Ιωνικός-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 12η αγωνιστική της Super League 1.

21:07
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Ιωνικού με τον ΠΑΟΚ , την τελευταία για τη 12η αγωνιστική της Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
Οι Νικαιώτες έρχονται στο αποψινό παιχνίδι με ανεβασμένη ψυχολογία, αφού το περασμένο Σάββατο πανηγύρισε την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα, 2-0 στην έδρα του ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ έρχεται από άνετη επικράτηση με 2-0 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα και απόψε θέλει το τρίποντο για να μειώσει στους 2 βαθμούς τη διαφορά του από Ολυμπιακό και Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
Χωρίς τον Άοσμαν και τους... φευγάτους Οφόσου, Μίλου στην αποστολή του ο Ιωνικός, ενώ για τον ΠΑΟΚ δεν ταξίδεψαν στην Αθήνα οι Κουλιεράκης, Κούρτιτς, Νάρεϊ, Λύρατζης, Τσαούσης και Βιεϊρίνια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ιωνικός (Σπανός): Χουτεσιώτης, Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Σοόυζα, Σάκιτς, Ρομαό, Φαντιγκά, Λοβέρα, Ελευθεριάδης, Σεμπά, Μάντζης ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον, Νάσμπεργκ, Ρ. Σοάρες, Σβαμπ, Ντάγκλας Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς, Φ. Σοάρες, Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
Αναπληρωματικοί Ιωνικού: Περλέσι, Μασάς, Αντούνες, Σερβιλάκης, Τσίμπσα, Ιωαννίδης, Τσιριγώτης, Κάνιας, Μεντόσα by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Παναγιώτου, Ντάντας, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Ρικάρντο, Κουαλιάτα, Τόμας by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τσαγκαράκης (Χανίων), με βοηθούς τους Μπουξμπάουμ, Καραλή. Τέταρτος ο Πολυχρόνης και VAR oι Ευαγγέλου, Κόλλιας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
Πολύς κόσμος στο γήπεδο, με τις δύο ομάδες να είναι έτοιμες να κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:25
16 βαθμοί Κελσίου η θερμοκρασία και καθαρός ο καιρός αυτή την στιγμή στο δημοτικό γήπεδο της Νεάπολης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28
Βασικός πρώτη φορά μετά τον περσινό τελικό Κυπέλλου στον ΠΑΟΚ ο Φιλίπε Σοάρες. Από την άλλη, εκτός βασικής ενδεκάδας για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα ο Τιάγκο Ντάντας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:30
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
2' Ο Ιωνικός πιέζει ψηλά σε αυτές τις πρώτες στιγμές του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
3' Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στην περιοχή των γηπεδούχων, με τον Ράφα Σοάρες να κάνει κίνηση από τα αριστερά, αλλά τον Τσιγκρίνσκι να κόβει. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
5' Πεσμένος στο χορτάρι ο Σόουζα, δείχνει να πονάει μετά από ένα τάκλιν που έκανε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
Συνεχίζει να δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο Σόουζα, με 10 προσωρινά ο Ιωνικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
8' Επέστρεψε ο Σόουζα, ενώ ο ΠΑΟΚ κυκλοφορεί την μπάλα κοντά στη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
9' Σέντρα του Σάστρε, έδιωξε άτσαλα με κεφαλιά σε κόρνερ ο Μύγας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Έκανε επιθετικό φάουλ ο Νάσμπεργκ και έτσι τελείωσε η φάση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
12' Ο ΠΑΟΚ έχει πάρει εδώ και αρκετά λεπτά την πρωτοβουλία των κινήσεων, ψάχνοντας τον τρόπο να ανοίξει την πολυπρόσωπη άμυνα του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
12' Ευκαιρία για τον Ιωνικό, μετά από γρήγορη αντεπίθεση και συρτό γύρισμα του Ελευθεριάδη, ο Σάκιτς σούταρε με δύναμη, με την μπάλα να βρίσκει στο κεφάλι του Ίνγκασον φεύγοντας κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
14' Σέντρα στου Σάστρε στο δεύτερο δοκάρι, ο Ζίβκοβιτς σούταρε στην κίνηση από πολύ πλάγια θέση, άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
21:47
17' Ξεκάθαρη η πρόθεση του Ιωνικού να αμυνθεί κοντά στη μεγάλη περιοχή του Χουτεσιώτη, ψάχνοντας να «χτυπήσει» στην αντεπίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
17' Ο Σεμπά βρήκε χώρο από τα αριστερά και έκανε συρτή σέντρα, απομάκρυνε ο Ράφα Σοάρες προ του Μάντζη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα στη Νίκαια, με τον ΠΑΟΚ να είναι ανώτερος αλλά να μην έχει δημιουργήσει κάποια μεγάλη ευκαιρία μπροστά στα καρέ του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Η επέμβαση του Ίνγκασον με το κεφάλι, στο δυνατό σουτ του Σάκιτς: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
24' Ο Φιλίπε Σοάρες ταλαιπωρεί την άμυνα του Ιωνικού, αλλά βγαίνει μαζί με την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
25' Ο Μάντζης βρέθηκε τετ-α-τετ μετά από μακρινή μπαλιά του Ρομαό, αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Κοτάρσκι. Στη συνέχεια της φάσης δόθηκε οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
27' Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! Κωνσταντέλιας και Ράφα Σοάρες συνδυάστηκαν από τα αριστερά και ο δεύτερος σέρβιρε έτοιμο γκολ με συρτή σέντρα στον Φιλίπε Σοάρες, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από πολύ κοντά για το 1-0 του ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
Ο ΠΑΟΚ μετέφρασε την ανωτερότητά του σε προβάδισμα, στην πρώτη ουσιαστικά μεγάλη ευκαιρία που δημιούργησε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
33' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
33' Εκτέλεσε ο Ράφα Σοάρες, ο Νάσμπεργκ πήρε την κεφαλιά, άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
34' Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας έκλεψε απρόσεκτη πάσα του Τσιγκρίνσκι και ο Ολιβέιρα με πολύ όμορφο μακρινό σουτ νίκησε τον Χουτεσιώτη για το 0-2. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες του και παίρνει σαφές προβάδισμα νίκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Η συνεργασία των δύο Σοάρες για το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
38' Μακρινό σουτ του Ζίβκοβιτς, πολύ ψηλά άουτ. Μάλιστα, προκάλεσε τον εκνευρισμό του Λουτσέσκου, αφού είχε επιλογές για πάσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
39' Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
42' Ο Ελευθεριάδης πήρε ένα φάουλ σε καλή θέση για μια σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
42' Σέντραρε ο Λοβέρα, έδιωξε με κεφαλιά σε κόρνερ ο Ίνγκασον. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
Η σουτάρα του Ολιβέιρα για το 2-0 του ΠΑΟΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
45'+1' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει κεφαλιά του Σβαμπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ιωνικός-ΠΑΟΚ 0-2. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
Οι Θεσσαλονικείς είχαν την πρωτοβουλία σε ολόκληρο το ματς έως τώρα και ευτύχισαν να μετατρέψουν σε γκολ τις δύο μεγαλύτερες ευκαιρίες που δημιούργησαν στο πρώτο ημίχρονο, με Φιλίπε Σοάρες και Ολιβέιρα. Από την άλλη, ο Ιωνικός αμύνεται στο δικό του μισό του γηπέδου και ψάχνει τον τρόπο να απειλήσει με κάποια αντεπίθεση, αλλά έχει μπροστά του να ανέβει ένα βουνό στο δεύτερο μέρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
Ο Φιλίπε Σοάρες πανηγυρίζει το γκολ με το οποίο έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ: Εικόνα live 21972938/52225.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
Η οργισμένη αντίδραση του Λουτσέσκου σε λανθασμένη ενέργεια του Ζίβκοβιτς: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Νίκαια! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
51' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από όμορφη ανάπτυξη και πάσα του Αουγκούστο, ο Κωνσταντέλιας δεν κατάφερε να νικήσει τον Χουτεσιώτη από κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
52' Μακρινό σουτ του Ολιβέιρα μετά από υπέροχη ντρίμπλα στον Σόουζα, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
56' Ο πάγκος του ΠΑΟΚ φωνάζει για δεύτερη κίτρινη στον Ρομαό, για τράβηγμα στον Κωνσταντέλια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
57' Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! Καταπληκτική αντεπίθεση για την ομάδα του Λουτσέσκου, με τον Ζίβκοβιτς να ντριπλάρει και να σερβίρει έτοιμο γκολ στον Αουγκούστο, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-3. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
60' Ο Μύγας έκανε όμορφη ντρίπλα και σέντρα, έδιωξε σε κόρνερ ο Σβαμπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
62' Ο Σεμπά δεν έκανε καλό κοντρόλ μέσα στην περιοχή, δίνοντας το δικαίωμα στον Κοτάρσκι να βγει και να μπλοκάρει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:53
Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Κωνσταντάλια, με το σκορ στο 0-2: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:58
69' Τριπλή αλλαγή για τον Ιωνικό, Κάνιας αντί του Ρομαό, Μεντόσα στη θέση του Λοβέρα και Ιωαννίδης αντί του Ελευθεριάδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:00
71' Τριπλή αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, Τόμας, Μπίσεσβαρ και Ελ Καντουρί, αντί των Ολιβέιρα, Κωνσταντέλια και Φιλίπε Σοάρες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:01
Το τρίτο αποψινό γκολ του ΠΑΟΚ, με τον Ντάγκλας Αουγκούστο: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:01
73' Σουτ του Ιωαννίδη από πλεονεκτική θέση, άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:02
Η απίθανη αντίδραση του Λουτσέσκου, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε για κόκκινη κάρτα στον Ρομαό: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν το τρίτο τους γκολ: Εικόνα live 21972938/2845.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
77' Ο ΠΑΟΚ διαχειρίζεται με άνεση το μεγάλο του προβάδισμα, ενώ ο Ιωνικός αδυνατεί να απειλήσει την εστία του Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
79' Ωραία αντεπίθεση του Ιωνικού, με την τελική πάσα του Σεμπά προς τον Μάντζη να είναι λόγο πιο δυνατή από όσο θα έπρεπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:09
81' Φάση διαρκείας μπροστά στα καρέ του Χουτεσιώτη, έδιωξε σε κόρνερ η άμυνα του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
82' Πεσμένος στο χορτάρι ο Φαντιγκά, δείχνει να έχει πρόβλημα στον προσαγωγό του. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
84' Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό, Τσίμπσα και Μασάς αντί των Φαντιγκά και Σεμπά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Κουαλιάτα πήρε τη θέση του Ζίβκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
87' Ο Ιωνικός μπήκε με προϋποθέσεις στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά η άμυνα των φιλοξενούμενων απομάκρυνε. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:17
89' Διακοπή στο ματς, με τον Ντάντας να δέχεται τη βοήθεια του ιατρικού επιτελείου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
Η πολύ καλή εμφάνιση του Κωνσταντέλια: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Μασάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
Κίτρινη και στον Λουτσέσκου, ο οποίος ζήτησε τα... ρέστα από τον ποδοσφαιριστή του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
Λήξη του αγώνα, Ιωνικός-ΠΑΟΚ 0-3. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:25
Ο ΠΑΟΚ μειώνει στους 2 βαθμούς τη διαφορά του από Ολυμπιακό και Βόλο, ενώ ο Ιωνικός έμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, μαζί με Λεβαδειακό και ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας