Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση για την έβδομη αγωνιστική της Super League.

19:01
19:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της φετινής Super League 1, που γίνεται στη Λεωφόρο. by www.sport-fm.gr
19:03
19:03
19:05
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Γκάνεα, Τσόκαϊ, Σάρλια, Πούγγουρας, Βέρμπιτς, Μπιλάλ και Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
19:06
Από την άλλη, στον πάγκο του Αστέρα κάθονται οι Τσιφτσής, Τασουλής, Μουνάφο, Ρεχίς, Ατιένθα, Μπενίτο, Ριέρα, Σίτο και Αντζουλάς. by www.sport-fm.gr
19:07
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Γιάννης Παπαδόπουλος από την Μακεδονία, ενώ στο VAR θα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος από την Δωδεκάνησο. by www.sport-fm.gr
19:08
Ενώ σε ό,τι αφορά στους «πράσινους», δεν είναι διαθέσιμος ο τραυματίες Σπόραρ, Τσέριν και Κώτσιρας. by www.sport-fm.gr
19:10
Με τους φιλοξενούμενους να μην υπολογίζουν αντίστοιχα σε Βαλιέντε και Ντομίνγκεθ. by www.sport-fm.gr
19:11
Σχετικά με την προϊστορία, τώρα, ο Αστέρας Τρίπολης παραμένει αήττητος την τελευταία τριετία κόντρα στον Παναθηναϊκό ανεξαρτήτως έδρας, με τους σημερινούς γηπεδούχους να έχουν επικρατήσει τελευταία φορά τον Δεκέμβριο του 2019. by www.sport-fm.gr
19:12
19:14
Από εκεί και πέρα, να πούμε επίσης ότι στο ημίχρονο η ΠΑΕ Παναθηναϊκός θα βραβεύσει τους Χάρη Γραμμό, Βασίλη Κωνσταντίνου, Κώστα Αθανασόπουλο και Γιάννη Τομαρά για την προσφορά τους στην ομάδα. by www.sport-fm.gr
19:15
Οι δύο ομάδες αποσυρονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by www.sport-fm.gr
19:20
Σχεδόν κατάμεστη η Λεωφόρος, με ελάχιστες θέσεις άδειες και... καυτή ατμόσφαιρα ήδη! by www.sport-fm.gr
19:22
19:26
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:27
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:27
19:29
Εκρηκτική η ατμόσφαιρα στο «πεταλο» των οργανωμένων του Παναθηναϊκού, που ζητάει επιτακτικά... Πρωτάθλημα και Κύπελλο! Εικόνα live 21972470/26857.jpg by www.sport-fm.gr
19:29
19:31
1' Φάουλ από τα αριστερά και ευκαιρία για γέμισμα για τον Παναθηναϊκό, το κερδίζει ο Χουάνκαρ από τον Μπαράλες. by www.sport-fm.gr
19:32
2' Κακή η εκτέλεση του Αϊτόρ, καταληγει στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα και απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
19:34
4' Επιθετικό φάουλ του Ρούμπεν στον Μπαράλες, σταματάει επίθεση των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
19:36
6' Λάθος πάσα του Ρούμπεν, έξω από την περιοχή, αλλά κλέβει και κερδίζει το φάουλ από τον Αλβαρες. by www.sport-fm.gr
19:40
10' Νέο φάουλ του Μπαράλες που μένει ατιμώρητο, αυτή την φορά στον Κουρμπέλη, που μένει στο έδαφος. by www.sport-fm.gr
19:41
Βγαίνει εκτός γηπέδου ο αρχηγός του Παναθηναϊκού για να αρχισει ξανά το ματς. by www.sport-fm.gr
19:41
19:42
19:43
13' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Αϊτόρ, απομακρύνεται η μπάλα ενώ στη συνέχεια της φάσης υπάρχει νέο φάουλ του Γκαρντάβσκι στον Ρούμπεν, ξανά χωρίς κάρτα. by www.sport-fm.gr
19:44
14' Η εκτέλεση του Αϊτόρ βρίσκει σε σώματα, ακολουθεί νέο σουτ του Χουάνκαρ που κόβεται από τον Καστάνιο και η φάση τελειώνει εκεί. by www.sport-fm.gr
19:48
18' Νέα διακοπή στο ματς, από την διεκδίκηση της μπάλας ανάμεσα σε Ρούμπεν και Ιγκλέσιας, ενώ ακολουθεί ένταση! by www.sport-fm.gr
19:48
19:50
19:54
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον καθαρό χρόνο ποδοσφαίρου να είναι... ελάχιστος, προφανώς προς όφελος του Αστερα, που έχει κλείσει καλά τους χώρους, έχει περιορίσει την δράση του Μπερνάρ και... κάνει την δουλειά του. Ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να βρει ρυθμό, υπάρχουν ήδη πολλές διακοπές που τον έχουν αποπροσανατολίσει και δυσκολεύεται να γίνει απειλητικός, παρότι έχει τον απόλυτο έλεγχο. by www.sport-fm.gr
19:56
26' Εκτέλεση φάουλ για τον Αστέρα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μπρινιόλι, ενώ ο Ιγκλέσιας πέφτει στο έδαφος, πιάνοντας το κεφάλι του. by www.sport-fm.gr
19:58
20:00
20:01
31' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Ιωαννίδη από την περιοχή να μπλοκάρεται, ενώ στην εξέλιξη της φάσης, από το σουτ του Μπερνάρ, η μπάλα φτάνει στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου. by www.sport-fm.gr
20:02
32' Φάουλ που κερδίζει ο Μπερνάρ από τον Μπαρτόλο, έξω και δεξιά της περιοχής. by www.sport-fm.gr
20:03
33' Πολύ μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ, με την εκτέλεση του Μπερνάρ και την προσπάθεια του Σένκεφελντ πλάγια από την μικρή πριοχή, αλλά ο Παπαδόπουλος βρίσκει τη μπάλα και αυτή καταλήγει κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:05
35' Σέντρα του Παλάσιος, κεφαλιά του Αίτόρ, αλλά ο Παπαδόπουλος καταφέρνει και μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
20:07
37' Αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Παλάσιος να πατάει περιοχή από δεξιά, αλλά το τελείωμα του να είναι άστοχο, ενώ μπορούσε να κόψει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι... by www.sport-fm.gr
20:14
40' Σταματάει ξανά το παιχνίδι, με τον Γκαρντάβσκι στο έδαφος μετά από διεκδίκηση με τον Ρούμπεν. by www.sport-fm.gr
20:15
20:17
45' Στο έδαφος ο Γκαρθία, από διεκδίκηση με τον Κουρμπέλη, ενώ ο διαιτητής Παπαδόπουλος δεν βλέπει το χέρι του Ιγκλέσιας στην πάσα του Παλάσιος, με τον μέσο του Αστέρα να έχιε ήδη κίτρινη κάρτα... by www.sport-fm.gr
20:17
45'+2' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Κρέσπι να μπαίνει αντί του Γκαρθία. by www.sport-fm.gr
20:18
45'+4' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ, στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Σάντσες δεν μπορεί να βάλει καλά το σώμα του και αστοχεί... by www.sport-fm.gr
20:20
20:21
45'+6' Το εκτελεί ο Μπερνάρ, κάνει το σουτ ο Αϊτόρ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο και απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
20:21
45'+6' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλες χωρίς σκορ πάνετα στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
20:29
Ο Παναθηναϊκός ανέβηκε μετά το ημίωρο, έφτιαξε κάποιες φάσεις, είχε την μεγάλη ευκαιρία με τον Σένκεφελντ, αλλά γκολ δεν έβαλε, για πρώτη φορά φέτος στη Λεωφόρο στο πρώτο ημίχρονο αναμέτρησης του! Με τον Αστέρα να καταφέρνει να... μην παιχτεί ποδόσφαιρο, χωρίς παράλληλα να βγει ούτε μια φορά σε φάση επίθεσης. Ενώ θα έπρεπε να έχει αποβληθεί ο Ιγκλεσιας, με δεύτερη κίτρινη κάρτα... by www.sport-fm.gr
20:36
20:37
20:38
20:39
20:39
20:40
48' Εκτέλεση του Μπαρτόλο, κεφαλιά του Ιγκλέσιας στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
20:42
50' Καλή στιγμή για τον Αστέρα στην αντεπίθεση, με τον Τιλίκα να κάνει την κούρσα και να φτάνει μέχρι την αντίπαλη περιοχή, να σουτάρει, αλλά τον Μπρινιόλι να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
20:43
51' Γέμισμα του Χουάνκαρ από αριστερά, κεφαλιά του Ιωαννίδη στο δεύτερο δοκάρι, είναι αδύναμη και δεν ανησυχεί τον Παπαδόπουλο. by www.sport-fm.gr
20:44
52' Ωραία συνεργασία των παικτών του Παναθηναϊκού, με τον Κουρμπέλη να πασάρει κάθετα στον Χουάνκαρ, εκείνον να κόβει την μπάλα για τον επερχόμενο Αϊτόρ, αλλά το οσυτ του τελευταίου να περνάει άουτ! by www.sport-fm.gr
20:45
20:48
55' Ο Αϊτόρ κατεβάζει ωραία την μπάλα, κάνει το σουτ στο όριο της περιοχής αλλά είναι κακό καιπερνάει ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
20:50
57' Νέα προσπάθεια του Παναθηναϊκού να ανοίξει το σκορ, όμως το σουτ του Ιωαννίδη είναι χλιαρό και φεύγει άουτ. by www.sport-fm.gr
20:51
59' Εκτέλεση κόρνερ του Αϊτόρ από δεξιά, ο Σένκεφελντ βρήκε την μπάλα στο πρώτο δοκάρι, αλλά την έστειλε άουτ. by www.sport-fm.gr
20:51
20:53
61' Φάουλ υπέρ του Αστέρα, από τα αριστερά, ο Τιλίκα παιρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
20:54
20:56
20:57
64' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπερνάρ να γυρίζει τη μπάλα στον Αϊτόρ αλλά την άμυνα του Αστέρα να διώχνει αρχικά και τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει μετά. by www.sport-fm.gr
20:58
21:05
Με τα 3/4 του αγώνα συμπληρωμένα, το 0-0 παραμένει, ενώ ο Παναθηναϊκός έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, πιέζει για το γκολ και ο Γιοιβάνοβιτς έχει βάλει ήδη τον Βέρμπιτς σε θέση αριστερού εξτρέμ, περνώντας τον Αϊτόρ δεξιά και τον Παλάσιος εκτός αγώνα. Ο Αστέρας δεν δείχνει την παραμικρή διάθεση να παρεκλίνει από το πλάνο του, αν και είχε μια καλή στιγμή με τον Τιλίκα. by www.sport-fm.gr
21:05
21:06
21:08
76' Ο Άλβαρες μονομαχεί με τον Αϊτόρ, εντός της περιοχής, ο Παπαδόπουλος σφυρίζει επιθετικό φάουλ. by www.sport-fm.gr
21:09
Τον ειδοποιεί να πάει να δει τη φάση στο βίντεο ο VAR Σιδηρόπουλος, για λανθασμένη απόφαση. by www.sport-fm.gr
21:10
78' Και όντως ο Παπαδόπουλος σφυρίζει πέναλτι, βγάζοντας και κίτρινη κάρτα στον Τζουκάνοβιτς. by www.sport-fm.gr
21:11
80' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναίκός ανοίγει το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση του Αϊτόρ... by www.sport-fm.gr
21:14
21:15
84' Πήγε να φύγει στην αντεπίθεση ο Αϊτόρ, τον σταματούν με φάουλ και δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Τζουκάνοβιτς! by www.sport-fm.gr
21:25
90+3' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με το σουτ του Μπερνάρ να περνά άουτ. by www.sport-fm.gr
21:27
21:29
90+7' Τεράστια επέμβαση Μπρινιόλι, βγάζει το σουτ του Σίτο και σώζει τον Παναθηναϊκό! by www.sport-fm.gr
21:29
21:30
21:30
Ο Παναθηναϊκός νικά (1-0) τον Αστέρα Τρίπολης στη Λεωφόρο και μένει στο +7 από τον Ολυμπιακό! by www.sport-fm.gr