Λαμία-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Super League 1.

19:02
19:03
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της φετινής Super League 1, που γίνεται στο «Αθανάσιος Διάκος». by www.sport-fm.gr
19:03
19:06
Ενώ σε ό,τι αφορά εκείνη των Φθιωτών, απαρτίζεται από τους Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζο, Γκοράνοφ, Μπεχαράνο, Τζανδάρη, Τσιλούλη, Ντε Βινσέντι, Ασκόφσκι και Μανούσο. by www.sport-fm.gr
19:08
Στον πάγκο της Λαμίας κάθονται οι Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Νούνιες, Γιακουμάκης, Σλίβκα, Μαρμέντινι, Μπενίτεζ και Ρόμανιτς. by www.sport-fm.gr
19:08
Από την άλλη, στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Γκάνεα, Τσόκαϊ, Τρουγιέ, Σάρλια, Πούγγουρας, Βέρμπιτς και Μπιλάλ. by www.sport-fm.gr
19:08
Από εκεί και πέρα, να πούμε επίσης ότι οι γηπεδούχοι δεν υπολογίζουν στον ανέτοιμο Μποάκι και τους Καραμάνο, Γκέντσογλου, Τσούκαλο και Τζανετόπουλο. by www.sport-fm.gr
19:09
Ενώ σε ό,τι αφορά στους «πράσινους», δεν είναι διαθέσιμοι οι τραυματίες Σπόραρ και Κώτσιρας. by www.sport-fm.gr
19:09
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλης Φωτιάς από την Πέλλα, ενώ στο VAR θα είναι ο Στέφανος Κουμπαράκης από τις Κυκλάδες. by www.sport-fm.gr
19:14
Ο Παναθηναϊκός πάντως θα έχει, τελικά, τη συμπαράσταση των οπαδών του, αφού η Λαμία αποδέχτηκε το αίτημά του για την χορήγηση εισιτηρίων. by www.sport-fm.gr
19:18
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες εντολές των προπονητών τους by www.sport-fm.gr
19:19
19:22
Κάτι από... Λεωφόρο θυμίζει η ατμόσφαιρα στο «Αθανάσιος Διάκος», με τα συνθήματα των οπαδών των φιλοξενούμενων να είναι διαρκή! Εικόνα live 21972558/85600.jpg by www.sport-fm.gr
19:24
Ο Μπερνάρ αποθεώνεται από τους φίλους του Παναθηναϊκού στο «πέταλο» και ανταποδίδει! Εικόνα live 21972558/38076.jpg by www.sport-fm.gr
19:24
19:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:29
19:30
19:31
Ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί με την άσπρη φανέλα για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν. by www.sport-fm.gr
19:32
19:34
2' Εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ, κεφαλιά του αμαρκάριστου Μάγκνουσον, η μπάλα περνάει άουτ, ενώ υπάρχει και υπόδειξη για οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
19:36
4' Πρώτη φάση στο ματς, με την ωραία κίνηση και την εκτέλεση του Αϊτόρ, από θέση μέσα αριστερά, αλλά ο Σαράνοφ πέφτει και μπλοκάρει! by www.sport-fm.gr
19:37
5' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, υπέρ της Λαμίας, μετά από παρέμβαση του Σένκεφελντ. by www.sport-fm.gr
19:37
19:39
6' Απειλεί ξανά ο Παναθηναϊκός, αυτή την φορά με το σουτ του Παλάσιος, από γύρισμα του Αϊτόρ από αριστερά, που περνάει ωστόσο ελάχιστα άουτ... by www.sport-fm.gr
19:42
19:45
12' Γέμισμα του Αϊτόρ για Ιωαννίδη και Παλάσιος αλλά ο Σαράνοφ προλαβαίνει και μπλοκάρει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:47
19:48
16' Εκτέλεση του Μπερνάρ από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι, δεν υπάρχει συμπαίκτης του να μπει στην πορεία της μπάλας... by www.sport-fm.gr
19:49
18' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, αυτή την φορά από δεξιά, περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
19:56
23' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με το τσίμπημα της μπάλας από τον Ιωαννίδη και την φοβερή κάθετη πάσα του Μπερνάρ για τον Παλάσιος, ο οποίος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας και με πολύ ωραίο πλασέ να ανοίγει το σκορ... by www.sport-fm.gr
19:58
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να κεφαλαιοποιεί την ανωτερότητά του και χάρη σε μια πολύ ωραία συνεργασία των Ιωαννίδη, Μπερνάρ και Παλάσιος να προηγείται δίκαια, ανοίγοντας το σκορ σε ένα καίριο σημείο! Η Λαμία δεν έχει καταφέρει να βρει τελική, έχοντας ήδη δεχτεί τρεις, ενώ αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα και αμυντικά, ειδικά αριστερά. by www.sport-fm.gr
20:01
28' Νέα καλή στιγμή για τους «πράσινους», με το γύρισμα του Αϊτόρ από αριστερά, όμως ούτε ο Ιωαννίδης ούτε και ο Παλάσιος μπορούν να κάνουν την προβολή και να τελειώσουν πρόωρα το ματς! by www.sport-fm.gr
20:02
30' Πολύ ωραία μπαλιά του Μπερνάρ για τον Αϊτόρ, ο οποίος φάτσα με τον Σαράνοφ ΄δεν καταφέρνει να κάνει κοντρόλ... by www.sport-fm.gr
20:03
20:04
20:05
33' Δοκάρι από τον Αϊτορ, με την φάση πάντως να είναι ως μη γενόμενη λόγω οφσάιντ του Ισπανού στο ξεκίνημα, πριν το γέμισμα του Χουάνκαρ, συζητήσιμη όπως δείχνει το ριπλέι. by www.sport-fm.gr
20:09
37' Κόρνερ για την Λαμία με τον Μάγκνουσον να βρίσκει τελευταίος τη μπάλα... by www.sport-fm.gr
20:10
38' Ο Ντε Βισέντι εκτελεί από δεξιά, ο Κορνέζος δε μπορεί να κάνει την κεφαλιά ενώ ο Παλάσιος βγαίνει ταχύτατα στην αντεπίθεησ, αλλά χάνει την μπάλα από τον Ασκόφσκι κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή κι ενώ έχει πατήσει στην αντίπαλη περιοχή! by www.sport-fm.gr
20:12
20:14
42' Καλή στιγμή μέσω αντεπίθεσης για την ομαδα της Φθιώτιδας, με τον Μανούσο να κάνει ωστόσο ένα κακό σουτ από το ύψος της περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
20:17
20:17
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος ενώ ο Αϊτόρ επιστρέφει στο ματς κουτσαίνοντας. by www.sport-fm.gr
20:18
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται της Λαμίας με 1-0, χάρη στο δεύτερο φετινό τέρμα του Παλάσιος και την πρώτη ασίστ του Μπερνάρ στο πρωτάθλημα, by www.sport-fm.gr
20:21
Αναμένουμε να δούμε τι θα γίνει με τον Αϊτόρ, ο οποίος έχει θέμα στον προσαγωγό του και δύσκολα θα συνεχίσει στο παιχνίδι! by www.sport-fm.gr
20:27
Ο Παναθηναϊκός μπορούσε να είχε «καθαρίσει» την υπόθεση νίκη από τα πρώτα 45 λεπτά, αλλά δεν βρήκε το δεύτερο τέρμα που θα του το επέτρεπε, παρότι είχε τις ευκαιρίες να το πετύχει... Η Λαμία δυσκολεύθηκε σε άμυνα και επίθεση, παρότι άλλαξε το σύστημά της από ένα σημείο και μετά. by www.sport-fm.gr
20:32
Μια... γροθιά οι παίκτες του Παναθηναϊκού,πανηγυρίζουν το υπέρ τους 1-0! Εικόνα live 21972558/85169.jpg by www.sport-fm.gr
20:33
20:33
Και ο Βέρμπιτς θα πάρει τη θέση του τραυματία Αϊτόρ, που δεν μπορεί να συνεχίσει! by www.sport-fm.gr
20:35
20:37
20:37
20:40
20:41
20:42
52' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για το «τριφύλλι», με τον Τσόκαϊ να παίρνει τη θέση του Τσέριν. by www.sport-fm.gr
20:44
53' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την ωραία ενέργεια και το γύρισμα του Βέρμπιτς από θέση μέσα δεξιά, αλλά η άμυνα της Λαμίας διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:44
54' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπερνάρ, από τη δεξιά πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
20:47
57' Ευκαιρία για την Λαμία, με το γέμισμα του Τσιλούλη από δεξιά, αλλά τον Μανούσο να μην πιάνει καλά το σουτ, δίνοντας την δυνατότητα στον Μάγκνουσον να διώξει τη μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:48
58' Μαρκάρισμα του Μπεχαράνο, που έχει ήδη κίτρινη κάρτα, στον Τσόκαϊ, του χαρίζεται ο διαιτητής Φωτιάς. by www.sport-fm.gr
20:51
60' Σπουδαία φάση για τον Παναθηναϊκό να διπλασιάσει τα τέρματά του, με τον Τσόκαϊ να γυρίζει για τον Βέρμπιτς, που δεν βρίσκει τη μπάλα ενώ στη συνέχεια ο Αντέτζο την διώχνει πάνω στη γραμμή! by www.sport-fm.gr
20:54
20:56
20:57
20:59
69' Σουτ του νεοεισελθόντα Σλίβκα, διαγώνια και δεξιά από την περιχοή, διώχνει ο Μάγκνουσον. by www.sport-fm.gr
21:01
71' Τρουιγιέ στη θέση του Ιωαννίδη, ο οποίος αποχωρεί και αυτός τραυματίας, σε φάση που δεν έχει κερδίσει ούτε καν φάουλ! by www.sport-fm.gr
21:02
21:03
73' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για το «τριφύλλι» να κάνει το 2-0, με τον Μπερνάρ να κάνει το κόρνερ από δεξιά, τον Μάγκνουσον να παρίνει την κεφαλιά, αλλά τον Σαράνοφ να απογειώνεται και να διώχνει εκ νέου σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
21:05
73' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μπερνάρ να κάνει το κόρνερ από την δεξιά πλευρά, τον Σάντσες να παίρνει την κεφαλιά, τη μπάλα να κοντράρει, αλλά στην επαναφορά τον Αργετινό αμυντικό να την στέλνει με ΄σουτ αυτή την φορά στα αντίπαλα δίχτυα... by www.sport-fm.gr
21:07
76' Ο Παλάσιος βρίσκεται στο έδαφος και δείχνει ανήμπορος να συνεχίσει, ενώ βγαίνει υποβασταζόμενος στη συνέχεια! by www.sport-fm.gr
21:08
78' Γιακουμάκης και Βαγιαννίδης αντί των Μανούσου και Παλάσιος αντίστοιχα για τις δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
21:08
21:11
81' Ο Τρουιγιέ πέφτει στο έδαφος και ενώ ο Ρούμπεν κάνει απεγνωσμένα κίνηση να μπει στο γήπεδο το ιατρικό τιμ του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
21:11
21:12
21:15
Σάντσες και Σλίβκα πεσμένοι στο χορτάρι, συγκρούστηκαν σε εναέρια μονομαχία και τραυματίστηκαν στα κεφάλια τους. by www.sport-fm.gr
21:16
21:16
21:17
21:17
21:18
88' Η Λαμία προσπαθεί να πιέσει ψηλά, ενώ ο Σλίβκα δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει. by www.sport-fm.gr
21:19
Αμφότερες οι ομάδες με 10 παίκτες στον αγωνιστικό χώρο για τα τελευταία λεπτά του αγώνα. by www.sport-fm.gr
21:20
21:20
21:21
90'+1' Ο Βέρμπιτς κινήθηκε με την μπάλα ανάμεσα στους κεντρικούς αμυντικούς της Λαμίας, αλλά κόπηκε πριν μπει στη μεγάλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
21:23
21:23
90'+4' ο Βέρμπιτς μπαίνει στην περιοχή της Λαμίας, τον έκοψε και παραχώρησε κόρνερ ο Κορνέζος. by www.sport-fm.gr
21:24
21:24
21:26
90'+6' Ο Ρόμανιτς έκλεψε και πάτησε την περιοχή του Πανααθηναϊκού, αλλά σούταρε πάνω στον Μπρινιόλι, από πολύ πλάγια θέση. by www.sport-fm.gr
21:28
21:28
21:29
90'+9' Ο Βέρμπιτς μπαίνει ξανά απειλητικά στην περιοχή της Λαμίας, αλλά κάνει επιθετικό φάουλ. by www.sport-fm.gr
21:30
21:32
Ο Παναθηναϊκός διατηρεί το απόλυτο στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν, παίρνοντας την 8η συνεχόμενη νίκη του και αυξάνοντας ξανά τη διαφορά στους 6 βαθμούς από τη 2η ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr