Βόλος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Βόλος-Παναθηναϊκός για την 10η αγωνιστική της Super League 1.

19:00
19:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Βόλου με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της φετινής Super League 1, που γίνεται στο Πανθεσσαλικό στάδιο. by www.sport-fm.gr
19:02
Ένα Πανθεσσαλικό στάδιο… καταπράσινο, με τους οπαδούς των φιλοξενούμενων να το έχουν μετατρέψει σε Λεωφόρο, ερχόμενοι κατά χιλιάδες από το πρωί στο Βόλο! by www.sport-fm.gr
19:03
19:04
Ενώ σε ό,τι αφορά εκείνη των γηπεδούχων, απαρτίζεται από τους Κλέιμαν, Άλχο, Σιέλη, Εσκοβάλ, Λούνα, Τσοκάνη, Μπαριέντος, Πάολο Φερνάντες, Μεσκίδα, Ντέλετιτς και Οζέγκοβιτς. by www.sport-fm.gr
19:04
Στον πάγκο του Βόλου βρίσκονται οι Κότνικ, Τάχατος, Ουές, Πίρινεν, Ματίγια, Μεταξάς, Μπατόκιο, Νοκέρ και Κούτσιας. by www.sport-fm.gr
19:05
Από την άλλη, στον πάγκο του Παναθηναϊκού κάθονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ιωαννίδης, Γκάνεα, Τσόκαϊ, Κουρμπέλης, Σάρλια, Κώτσιρας και Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
19:08
19:09
Αλλά και φωτογραφίες από την... κατάληψη των φίλων του Παναθηναϊκού στο γήπεδο του Βόλου: Εικόνα live 21972758/82917.jpg by www.sport-fm.gr
19:09
19:09
19:10
Σε επίπεδο απουσιών τώρα, να πούμε επίσης ότι οι «πράσινοι» δεν υπολογίζουν στους τραυματίες Αϊτόρ, Τρουιγιέ, Φρόκου αλλά και στον ανέτοιμο Πούγγουρα. by www.sport-fm.gr
19:10
19:12
19:12
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Σιδηρόπουλος από το Σύνδεσμο Δωδεκανήσων, ενώ στο VAR θα είναι ο Γκορτσίλας από το Σύνδεσμο Μακεδονίας. by www.sport-fm.gr
19:15
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το καθιερωμένο ζέσταμα και αποσυρονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους... Εικόνα live 21972758/5355.jpg by www.sport-fm.gr
19:16
19:18
Θυμίζουμε ότι ο Βόλος μετράει πέντε σερί νίκες στο πρωτάθλημα και είναι στην τρίτη θέση! by www.sport-fm.gr
19:19
Την ώρα που ο Παναθηναϊκός έχει να επιδείξει το 9Χ9 και την πρωτιά στη Super League φέτος... by www.sport-fm.gr
19:22
19:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:29
19:30
Ενώ η ομάδα του Παναθηναϊκού κατέθεσε στεφάνι στην μνήμη του αδικοχαμένου φίλου της ομάδας, Ιορδάνη, τον οποίο μάλιστα είχε επισκεφτεί στο νοσοκομείο πρόσφατα και ο Δημήτρης Κουρμπέλης! by www.sport-fm.gr
19:30
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:31
Οι παίκτες των φιλοξενούμενων κρατούν τις φανέλες των Αϊτόρ και Φρόκου, των δύο τελευταίων χρονικά τραυματιών του Παναθηναϊκού! by www.sport-fm.gr
19:32
19:34
Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση για τη σέντρα λόγω καπνογγόνων και... μπαταρίας της συσκευής ενδοεπικοινωνίας του βοηθού Δημητριάδη! by www.sport-fm.gr
19:36
19:39
3' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με την κάθετη του Ρούμπεν για τον Σπόραρ, ο οποίος πατάει την μπάλα για τον Βέρμπιτς, με το σουτ του από θέση έξω αριστερά να περνάει όμως άουτ. by www.sport-fm.gr
19:41
5' Ο Ντέλετιτς κρατάει τον Σάντσες από τη φανέλα, φάουλ χωρίς κάρτα από τον Σιδηρόπουλο. by www.sport-fm.gr
19:42
6' Εκτέλεση του φάουλ από τον Μπερνάρ, βγαίνει και μαζεύει τη μπάλα ο Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
19:43
7' Σουτ του Ντέλετιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Μάγκνουσον και απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
19:48
12' Ωραία σέντρα του Μπερνάρ, ο οποίος βλέπει την διαγώνια κίνηση του Βέρμπιτς, αλλά η κεφαλιά του δεύτερου ήταν σε δύσκολες συνθ΄ληκες και πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
19:49
13' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Παλάσιος να βγαίνει απέναντι στον Τσοκάνη στην πλάγια γραμμή και δεξιά, αλλά τον Σιδηρόπουλο να δείχνει άουτ, αντί για κόρνερ που είχε υποδείξει ο Δημητριάδης. by www.sport-fm.gr
19:51
15' Νέα φάση με πρωταγωνιστή τον Βέρμπιτς, ο οποίος γυρίζει και σουταρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, για να στείλει την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κλέιμαν! by www.sport-fm.gr
19:52
17' Εκτέλεση φάουλ του Νπερνάρ, κεφαλιά του Σάντσες, ο Οζέγκοβιτς διώχνει με κεφαλιά σε κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
19:54
19' Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος, για φάουλ πάνω στον Παλάσιος, ο οποίος έφευγε στην αντεπίθεση. by www.sport-fm.gr
19:59
20:00
24' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραία σέντρα του Παλάσιος, σουτ στην κίνηση από τον Σπόραρ μέσα από την μεγάλη περιοχή, αλλά ο Κλέιμαν καταφένρει να μπλοκάρει τη μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:02
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να έχει καταγράψει τις περισσότερες φάσεις αλλά καμία κλασική ευκαιρία για γκολ. Ο Βέρμπτς είναι πολύ κινητικός, ο Μπερνάρ επίσης «μέσα» στο ματς την ώρα που ο Βόλος περιμένει στο μισό γήπεδο και κλείνει σωστά τους χώρους, έχοντας ξεκινήσει με διάθεση να μην απειληθεί πρωτίστως... by www.sport-fm.gr
20:02
26' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, με τον Μάγκνουσον να κάνει την κεφαλιά και τον Κλέιμαν να μπλοκάρει με ευκολία. by www.sport-fm.gr
20:05
29' Ο Βέρμπιτς πατάει περιοχή, πέφτει σε μονομαχία με τον Φερνάντες, αλλά ο διιατητής δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
20:07
31' Νέα ατομική προσπάθεια του Βέρμπιτς, με το συρτό σουτ του ωστόσο να μην ανησυχεί τον Κλέιμαν... by www.sport-fm.gr
20:08
20:13
20:13
38' Εκτελεί ο Μπαριέντος από αριστερά, στο πρώτο δοκάρι, διώχνει η άμυνα του Παναθηναίκού. by www.sport-fm.gr
20:15
39' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός παίρνει το προβάδισμα στο σκορ, με την φοβερή ενεργεια του Παλάσιος, που πατάει περιοχή στην αντεπίθεση από μπαλιά του Μπερνάρ και με σουτ με εξωτερικό φάλτσο νικάει τον Κλέιμαν, ανοίγοντας το σκορ... by www.sport-fm.gr
20:20
44' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Παλάσιος να κατεβάζει ωραία την μπάλα με το στήθος και να κάνει ξαφνικά ένα σουτ από μακριά, τον Κλέιμαν να καθυστερέι να πεσει και να βλέπει την μπάλα να σκάει πρώτα μπροστά του και μετά να καταλήγει στα δίχτυα του... by www.sport-fm.gr
20:21
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 2-0 του Βόλου, χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Παλάσιος! by www.sport-fm.gr
20:25
Ο Παναθηναϊκός πηγαίνει στα αποδυτήρια έχοντας... μαξιλαράκι ασφαλείας, χάρη στην κλάση του Παλάσιος, αλλά απόλυτα δίκαια! Δούλεψε πολύ το ματς, ως συνήθως, απέναντι σε έναν Βόλο πολύ πιο «μαζεμένο» από το συνηθισμένο, που έχει τον Φερνάντες ως... απλή αναφορά στο φύλλο αγώνα. Βέρμπιτς, Μπερνάρ και ο σκόρερ είναι αναφίβολα οι αιτιίες για κάθε καλή φάση των τυπικά φιλοξνούμενων... by www.sport-fm.gr
20:41
47' Πονηρή η απευθείας εκτέλεση του Μπαριέντος, ο Μπρινιόλι κάνει πίσω βήματα και μπλοκάρει την μπάλα! by www.sport-fm.gr
20:42
48' Καλή στιγμή για τον Βόλο, με τ5ον Οζέγκοβιτς να κάνει το δυνατό σουτ ξαθ θλέση μέσα δεξιά, με τη μπάλα να βρίσκει στον Μάγκνουσον και να περνάει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:43
48' Εκτέλεση του Φερνάντες από δεξιά τώρα, ο Νοκέρ κάνει το γέμισμα στο δεύτερο δοκάρι και διαμαρτύρεται για πέναλτι του Σάντσες, που έχει ωστόσο καλύψει τα χέρια του. by www.sport-fm.gr
20:44
Διακοπή στο παιχνίδι, με δύο παίκτες του Βόλου να είναι πεσμένοι στο έδαφος, καθώς Εσκοβάλ και Τσοκάνης χτύπησαν κεφάλι με κεφάλι. by www.sport-fm.gr
20:45
50' Διώξιμο του Άλχο ενώ ζητούν φάουλ στον Βέρμπιτς, έξω και αριστερά της περιοχής, σε κόρνερ που περνάει δίχως αντίκρισμα για τον ΠΑΟ. by www.sport-fm.gr
20:47
52' Ωραίο σουτ του Τσέριν, στο σημείο του πέναλτι, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ. by www.sport-fm.gr
20:51
20:51
20:55
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο να μειώσει το σκορ, από το λάθος του Σάντσες, με τον Φερνάντες να φεύγει στην κόντρα και να πασάρει υπο την πίεση του Σένκεφελντ στον Οζέγκοβιτς αλλά εκείνον να αστοχεί, από θέση μέσα αριστερά, σουτάροντας ψηλά άουτ! by www.sport-fm.gr
20:57
63' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός , με τον Χουάνκαρ να σκοράρει, με την βοήθεια και του Εσκοβάλ που αλλάζει την πορεία της μπάλας, στέλνοντας την στα δίχτυα της ομάδας του . by www.sport-fm.gr
20:58
Γίνεται εξέταση της φάσης μέσω του VAR, για οφσάιντ του Βέρμπιτς, από τη σηκωμένη σημαία της βοηθού Κουρομπύλια. by www.sport-fm.gr
20:59
21:03
67' Γκολ! 4-0 ο Παναθηναϊκός δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή του, με τον Κλέιμαν να βγάζει εντυπωσιακά το «τακουνάκι» του Σπόραρ, αλλά τον Τσέριν να παίρνει το... ριμπάουντ και με πολύ ωραίο πλασέ στην δεξιά γωνία να σκοράρει κι αυτός. by www.sport-fm.gr
21:03
21:05
71' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο. Κούτσιας αντί Οζέγκοβιτς και Ματίγια αντί Μπαριέντος. by www.sport-fm.gr
21:06
72' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από δεξιά, το εκτελει ο Μπερνάρ, για να έρθει το ανάποδο «ψαλίδι» του Παλάσιος και τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
21:09
74' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από δεξιά, με τον Φερνάντες στην εκτέλεση δεν μπόρεσε να φτάσει στη μπάλα ο Σιέλης. by www.sport-fm.gr
21:10
76' Γκολ! 5-0 ο Παναθηναϊκός με τον Μπερνάρ να παίζει το ένα-δύο με τον Χουάνκαρ, ο οποίος βγήκε στον χώρο, πάσαρε στον Σπόραρ κι εκείνος με ωραίο τελείωμα πέτυχε ένα ακόμα τέρμα με τη φανέλα των «πράσινων»... by www.sport-fm.gr
21:14
78' Διπλή αλλαγή ο Παναθηναϊκός. Έξω ο Σπόραρ που αποθεώνεται, μέσα ο Ιωαννίδης, έξω και ο Ρούμπεν, μέσα ο Τσόκαϊ. by www.sport-fm.gr