ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης για την 9η αγωνιστική της Super League 1.

18:48
Καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Αστέρα Τρίπολης! by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Ο Ραζβάν Λουτσέσκου θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Ράφα Σοάρες, του Κουαλιάτα, του Νάσμπεργκ, όπως και των τραυματιών Τόμας και Βιεϊρίνια. Στα θετικά επέστρεψε ο Α. Ζίβκοβιτς και ο Γιάννης Κάργας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Δύσκολο παιχνίδι για τους Αρκάδες οι οποίοι μετράνε 9 απουσίες! Εκτός για την ομάδα του Ηρακλή Μεταξά είναι οι Μπαράλες, Ντομίνγκεθ, Ριέρα, Καρμόνα, Μπερτόγλιο, Καστάνιο, Βαλιέντε, Γκαρθία και Άλβαρες. Αντίθετα, στην αποστολή μετά από αρκετό καιρό βρίσκεται ο Γιώργος Κανελλόπουλος, όπως και οι νεαροί Προύντζος και Κωστέας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Για 20η φορά θα υποδεχθεί ο ΠΑΟΚ τον Αστέρα Τρίπολης για το πρωτάθλημα. Στα 19 ματς που έχουν διεξαχθεί, ο Δικέφαλος έχει επικρατήσει στα 12, υπάρχουν 4 ισοπαλίες και η ομάδα της Αρκαδίας έφυγε με τη νίκη τρεις φορές. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να μείνει αήττητος στα τρία πρώτα παιχνίδια που έδωσε με τον ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα, με νίκη στην Αρκαδία στο παρθενικό μεταξύ τους ματς με 2-0 και δύο θετικά αποτελέσματα στις επισκέψεις του στην Τούμπα. Οι Αρκάδες έχουν καταφέρει να σκοράρουν στις εννέα από τις 19 επισκέψεις τους στην Τούμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
Mε σύστημα 4-2-3-1 οι γηπεδούχοι, όπως και στην αναμέτρηση απέναντι στον Ολυμπιακό, αλλά και ακριβώς την ενδεκάδα. ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης, Ντάντας, Κούρτιτς, Νάρεϊ, Ελ Καντουρί, Αουγκούστο, Ολιβέιρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Σάστρε, Σβαμπ, Φιλίπε Σοάρες, Μπίσεσβαρ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Γκορντεζιάνι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς, 4-3-3): Παπαδόπουλος, Γκαρντάφσκι, Πίτσου, Τζουκάνοβιτς, Τασουλής, Μουνάφο, Στάνκο, Τιλίκα, Σίτο, Μπαρτόλο, Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Στον πάγκο: Τσιφτσής, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Ιγκλέσιας, Προύντζος, Κανελλόπουλος, Κωστέας, Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Διαιτητής: Κουμπαράκης Βοηθοί: Φωτόπουλος, Σινιοράκης 4ος: Πολυχρόνης VAR: Σιδηρόπουλος, Απτόσογλου by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
Σε περίπου 20 λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
19:14
19:26
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Όλα είναι έτοιμα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Σταύρου Σαράφη! by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
4' Οι δυο ομάδες προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
6' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Πλασέ ο Μπαρτόλο, η μπάλα ξυστά από την εστία. Ο βοηθός είχε σηκώσει το σημαιάκι, μπορεί και να μην ήταν οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
7' Σουτ ο Αουγκούστο, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
11' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. Ο Πίτσου έκανε μαρκάρισμα στον Ολιβέιρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
11' Εκτέλεσε ο Κούρτιτς, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
19:43
19:45
15' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
18' Σέντρα ο Λύρατζης, έδιωξε ο Τζουκάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
19' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
20' Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεσε ο Νάρεϊ, πήρε την κεφαλιά ο Κουλιεράκης και στην συνέχεια το σουτ του Ολιβέιρα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
26' Ο Τσαούσης είναι στο έδαφος με ενοχλήσεις. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες... by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
28' Συνεχίζεται το ματς, ο Τσαούσης θα συνεχίσει, θα δούμε στην συνέχεια αν θα μπορέσει να αγωνίζεται. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ ο Σίτο, κοντράρει, η μπάλα ξυστά από το αριστερό δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
29' Κόρνερ ο Αστέρας, ωραίο σουτ ο Γκαρντάφσκι, μπλοκάρει ο Κοτάρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
31' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσαούσης δεν μπορεί να συνεχίσει. Ο μπακ του ΠΑΟΚ κλαίει ενώ βγαίνει από τον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
32' Στη θέση του ο Σάστρε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
20:04
33' Ευκαιρία για τον Αστέρα.Ο Τιλίκα έκλεψε και έσπασε στον Μπαρτόλο, ο οποίος έπιασε το πλασέ στην κίνηση έξω από την περιοχή αλλά ο Κοτάρσκι είχε καλή θέση και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
34' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
20:06
35' Σουτ ο Μπαρτόλο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
20:07
37' Ο Λύρατζης στο έδαφος. Φαίνεται να αντιμετωπίζει κάποιο μυϊκό τραυματισμό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
40' Αναγκαστική αλλαγή 2η για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Λύρατζης, μέσα ο Α. Ζίβκοβιτς by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
41' Σουτ ο Ντάντας, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
42' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Έδιωξε η άμυνα του ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
44' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ η επέμβαση του Παπαδόπουλου! Σουτ από κοντά ο Ολιβέιρα, ο κίπερ του Αστέρα έδιωξε με τα πόδια! by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Στην προηγούμενη φάση η μπάλα είχε βγει καθαρά εκτός γηπέδου, αλλά το ματς συνεχίστηκε κανονικά! by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
45+2' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
45+2' Γκοοολ ο Αστέρας! Ο Σίτο εκτέλεσε το φάουλ, πρώτη κεφαλιά ο Πίτσου, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, ο Στάνκο πήρε το ριμπάουντ και άνοιξε το σκορ με καρφωτή κεφαλιά! by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο Αστέρας προηγείται με γκολ του Στάνκο στο 45+2' και πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα. ΠΑΟΚ-Αστέρας: 0-1! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
20:33
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
48' Σέντρα σουτ ο Σάστρε, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
49' Σουτ ο Μπίσεσβαρ, ο οποίος μπήκε στο ημίχρονο στη θέση του Ελ Καντουρί, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
51' Λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Κρέσπι μπαίνει στην περιοχή και καλύπτει την μπάλα με το σώμα του με τον Ζίβκοβιτς να τον κόβει. Φώναξε για πέναλτι ο Αστέρας, «παίζετε» από τον διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
Πάει ο διαιτητής να το δει στο VAR! by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
53' ΠΕΝΑΛΤΙ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
Κίτρινη ο Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
54' Γκοοολ ο Αστέρας και 2-0! Ο Τιλίκα νίκησε από τα 11 βήματα τον Κοτάρσκι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
56' Κίτρινη ο Κούρτιτς! by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
56' Σουτ ο Σάστρε, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Φοβερό τακουνάκι του Ντάντας, σουτ στην κίνηση του Νάρεϊ μέσα από την περιοχή αλλά ο Παπαδόπουλος διώχνει ξανά! Παίρνει το ριμπάουντ ο Ντάντας, η μπάλα άουτ από το σουτ που επιχείρησε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
20:55
20:55
67' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Αουγκούστο έξω, Κωνσταντέλιας μέσα. Ντάντας έξω, Σβαμπ μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
72' Μπαίνει ο Ματίας Ιγκλέσιας, βγαίνει ο Κρέσπι για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
75' Κίτρινη κάρτα ο Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
76' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
Έδιωξε ο Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ολιβέιρα από τη μικρή περιοχή δεν μπορεί να σκοράρει με τον… ώμο, ενώ πήγε να κάνει την κεφαλιά. ΤΙ ΕΧΑΣΕ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
79' Ο ρέφερι πάει να τσεκάρει για πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντέλιας έκανε την ποδιά στον Γκαρντάφσκι, ο οποίος άπλωσε το χέρι του στον αντίπαλό του μέσα στην περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
80' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Κίτρινη ο Γκαρντάφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
81' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κούρτιτς εκτελεί εύστοχα από τα 11 βήματα και 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
82' Μπαρτόλο έξω για τον Αστέρα, στη θέση του ο Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
84' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
Ανεκμετάλλευτο πέρασε, δεν κατάφερε κανείς να εκμεταλλευτεί τη σέντρα του Ολιβέιρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
Φώναξε για την προηγούμενη φάση ο ΠΑΟΚ, συνεχίστηκε κανονικά το ματς... by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
86' Στο έδαφος ο Τιλίκα με πρόβλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
21:15
21:16
Ο νεαρός Κωστέας θα μπει στο ματς, μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει ο Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
88' Σουτ του Κούρτιτς από μακριά, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
Με τη σημερινή του συμμετοχή, ο Ιγκλέσιας έφτασε τις 200 με τον Αστέρα. Είναι δεύτερος στην ιστορία της ομάδας, πίσω από τον Μουνάφο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
89' Κωστέας μέσα, έξω ο Τιλίκα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. Δραματικό το φινάλε στην Τούμπα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
90'+1' Κάρτα στον Παπαδόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
90'+2' Κάρτα στον Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
90'+3' Κάρτα στον Κωστέα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
90'+4' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Νάρεϊ, πηδάει ολομόναχος ο Κουλιεράκης αλλά κάνει κακή κεφαλιά! by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
90'+5' Κάρτα στον Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
90'+6' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
Λογικά τελευταία φάση, μπροστά και ο Κοτάρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
90'+7' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ και γυριστή κεφαλιά του Κούρτιτς, ο Ολιβέιρα σκοράρει από τη μικρή περιοχή για το 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ γλίτωσε από το... πουθενά την ήττα, χάρη στο τέρμα του Ολιβέιρα στο 90'+7' μένοντας στο 2-2 με τον Αστέρα Τρίπολης! by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
Μαχητικός ο Αστέρας, μπορούσε να φύγει με τη νίκη αλλά δεν τα κατάφερε, λυγίζοντας στο φινάλε... by Αναστασία Βοσνάκη