΚ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:21
90'+2' Φάουλ για τον Λεβαδειακό. Ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:21
90'+3' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός! 1-1! Σκόρερ ο Μπελμόντ! Ύστερα από την εκτέλεση φάουλ, ο Κοτάρσκι έδιωξε με γροθιές, με την μπάλα να φτάνει στο ύψος του ημικυκλίου στον Μπελμόντ. Ο χαφ των γηπεδούχων δεν το πολυσκέφτηκε και με μία οβίδα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, εκμεταλλευόμενος και το ότι ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ ήταν εκτός θέσης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:23
Η φάση εξετάστηκε και από το VAR. Το γκολ μετρά κανονικά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:23
«Χρυσή» αλλαγή ο Μπελμόντ, ο οποίος είχε μπει στο 70'! by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:24
90'+6' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό! Για μαρκάρισμα του Ζίβκοβιτς στον Μουτίνιο. Θα υπάρξει έλεγχος της φάσης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:27
90'+8' Δεν υπάρχει πέναλτι μετά από ενημέρωση του Μανούχου από το VAR. Δόθηκε φάουλ εκτός περιοχής αντί για πέναλτι, εξού και το χρώμα της κάρτας στον Ζίβκοβιτς άλλαξε από κίτρινο σε κόκκινο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:28
90'+9' Φάση για τον Λεβαδειακό! Δυνατή εκτέλεση του Μουτίνιο, απέκρουσε ασταθώς ο Κοτάρσκι, με τον Μπάχανακ να παίρνει το «ριμπάουντ» και να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18:30
Τέλος στο παιχνίδι! Ο Λεβαδειακός... τέζαρε στο φινάλε τον ΠΑΟΚ, με το τελικό 1-1 να αφήνει απογοητευμένες και τις δύο πλευρές. Αφενός τους φιλοξενούμενους που είχαν προηγηθεί, αφετέρου την ομάδα της Λειβαδιάς που στα τελευταία λεπτά θα μπορούσε να είχε φτάσει στην ολική ανατροπή! Ο Νάρεϊ άνοιξε το σκορ στο 73', με τον Μπελμόντ να ισοφαρίζει στο 90'+3'. Με δέκα παίκτες στα τελευταία λεπτά ο «δικέφαλος του Βορρά», μετά από κόκκινη στον Ζίβκοβιτς (δόθηκε αρχικά πέναλτι, αλλά άλλαξε η απόφαση για φάουλ έξω από την περιοχή). by Χρήστος Κατριμουστάκης