Ολυμπιακός-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ολυμπιακός-Λαμία για την 10η αγωνιστική της Super League 1.

15:29
Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Λαμία (16:00), για τη 10η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
15:31
Άλλο αποτέλεσμα πέραν της νίκης δεν υπάρχει για τους Πειραιώτες, οι οποίοι θέλουν να δώσουν συνέχεια στις καλές εμφανίσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
15:35
Απέναντί τους βέβαια βρίσκεται μία σκληροτράχηλη ομάδα, η οποία διαθέτει μία από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας. Έχει δεχθεί 8 γκολ στο πρωτάθλημα. Ένα παραπάνω δηλαδή από τον Ολυμπιακό, ενώ Παναθηναϊκός και ΑΕΚ έχουν δεχθεί 3 και 4 αντίστοιχα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:35
Υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος, αφού έχει σημειώσει μόλις 3 γκολ σε 9 ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:39
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
15:40
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης – Άβιλα, Ντόι, Μπα, Ρέαμπτσιουκ – Χουάνγκ, Σαμασέκου – Μασούρας, Μπιέλ, Χάμες, Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
15:41
Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Γκοράνοβ, Ασκόβσκι, Αντέτζο, Τζανδάρης, Σλίβκα, Ασκόβσκι, Νούνιες, Γιακουμάκης, Ντε Βινσέντι by Αποστόλης Λιβάνιος
15:42
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος Βοηθοί: Βασίλειος Νικολακάκης, Κωνσταντίνος Καλαμπόκης 4ος Διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
15:44
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιώργου Τσανάκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Έφυγε για τα αποδυτήρια ο Ολυμπιακός, για τις τελευταίες οδηγίες από τον Μίτσελ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Ακολουθεί η Λαμία τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
by Αποστόλης Λιβάνιος
15:49
Στο πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός μετράει 5/5 με γκολ 11-0. Η Λαμία όμως έχει πετύχει μία σπουδαία πρόκριση πριν από τρία χρόνια στο Κύπελλο, με την οποία σφράγισε εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:50
15:54
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
15:54
15:55
Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ – Σιμόν, Κορνέζος, Αντέτζο, Γκοράνοφ - Σλίβκα, Τζανδάρης – Νούνιες, Ντε Βινσέντι, Ασκόφσκι - Γιακουμάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
15:55
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Ελ Αραμπί, Μαρσέλο, Παπασταθόπουλος, Βρουσάι, Αγκιμπού Καμαρά, Βαλμπουενά. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:56
Στον πάγκο της Λαμίας: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Μπάμπης, Μπενίτες, Τσούκαλος, Ρόμανιτς, Γκουστάβο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:56
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:00
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
2' Απειλεί η Λαμία: Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Νούνιες, ο Μπα δεν έλεγχε απολύτως τη φάση, αλλά βγήκε και μάζεψε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:03
3' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Άβιλα μπούκαρε από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, αλλά δεν βρήκαν την μπάλα Μασούρας και Χάμες, ενώ στη συνέχεια ο Ρέαμπτσιουκ αστόχησε σε σουτ σχεδόν από το ημικύκλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:06
Στο έδαφος ο Μπα, έπειτα από μία μονομαχία με τον Γιακουμάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:09
Επέστρεψε ο Μπα, αλλά δεν μπορεί να βγάλει το ματς. Θα γίνει άμεσα αλλαγή by Αποστόλης Λιβάνιος
16:09
Πέρασε εκτός ο Μπα, θα πάρει τη θέση του ο Παπασταθόπουλος σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:10
Ζεστό χειροκρότημα από τον κόσμο για τον Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:10
11' Κίτρινη στον Σλίβκα για σκληρό φάουλ στον Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:10
11' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Παπασταθόπουλος αντί Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:12
0 by Αποστόλης Λιβάνιος
16:14
Σχεδόν ένα τέταρτο δράσης στο «Γ. Καραϊσκάκης», η φάση στο 3’ με το σουτ του Ρέαμπτσιουκ ξεχωρίζει΄. Έως τώρα η αναμέτρηση κυλάει πιο κοντά στα θέλω της Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
16:14
16:16
16' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γεμάτο σουτ του Μπιέλ, έδιωξε ο Σράνοφ σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:16
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, έδιωξε η άμυνα της Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
16:17
17' Επικίνδυνη αντεπίθεση της Λαμίας με τον Νούνιες, την ανέκοψε ο Μπιέλ με φάουλ. Αντίκρισε την κίτρινη ο Ισπανός by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά, το πήρε ο Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
Ο Χάμες πάνω από τον μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
21' Εκτέλεσε ο Χάμες, απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
16:21

22' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0!

Ο Χουάνγκ έκανε μπαλιά για τον Χάμες στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας και ο Κολομβιανός από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά. Αιφνιδιάστηκε ο Σαράνοφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:25
16:26
Διπλό στη Λεωφόρο ζητάει ο κόσμος του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
16:27

28' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0!

Μακρινή μπαλιά του Άβιλα, ο Μπακαμπού κέρδισε τη μονομαχία με τον Αντέτζο, τον άφησε πίσω και πλάσαρε τον Σαράνοφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:31
32' Απειλεί η Λαμία. Φάουλ του Ντε Βινσέντι, διώχνει η άμυνα του Ολυμπιακού και στη συνέχεια ο Τζανδάρης έκανε άστοχο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:32
Φάουλ σε καλή θέση για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:33
Εκτέλεσε ο Γκοράνοφ, βρήκε στο τείχος η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:38
38' Επικίνδυνη αντεπίθεση της Λαμίας. Μετά από σέντρα του Νούνιες, ο Γιακουμάκης βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή. Από το replay δεν φάνηκε να είναι κάτι. Έμοιαζε πιο πονηρή η φάση σε κανονική ροή. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:41
42' Γλυκιά σέντρα του Μασούρα, διώχνει ο Γκοράνοφ σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:41
Πέρασε ανεκμετάλλευτο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:43
43' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μπήκε από τα δεξιά ο Μπιέλ, έκανε ωραίο σουτ και ο Σαράνοφ έδιωξε εντυπωσιακά. Έμοιαζε με το σουτ που έκανε στο γκολ με τον Παναιτωλικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47

Φινάλε στο α' μέρος: Ολυμπιακός-Λαμία 2-0!

Τα γκολ από Χάμες (22') και Μπακαμπού (28') χωρίζουν τις δύο ομάδες. Οι Πειραιώτες δεν μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση, αλλά μετά το ωραίο τέρμα του Χάμες, έραψαν το παιχνίδι στα μέτρα τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:00
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
46' Επικίνδυνη κόντρα επίθεση της Λαμίας, παραχώρησε κόρνερ ο Ρέαμπτσιουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Φάουλ από τα δεξιά για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
49' Άστοχη κεφαλιά του Κορνέζου by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Νωθρός ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά, έχει μπει πιο δυνατά η Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
52' Πολύ καλή φάση για τη Λαμία. Σέντρα από τα δεξιά, ο Ασκόφσκι βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας, αλλά δεν μπόρεσε να εκτελέσει με την προβολή που έκανε, καθώς πάτησε την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
Κίτρινη σε άνθρωπο από τον πάγκο της Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
Φάουλ για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
53' Εκτελεί ο Ντε Βινσέντι, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:11
Νέο κερδισμένο φάουλ για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
Βγήκε και μάζεψε ωραία ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
56' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Χουάνγκ έπιασε εκτός περιοχής σουτ με το αριστερό, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο και έφυγε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
58' Γκουστάβο αντί Ασκόφσκι για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
Θα μπουν Μαρσέλο και Βαλμπουενά σε λίγο για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
60' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Βαλμπουενά αντί Μασούρα και Μαρσέλο αντί Ρέαμπτσιουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
Αποθέωση για τον Μαρσέλο που έκλεψε την μπάλα με τάκλιν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
Νέο κερδισμένο φάουλ για τη Λαμία. Από τα δεξιά αυτήν τη φορά. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:24
Κόρνερ η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:26
69' Αλλαγή για τη Λαμία: Ρόμανιτς αντί Ντε Βινσέντι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
73' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χάμες μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά τον έκλεισε καλά ο Σαράνοφ και το σουτ του ήταν πάνω στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, ενώ στη συνέχεια έκανε άστοχο σουτ ο Μαρσέλο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
74' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού για τον Ολυμπιακό και Βρουσάι αντί Χάμες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
Δέκα λεπτά ακόμα για τα 90' by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37
80'Απειλεί ο Ολυμπιακός . Ο Ελ Αραμπί πάτησε περιοχή, μετά από μπαλιά του Μαρσέλο, έπιασε συρτό σουτ και αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
82' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Στην κόντρα οι Πειραιώτες με τον Μπιέλ που έπιασε δυνατό σουτ, αλλά του είπε ξανά "όχι" ο Σαράνοφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
83' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά από κόρνερ του Μπιέλ, μπλόκαρε ο Σαράνοφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43
86' Καραμάνος αντί Γιακουμάκη και Σαραμαντάς αντί Γκοράνοφ by Αποστόλης Λιβάνιος

Τέλος στο ματς: Ολυμπιακός-Λαμία 2-0!

Χάμες (22') και Μπακαμπού (28') πέτυχαν τα δύο γκολ της αναμέτρησης και χάρισαν τη νίκη στους Πειραιώτες που έχουν τώρα μπροστά τους Ναντ και Παναθηναϊκό. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:53
Αποθέωση από τον κόσμο για τους παίκτες που έχουν πάει μπροστά στο πέταλο της Θύρας 7. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:54
Συνθήματα για Παναθηναϊκό, καθώς ακολουθεί το ντέρμπι (μετά το αδιάφορο βαθμολογικά ματς με τη Ναντ) by Αποστόλης Λιβάνιος